Şimdi Ara

LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012 (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.028
Cevap
12
Favori
521.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: wowcalibur

Merhaba Arkadaşlar geçen hafta işlemlerimi yaptırdırm bu arada lpgyi 1 yıl önce taktırmıştım ancak işletebildim. Eğer sızdırmazlık veya başka bir sorununuz yoksa sıkıntı yok sadece Emniyete ceza ödüyorsunuz. Bazı arkadaşalr tankın değişmesi vs. gibi komik şeyler yazmış sorun yoksa ve takan yer resmi bir yer ise sorun yaşamazsınız.

Öncelikle
    LPG takılan yerden belgeler mutlaka elinizde olmalı
    -Fatura
    -Proje
    -Takan yerin yeterlilik ve takmaya ait yetki belgeleri ve bulunduğunuz yıla ait kaşeleri
    -Bu belgelerle beraber Sızdırmazlık muayenesi için randevu alıp sızdırmazlığa giriyorsunuz. 25 TL
    -Bu işlemin ardından hemen bir sigortacıdan EK1 alıyorsunuz 2 Adet 10TL
    -Sonra doğruca muayeneye TÜV den randevu alın ve saatinde gidin ben 2 saat bekledim. 140 TL (zamanı geçmediyse egzost muayenesi yaptırmayın kesin sorun çıkıyor onu dışarda yaptırırsınız.)
    -İşlemler ok sa muayenede sorun çıkmadıysa tüm belgelerle beraber 1 adet nüfus cuzdanı fotokopisi aracnızın trafik sigortası belgesinin fotokopisi gerekiyor bunlarla ilçe emniyete gidiyorsunuz tek yaprak değişimi için 50 TL aldırlar. (1 ay içerisinde ruhsata işletmemenin cezası is 65 TL)

Toplamda 225 TL ile halledebilirsiniz. Ceza hariçtir.

hocam sen 1 yıl sonra işletirken mi ceza ödedin yoksa kontrolde mi anlaşıldı önceden lpg taktırdığın?

Ben lpg yi taktırıp projesini de işleteceğim zaman çıkartıp yaklaşık 2 yıl sonra işletmeyi düşünüyorum. O zaman ceza mı ödeyeceğim?

• Arkadaşlar yeni yıldan sonra artık sızdırmazlık raporu almaya gerek kalmayacakmış herhalde. Tuvturk kendisimi yapacakmış öyle birşey söyleniyor ama bu konu hakkında bir bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

araç muayeneden geçti çok şükür, ruhsata işletmek için kaç gün süresi var?

7 gun dıye soledıler bana tuvturkte
  • kocaelide fıyatları yazıyorum dun ıtıbarıyle tum ıslemlerımı tamamladım.

ek1 - 10 tl
    muayene 136tl
    tek yaprak ruhsat 50 tl
    sızdırmazlık 25 tl

toplam 220 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: saldi

arkadaşlar emniyet dışındaki her şeyi hallettim bir emniyet kaldı ama emniyet hangi belgeleri istiyor çok net değil. EK-1 deniyor, bu muayeneye getirdiğim EK-1'in aynısı mı? ama 2 tane deniyor TUVTURK'a bi tane götürdüm elimde haliyle 1 tane onaylı EK-1 var. Tuvturk sızdırmazlık belgemi de aldı elimden inşallah gerekmiyordur emniyette.

bunun dışında karayolları uygunluk belgesi falan, bunlar nedir? faturayı istiyorlar; şimdi ben faturanın aslını emniyet'e verirsem kendime ne kalacak biraz saçma geldi emniyet tüpün faturasını ne yapacak?
    allah rızası için ankara emniyette istenenleri listeleyebilecek var mı :D

merhaba,

bende de aynı durum sözkonusu. Siz işlemi tamamlayabildiniz mi? Ek 1 belgesi için 1 tane yeterli oldu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem_ali

quote:

Orijinalden alıntı: saldi

arkadaşlar emniyet dışındaki her şeyi hallettim bir emniyet kaldı ama emniyet hangi belgeleri istiyor çok net değil. EK-1 deniyor, bu muayeneye getirdiğim EK-1'in aynısı mı? ama 2 tane deniyor TUVTURK'a bi tane götürdüm elimde haliyle 1 tane onaylı EK-1 var. Tuvturk sızdırmazlık belgemi de aldı elimden inşallah gerekmiyordur emniyette.

bunun dışında karayolları uygunluk belgesi falan, bunlar nedir? faturayı istiyorlar; şimdi ben faturanın aslını emniyet'e verirsem kendime ne kalacak biraz saçma geldi emniyet tüpün faturasını ne yapacak?
    allah rızası için ankara emniyette istenenleri listeleyebilecek var mı :D

merhaba,

bende de aynı durum sözkonusu. Siz işlemi tamamlayabildiniz mi? Ek 1 belgesi için 1 tane yeterli oldu mu?

Amma abartmışsınız arkadaşlar, bu kadar karmaşa yok ortada;

LPG Dönüşümü
    ARAÇLARDA LPG DÖNÜŞÜMÜ

Fatura
    Montaj Tespit Raporu
    İmalat Yeterlilik belgesi
    Karayolu Uygunluk Belgesi
    Karayolları Muayene İstasyonundan tespit yaptırılacak
    İki adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)
    Yeni tescil ve trafik belgesi (Trf.Tescil Şube veya Bürosundan)
    Eski tescil ve trafik belgeleri getirilecek.

http://trftescil.iem.gov.tr/

Burada var ve yukarda herkes açıklamış....

• herkese yenı bılgı vereyem gecen cuma arabayı vızelettırmeye gıttım yenı montaj lpg de vardı arkadaşlar çalışanın agzından cıkan dırek sozlerı soyluyorum GECEN CUMADAN BU YANA YENI CIKAN BI KARARLA SIZDIRMAZLIKTAN BELGE ALMAYA GEREK YOKKK MUAYENEDE BAKILIYO VE ORADAKI ONAY YETERLI OLUYO ARTIK ORDAN SIZDIRMAZLIK ALINMADAN VIZEYE GELINEBILIR DEDI BUNU ARASTIRIN BEN FAZLADAN 25 LIRA VERDIGIM GIBI İŞ YERINDEN SIRF BUNUN ICIN İZİN ALDIM VE PROBLEM YASADIM ARASTIRIN VE BOSA PARA VERMEYIN BILGINIZE
  • 1 ocak itibariyle lpg yi ruhsata işletme 50tl den 58tl ye çıkmış bulunuyor. bugün işlettim, yeni yılın ilk zammı
  • hocam geçmiş olsun.

ben de aracıma lpg taktırdım.yarın işletmeyi düşünüyorum kocaelideyim.

bir günde tüm işler bitiyor mu?

hangi sırayla yaptınız yardımcı olursanız biraz acemisiyim bu işinde.teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiiips

kocaelide fıyatları yazıyorum dun ıtıbarıyle tum ıslemlerımı tamamladım.

ek1 - 10 tl
    muayene 136tl
    tek yaprak ruhsat 50 tl
    sızdırmazlık 25 tl

toplam 220 tl

hocam geçmiş olsun.

ben de aracıma lpg taktırdım.yarın işletmeyi düşünüyorum kocaelideyim.

bir günde tüm işler bitiyor mu?

hangi sırayla yaptınız yardımcı olursanız biraz acemisiyim bu işinde.teşekkür ederim...
  • hocam once tupu taktırdıgın yerden gereklı evrakları alıyorsun onlar zaten sana herseyı verıyor.ne gereklı ıse.ordan sızdırmazlık raporu almaya gıdıyorsun persembe pazarının yanında makıne muh. odasının yerı var ordan.sonra bı sıgortacıya gıdıp tupu ruh
    sata ısletecegım dıyorsun 2 adet ek-1 alıp dosyayı da duzenlıyor zaten senın adına(tanıdıktı normalde 20 tl alıyorlarmıs ole dedı).ben 10 tl verdım hepsını hallettı.ordan arabayı muayeneye sokuyorsun eger gecersen ordan emnıyete gıdıp evraklarını verıyorsun ertesı gun ruhsatın cıkıyor.fakat 1 gunde yetısırmı bılmem .cunku bazen gıttıgın yerler cok kalabalık oluyor yada bır aksılık cıkıyor yetısmıyor.ama gıttıgın yerlerde sıra beklemez ısen ve sorun cıkmazsa 1 gunde halledersın.benım sorun cıktı hem sızdırmazlıkta hem muayenede ben 3-4 gun ugrastım sorunlarla.
  • Sevgili arkadaşlar.
    Aracımı yeni aldım.
    Adam yeni vize yaptırmış.
    Motorum 1.3 Full Enjeksiyonlu.
    Şimdi ben tüp taktırmak istiyorum çünkü denildiği gibi az yakmıyormuş arabam.
    Vizemi de yeni yaptırdım ne yapmam lazım?
    Tekrar vizeye girmeden 2013 yılına kadar dolaşsam ne olur?
    2013 yılında işletebilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyri

Sevgili arkadaşlar.
    Aracımı yeni aldım.

Eğer trafik polisi vb. LPG'yi görüp ruhsatta görmezse ceza yazabilir.

Allah korusun ciddi bir kaza durumunda sigorta şirketi araçta ruhsatta görülmeyen değişiklik var diye ödeme yapmayabilir. Ama bu sadece benim tahminim bir yerde duymadım, görmedim. Ruhsata işletmeden gezerken bende böyle bir korku oluyor.

Ama bunlar sorun olmaz diyorsanız, elinizde ki belgeleri kaybetmeden(montaj sonrası verilen belgeleri), 2013 yılında muayeneden önce LPG montajı yaptırdığınız İlde ki Makine Mühendisleri Odasından sızdırmazlık raporu alıp, muayene yaptırıp işletebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: master_monster

quote:

Sevgili arkadaşlar.
    Aracımı yeni aldım.

Allah korusun ciddi bir kaza durumunda sigorta şirketi araçta ruhsatta görülmeyen değişiklik var diye ödeme yapmayabilir. Ama bu sadece benim tahminim bir yerde duymadım, görmedim. Ruhsata işletmeden gezerken bende böyle bir korku oluyor.

Ama bunlar sorun olmaz diyorsanız, elinizde ki belgeleri kaybetmeden(montaj sonrası verilen belgeleri), 2013 yılında muayeneden önce LPG montajı yaptırdığınız İlde ki Makine Mühendisleri Odasından sızdırmazlık raporu alıp, muayene yaptırıp işletebilirsiniz.

Bilgiler için teşekkür ediyorum.
    Peki ne önerirsiniz?
    Atiker sordum 990 TL 10 taksit
    Lovato 1.250 10 taksit
    BRC bilmiyorum ne kadar diyorlar.
    En ucuz sanırım ALDESA marka.
    Siz ne önerirsiniz?
    Amacım yakıt tasarrufu performans değil.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: master_monster

quote:

Sevgili arkadaşlar.
    Aracımı yeni aldım.

Bilgiler için teşekkür ediyorum.
    Peki ne önerirsiniz?
    Atiker sordum 990 TL 10 taksit
    Lovato 1.250 10 taksit
    BRC bilmiyorum ne kadar diyorlar.
    En ucuz sanırım ALDESA marka.
    Siz ne önerirsiniz?
    Amacım yakıt tasarrufu performans değil.

LPG dönüşüm kitleri ile ilgili pek bilgim yok. LPG Dönüşümü ile ilgili forum sayfasına bir göz atın isterseniz.

• Lpg Fiyatı benzine yalaşmışken ve tasarruf özelliği nerdeyse kalmamışken iyi bir haber vereyim size, Sızdırmazlık raporu hafif kusur sayılıyor artık yani almaya gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunrey

Lpg Fiyatı benzine yalaşmışken ve tasarruf özelliği nerdeyse kalmamışken iyi bir haber vereyim size, Sızdırmazlık raporu hafif kusur sayılıyor artık yani almaya gerek yok.

ilk defa işletende mi almıyacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

quote:

Orijinalden alıntı: gunrey

Lpg Fiyatı benzine yalaşmışken ve tasarruf özelliği nerdeyse kalmamışken iyi bir haber vereyim size, Sızdırmazlık raporu hafif kusur sayılıyor artık yani almaya gerek yok.

ilk defa işletende mi almıyacak

Evet...
  • yanlış anlamadım dimi ??? aracıma yeni tüp taktırıyorum daha önce tüp yoktu sızdırmazlık alamama gerek yok hemi ?

valla eğer öyleyse buyuk bi dertten kurtarırsınız beni parasıdna gectim mardinde mmo yok diyarbakıra gitmem gerekiyordu
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.