Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (399. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.791
Cevap
530
Favori
1.192.559
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 397398399400401
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu nasil bilen var mi? Bimde 9,95 ti. Yarim litre.

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    aldım denedim gayet güzel.
  • mcroses kullanıcısına yanıt
    Anliyor musunuz peki zeytinyagindan? Tadi nasildi aci miydi? Bogaz yakiyor muydu vs?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Anliyor musunuz peki zeytinyagindan? Tadi nasildi aci miydi? Bogaz yakiyor muydu vs?

Hocam şöyle söyleyeyim, ben daha önce burada konuda da sıkça söz edilen orfion zeytinyağı ndan erken hasat ve olgun hasat olmak üzere aldım ve kullanmıştım vede hala kullanıyorum, Bim de satılan bu zeytinyağı orfion a göre hem burukluk hemde yakıcılık olarak bir tık daha fazla aroması da sanki biraz daha yoğun, zaten sürekli satılacak bir ürün değil, bu haftaya özel,ben toplam 12 ad. aldım. Yalnız ürün filtresiz olduğu için bayağı bir tortulu, bildiğim kadarıyla filtresiz ürünlerin 1-2 aya kadar tüketilmesi tavsiye ediliyor, gerçi üzerinde 2019'a kadar skt'si mevcut, umarım 2 ay sonra sıkıntı yaşamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cokoy -- 22 Şubat 2018; 7:40:4 >
  • cokoy kullanıcısına yanıt
    Bir sey olmuyor ama tadi kokusu gidiyor zaman icinde. Ben su ana kadar ozem ve beyzade yi denedim. Beyzadenin kokusu daha guzeldi sanki. Ozem biraz zayif kaliyordu belki bana oyle geldi. Ama elime surunce yine geliyordu kokusu. Sanirim koku duyum zayifladi benim bir ilac kullanmistim, allah kahretsin o ilaci. Terbinafin etken maddeli bir ilac sakin kullanmayin fena yan etkileri var bu arada.

Neyse, dun aldim ben bundan bir sise, tadindan pek bir sey anlayamadim acikcasi. Cok uzun zamandir iyi zeytinyagi tatmadim cunku. Kokusunu hissetmedim hic.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 22 Şubat 2018; 7:55:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence ENA markalı ürüne mesafeli olmakta fayda var. çünkü BİM'in tağşiş konusunda sicili pek iyi değil. hem soğuk sıkım, hem 0.5 asit, hem de bu fiyat, üstelik satıcı üretici değil; aracı bir firma. Ayrıca teknik olarak bu fiyatın mümkün olamayacağı burada başta Özgür Bey olmak üzere bazı üreticilerin de dahil olduğu tartışmalarda ifade edildi. Dikkatli olun, aldanmayın derim...

bence laboratuvarlarla arası iyi olan biri konuyla ilgilense, herkesin merakı giderilmiş olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilonsahiden

Bir arkadaş mersinden almış getirmiş ben normalde almazdım da hanım almış ...Neyse bu zeytinyağı bu şekilde donmuş yani sadece altı donmuş üstü lıkır lıkır su gibi.Acaba filtre edilmemiş olabilir mi?

Bir fikri olan yok mu?

• Sızma Zeytinyağı Hakkında BilgilerKampanya varmış arkadaşlar. Faydalanın.
  • 2 teneke aldım bakalım..2 sene önce bu fiyatlara erken hasatı veriyorlardı..Mükemmeldi..Umarım olgun hasatın tadından da memnun kalırım.

• ilonsahiden kullanıcısına yanıt

Hocam bunlar da benim balkondaki şişeler. Orfion marka erken hasat zeytin yağı. Tenekeden çıkartıp 5 adet cam şişeye koydum balkonda bu şekilde bekliyor. Kaseye koysam bile dolapta donuyor.

• x15 kullanıcısına yanıt
    Hocam indirim göremedim ben. 5 litre yağ 210 TL. Ödemede hiç düşmüyor. 210 TL çok yüksek bana göre. Siz kaça aldınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

Hocam indirim göremedim ben. 5 litre yağ 210 TL. Ödemede hiç düşmüyor. 210 TL çok yüksek bana göre. Siz kaça aldınız?

10 lt 250 tl idi.Büyük ihtimal stok kalmamıştır o saatte.

• x15 kullanıcısına yanıt
    Hocam çok iyi fiyata almışsınız. Ben saat 6 ya gelmeden baktım ama 5 lt 210 yazıyordu. Sepete de ekledim ama indirim yoktu. Kaçırdık artık😭Saatlik olması saçma olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberty_15 -- 25 Şubat 2018; 11:23:17 >
  • Zeytinyağı fiyatları çok pahalı Türkiye için.Adamakıllı kaliteli bir teneke yağ 200 tl den baslıyor 300 tl ye kadar gidiyor..

Bir ailenin ayda bir teneke tükettiğini düşünün..Yılda 12 teneke 200 tl den 2400 tl den başlıyor..Yani nerdeyse 2 asgari ucret parası.

El insaf diyorum..

• quote:

Hocam bunlar da benim balkondaki şişeler. Orfion marka erken hasat zeytin yağı. Tenekeden çıkartıp 5 adet cam şişeye koydum balkonda bu şekilde bekliyor. Kaseye koysam bile dolapta donuyor.

Balkonda güneş görmesin aman :)
    Bir de bence üzerlerine az takviye yapın, hava boşluğunu doldurun uzun süre koruyacaksanız.

Afiyet olsun =)

• ozguruzden kullanıcısına yanıt
    Özgür bey teşekkür ederim. Balkon kuzey tarafta ve yağlar kiler dolabında bekliyor. Kesinlikle güneş görmüyor. Üzerlerini doldururum.

5+5 litre olarak n11 de 11.11 kampanyasında almıştım. Teneke in biri bitti. Diğerini açtım. Hatırlarsanız acı bu yağ diye n11 üzerinden yazışmıştık. Geri iade edecektim neredeyse. Özgür beyden Allah razı olsun hakiki soğuk sıkım yağ yiyormuşumda haberim yokmuş. Bugüne kadar böyle boğazı yakan, ağızda ilk anda acımsı tad bırakan sonradan geçen zeytinyağı yemediğim için ilk zamanlar pişman olmuştum. Ama iyi ki iade etmemişim.

Yağım filtresiz olduğu için dipte kalan tortulu kısım biriktiriyorum sarmalar dolmalara ve haftada bir saçıma sürüyorum. Saçlar çıkmaya başladı bile 😀😀😀

• quote:

Orijinalden alıntı: ozguruzden

quote:

Bir de bence üzerlerine az takviye yapın, hava boşluğunu doldurun uzun süre koruyacaksanız.

Afiyet olsun =)

özgür bey benim balkondakilerde aynı........ ama yukarda fotoğrafını koyduğum farklı dondu.......... o yüzden sormuştum, karışım olduğu için mi acaba?

• ozguruzden kullanıcısına yanıt
    Size bir şey danışabilir miyim?

Siyah zeytin kavanozuna mısır özü yağı konması doğru bir işlem mi? Zeytinyağı söndürücüdür diye bir açıklama göndermiş satan kurum. Ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ilonsahiden

quote:

Orijinalden alıntı: ozguruzden

quote:

Afiyet olsun =)

özgür bey benim balkondakilerde aynı........ ama yukarda fotoğrafını koyduğum farklı dondu.......... o yüzden sormuştum, karışım olduğu için mi acaba?

Yağlarda kısmi donmaların olması sık rastlanan durumdur. Sıkıntı yapmayın, donması veya donmaması yağın kalitesi veya sahteliği konusunda hiç bir zaman bir veri değildir maalesef. Doğru bilinen yanlışlar serisi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Size bir şey danışabilir miyim?

Siyah zeytin kavanozuna mısır özü yağı konması doğru bir işlem mi? Zeytinyağı söndürücüdür diye bir açıklama göndermiş satan kurum. Ne dersiniz?

Açıkçası zeytin benim uzmanlık alanım değil, ben iyi bir zeytinyağı üreticisiyim. Zeytin konusunu hanıma danışmam lazım =))
    Zeytinyağı söndürücüdür tabirini ben ilk defa duydum.
    Sofralık zeytine mısır özü yağı, ayçiçek yağı vs. konuluyor, içindekilere baktığımızda görüyoruz.
    Fakat biz zeytinyağı kullanan sınırlı sayıdaki insanlardanız sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 397398399400401
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.