Şimdi Ara

LOL Soru-Cevap Kosesi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.103
Cevap
34
Favori
81.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ThePr0

quote:

Orijinalden alıntı: Silent Enigma

2 sorum var. Teki yüzünden penta kaçırdım bugün.
    1 - stat ekranı (karakterin üstüne tıklayınca gelen ekran) klavyeden hangi tuşla kontrol ediliyor? Kapatmak istiyorum..
    2 - alt basıp leblanc morde annie vs. pet ve klonları yürütemiyorum. Tuşlar değişmiş galiba. Ne isimle kayıtlı tuş atamalarında dediğim şey?

[sizer=red] LOL Soru-Cevap Kosesi

Burdan değiştirebilirsin ve galiba le blanc ın oynatılmıo galiba (MB2 Mouse de sağ tuş)

Çok teşekkürler.

• Bruiser ne demek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheSpiRiT

Bruiser ne demek?

Bildiğime göre, genelde solotop gidilen karakterler bruiser oluyor. ADC kadar zarar veremeyen tank kadarda sağlam olamayan sınıf, yani ikisinin tam ortası HP ve Armor Pen alınır genelde çünkü AD, ADC'ye göre düşük kaldığından armor pene daha çok ihtiyaç vardır.
    Örnek olarak Olaf, Riven, Garen, Darius vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fornicras

quote:

Bruiser ne demek?

Bildiğime göre, genelde solotop gidilen karakterler bruiser oluyor. ADC kadar zarar veremeyen tank kadarda sağlam olamayan sınıf, yani ikisinin tam ortası HP ve Armor Pen alınır genelde çünkü AD, ADC'ye göre düşük kaldığından armor pene daha çok ihtiyaç vardır.
    Örnek olarak Olaf, Riven, Garen, Darius vs.

Aynen. Tanky dps ya da offtank diyoruz genelde oyunda.

Yani adc değil apc değil, hem çabuk ölmeyen hemde iyi damage verebilen yakından vuran karakterler. İrelia, renekton vs vs
  • orta koridora nasıl gang atabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrVayne

orta koridora nasıl gang atabiliriz

çimenleri wardladıysa çimenden değil kum tarafından adamın arkasına git, stun falan varsa at. kum tarafı wardlarsa çimenlerden git. yanlışım varsa diğer insanlar düzeltir. ben böyle gördüm böyle söylüyorum :)
  • benim bir sorum var. zed mi alsam voli mi diye düşünüyorum. zed mid de çok güzel oluyor top da. voli topta çok iyi. napsam bilemedim
  • evet arkadaşlar bir sorum daha var : karşı takımla 5e 5 kapışma noktasındayız mesela ilk teemoya focuslanmamız gerekiyor ama diyelim ki 6 kez büyümüş cho gath veya lulu ultisiyle desteklenmiş nautilus var karşıda bir tuş kombinasyonuyla falan bu büyükleri seçmeden teemoyu hedefleyebiliyor muyuz.
  • quote:

evet arkadaşlar bir sorum daha var : karşı takımla 5e 5 kapışma noktasındayız mesela ilk teemoya focuslanmamız gerekiyor ama diyelim ki 6 kez büyümüş cho gath veya lulu ultisiyle desteklenmiş nautilus var karşıda bir tuş kombinasyonuyla falan bu büyükleri seçmeden teemoyu hedefleyebiliyor muyuz.

Hayır.

@lubluh voli al juıngle git
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilverQuasar

quote:

evet arkadaşlar bir sorum daha var : karşı takımla 5e 5 kapışma noktasındayız mesela ilk teemoya focuslanmamız gerekiyor ama diyelim ki 6 kez büyümüş cho gath veya lulu ultisiyle desteklenmiş nautilus var karşıda bir tuş kombinasyonuyla falan bu büyükleri seçmeden teemoyu hedefleyebiliyor muyuz.

Hayır.

@lubluh voli al juıngle git

solotop da akıyor jungle da. ölümsüz bildiğin

• 2 sorum var:

1) Rakibe exhaust atarsak ignite damage'i azalır mı ? Azalıyorsa ignite'ı yedikten sonra exhaust atsak yine işe yarar mı ?

2) Damage reduction veren skiller ignite damage'ini azaltır mı ? Örnek olarak Katarina E, Alistar R, Garen W...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0RK

2 sorum var:

1) Rakibe exhaust atarsak ignite damage'i azalır mı ? Azalıyorsa ignite'ı yedikten sonra exhaust atsak yine işe yarar mı ?

2) Damage reduction veren skiller ignite damage'ini azaltır mı ? Örnek olarak Katarina E, Alistar R, Garen W...

1) Exhaust Armor ve Mr düşürüyor Ignite zaten true damage vurduğu için bir etkisi olmaz.
    2) True damage vurduğu için etkisi olmaz diye düşünüyorum yine ama olabilirdi tam bilemedim.
  • quote:

quote:

2 sorum var:

1) Exhaust Armor ve Mr düşürüyor Ignite zaten true damage vurduğu için bir etkisi olmaz.
    2) True damage vurduğu için etkisi olmaz diye düşünüyorum yine ama olabilirdi tam bilemedim.

Hocam bu kadarını ben de düşünebiliyorum, yoksa yazmazdım buraya

Exhaust açıklamasında "Exhausts target enemy champion reducing their movement speed and damage dealt by %30 for 2,5 seconds and reduces their attack speed by %50 for the duration." ve Katarina shunpo açıklamasında da "Katarina instantly moves to her target's location and takes 15% reduced damage from enemies for 3 seconds." cümleleri geçiyor. Physical ya da Magic damage yerine direk "Damage" demesi beni tereddüte düşüren nokta. Ayrıca offense kısmındaki ilk mastery'ye vermezsen exhaust, armor ve mr düşürmüyor.

Bunu yazarken aklıma iki soru daha geldi. Offense penceresinin son mastery'sine verdiğimizde %50 hp'nin altındaki hedeflere %5 daha fazla vuruyoruz. Acaba bu ignite'ı kapsıyor mu ve minionlar dahil mi buna ?

• quote:

quote:

quote:

2 sorum var:

Hocam bu kadarını ben de düşünebiliyorum, yoksa yazmazdım buraya

Exhaust açıklamasında "Exhausts target enemy champion reducing their movement speed and damage dealt by %30 for 2,5 seconds and reduces their attack speed by %50 for the duration." ve Katarina shunpo açıklamasında da "Katarina instantly moves to her target's location and takes 15% reduced damage from enemies for 3 seconds." cümleleri geçiyor. Physical ya da Magic damage yerine direk "Damage" demesi beni tereddüte düşüren nokta. Ayrıca offense kısmındaki ilk mastery'ye vermezsen exhaust, armor ve mr düşürmüyor.

Bunu yazarken aklıma iki soru daha geldi. Offense penceresinin son mastery'sine verdiğimizde %50 hp'nin altındaki hedeflere %5 daha fazla vuruyoruz. Acaba bu ignite'ı kapsıyor mu ve minionlar dahil mi buna ?

1- True damage kimseyi takmaz ne yazıyorsa onu vurur :)
    2- Igniteı kapsamaz, Towerlara etki etmez ama minion, monster ve championlarda o +%5 den yararlanırsın. Last hit için değerlendirilebilir ama yinede öyle epik bir artış yok tabi :)
    3- Damage dealt genel olarak ap yada ad olarak verdiğin tüm damageleri kapsadığı için %30 damage dealt reduce diyorsa 1000 yerine 700 yersin sana nasıl vurduğunun önemi yok ister aktif item ister skill ister basic attack.

Şöyle devam edeyim, ben oyunu bıraktığımdan match history bomboş ondan arkadaştan örnek veriyorum :D

Şimdi dedimki verdiğim mag ve phy damagein toplamı, damage dealt diye geçiyor. Burda iki değeri topladığında damage dealttan az geldiğini görürsün çünkü adam jungler. O fark Smite ve jungle iteminden gelen true damage farkıdır. Vayne, Corki, Olaf gibi champların istatistiklerinde de bunu görürsün kafan karışmasın diyerekten..

Phy ve Mag Dealt toplanınca çıkıyor -1den bişey olmaz :D

• Kassadin mi alayım yoksa nidalee'mi?
  • Manalı,manasız,enerjili vb. şampiyonlar neye göre belirleniyor?Mesela Katarina ve Akali benzer şampiyonlar ama biri manasız biri enerjili,bunun bir nedeni var mı?
  • quote:

Manalı,manasız,enerjili vb. şampiyonlar neye göre belirleniyor?Mesela Katarina ve Akali benzer şampiyonlar ama biri manasız biri enerjili,bunun bir nedeni var mı?

yok.

@SaiTJerome bu sorularını hero tavsiye konusuna sor. Kass al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XenoLeS9

1- True damage kimseyi takmaz ne yazıyorsa onu vurur :)
    2- Igniteı kapsamaz, Towerlara etki etmez ama minion, monster ve championlarda o +%5 den yararlanırsın. Last hit için değerlendirilebilir ama yinede öyle epik bir artış yok tabi :)
    3- Damage dealt genel olarak ap yada ad olarak verdiğin tüm damageleri kapsadığı için %30 damage dealt reduce diyorsa 1000 yerine 700 yersin sana nasıl vurduğunun önemi yok ister aktif item ister skill ister basic attack.

Şöyle devam edeyim, ben oyunu bıraktığımdan match history bomboş ondan arkadaştan örnek veriyorum :D

Şimdi dedimki verdiğim mag ve phy damagein toplamı, damage dealt diye geçiyor. Burda iki değeri topladığında damage dealttan az geldiğini görürsün çünkü adam jungler. O fark Smite ve jungle iteminden gelen true damage farkıdır. Vayne, Corki, Olaf gibi champların istatistiklerinde de bunu görürsün kafan karışmasın diyerekten..

http://b1302.hizliresim.com/16/1/jmk3d.png

Phy ve Mag Dealt toplanınca çıkıyor -1den bişey olmaz :D

http://b1302.hizliresim.com/16/1/jmk1z.png

Sağol dostum. Böyle ayrıntılara takılıyorum ben, hayat kurtarabilir bazen

• 3 günlük aldığım ıp boostu nasıl aktif edicem direk aktif oluyormu ?
  • Beyler diyelim bir champi ıp ile aldım ama yakın bir zamanda indirime girdi, supporta ticket atsam ıpmi geri verirler mi ?
    (Ipmi geri alırsam rp ile alacağım.)
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.