Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (388. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.789
Cevap
530
Favori
1.192.100
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar,

Yanmış yağ biraz yanlış bir tabir olmuş. Yuksek asitli rafinajlik yağlardan yapilabildigi gibi, yemeklik hatta sızma zeytinyağından da yapılabilir sabun.

Sıcak ve soğuk sabunlastirma olarak da farklı yöntemler var. Kullanılan yağa ve yönteme göre maliyet farklılık gösterebilmekte.

Biz kendimiz az bir miktar sabun hazirladik henüz satışa sunmadık. Toptan satışa sunmayacagiz, açıkçası bu şekilde bir arastirmamiz da olmadi. Fakat uzmanlik alano sabun olan firmalar var, onlardan toptan fiyat alabilirsiniz. Bizim maliyetler ile farklı olacağı için fikir beyan edemiyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Migros ta indirime giren İlhan sarı marka 0,5 asit zeytinyağını denemek için aldım. Litresi 20 tl ye geliyor çok uygun fiyat.

Kapağını açar açmaz çim kokusu geldi. Biraz içtim boğazımı fena yaktı. Yarım litrelik olması da çok büyük avantaj. Havayla temas minimum

• quote:

Orijinalden alıntı: cLk

Migros ta indirime giren İlhan sarı marka 0,5 asit zeytinyağını denemek için aldım. Litresi 20 tl ye geliyor çok uygun fiyat.

Kapağını açar açmaz çim kokusu geldi. Biraz içtim boğazımı fena yaktı. Yarım litrelik olması da çok büyük avantaj. Havayla temas minimum

çabuk tüketemeyenler için 5lt almak pek mantıklı değil zaten, en son aldığım 5ltlik yağı, yeni açtığım yağ ile kıyaslayınca neredeyse yarı yarıya etkisini kaybetttiğini anladım. ben de ilhan sarı'yı beğendim için baya bi aldım küçük şişede olup bu fiyatta ve lezzette çok zor bulunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktaysar -- 10 Kasım 2017; 17:40:31 >
  • oktaysar O kullanıcısına yanıt
    Bazen kullanicilarin bu şekilde deneyimleyerek doğru yolu bulduğunu görmek çok hoşuma gidiyor :)

Lafim size değil yanlış anlaşılmasın, bunu üretici olarak defalarca anlattım ama zaman zaman kötü oluyoruz doğruları söyleyince:))

Çok doğru tespit!

• quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

a101 e İlhan Sarı diye bir marka gelecek.organik soğuk sıkım 15.95
    kendi sitesinde 34.90 a satiyorlar alip bir denemek lazim.

yağı aldim şişesi cam ve koyu renk, aroması biraz düşük ama yakıcılığı ve kokusu güzel.
    parasına göre güzel bir yağ.

hocam siz daha tecrübelisiniz. şu an piyasada satılan yağlar genelde geçen sezondan kalma. bunların normali bir de erken hasat olanları var. erken hasat yağları almaya değer mi, hani yeni sezon olsa tamam ama yağ zaten 1 sene beklemiş, erken hasat özelliğini , aromasını kaybetmiş olabilir mi? yoksa havayla temas etmediğini varsayarak yine de erken hasat mı tercih edilmeli?

• daha önce birkaç yerde okumuştum ama açıkcası bu kadar fark olacağını tahmin etmiyordum. neden kötü olasınız bu konuda üstadsınız sonuçta zeytinin yağa dönüşmesindeki tüm süreci yaşıyorsunuz, verdiğiniz tavsiyeler dikkate değer. gelin görün ki yine iş fiyata geliyor 5lt'lik ürünün hesaplı olması tercih sebebi oluyor, yoksa en iyisi küçük şişelerde yada 2lt olarak almak.
    5 lt aldığınızda küçük şişelere bölebilirsiniz.
    Ben tenekeyi açtığımda üstünde hava kalmayacak şekilde şişelere bölüyorum. İdeali küçük şişelerde almak ama fiyat avantajı nedeniyle 5 lt almak durumunda kaldığımda bu şekilde nispeten korumuş oluyorum. Zaten bizim evde 5 lt 30-40 günde biter.

• quote:

Orijinalden alıntı: mussti19

ORFİON ve pirgion arasında kaldım hangisini önerirsiniz. Çok ağır olmasın yeter :)

https://urun.n11.com/zeytin-yagi/yeni-hasat-orfion-naturel-sizma-zeytinyagi-5lt-P115767213

https://urun.n11.com/zeytin-yagi/gercek-soguk-sikim-naturel-sizma-zeytinyagi-5lt-P117940419
    orfion yeni hasat olduğu belirtilmiş. onun haricinde satıcılara sorduğum kadarıyla geneli eski hasat satıyor şu anda. pirgion'un yorumları da çok iyi görünüyor. pirgion ve birkaç marka daha var, 2lt.sini ücretsiz kargo ile 50 tl.ye veriyorlar. 50/11 çekler ile 2lt.si 39 tl.ye geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 11 Kasım 2017; 2:13:39 >

• Foruma yaptığı katkıdan dolayı, bir 5LT de ben sipariş verdim Özgür Bey'den, inşallah memnun kalırız.
  • bien kullanıcısına yanıt
    dediğiniz şekilde doğru olur mu ki? sonuçta hava almış olacak. ilk tazeliğinde olmaz gibi geliyor bana.

Tenekeyi ufak ambalaja bolerseniz sıkıntı olmaz:)

Ama o tenekeyi aç kapa yaparak kullanırsak problem.

• Arkadaşlar bu arada forumdan çok mesaj aldım, bazılarına gece cevap vermeye çalıştım ama buraya da yazayım.

Erken hasat da, olgun hasat da şu anda yeni ürünler. Hatta olgun hasat henüz zeytinler tam olgunlasmadigi için daha yeşile yakın aromalar barındırıyor. Yani erken hasata yakın bir tadı var şu an.

Muhabbetle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozguruzden -- 11 Kasım 2017; 8:28:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozguruzden

Arkadaşlar bu arada forumdan çok mesaj aldım, bazılarına gece cevap vermeye çalıştım ama buraya da yazayım.

Erken hasat da, olgun hasat da şu anda yeni ürünler. Hatta olgun hasat henüz zeytinler tam olgunlasmadigi için daha yeşile yakın aromalar barındırıyor. Yani erken hasata yakın bir tadı var şu an.

Muhabbetle.

Özgür bey "filltresiz" yazmayanlar filtrelimi oluyor?

• ozguruzden kullanıcısına yanıt
    Özgür bey hayırlı günler,

Biraz önce iki adet 5 litrelik zeytinyağı siparişi verdim n11 üzerinden. İnşallah memnun kalırız. Kargonun da sıkıntısız gelmesi dileğiyle....

• N11 deki farklı kuponlarla Orfion marka yağdan epeyce bir sipariş verdim.
    Sürat kargo biraz sıkıntılı ama elimize sorunsuz ulaşır umarım.
    Özgür bey de cevap vermiş. Elbette hiç açılmamış teneke gibi olmaz. Ama sürekli aç kapa yapmaktan ve teneke üzerinde zamanla meydana gelen hava boşluğuna göre çok daha koruyucu olduğu kesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozguruzden

Arkadaşlar bu arada forumdan çok mesaj aldım, bazılarına gece cevap vermeye çalıştım ama buraya da yazayım.

Muhabbetle.

Rica etsem ürününüzün linkini ya da ismini pm olarak yollayabilir misiniz? Teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozguruzden kullanıcısına yanıt
    Bu söyleminize güvenerek 5lt olgun hasat siparişi geçtim şimdi n11 den. Görüşmek üzere iyi çalışmalar dilerim.

Hatta şimdi valide de istedi bir tane daha sipariş geçtim fakat ikisine ayrı ayrı kargo ödedim 😊 Neyse sağlık olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasai -- 11 Kasım 2017; 13:6:44 >
  • graphys G kullanıcısına yanıt
    Benim aldığım bu ürün hocam.

https://m.n11.com/yeni-hasat-orfion-naturel-sizma-zeytinyagi-5lt-P115767213

• 
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.