Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sansar64 , sauneire Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
11.326
Cevap
446
Favori
725.651
Tıklama
Giriş
    1404 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ali222

quote:

Orijinalden alıntı: oktaysar

http://kavlak.com.tr/tas-baski-sizma-zeytinyagi-5-l

arkadaşlar ben bu zeytinyağını daha önce kullandım çok beğendim yalnız tadı çok baskın değildi. Geçenlerde aradım taş baskı olarak satılanların mart ayı üretimli olduğunu, yeni hasat taş baskıların ocak gibi çıkacağını ve litresinin 30-35i bulma imkanı var dediler. Yalnız ocakta çıkanlar yeşil renkte iken bunlar sarımsı sarınım. Sizce rengin önemi var mı ve martta üretilen yağ alınır mı? bu fiyatlarda önereceğiniz tadı keskin bir zeytin yağı var mı?

edit: fiyatlar yeni sezonda uçacak sanırım. http://www.ozemzeytinyaglari.com/erken-hasat-5-lt-teneke

Martta yag olmaz. Siseleme tarihidir o.

bilmediğimden soruyorum, yağ nerede duruyor ki şişeleme martta oluyor? rengi neden sarımsı olabilir? çünkü aynı markanın ilk aldığım yağları yeşildi. Ayrıca şişeleme martta ise alınır mı eski mi sayılır?

• Teğmen
    148 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ali222

quote:

arkadaşlar ben bu zeytinyağını daha önce kullandım çok beğendim yalnız tadı çok baskın değildi. Geçenlerde aradım taş baskı olarak satılanların mart ayı üretimli olduğunu, yeni hasat taş baskıların ocak gibi çıkacağını ve litresinin 30-35i bulma imkanı var dediler. Yalnız ocakta çıkanlar yeşil renkte iken bunlar sarımsı sarınım. Sizce rengin önemi var mı ve martta üretilen yağ alınır mı? bu fiyatlarda önereceğiniz tadı keskin bir zeytin yağı var mı?

edit: fiyatlar yeni sezonda uçacak sanırım. http://www.ozemzeytinyaglari.com/erken-hasat-5-lt-teneke

Martta yag olmaz. Siseleme tarihidir o.

bilmediğimden soruyorum, yağ nerede duruyor ki şişeleme martta oluyor? rengi neden sarımsı olabilir? çünkü aynı markanın ilk aldığım yağları yeşildi. Ayrıca şişeleme martta ise alınır mı eski mi sayılır?

Merhaba,

Daha önce burada yazmıştım. Yağ rengi, kıvamı, tadı bölgeden bölgeye değişiyor. Genelde Bursa yöresi yeşil, daha kıvamlı ve kokulu, Ege yöresi sarımtırak, az kıvamlı ve daha az kokulu oluyor.

Bu arada, yağ fiyatları da yağhanelerde düşmedi. Bazı arkadaşlar 15-16TL fiyatlardan bahsediyor ama o yağlar dip ve tepe zeytinlerin karışımından oluyor. Bu yüzden, yağlar daha acı olur. 20TL altında olan sızma yağları almamanızı öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    2014 Mesaj

Yilda bir kere kasim aralik gibi hasat oluyor zeytinde. Renk olgunluga gore degisir. Mart ayinda siselenmis yag uygun kosullarda saklanmissa alinabilir. Raf omru 2 yil. Ama forumda cok daha bilgili ustadlar var. Benim cok bisey soylemem uygun olmaz

|
    |
    oktaysar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: igneli

Arkadaşlar her zeytin yağını ucuz diye almayın. Güvendiğiniz markalardan şaşmayın. Tarım Kredinin "Elit" markasını güvenilirdir. Tadını seveceğinize eminim. Çevrenizde Tarım Kredi Kooperatifi var ise gidin oralara sorun. 5 litreliklerin Riviera olanını 60-75tl arasında Naturel olanını 75-100 arasında bulabilirsiniz. Ayçiçek yağını bıraktım, bütün yemeklerimizde riviera olanını kullanıyoruz.

yağmurdan kaçarken doluya tutulmuşsunuz, riviera kullanacağıma kanola kullanırım.

riviera bir yağ değildir, bir deneyin sonucudur.kullanmayınız.

• Yarbay
    2448 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: virtue051

quote:

Orijinalden alıntı: igneli

Arkadaşlar her zeytin yağını ucuz diye almayın. Güvendiğiniz markalardan şaşmayın. Tarım Kredinin "Elit" markasını güvenilirdir. Tadını seveceğinize eminim. Çevrenizde Tarım Kredi Kooperatifi var ise gidin oralara sorun. 5 litreliklerin Riviera olanını 60-75tl arasında Naturel olanını 75-100 arasında bulabilirsiniz. Ayçiçek yağını bıraktım, bütün yemeklerimizde riviera olanını kullanıyoruz.

yağmurdan kaçarken doluya tutulmuşsunuz, riviera kullanacağıma kanola kullanırım.

riviera bir yağ değildir, bir deneyin sonucudur.kullanmayınız.

|
    |

With Donanımhaber since 2005

• Teğmen
    177 Mesaj
    Arkadaşalar fikri olan cevaplarsa sevinirim.
    eve bir çok farklı sızma almışlığım vardır.
    Şimdi bazılarında yağ kızarırken misal soğan veya salça kızartma safhasında ;yağdan küf kokusu ortaya çıkıyor.
    Normalde yok ama pişirme esnasında çıkıyor.
    Çok kaliteli yağlarda böyle birşeyle karşılaşmadım.

Orijinalden alıntı: ^Teacher^

Arkadaşalar fikri olan cevaplarsa sevinirim.
    eve bir çok farklı sızma almışlığım vardır.
    Şimdi bazılarında yağ kızarırken misal soğan veya salça kızartma safhasında ;yağdan küf kokusu ortaya çıkıyor.
    Normalde yok ama pişirme esnasında çıkıyor.
    Çok kaliteli yağlarda böyle birşeyle karşılaşmadım.

Bir yerde okuduğum yazıyı aklımda kaldığı kadarıyla aktarayım.

"Eskiden yağların kalitesini yağı yüksek ateşte ısıtarak ölçerlermiş. Kötü koku çıkıyorsa o yağ kalitesiz sayılırmış.
    Eğer yemek pişirirken kötü koku veriyorsa kullandığınız yağ kalitesizdir."

ödüllü falan mı bunlar , neden o kadar pahalı
    |
    |
    mcroses kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    313 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

quote:

özem gecen sene 200 du ciddi zam gelmis.

Özem % 25 indirim kampanyası yapar ama yine de çok yüksek.
    Geçen sene indirimden 95 tl'ye naturel sızma almıştım. Normal fiyat 125 idi. Bu sene 150 den aşağı satmazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bien -- 19 Kasım 2015; 13:16:18 >

• Yarbay
    2448 Mesaj

Soğuk sıkım lafı gerçekten soğum sıkım bence ondan kaynaklanıyor bu kadar pahalı olması. 7-8kilo zeytinden 1 litre zeytinyağı çıktığını hesap edersek, bir de tabi erken hasat
    |
    |
    Bahsedilenler: streamin , bien

With Donanımhaber since 2005
  • Teğmen
    177 Mesaj

Dediğiniz katılıyorum,ama bu durumu daha çok forumdan veya elden aldığım yağlarda yaşadım.
    Adam akıllı bir firmadan almak daha mantıklı.
    |
    |
    bien kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tarım kredi koop. de sızma iki çeşit biri 95 tl diğeri 110 olması lazım. Biz sürekli ELİT marka alıyorduk ama en son 95 tl dediğinde almadım. Şimdi forumdan birinden alıcam ama az daha beklicem. Tavsiyem z yağında naturel sızma tüketin.

|
    |
    igneli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Geçen haftasonu Kayseri'de Yöresel Lezzetler Fuarı vardı. Orada soğuk sıkım sızma zeytinyağını litre 14-TL den aldım. Tadına da baktık çok güzeldi. Hatta geçen yılın ürünü de fark amaçlı koymuşlardı. Online sipariş için adres de verdiler.

http://www.devesucugu.com/?newUrun=1&Id=1259327&CatId=bs371177&Fstate=&/Camel-Zeytinyağı

Almak isteyen arasın sorsun.

Yağ Aydın yöresinin yağıymış.

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

Geçen haftasonu Kayseri'de Yöresel Lezzetler Fuarı vardı. Orada soğuk sıkım sızma zeytinyağını litre 14-TL den aldım. Tadına da baktık çok güzeldi. Hatta geçen yılın ürünü de fark amaçlı koymuşlardı. Online sipariş için adres de verdiler.

http://www.devesucugu.com/?newUrun=1&Id=1259327&CatId=bs371177&Fstate=&/Camel-Zeytinyağı

Fuar bitti mi?

• Yarbay
    3664 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: candzh

quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

Fuar bitti mi?

Fuar pazar günü bitti ama adam bahsettiğim siteden sipariş verebilirsiniz dedi. İsterseniz arayıp sorun.
    |
    |

• Yarbay
    2471 Mesaj
    Su an izmirdeyim, buralardan iyi bir yağı nereden alabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi man utd -- 19 Kasım 2015; 17:56:54 >
    |
    |

C. P. Snow
  • Yarbay
    3630 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: streamin

ödüllü falan mı bunlar , neden o kadar pahalı

ödüllü ondan ziyade iyi yağ kriterlerini fazlası ile karşılıyorlar. ama herseye rağmen bu kadar pahalı mı olmalı orası soru işareti.
    |
    |

Orijinalden alıntı: bien

quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

quote:

özem gecen sene 200 du ciddi zam gelmis.

Özem % 25 indirim kampanyası yapar ama yine de çok yüksek.
    Geçen sene indirimden 95 tl'ye naturel sızma almıştım. Normal fiyat 125 idi. Bu sene 150 den aşağı satmazlar.

bende de gecen seneden bir 5 litre var erken hasatdan da yarım litre var ama bu sene bu fiyatlara zor satarlar.
    |
    |

• Yarbay
    7823 Mesaj
    Vayy arkadas, uygun fiyattan sizma zeytinyagi bulamiyoruz, zeytin ulkesinde.

Findigin anavataninda boyle pahaliyken
    Zeytinyagida pahali olmasi garip degil aslinda

|
    |
    Önümzdeki ayda fiyaytlar düşmezse ben tepki olrak ayçiçeğine dönüş yapıyrm. Bu sene mhsul geçen seneye göre iyi diyorlar ama gram düşüş yok. Ortalık fırstçıdn, stokçudan geçilmiyor.

Bey Azura
canlı radyo dinle
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,984
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.