Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (268. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.791
Cevap
530
Favori
1.192.541
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: a.ozbey43

https://www.carrefoursa.com/d/yudum-ege-sizma-zeytinyag-5-lt

Yudum ege naturel sızma 5 lt. carrefour'da 98.90'a inmiş arkadaşlar.Fiyat şuanki piyasaya göre uygun gibi.(tabi eski tarih değilse).Daha öncede belirttiğim gibi yağ hafif; koyu baskın tat sevenler hoşlanmayabilir.

Iki tane alıp bkm ile öderseniz 30 lira daha düşüyor, ayrıca 30 tl yüklü karfur kart da getiriyorlar. Avantajix i de unutmayın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurktu

Uzmanlarına bir soruda benden. Yalova da ihlas tatil köyü içerisinde Baydar Zeytinciliğe ait natural sizma zeytinyağını satiyorlarmis. 5 litrelik tenekelerin litresi 22 TL ye geliyor. Ambalaj üzerinde sizlerin dikkat çektiği özelliklerden sadece serbest yağ asitliği en çok %1 olarak belirtilmis ve başka bilgi yok. Marka hakkında bilgisi olan varmı?

Türk gıda kodeksine göre serbest yağ asitligi tek kriter değil. Ha bunun yanında, yine Türk gıda kodeksine göre natürel sızma zeytinyağında serbest yağ asitligi max %0.8 olabilir. 0.8-2 arasındakiler natürel birinci adı verilen hafif kusurlu yağlar kategorisine girer, yenmesinde sakınca yoktur. Fakat, bu söylediğiniz olay dolandırıcılıktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozguruzden -- 27 Mart 2016; 22:07:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özgür Bey verdiğiniz bilgi için çok tesekkurler. Ürününde de fotoğrafını paylaşıyorum. Oleik asit cinsinden belirtilmiş. Bu durumu değiştirir mi peki?
    Bu mesaja eklenen görseller:

• ugurktu U kullanıcısına yanıt
    Üzgünüm, 0.8 asit ile 1 asit arsında çok ufak bir fark olsa da litre fiyatını etkiler. Fiyatı geçin, natürel sızma diyemezsiniz, tebliğe kodekse falan uygun değil.

Çok şey söylenir de, bana düşmez. Kendileri teşhir oluyor yanlış iş yapanlar.
    Umarim sehven yapilan, yanlis bilindiği için olan bir hatadır.

• Az önce Migrosta 60 liralık alışverişe komili 1 lt sızma zeytinyağı 9 liraydı. 60 liralık birşeyler bulana kadar belim ağrıdı ama zeytinyağı için değmiştir galiba
  • Carrefour'daki ege naturel sızma alınır mı ne dersiniz?
  • Markalı yağların hiçbiri gerçek değil, hepsini denedim hangisini alırsanız alın fark etmez bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: areels

Markalı yağların hiçbiri gerçek değil, hepsini denedim hangisini alırsanız alın fark etmez bence.

hocam kendimiz üretiyoruz bizde bunu daha evvel de dillendirdim forumda malimi satmaya calisiyorum dendi.çok şükür öyle bir gayem yoktu hepsini verdik bitti.Şunu belirteyim o markali aldığınız zeytinyağlarindan en iyisi üreticinin cikardiği 2.sinif yağlardan kötüdür.bu sene bir arkadaşıma 5 litresi 85 tl den yağ vermiştim evveliyatinda marmarabirliğin sızmasini almış 125 tl den hem koku hem lezzet olarak yağımız ile marmarabilriğin yaği arasinda dağlar kadar fark vardi.Şimdilerde yağ fiyatlari düşüşe geçti herkesin gözü aydın daha uygun fiyata daha iyi yağlar yiyebileceksiniz.
  • YuliaN Y kullanıcısına yanıt
    "Şunu belirteyim o markali aldığınız zeytinyağlarindan en iyisi üreticinin cikardiği 2.sinif yağlardan kötüdür."

O kadar da değil..

• quote:

Orijinalden alıntı: YuliaN

quote:

Markalı yağların hiçbiri gerçek değil, hepsini denedim hangisini alırsanız alın fark etmez bence.

hocam kendimiz üretiyoruz bizde bunu daha evvel de dillendirdim forumda malimi satmaya calisiyorum dendi.çok şükür öyle bir gayem yoktu hepsini verdik bitti.Şunu belirteyim o markali aldığınız zeytinyağlarindan en iyisi üreticinin cikardiği 2.sinif yağlardan kötüdür.bu sene bir arkadaşıma 5 litresi 85 tl den yağ vermiştim evveliyatinda marmarabirliğin sızmasini almış 125 tl den hem koku hem lezzet olarak yağımız ile marmarabilriğin yaği arasinda dağlar kadar fark vardi.Şimdilerde yağ fiyatlari düşüşe geçti herkesin gözü aydın daha uygun fiyata daha iyi yağlar yiyebileceksiniz.

Evet hocam bizim her zaman yağ aldığımız arkadaş var, kendileri zeytinci, yağları bitmişti, çaresizlikten markalı yağlardan kullanmak zorunda kaldık, hemen her markayı denedim, litresi 20, 30, 40 50 lira da olsa tad yok bişey yok. En son sinirlenip bir tane meşhur markaya telefonla ulaştım, ya arkadaşım dedim, parası neyse verelim, bir tane de gerçek yağ yapın, kaç liraya mal oluyor 30 mu 40 mı 60 mı, neyse neyi 100 lira olsun alacam yapsanıza gerçeğini dedim. Zaten gerçek bizim yağlar falan dedi, bir yere varamadım kapattım telefonu.

Daha sonra uzun uğraşlar sonucu aydında başka bir arkadaşa ulaştım litresi 15 liradan gerçek yağ alabildim, 20 litre aldım kurtuldum. Allah kimseyi markalı yağ almak zorunda bırakmasın.

• hsnyvz H kullanıcısına yanıt
    Aynen o kadar, hiçbir marka gerçek yağ vermiyor, çok doğru söylüyor arkadaş.
  • Bende carrefour internet sitesinden 2 tane 5 lt ege naturel aldım gitti.ortalama 70 TL ye geldi.(ortalama fiyat 100×2 200 TL 30 TL BKMEXPRES indirimi 30 TL puan dolu kart)avantajix uzerinden %4.5 geri donusu dahil etmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHOSTKOVİCH -- 28 Mart 2016; 14:05:14 >
  • hiçbir marka derken bu market reyonlarını süsleyen "ana akım" markaları mı kastediyorsunuz ?
  • Demek ki bazı insanlar sahtekarlık konusunda bile bir araştırma yapmamış işin gerçeği nedir ne değildir diye. Resmen yüzüne gözüne bulaştırıyorlar. Bence asitliğini falan bile ölçmemişlerdir yaz %1 gitsin denmiş gibi. Ne diyelim allah hepimizi her türlü sahtekarlıklardan korusun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YuliaN

quote:

5 litresi 85 liradan yag verdiniz. Üreticisiniz peki bu yag nasıl kaça mal ettiniz de bu fiyatlara satabildinjz ? Verim oranınız nedir bu Yağı alırken ? Zeytinler ne zeytini ? Dip mi yoksa ust zeytini mi?
    Ozel bir gizliliği yoksa bunu paylaşır misiniz? Birde üretim alanınız neresi? Gemlik , bandırma . Manisa . Doğu tarafı mi?

• sevkitepe kullanıcısına yanıt
    Sanal Pazarda satışınız var mı ?

Yada donanım haberde dükkan açtınız mı ?
  • areels kullanıcısına yanıt
    PM atabilirseniz bizde firma ile iletişime geçelim.

Uygunsa bizlerde alalım.
  • Bazı arkadaşlar markalı yağları kötülemişler, belki en iyi kalitede yağ olmayabilirler ama düzenli olarak kontrol ediliyorlar. Markasız veya küçük işletmelerde üretilen yağlarda bir denetim ben görmedim, kendileri seçtikleri en iyi yağı götürüp analiz ettirip sonuçlarını sanki ürettikleri tüm yağlar ayiniymiş gibi de yapabiliyorlar hatta çoğunun gıda üretim izni bile olduğunu sanmıyorum.
  • marketlerde saıtlan RAVİKA - EFENDİOĞLU gibi markalar var bunlar nasıldır???

birde sızma - natural sızma ve ege sızma arasında ne fark oluyor???

bilgisi olan paylaşabilirmi
  • http://zetay.com.tr/magaza/

%50 indirim var ama yinede pahallı.

Yanlış bilmiyorsam şuan Türkiye'de ki en iyi yağ bu.

Konu ile ilgili bu videoyu izleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Computer -- 29 Mart 2016; 14:18:30 >

• 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.