Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (277. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.791
Cevap
530
Favori
1.192.531
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: archdark

Daha iyisinin tadına bakmamışsındır bence

Tabiiki daha iyisi vardır bende onu arıyorum işte:) köklü zzeytinyağını deneyen var mı acaba diğer yağlarla kıyaslayabilirmisiniz? Şimdi beyzade ve izorya altın madalya kökli ise gümüş almış ancak köklü diğer ikisinden daha pahalı anlamadım gitti özgünde öyle..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • baggio2 B kullanıcısına yanıt
    Hocam altın gümüş filan takip etmiyorum bilmiyorum, köklüyü de denemedim ama denemeyi düşünüyorum denediklerim ovilo pina özem renginsuar ilhansarı son olarak olivefarmı yeni aldım hepsi de güzeldi ama özem ve olivefarm digerlerinden daha baskın ve belirgindi tat koku ve yakıcılık bakımından. Nar gourmet silisya ve zetayı da cok merak ediyorum evdeki bitince birini alacagım.

• quote:

Orijinalden alıntı: archdark

Hocam altın gümüş filan takip etmiyorum bilmiyorum, köklüyü de denemedim ama denemeyi düşünüyorum denediklerim ovilo pina özem renginsuar ilhansarı son olarak olivefarmı yeni aldım hepsi de güzeldi ama özem ve olivefarm digerlerinden daha baskın ve belirgindi tat koku ve yakıcılık bakımından. Nar gourmet silisya ve zetayı da cok merak ediyorum evdeki bitince birini alacagım.

Hepsi çok iyidir muhakkak ancak çok pahalılar hocam özellikle özem 5lt 210tl

• skmg S kullanıcısına yanıt
    hocam aleryayı bende denemek istiyorum fakat sitesinde cere diye bir seri ya da markası daha var siz hangisini aldınız ? çeşnili yağlarının fiyatlarını biliyor musunuz?
  • archdark kullanıcısına yanıt
    silisya yumuşak, zetaysa orta-yoğun aromalı diyebilirim. nar gourmetnin de ürünlerine göre değişiyor. köklünün filitre edilmemiş 5lt liğini geçen ay bitirmiştik. yumuşak bir yağ sofralık soğuk tüketim için biraz daha rahiya arıyor insan. yemek ve hamur işlerinde başarılıydı ama hakkını yemiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blueheron -- 24 Nisan 2016; 17:13:40 >
  • Blueheron B kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam garip bi tutku oldu sigarayı bıraktım zeytinyaglarını deniyorum farklı bi tutku... iste budur dedigin zeytinyagı var mı... gerci tattıklarım için de Allah var bise diyemem

• Bu işin bence işte buduru yok hocam :) parfümlere benzetiyorum açıkcası hepsinin yeri ayrı gibi :) Ama bazı markaları denedikçe zaten buraya yazıyoruz çok faydalı oluyor bu başlık en azından kendi adıma öyle. Bu arada daha üstlerde bazı markalardan bahsetmiştik hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blueheron -- 24 Nisan 2016; 22:07:14 >
  • Blueheron B kullanıcısına yanıt
    ben genel kullanim icin, olgun hasat 5lt,
    cig tuketmek icin de soguk sikim erken hasat 1lt'lik ambalajlardan 3'er adet aldim. sitesinde 250₺ uzeri ucretsiz kargo notu var, fakat ben yerlerinden tadarak aldim. kalite ve lezzetlerine gore her ikisini de cok uygun fiyata aldigimi dusunuyorum.

cesnili zeytinyagina bundan yillar once heves ettiysem de epeydir icindeki farkli katkilarin saf zeytinyagi tadini bozdugunu dusundugumden cesnili yaglarin tadina dahi bakmadim. dolayisiyla fiyatlarini da sormadim. vedat milor'un bahsettigi yagin bunlardan biri olabilecegini dusunerek yazida bahsi gecen yagin hangisi oldugunu sordugum satis gorevlisinin de bu konuda bilgisi olmayinca, begendigim yaglari aldim ve ciktim...

• Şu sıralar beyzadenin sitesinde indirim var , denemek isteyen arkadaşlar baksın. Ödüllü zeytinyağları 35'ten 20^ye inmiş. Bir de özemzeytinyağlarında SY04 kodlu indirim var sağlıklı yaşıyoruz indirim kodu.
  • Beyzade erken hasat soğuk sıkımı deneyen var mı ?tat koku yoğunmudur? Çiğ tüketim için

• skmg S kullanıcısına yanıt
    Aler 5 lt erken hasat zeytinyağı 110 lira yazmışsınız.Ben maille sordum 121 lira artı 9 lira da kargo ücreti var diyorlar.

• gecen ay fabrika magazasindan aldigim fiyati paylastim. zam geldiyse bilemiyorum.

• Aldığı ödüllerden ve aldığı yorumlardan etkilenerek 5lt ovilo erken hasat soğuk sıkım sipariş verdim..indirim kodunu paylaşan arkadaşa teşekkür ederim..tattıktan sonra sonuçları yazarım

• quote:

Orijinalden alıntı: Styric

quote:

Orijinalden alıntı: oktaysar

quote:

Orijinalden alıntı: Styric

Bu akşam deneme fırsatım oldu, Çiğ olarak tattım taş baskı ile arasında sıkım farkı yok, yani ikiside soğuk sıkım ikisi de erken hasat. Ama bölge kalite farkı var. Taş baskı karışık zeytinlerden elde ediliyor diye biliyorum. Ben bergama tarafı diye düşünüyorum aromatik bir yağ ve lezzetli gerçekten. Makarna ve yemeklerde deneyemedim ama fırsat buldukça aktarmaya çalışırım.

Pakette hediye olarak da hediye çeki yollamışlar. 25 tl indirim sağlıyor. 225 tl ve üzeri alışverişlerde geçerli. İhtiyacı olan varsa paylaşa bilirim. Ama bilmenizi isterim kavlak gold zeytin almıştım. Efsane bir zeytin. 181-200 kalibresi ile tam istediğim gibi, küçük çekirdek ince kabuk etli zeytin. Düşünen varsa tavsiye ederim. Çek konusunda dönüş yaparsanız sevinirim ihtiyaç sahibi birisi faydalansın istiyorum.

Hocam teşekkürler, peki yagin tadi cok baskin mi yoksa aromasi hafif mi? Ben baskin, sert tadi seviyorum.

Taş baskıyı denediniz mi bilmiyorum ama biraz daha sert diye bilirim. aroma tatmin edici. Meyvemsi diye bilirim. Ama aldatıcı olmasın zevk işidir. Sigara içen birisi olarak tadım yönüm kötüdür. Yakıcılık çok az geldi bana. Meyvemsi güzel lezzetli bir tat. Artık sabah zahter, simit beyaz peynir şeklinde denemeler yapacağım.

evet taş baskıyı denedim çok güzel saf zeytinyağı ama tadı çok baskın değil ve özellikli bir tadı yoktu. Sadece doğal ve güzel bir lezzet hissi vermişti, ondan merak ettim taş baskıya göre baskın mıdır diye..

• quote:

Orijinalden alıntı: Bir Rind

Arkadaşlar bizde bir zeytinyağı kültürü yok fakat dışarıda yerken hoşuma gidiyor. Ne önerirsiniz evde özellikle kahvaltıda kullanmak için, nadiren de salatada. Yemeklerde pek kullanılmaz sanırım.

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: lynx87

quote:

Arkadaşlar bizde bir zeytinyağı kültürü yok fakat dışarıda yerken hoşuma gidiyor. Ne önerirsiniz evde özellikle kahvaltıda kullanmak için, nadiren de salatada. Yemeklerde pek kullanılmaz sanırım.

+1

Yemeklerde kullanılmaz olur mu arkadaşlar yapmayın. Maddi olarak imkanınız varsa tüm yemeklerinizi de zeytinyağı ile yapın. Tavsiye konusunda Türkiyede bu konudan daha kapsamlı bir kaynak yoktur sanırım. Benim favorim İzorya erken hasat soğuk sıkım sızma zeytinyağı. Bunun haricinde de önceki sayfalarda birçok marka adı bulabilirsiniz
  • blackboy55555 B kullanıcısına yanıt
    aler yag'in fabrika magazasini bugun telefonla aradim. benim soyledigim fiyatlari teyid ettiler. ya elektronik postaniza yanit veren kisi yaniliyor, ya da benim sorduklarimdan ve gorduklerimden baska urunlerin fiyatlarini sizinle paylastilar...

teyit ettirdigim fiyatlar soyle:

5lt naturel 95₺
    5lt erken hasat 110₺
    1lt erken hasat soguk sikim 30₺

Erken hasatta 5LT teneke kullandım.
    Yeşil Zeytinin tadını alırsın ama baskın değildir.
    Yemekte salatada herşeyde kullabilirsin rahatsız etmez çok hafif bir yağ.
    Geniz yakıcılığıda yok.
    Baskın bir tad istersen Pina olabilir ama ustalar dahabilir çünkü ben daha Pina, Beyzade ve Ovilio denedim.
    Ovilionun baskınlığı ve geniz yakıcılığıda orta seviye.

quote:

Ovilio erkan hasat filtresiz al dostum, zytinyağı yediğini anlayacaksın daha önce zeytinyağı diye yediğin yağlar neymiş diye merak edeceksin. Ben 2LT Erken Hasat Filtresiz aldım 2 aydır ilaç niyetine kullanıyorum
    Salata içinse hangi marka olursa olsun kesinlikle filtresizlerden al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozbi -- 25 Nisan 2016; 21:22:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozbi

Erken hasatta 5LT teneke kullandım.
    Yeşil Zeytinin tadını alırsın ama baskın değildir.
    Yemekte salatada herşeyde kullabilirsin rahatsız etmez çok hafif bir yağ.
    Geniz yakıcılığıda yok.
    Baskın bir tad istersen Pina olabilir ama ustalar dahabilir çünkü ben daha Pina, Beyzade ve Ovilio denedim.
    Ovilionun baskınlığı ve geniz yakıcılığıda orta seviye.

quote:

Ovilio erkan hasat filtresiz al dostum, zytinyağı yediğini anlayacaksın daha önce zeytinyağı diye yediğin yağlar neymiş diye merak edeceksin. Ben 2LT Erken Hasat Filtresiz aldım 2 aydır ilaç niyetine kullanıyorum
    Salata içinse hangi marka olursa olsun kesinlikle filtresizlerden al.

Oviliomu ovilo mu ? Herkes ovilio yazmış

Ovilo olması lazım markanın ismi. Ama görünüşe göre Ovilio olsa daha iyiymiş, herkesin aklında o şekilde kaldığına göre
  • 
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.