Şimdi Ara

Sizin de Akrabalariniz Kötülüğünüzü İstiyor Mu ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
8
Favori
44.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
207 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam aynı olay bende de oldu. tmyim 18kdan mezuna bıraktım. Kadın komşu erzincanı yaz güzel şehir diyor halbuki orası 29k. Oranın bile gelmediğini düşünüyor bana. (AKRABALARA BİRAZDAN GELECEĞİM)

Alt komşu var 27-28 yaşında çocuk 1-1.5 yıldır boş boş evde oturuyor çalışmıyor. Aptal gibi sürekli sigara içiyor odalarımız alt alta olduğu için kokusu da bana geliyor. Sınavdan 1 gün önce içmemesi için uyardım. Herhalde ondan yüz bulmuş sınavların bittiği akşam sınavı sormaya geldi. Adam bana bir yer gelir mi bari diyor
    Aynısını gene berber de dedi. Gelir mi bir şeyler şeklinde

Ulan tercih yapmadık diye hiçbir şey gelmedi zannediyor millet.

Amcam tam dangalak zaten anca öğretmenlik yaz öğretmenlik yaz diyor. Kuzenim bilgisayar öğretmenliği okuyor. Ataması en sıkıntılı bölüm ondan da haberi yok. Güle oynaya atanırım zannediyor.

Annem halamla konuşurken mezuna bırakacağımı söylediğinde kadın e bulmuş bunuyor mu demiş

2. amcam e hukuklar arasında ne fark var yazsaydın ya dedi. ( Sırf daha iyi bir hukuk yazmak için bırakmıştım. Her fakülteyi aynı kalitede zannediyor.)

3. amcamla hiç görüşmüyoruz zaten.

Yaşıtım olan tek kuzenim var onla da arada mesajlaşırdık çocuk mesaj atmayı da kesti bana öğretmenlik okuyan.

İnsanların hiçbir halttan haberi yok. Etraf cahil insan kaynıyor. Mezuna kalan adama Allah sabır versin. İnşallah bu sene yerleşiriz de kapanır bu defter.

• Olmaz mı :) ama annem lafı gediklerine koyuyor.O yönden şanslıyım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheLordMan kullanıcısına yanıt
    ali hocam

• Akrabalara dedikodu lazim. Senin basarinla ilgilenmezler. Sen basarili olursan onlar basarisiz konuma duser. Bu sebeple senin iyiligini istemezler. Ac kalsan is bile bulmazlar. Onlara gore basarisizsin cunku. Yillarca tirnaklarinla kaziyip cokca kazandigin vakitte gelirler "biz biliyorduk boyle basarili olacagini" derler. Bu ulkede akrabalik iliskileri bu sekilde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benım babam ömrü boyunca benım ve ailemın kötülüğünü istedi. Ölenlerimize hastalanlarımıza hep sevındı. Umarım allah daha kötüsünü basına getırır.
  • Teyzem falan hep arkamdalar çok şükür. Sadece bir tane dangalak bir dayım var adam bir senen boşa gitti diyip duruyor her gördüğünde. Kendi çocuğu özelde okuyor. Ne boş insanlar var ya.
  • PeteMitchell01 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam insanlarımız maalesef bilmediği konu hakkında saçmalamayi çok sever.

• Ohahha hocam ben benimkileri kötü bilirdim mege sizinkiler daha betermiş lan

Benim de kuzen sikintili geçen sene mezuna kalıcağimi söylediğim de lise 2ye geçen kuzenim ben doktor da olabilirim savaş pilotuda demişti amk belge alamadı cocuk sadece akrabalra icinde beni kıskandirmak için dedi oysa ki daha lise ikiye geçti hiç bir şyden habersiz biri

• Ben akrabalarimi pek sevmem .d

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 23k dan mezuna kaldım amcanın bi torunu var 3 yıl baraj geçemedi şimdi jöhe falan girdi gelmiş bana diyo ki okuyan insan maldır diyo nk beyinsizi kafa göz giresim geliyo buna hele bunun bi anası var tam fesat yuvası kızı 150 kdan ebelik kazandı kendi kızını bi övüyo varya sanarsın nobel ödüllü fizikçi bana bu yıl başında gelmiş yine mi giremedin diyo .

• adamcan123 A kullanıcısına yanıt
    Hocam öyle bir kafa yapısı ki Boğaziçi işletme kazansan işletme de ne yapacaksın ıssız kalacaksın vs. derler. Cahillikten başka bişi değil.

Hocam bu cahillik değil başka birşey.

Hocam bu cahillik değil başka birşey.

• Kimse kimsenin kendinden iyi olmasını istrmez .bu herkez için geçerli .insan evladının doğasında var

• murat8361 kullanıcısına yanıt
    Ben isterim hocam gurur duyarım onun adına. Neden kötülüğünü isteyeyim ki. Ben mi çok iyi bir insanım anlamadım.

• Böyle akrabalar hepimizde var maalesef... takmayacan kafaya boşver.
  • Sonric kullanıcısına yanıt
    2000 aralikliyim 1 yıl erken başladım bu yil mezun oldum banada dayım aynısını söylüyor 17 yasindayim erken bitirdim diyorum yinede olsun ne kadar erken gidip bitirirsen o kadar iyi diyor ahaha

• quote:

Orijinalden alıntı: TheLordMan

Ben isterim hocam gurur duyarım onun adına. Neden kötülüğünü isteyeyim ki. Ben mi çok iyi bir insanım anlamadım.
    Hayır kardeşim hayattan haberin yok bence. yaşın genç sanırım...hayat sanada darbe vurdukça başarısızlıklar yaşadıkça seninde için kararacak ve etrafındaki insanlar senden kötü olsun isteyeceksin..ha herşeyin dört dörtlük olursa böyle hasetçi saçmalıklar düşünmezsin.

Yaşım 20 ama alakası yok bence. Ben hiç bir insanın kotulugunu istemem . Sevmediğim bir insan umrumda olmaz en fazla. Ben benden uzak Allah'a yakın kafasindayim

• Benimkiler 67 yaşındaki babama 40 yaşında bir karı bulup 40 yıllık evliliğini bitirdiler. 7 çocuk annemle beraber 8 kişilik aileyi eğitim gördüğüm yere getirip memleketten göç ettirdim. Bir iğne dahi vermedi ayrılırken peder bey. Seninkiler gene sana laf söylemiş, yılan akrep ne dersen bizimkilerde var.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.