Şimdi Ara

LOL Soru-Cevap Kosesi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.103
Cevap
34
Favori
81.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Eorl

Split push nedir bu ara çok duydum, özellikle asyalı takımlar hep bu taktiği yapıyormuş.

Takımca koridordan koridora geçip kuleleri yıkmaya çalışmak diye biliyorum yanlış olabilir.
  • Win/Lose oranımı nasıl öğrenebilirim?
    Varsa Kill-death oranıma nasıl bakabilirim?

edit:Win/lose maçlardan sonra yazıyormuş onu buldum. KDR ye bakabileceğimiz bir yer var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChelseaSmile -- 24 Ocak 2013; 4:15:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChelseaSmile

Win/Lose oranımı nasıl öğrenebilirim?

edit:Win/lose maçlardan sonra yazıyormuş onu buldum. KDR ye bakabileceğimiz bir yer var mı?

lolking gibi istatistik siteleri mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theon Greyjoy

quote:

Split push nedir bu ara çok duydum, özellikle asyalı takımlar hep bu taktiği yapıyormuş.

Takımca koridordan koridora geçip kuleleri yıkmaya çalışmak diye biliyorum yanlış olabilir.

Takımca değil de bir yada bir kaç kişi bir lani pushlarken diğerleri farklı laneleri pushlar. Buna split push denir.

Ne sağlıyor bu dersen

mesela takımda mid lanei pushluyoruz, takımdan shende bot lane pushluyor. 2 tarafta kulelere dayandı. Şimdi olay şu, karşı takım bot kuleyi feda mı edecek yoksa sheni durdurmak için onlarda ayrılıp bot tower mı koruyacak? Seçim yapmaları gerekir. Eğer ayrılıp bot kule korumayı seçerlerde mid lane gücünü ortaya koyarak 4v5 tf başlatabilir veya mid kuleyi alabilir. Karşı takım ayrılmazsa sen midde takımca adamları oyalarsın ve shene alt kuleyi almada süre tanırsın.

Ayrıca late gamede her lane ileride olursa tf sonrası ace olduğunda karşı takım senin lanelerinden ilerleyip oyunu bitiremeyebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Theon Greyjoy

quote:

Takımca değil de bir yada bir kaç kişi bir lani pushlarken diğerleri farklı laneleri pushlar. Buna split push denir.

Ne sağlıyor bu dersen

mesela takımda mid lanei pushluyoruz, takımdan shende bot lane pushluyor. 2 tarafta kulelere dayandı. Şimdi olay şu, karşı takım bot kuleyi feda mı edecek yoksa sheni durdurmak için onlarda ayrılıp bot tower mı koruyacak? Seçim yapmaları gerekir. Eğer ayrılıp bot kule korumayı seçerlerde mid lane gücünü ortaya koyarak 4v5 tf başlatabilir veya mid kuleyi alabilir. Karşı takım ayrılmazsa sen midde takımca adamları oyalarsın ve shene alt kuleyi almada süre tanırsın.

Ayrıca late gamede her lane ileride olursa tf sonrası ace olduğunda karşı takım senin lanelerinden ilerleyip oyunu bitiremeyebilir.
    Split push baron drake almana yeterli süreyide verebilir.

Dikkat edilmesi gereken şey 4 kişiyken tf başlatmamak (takımda split pushu yapan bi shen olmadıkça). 4 kişiyken tower dive yapmamak gibi. Oyun içi farklı senaryolar çıkabilir.

• Normalde oyunda "ilk kan" "rakibin bir kulesini yok ettin" gibi konuşmalar oluyor bende bunların hiç birini söylemiyor.Söylemesi için ne yapmalıyım ben de mi bir şey eksik yoksa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HKnatas

Normalde oyunda "ilk kan" "rakibin bir kulesini yok ettin" gibi konuşmalar oluyor bende bunların hiç birini söylemiyor.Söylemesi için ne yapmalıyım ben de mi bir şey eksik yoksa?

Oyunu silip tekrar yükle düzelir.Garip bir sorun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilverQuasar

quote:

Hocam noobluğuma verin, lolking e üye odlum ancak istatistiklerime nereden bakacağımı bulamadım
  • quote:

quote:

quote:

Hocam noobluğuma verin, lolking e üye odlum ancak istatistiklerime nereden bakacağımı bulamadım

üst taraftaki arama çubuğuna oyundaki nickini yaz. Üye olmana bile gerek yok

• Merhaba beyler ben lol da indirilen patchlerin nereye indiğini öğrenmek ve bu indirilen patch'i olduğu gibi kopyalayıp başka bir pc nin yine aynı konumuna koyarak patch atılmış gibi olup olmayacağını ögrenmek istiyorum.
    Teşekkürler...
  • Minionlara adc olup da elektrik efektli magic damage vuranları görüyorum. Bunun için hangi itemi çıkıyorlar acaba?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

üst taraftaki arama çubuğuna oyundaki nickini yaz. Üye olmana bile gerek yok

TR serveri gözükmüyor mu acaba? Kendi adımı aradım amerika ve eu west buldu ancak kendi oynadığım TR hesabını göremiyorum

edit:enabled regions da, Amerika, Eu west, Eu East, Brezilya ve Kore var.Sanırım lolking türkiye servesını kapsamıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChelseaSmile -- 25 Ocak 2013; 0:26:45 >

• @Espâda statikk shiv

@ChelseaSmile lolde resmi oalrak böyle bir istatistik yok, bu yüzden lolking gibi sitelerden bakmaya uğraşıyor oyuncular. TR serverıda yok sitede.

@azizgoxel bildiğim kadarıyla tek bir klasöre inmiyor. Bu yüzden tüm oyunu kopyalaman gerkebilir. Çalışır mı bilemiyorum ama en azından repair edilip çalıştırılabilir.
  • quote:

@Espâda statikk shiv

@ChelseaSmile lolde resmi oalrak böyle bir istatistik yok, bu yüzden lolking gibi sitelerden bakmaya uğraşıyor oyuncular. TR serverıda yok sitede.

@azizgoxel bildiğim kadarıyla tek bir klasöre inmiyor. Bu yüzden tüm oyunu kopyalaman gerkebilir. Çalışır mı bilemiyorum ama en azından repair edilip çalıştırılabilir.

Konuya yardim olarak en cok katkida bulunan sensin. Seni kutlarim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GurcellOnline

quote:

@Espâda statikk shiv

Konuya yardim olarak en cok katkida bulunan sensin. Seni kutlarim.

sağolasın gürsel abi, güzel konu. Pek çok konu kirliliği önleyebilir ama arkadaşlar üst konu taraflarına pek bakmıyor galiba. Dikkat çekmiyor konu.

• Dikkat ceksin diye yesettik ama :) Neyse bakalim sen bu sekilde devam edersen bir rutbe ayarlayabilirim sana. Yani oyle umuyorum.
  • eyvallah abi Buralardayım ben daha
  • quote:

@Espâda statikk shiv

Teşekkür ederim hocam.Geçen ay konu dışında ters bi alıntı yapmıştım özür dilerim onun içinde
  • quote:

quote:

@Espâda statikk shiv

Teşekkür ederim hocam.Geçen ay konu dışında ters bi alıntı yapmıştım özür dilerim onun içinde

Önemli değil. Konu dışında ne oldu hatırlamıyorum. Demekki küfür filan etmemişsin. O zaman sorun yok, ben egosuz bi insanım

• Konum üst konu nedeniyle silinmiş muhtemelen 'üst konu' dan kasıt bu konuydu neyse sorum şuydu :
    Arkadaşlar bir kaç gün önce konu açmıştım yi ile oynuyordum neyse çok zevkliydi vs fakat artık sıktı, sıkmasının sebebi gareni bile alamamam sinir oldum be favori karakterimdi fakat şimdi ciddi sıktı 2 oyundur doğru dürüst skor alamadım sağlam oyuncular oldumu oyun da zorlaştı tabi yi biraz düşük kaldı yanlarında ben benzer olarak fiora veya talon vs düşünüyorum bir tavsiye verirseniz sevinirim...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.