Şimdi Ara

*MONO VE INVERTER SPLIT KLIMA -ENERJI TUKETİM -SINIFLANDIRMA TABLOSU -FIYAT LISTELERI* (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
175
Cevap
8
Favori
91.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samet dostum tebrik ederim. İnan Topiği bugün gördüm kusura bakma. Üst konulara eklenince demekki gözümden kaçmış.

Uzun süredir foruma çok nadir girebiliyordum. Biliyon 2 tane olunca dünyam değişti

Sabırla bu çalışmayı yürüttüğün için tekrar tekrar tebrik ediyorum.
  • SAMET bey öncelikle burada ki bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim. İskenderunda öncelikli soğutma ve kışın 2 ay ısıtma amaçlı ufak bir salon ile yanındaki 2 odayıda soğutmak istiyorum. pencereler pimapen ama ne kadar kifayetli bilmiyorum. odalara tek tek koyma şansım yok. Mitsubishi almak istiyorum.
    1. iklimsadanmı airfeldenmi almalıyım
    2. 24000 BTU luk almayı düşünüyorum yeterli olurmu.
    3. Klasikmi olmalı yoksa invertermi olmalı.
    4. Almışken iyisi olsun istiyorum. 300-500 fark olması problem değil.
    5. İlave tavsiyeniz varmı.

ACİL cevabınızı bekliyorum. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manas35

Samet dostum tebrik ederim. İnan Topiği bugün gördüm kusura bakma. Üst konulara eklenince demekki gözümden kaçmış.

Uzun süredir foruma çok nadir girebiliyordum. Biliyon 2 tane olunca dünyam değişti

Sabırla bu çalışmayı yürüttüğün için tekrar tekrar tebrik ediyorum.

Bende tesekkur ederim temelde sende varsın... O tatlı dertler bende de var dostum Allah uzun ömürler versin birde şu inverterleri bir ekleyebilsem tam olacak az kaldı hayırlısı....
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptansss

SAMET bey öncelikle burada ki bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim. İskenderunda öncelikli soğutma ve kışın 2 ay ısıtma amaçlı ufak bir salon ile yanındaki 2 odayıda soğutmak istiyorum. pencereler pimapen ama ne kadar kifayetli bilmiyorum. odalara tek tek koyma şansım yok. Mitsubishi almak istiyorum.

ACİL cevabınızı bekliyorum. Teşekkürler.

1. iklimsadanmı airfeldenmi almalıyım? ------->Bence kesinlikle Airfel'den almalısınız en yeni ve çeşitli modeller var fiyata göre...
    2. 24000 BTU luk almayı düşünüyorum yeterli olurmu. ------->Toplamda 40m² kadar bir alandan bahsediyorsak yeterli gelecektir...
    3. Klasikmi olmalı yoksa invertermi olmalı. ------->Kullanım süresiyle ve maddiyatla direk orantılı bir olay inverter klima alırsanız kullanıma bağlı olarak %25-%30 arası avantajı olabilir faturada...
    4. Almışken iyisi olsun istiyorum. 300-500 fark olması problem değil. ------->İyisi derken zaten marka olarak alınabilecek cihazlar bellidir forumda genellikle Japon ve kökenli markalarda sorun yaşama riskiniz minumuma düşer diye düşünüyorum...
    5. İlave tavsiyeniz varmı. ------->Soğutmada küçük salon + 2 odayı soğutmada sorun yaşamazsınız çünkü klimanın ürettiği soğukluk yerden odalara gayet iyi bir şekilde yayılabiliyor... Ama ısıtmada şartlar biraz farklılık gösteriyor çünkü ısınan hava yukarı yükselme eylimi gösterir diğer odalara istenilen iklimlendirme yapabilmek güçleşir ama projeyi görmediğimizden ne desek boş ve iç ünitenin yerinin bu konuda çok önemli olduğunu unutmamak gerekir...

- Birde şöyle bi olay var inverter aldınız üç odayıda kışın örneğin 28 derece yapıcam diye uğraşırsanız klima kapasitesini hiç düşüremez uzun süreli max kapasitede çalışır ki burda 24000 BTU sabit hızlı cihazdan bile daha fazla tüketim gerçekleştirebilir. Odalar 40-42 m² civarı varsayarak yazın 27-28 °C, kışında 23-24°C yeterli gelecekse birde klima her odaya bakabilecekse bu işin oluru var bence benim fikirlerim bunlar şimdilik...

• Teşekkür ederim. salon denen yer 20 m2 eskiden oda olupta şimdi kapısı olmayan "L" nin kısa bacağı olan yer 5 m2 ve yan oda 15 m2.
    Airfelden inverter almak en iyisi olacak sanırım.

airfel servislerinden şikayet çok gibi ama tabiki bir sürü servis var.
  • Bugün Airfel den Mitsubishi SRK71ZE-S1 aldım. SAMET bey ilginize teşekkür ederim.
    haftaiçi montaj olacak. yorumu sonra yaparım.
  • Elinize emeğinize sağlık gerçekten güzel bir çalışma olmuş.
  • Harika bir çalışma olmuş. Teşekkürler.
  • İzmir'de yapılmakta olan dairemize 4 adet klima için marka, model belirlememizde yardımcı olur musunuz?

Zemin kat, güney ve batı cephe, yeni enerji yönetmeliğine göre her tarafı yalıtımlı, aluminyum ısıcamlı, 2,70 yükseklik. Merkezi sistem doğalgaz ısıtma.

Eve yılbaşından sonra taşınacağız.

Klimalar daha çok soğutma, gerektiğinde de ısıtma amaçlı kullanılacak.

Dış üniteler bir üst katın çatısında olacak. Yükseklik farkı 4 - 4,5 m. Tesisat boyu 8 - 12 m.

1 - Salon; 27 m2 L şeklinde, güney ve batı cephe,

(sonradan 8 m2 - güneydeki - balkon camla kapatılarak toplamda 35 m2 de olabilir)

Ortalama yazın 6-8 saat kullanılır.

Salon için önceliklerim:

Sırasıyla az enerji tüketimi, verimlilik, kalite / fiyat oranının yüksek olması, sessiz çalışma, kaliteli hava, şık görünüm, fonksiyonları.

Belirledğim modeller:

Daikin Ururu Sarara Inverter FTXR42EV1B9 14.000 BTU,
    (Soğutma max 15.700 btu, bir saatteki harcadığı 1.030 w, Eer 4,00 / ısıtma max 19.000 btu, bir saatte harcadığı 950 w, Cop 4,32 ,
    katalogdaki enerji tüketimi (sanırım 5 saatlik kullanım) yıllık 525 kws,
    min 24 desibel ses, 2 adet filtre, çok estetik görünüm - çalışma , dışarıdan direkt temiz havayı kullanarak nem ayarlaması, şık kumanda)
    3.300 TL / 6 ay

Mitsubishi Heavy Hyper Inverter Dizayn SRK50ZJX-S 17.000 BTU,
    (Soğutma max 21.154 btu, bir saatte harcadığı 1.300 w, Eer 3,85 , ısıtma max 30.026 btu, bir satte harcadığı 1.350 w, Cop 4,44 ,
    katalogdaki enerji tüketimi (sanırım 5 saatlik kullanım) yıllık 650 kws,
    min 26 desibel ses, 3 adet filtre, estetik görünüm, 3 boyutlu üfleme, otomatik filtre temizliği, cihaz kapalı da olsa negatif iyon üretme)
    3.275 Tl / 12 ay

Yukarıdaki iki modelden hangisi, neden tercih edilebilir? Ya da yukarıdaki öncelikleri de dikkate olarak başka hangi marka, model olabilir?

2 - Yatak odası; 14 m2 güney cephe,

Baş ucuna monte edilecek.

Ortalama 6 - 7 saat çalışacak.

Yatak odası için önceliklerim:

Sırasıyla sessiz çalışma, kaliteli hava, az enerji tüketimi, verimlilik, şık görünüm, kalite / fiyat oranının yüksek olması, fonksiyonları.

Belirledğim modeller:

Daikin Emura Inverter FTXG25J-W 9.000 BTU,
    (Soğutma max 10.200 btu, Eer 4,46 / ısıtma max 15.300 btu, Cop 4,36
    katalogdaki enerji tüketimi (sanırım 5 saatlik kullanım) 280 kws,
    min 22 desibel ses, filtre?, estetik görünüm - çalışma , şık kumanda)
    2.400 TL / 6 ay

Mitsubishi Heavy Hyper Inverter Dizayn SRK25ZJX-S 9.000 BTU,
    (Soğutma max 10.920 btu, Eer 5,20 , ısıtma max 16.036 btu, Cop 5,26
    katalogdaki enerji tüketimi (sanırım 5 saatlik kullanım) 245 kws,
    min 22 desibel ses, 3 adet filtre, estetik görünüm - çalışma, 3 boyutlu üfleme, otomatik filtre temizliği, cihaz kapalı da olsa negatif iyon üretme)
    2.320 TL / 12 ay

Yukarıdaki iki modelden hangisi, neden tercih edilebilir? İnverter 12.000 btu'ya gerek var mıdır? Ya da yukarıdaki öncelikleri de dikkate olarak başka hangi marka, model olabilir?

3 - Çocuk Odaları; Biri 11,5 m2, diğeri 12 m2, her kisi de batı cephe,

Ortalama 2 - 3 saat çalışabilir.

İnverter veya düz olabilir. 9.000 btu yerine 7.000 btu olabilir mi?

Çocuk odaları için önceliklerim:

Sırasıyla kaliteli hava, sessiz çalışma, fonksiyonları, az enerji tüketimi, verimlilik, kalite / fiyat oranının yüksek olması, şık görünüm.

Inverterler;

Toshiba suzumi 10 SKV-E, 1.570 / 12 ay
    Toshiba Daisekai 10 KVR-E 1.900 TL / 12 ay
    Mitsubishi Heavy SRK25ZJ-S 1.663 / 12 ay
    Hitachi RAS10EH1 1.650 TL / 12 ay
    Mit Electric Deluxe MSZ-FA25VA
    Mit Electric N. Deluxe MSZ-GE25VA
    Panasonic Etherea CU-E09JKE
    Fujitsu?
    General?

Sabit Hızlılar;

Mitsubishi Heavy SRK28HG-S 1.195 / 12 ay
    Hitachi RAS10KH2 1.200 TL / 12 ay
    Mit Electric GE25VB
    Panasonic Etherea CU-PW9GKE
    Sharp AY-AP07FHR
    Fujitsu?
    General?

Yukarıdaki modellerden hangisi, neden tercih edilebilir? İnverter 9.000 btu'ya gerek var mıdır? 7.000 btu olabilir mi? Ya da yukarıdaki öncelikleri de dikkate olarak başka hangi marka, model olabilir?

Paylaşacaklarınız ve vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mgadk

İzmir'de yapılmakta olan dairemize 4 adet klima için marka, model belirlememizde yardımcı olur musunuz?

Zemin kat, güney ve batı cephe, yeni enerji yönetmeliğine göre her tarafı yalıtımlı, aluminyum ısıcamlı, 2,70 yükseklik. Merkezi sistem doğalgaz ısıtma.

Eve yılbaşından sonra taşınacağız.

Klimalar daha çok soğutma, gerektiğinde de ısıtma amaçlı kullanılacak.

Dış üniteler bir üst katın çatısında olacak. Yükseklik farkı 4 - 4,5 m. Tesisat boyu 8 - 12 m.

1 - Salon; 27 m2 L şeklinde, güney ve batı cephe,

(sonradan 8 m2 - güneydeki - balkon camla kapatılarak toplamda 35 m2 de olabilir)

Ortalama yazın 6-8 saat kullanılır.

Salon için önceliklerim:

Sırasıyla az enerji tüketimi, verimlilik, kalite / fiyat oranının yüksek olması, sessiz çalışma, kaliteli hava, şık görünüm, fonksiyonları.

Belirledğim modeller:

Daikin Ururu Sarara Inverter FTXR42EV1B9 14.000 BTU,
    (Soğutma max 15.700 btu, bir saatteki harcadığı 1.030 w, Eer 4,00 / ısıtma max 19.000 btu, bir saatte harcadığı 950 w, Cop 4,32 ,
    katalogdaki enerji tüketimi (sanırım 5 saatlik kullanım) yıllık 525 kws,
    min 24 desibel ses, 2 adet filtre, çok estetik görünüm - çalışma , dışarıdan direkt temiz havayı kullanarak nem ayarlaması, şık kumanda)
    3.300 TL / 6 ay

Mitsubishi Heavy Hyper Inverter Dizayn SRK50ZJX-S 17.000 BTU,
    (Soğutma max 21.154 btu, bir saatte harcadığı 1.300 w, Eer 3,85 , ısıtma max 30.026 btu, bir satte harcadığı 1.350 w, Cop 4,44 ,
    katalogdaki enerji tüketimi (sanırım 5 saatlik kullanım) yıllık 650 kws,
    min 26 desibel ses, 3 adet filtre, estetik görünüm, 3 boyutlu üfleme, otomatik filtre temizliği, cihaz kapalı da olsa negatif iyon üretme)
    3.275 Tl / 12 ay

Yukarıdaki iki modelden hangisi, neden tercih edilebilir? Ya da yukarıdaki öncelikleri de dikkate olarak başka hangi marka, model olabilir?

2 - Yatak odası; 14 m2 güney cephe,

Baş ucuna monte edilecek.

Ortalama 6 - 7 saat çalışacak.

Yatak odası için önceliklerim:

Sırasıyla sessiz çalışma, kaliteli hava, az enerji tüketimi, verimlilik, şık görünüm, kalite / fiyat oranının yüksek olması, fonksiyonları.

Belirledğim modeller:

Daikin Emura Inverter FTXG25J-W 9.000 BTU,
    (Soğutma max 10.200 btu, Eer 4,46 / ısıtma max 15.300 btu, Cop 4,36
    katalogdaki enerji tüketimi (sanırım 5 saatlik kullanım) 280 kws,
    min 22 desibel ses, filtre?, estetik görünüm - çalışma , şık kumanda)
    2.400 TL / 6 ay

Mitsubishi Heavy Hyper Inverter Dizayn SRK25ZJX-S 9.000 BTU,
    (Soğutma max 10.920 btu, Eer 5,20 , ısıtma max 16.036 btu, Cop 5,26
    katalogdaki enerji tüketimi (sanırım 5 saatlik kullanım) 245 kws,
    min 22 desibel ses, 3 adet filtre, estetik görünüm - çalışma, 3 boyutlu üfleme, otomatik filtre temizliği, cihaz kapalı da olsa negatif iyon üretme)
    2.320 TL / 12 ay

Yukarıdaki iki modelden hangisi, neden tercih edilebilir? İnverter 12.000 btu'ya gerek var mıdır? Ya da yukarıdaki öncelikleri de dikkate olarak başka hangi marka, model olabilir?

3 - Çocuk Odaları; Biri 11,5 m2, diğeri 12 m2, her kisi de batı cephe,

Ortalama 2 - 3 saat çalışabilir.

İnverter veya düz olabilir. 9.000 btu yerine 7.000 btu olabilir mi?

Çocuk odaları için önceliklerim:

Sırasıyla kaliteli hava, sessiz çalışma, fonksiyonları, az enerji tüketimi, verimlilik, kalite / fiyat oranının yüksek olması, şık görünüm.

Inverterler;

Toshiba suzumi 10 SKV-E, 1.570 / 12 ay
    Toshiba Daisekai 10 KVR-E 1.900 TL / 12 ay
    Mitsubishi Heavy SRK25ZJ-S 1.663 / 12 ay
    Hitachi RAS10EH1 1.650 TL / 12 ay
    Mit Electric Deluxe MSZ-FA25VA
    Mit Electric N. Deluxe MSZ-GE25VA
    Panasonic Etherea CU-E09JKE
    Fujitsu?
    General?

Sabit Hızlılar;

Mitsubishi Heavy SRK28HG-S 1.195 / 12 ay
    Hitachi RAS10KH2 1.200 TL / 12 ay
    Mit Electric GE25VB
    Panasonic Etherea CU-PW9GKE
    Sharp AY-AP07FHR
    Fujitsu?
    General?

Yukarıdaki modellerden hangisi, neden tercih edilebilir? İnverter 9.000 btu'ya gerek var mıdır? 7.000 btu olabilir mi? Ya da yukarıdaki öncelikleri de dikkate olarak başka hangi marka, model olabilir?

Paylaşacaklarınız ve vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederiz.

Öncelikle seçimleriniz çok iyi gözüküyor... İzolasyonunuzun çok iyi olmasıda çok iyi olmuş kapasite seçimleri iyi olursa hiçbir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum... Mit.Elecetric Krigamine serisinide listenize ekleyebilirsiniz bence zaten 5-6 sorunsuz marka ya var ya yok onların en üst segment ürünlerini tercih etmeniz akıllıca maddi sıkıntıda olmayınca en iyilerini alıp kurtulacaksınız gibi geliyor bana... Yanlız 14000 ururu sarara oda büyütülür ise sınırda kalabilir ama izolasyonda iyi olduğundan kurtarabilir ama 18000 btu bi cihaz daha rahat gider oraya... Keşif yaptırmanızda her zaman fayda var bunuda unutmayın...

1- 18000 btu inverter cihaz alırsanız oda büyüse dahi sorun yaşamazsınız...
    2-9000 btu inverter cihaz da buraya yeterli gelecektir...
    3-7000 btu düz klima yeterli gelecektir...

• bu konuda emeği geçen herkese teşekkürler ama kafam çok karıştı, çok fazla karışık geldi
  • Merhaba,

12 m2 güney cepheye bakan ve yaz aylarında 32 dereceyi çok rahat gören odam için klima almayı düşünüyordum. Buradaki listeyi inceledim ve Mitsubishi Heavy-Electric, Toshiba ve Daikin arasında kararsız kaldım. Gün içinde uzun süreli çalışmaları gerecekti çünkü. Sonra birden Siemens'te tesadüf eseri bir klima gördüm hiç alakası yokken. Siemens Super DC Inverter S1ZMA 09910 Modeli 9000 BTU klima. Cihazın EER ve COP değeri bir çok klimadan daha iyi ve fiyatı çok çok daha düşük geldi bana. 1800 TL peşine satın aldım. Dış ünite inanılmaz sessiz. Estetik olarak da kötü durmuyor. Aklınızda bulunsun. Tavsiye ederim.

Teknik özelliklere gelince:

Soğutma: 9000 BTU (2600-11500)
    Çekilen Enerji: 525 Watt (180-1100)
    EER: 5.01

Isıtma: 10000 BTU (2600-13000)
    Çekilen Enerji: 560 Watt (190-1150)
    COP: 5.22

Bu arada her yerde bulunmayabiliyor. Bosch'da da aynı özelliklere sahip model var benzer fiyatta onu da düşünebilirsiniz.

• çalışman için teşekkürler.
  • Mitsubishi Heavy SRK50ZJX-S 2.980 TL PEŞİN FİYAT iyimi , arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beratltd -- 10 Mayıs 2011; 10:35:41 >
  • Hocam emeğine sağlık gerçekten mükemmel bir çalışma olmuş.
    Son karar olarak inverter mi yoksa A sınıfı bir klima mı alsam bilemedim.
    Hepsiburada'da

Demirdöküm DD A-410 12 Hp 12000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima(A Enerji Sınıfı) ; 980 TL
    Airfel Inverter Serisi 12.000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima AS12-0933/Inv ; 1450 TL

Sizce hangisini almalıyım ? Teşekkürler cevaplarınız için şimdiden...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutafik

Hocam emeğine sağlık gerçekten mükemmel bir çalışma olmuş.
    Son karar olarak inverter mi yoksa A sınıfı bir klima mı alsam bilemedim.
    Hepsiburada'da

Demirdöküm DD A-410 12 Hp 12000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima(A Enerji Sınıfı) ; 980 TL
    Airfel Inverter Serisi 12.000 Btu/h Duvar Tipi Split Klima AS12-0933/Inv ; 1450 TL

Sizce hangisini almalıyım ? Teşekkürler cevaplarınız için şimdiden...

Öncelikle, DD'nin 410 gazlı olanlarını servisleri tavsiye etmiyor, alacaksanız 22 gazlılara bakın.

Satınalma tavsiyeleri için başka başlık var:

http://forum.donanimhaber.com/m_3306812/mpage_152/f_/key_//tm.htm#49468225

• Hocam Airfel'in inverter modelinin elektrik tüketimini listede göremedim, hepsiburada da yok. Nasıl öğrenebilirim ? Bir ürünün ana başlığında inverter yazıyor, ürün açıklamasında ise A Enerji Sınıf yazıyor. Tüm Inverter'ler A enerji sınıfı mı oluyo, yoksa inverter bambaşka bişey mi ? Ürünün linkini aşağıda veriyorum, yardımcı olabilirseni z çok sevinirim...
    Teşekkürler

http://www.hepsiburada.com/Liste/airfel-inverter-serisi-12000-btuh-duvar-tipi-split-klima-as12-0933inv/ProductDetails.aspx?productId=evairfelas120933&categoryId=17453

• Mitsubishi Heavy SRK50ZJX-S ısıtma olarak çok az harcıyor süper klima tavsiye ederim.
  • zaman ve emek sarfeden konuyu açan arkadaşa teşekkürlerimi borç bilirim ellerine sağlık
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.