Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (449. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.791
Cevap
530
Favori
1.192.546
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    quote:

Sızma zeytinyağı pişen yemeklerde kullanılınca bi zararı var mıdır ?

Soğuk sıkım sızma zeytinyağı sıcak yemeklerde kullanılabilir tabii ki.

Ancak böyle kullanılınca zeytinyağındaki sağlığa faydalı vitaminler, yağ asitleri ve fenolik bileşenler sıcağın etkisi ile yok olacaktır.

Onun için soğuk sıkım sızma zeytinyağını ya çiğ olarak içeceksiniz ya da salatalarda değerlendireceksiniz. Bunun dışında mezelerin üzerine dökebilir ya da sabah kahvaltısında zeytinin veya peynirin üzerine ekleyebilirsiniz.

Sıcak yemeklerde olgun hasat zeytinyağı kullanmak daha akılcı bir yaklaşım düşünceme göre.

Biz onu şu şekilde kullanıyoruz: Yemeğin içine koyacağımız miktarın %20'sini ilk aşamada ekliyoruz. Yemek piştikten sonra oda sıcaklığına gelene yani soğuyana kadar bekliyoruz. Ardından da yağın %80'ini yemeğe katıyoruz. Bu şekilde yağda en az kayıp olmasını sağlamaya çalışıyoruz.

Eğer yemeklerinize kaya tuzu koyuyorsanız, onu da yemek pişip, az biraz soğuduktan sonra eklemenizde yarar var.

Bildiğim kadarı ile soğuk sıkım sızma zeytinyağının yanma derecesi 220-230 derece arasındadır. Bo derecelerin üzerine çıkmadıktan sonra bir zarar görmezsiniz. Ancak belirtilen derecelerin üzerine çıkılırsa, zeytinyağı trans yağa dönüşeceğinden size zarar verme olasılığı vardır.

Bunların dışında kızartma yaparken de sızma zeytinyağındaki sağlığa faydalı vitaminler, yağ asitleri ve fenolik bileşenler sıcağın etkisi ile yok olacaktır.

• ozguruzden kullanıcısına yanıt
    quote:

Yarışmalar bütçeleri iyice yorar duruma geldi,

Merhabalar Özgür Bey,

Bu tip yarışmalara katılım için ne kadar ücret isteniyor diye sormak isterim sakıncası yoksa, özellikle de bahsi geçen yarışma için istenen miktarı merak ettim doğrusu.

Şunun için merak ettim, eğer istenen miktar fazla ise, bunu ödeyemeyecek olan firmalar bu tip yarışmalara katılamayacaktır haliyle. O zaman da diğer firmalar ile onlar arasında haksız rekabete yol açmayacak mıdır bu durum?

Bebek beklediğiniz için de sizi ve eşinizi tebrik ederim. Allah analı babalı büyütsün.
  • 82 tl ye satılan da soğuk sıkım, 98.90 tl ye satılan da.
    Ben 82 tl olan soğuk sıkım değil diye (daha önce 82 olan ilanda soğuk sıkım yazıyorsa da ben görmedim) 98.90 tl olanı aldım.
    Benim aldığımdaki fiyat farkı yeni hasat olmasından dolayı ise neden ikisinde de 2018-2019 hasat yazıyor?
    İki ürün arasındaki fark nedir? Aroması, tadı farklı mı? Çok bir fark yoksa, gelecek olan yağı beğenirsem 82 tl olandan da sipariş verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyada -- 7 Mart 2019; 19:34:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilyada İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba. 82 TL olanla 98 TL olan yağımız aynı. 0.6 asit soğuk sıkım natürel sızma. Memecik cinsi. Izmır tire bölgesi yağı. 82 TL olan kampanyada olduğu için fiyatı düşük. Açıklamaları ürün kampanyada olduğu için değiştiremiyoruz. Bu arada. Dolum tarihi 15.02.2019 skt 15.02.2021 dir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dilaraelmas D kullanıcısına yanıt
    Yani şimdi ben 82 tl lik yağı 99 tl ye almış oldum. Bunu telafi etmeyi düşünüyor musunuz?

Teslim aldınız mı? Kampanya olduğunu belirtmiştik. Eğer yeni siparis verdiyseniz iptal edip 82 TL den satın alabilirsiniz.

• Burayı gereksiz mesajlarla meşgul etmemek adına Dilara hanım ile özelden yazıştım.

Telefondan yazdığım için çok uzatmayım, zor oluyor. Yapacak birşey yokmuş, gıda maddesi olduğundan iade de edemezmişim. Cayma hakkından haberiniz yok herhalde, ben iade ederim dedim. Kendisi iadeye onay vermeyeceğini yazdı.

Çözüm için biraz çaba görsem 2. bir ürün daha alabilir onunla bir şekilde telafiyi düşünebilirdim. Ama, biz de hata yok 82 olanı alsaydınıza bağladı. İlanda değişiklik yapamıyormuş, peki neden aynı ürünü farklı başlıkta daha pahalıya satmaya devam ediyorsununuz, kaldırsanıza o ilanı.

Satış konusunda "Ürünlerimiz iade garantilidir. " yazmışlar.
  • bien kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Evet ürünlerimiz iade garantilidir. Ama sadece müşterimiz yağımızı beğenmezse iade kabul ediyoruz. Bir de kargoda sorun olması durumunda tutanak sonrası iade ya da değişim kabul ediyoruz. Amacımız hep müşterilerimizi memnun etmek oldu. Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz.

• Attilao kullanıcısına yanıt
    sn attılıo

ıyı bir zeytınyagı tuketıcısı olarak asla 5 kg yag almam kampanyalarınız hep 5 kg luk urunler uzerıne yapmışınız

0,5 -1 ve 2 lt lık ambalajlardada fırsat paketi altında kampanya yapsanız cok mu sey ıstemiş oluruz
    sn dilaraelmas

5 lik kmpanyalarınız cok güzel ama 1 lt lıkde bir sey goremedık

sizede bır elestrım olacak

5 lt ozel serı 120 tl

1,lt ozel seri 45 tl

1 lt lık ozel seri alsak 5*45 =225 tl

aynı urun arasında 105 tl lık yarı yarıya fark olurmu

bu kadar fark cok abes degılmı bu ambalaj farkıylada izah edilecek bir durum degil bence
  • Eudo E kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Özel seri nin 5 litresi normal satış fiyatı 139.90 TL. 5 lik te kampanya olduğu için 119.90 TL ye geliyor. Daha önce 1 lik te kampanya yaptık ama 5 lik kadar talep görmedi. Zeytinyağı piyasasında 5 litre çok tercih ediliyor. Rekabet de 5 lik e göre belirleniyor. Ama şöyle birşey yapabiliriz. Kampanyadan sonra donanım haber üyelerine özel kampanya planlıyoruz. Bunun içine 1 litre ekleriz. Olur mu ?

• Bu sabah sağolsunlar arayıp sorunu hallettiler. Farklı fiyata satılan listelemeyi kaldırılması için daha önce GG ye söylemiştir, ama yüksek satış adedi nedeniyle kaldırmaya yanaşmamış, duymamazlığa gelmişler.

Bugün ürünü teslim alıp beğenirsem, kampanya bitmeden başka da almayı düşünüyorum.

Ek: Bu arada şu an 25 tl indirimler 77 tl gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyada -- 8 Mart 2019; 8:15:49 >
  • Merhabalar. Kampanyamıza gösterdiğiniz yoğun ilgi için çok teşekkür ederim 😊 Kampanya bu gece 23:59 da sona erecek. Bilgi vermek istedim..

Sipariş elinenize ulaşmadıysa, geldiğinde teslim almayın geri gitsin boş yere 15 lira fazla vermeyin. Ayrıca bu ürünün skt tarihi 2 yıl değil mi? Neden cayma hakkı kullanılmıyor?
    Bu ürünün skt tarihi 2 yıl değil mi? Neden cayma hakkı kullanılmıyor?

Bu şekilde tutum sergileyen satıcılar moral bozuyor. Alıcı indirimli fiyattan olanı alAmamış, kampanyalı olanı almak istiyor.

Yağı teslim almış ancak şişeyi açmadıysa teneke yağın tekrar satılabilir olma durumu bozulmamışsa niçin iade alınmıyor?

''Beğenmezseniz iade edebilirsiniz.'' durumu ile bu durum arasında tutum farkını anlamak mümkün değil, alıcı satın aldığı fiyatı beğenmiyor gayet doğal olarak.

Edit: Dilara Hanım geri dönüş yaptı ve arkadaşın talebini yerine getirmişler. Saolsunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BusteID -- 8 Mart 2019; 15:16:23 >
  • BusteID B kullanıcısına yanıt
    Müşterimizin talebi yerine getirilmiştir.

İlgilendiğiniz için saolun.

Bu şekilde yapıcı tutumlar bizleri memnun ediyor.

Aynı zamanda sizlere olan güveni tazeliyor.
  • BusteID B kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dilaraelmas

Merhaba. Özel seri nin 5 litresi normal satış fiyatı 139.90 TL. 5 lik te kampanya olduğu için 119.90 TL ye geliyor. Daha önce 1 lik te kampanya yaptık ama 5 lik kadar talep görmedi. Zeytinyağı piyasasında 5 litre çok tercih ediliyor. Rekabet de 5 lik e göre belirleniyor. Ama şöyle birşey yapabiliriz. Kampanyadan sonra donanım haber üyelerine özel kampanya planlıyoruz. Bunun içine 1 litre ekleriz. Olur mu ?
    sn dilaraelmas

1 lt fıyatıda 59 tl den bır sıtede 50 tl bır sıtede 45 tl bu urundede kampanya yapmısınız yanlışmıyım ?

ben 5 lt lık ve 1 lt urunu kampaanya fıyatları ıle hesap yaptım bu fark gercekten kabul edılemez tuketıcı olsanız sızde o fıyatı kabul edemezsınız

1, lt yagda kampaanya yaparsanız ıhtıyacım olmadıgı halde urununuzu denemeyı dusunuyorum

beklentım ozel dedıgınız yagınızn fıyatı 1 lt lık teneke fıyatı 30 -32 cıvarı 5 lt tekabulu 150 -160 bandı eder 5lt 120 -140 bandında satıgınıza gore lt lık yagınızın 150 -160 bandında olması dogal

tabıı ticaretı yapan sızsınız ıstedıgınız fıyatı belırleyebılırsınız ama empatı lutfen siz olsanız bu farkı kabul edebılırmisiniz

bu arada yagınız kalıtelıyse 82 olan fıyat gercekten cok uygun fıyat oldugunu belırtmeden gecemıyecegim

• 
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.