Şimdi Ara

LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012 (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.028
Cevap
12
Favori
521.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tüh... Birkaç gün üst üste günde 2 çevirme görünce, yusuf yusuf koştum muayene istasyonuna :) Keşke biraz daha bekleseymişim.

Tekrar Teşekkürler
  • dostum lpg nin 1 senelik oldugunu faturaya bakarakmi soylediler. sen faturayi lpg yi taktirdigin tarihtemi aldirmistin.
  • offf pofff benim durumunda karisik biraz soyle anlatayim.
    gecen sene lpg taktirdim vize 20.9.2010 da bitiyordu o zaman işletirim dedim fatura almadim lpg icin.
    vize bitti aldim faturayi projeyi sizdirmazligi aldim tek basima ve ek 1 i de doldurttum.
    simdi once vize ye gidip muayeneye sokacagim degilmi aracimi sonucta ruhsatim yeni ruhsatlardan ve arac muayene kisminda 5 tane daha bosluk var
    o sayfayi yeniletmeyeceğim bildiğim kadariyla sadece yakit turunun yazili oldugu sayfayi yeniletecegim bunun icinde 90 tl gerekiyormus sanirim.
    1 sene kacak bindigimi anlayabilirlermi ?
    ,fatura proje sizdirmazlik belgesi yepyeni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damonbounce

Arkadaşlar ; Lpg ruhsata işletilmesi ve rehin kaldırma işlemlerimi size baştan anlatayım;

1-Bankaya olan kredi borcum bitti.Bankadan 'Rehin kaldırılabilir' aldım.Notere tastiklettirmek gerekiyormuş tastiklettirdim : 56 TL,
    2-Lpg ruhsata işletileceğinden lpg dönüşümü yaptırdığım BRC bayisinden fatura,proje,garanti,karayolları yeterlilik belgesi,mühendis yetki belgesi,TSE belgesi falan aldım,
    3-Bu evraklarla ümraniye kadosan sanayinin yanındaki MMO ya gidip LPG sızdırmazlık raporu aldım : 25 TL
    4-Muayenede sordukları için Eksoz emisyon pulu aldım : 27 TL,
    5-Muayene istasyonunun yanındaki barakadan iki adet TŞOF onaylı EK-1 belgesi doldurttum: 15TL
    5-Lpg evrakları,eksoz pulu,EK-1 ve zorunlu trafik sigorta poliçem ile TÜVTÜRK muayene istasyonlarından önceden randevu alarak muayene yaptırdım.7 gün gecikmeli olduğu için 6tl ceza ile :135 TL
    6-Tüm bu evraklarla (rehin kaldırma yazısı,muayene raporu,lpg evrakları,ek-1,eski ruhsat ve dilekçe) Bölge trafik şubeme gittim. Ruhsat yenileme 103TL+LPGyi taktıralı 1 sene olduğu için 45TL de ceza;

Toplamda 406 TL cebimden çıktı.Nereye gittiysem sağdılar resmen..

Not: Lpg dönüşümü için emniyete evrakları verirken dilekçe istiyorlar.ben evde yazmıştım;

semt İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NE 15.10.2010
    İSTANBUL

34 ... .. ARACIMA SONRADAN YAPILAN LPG DÖNÜŞÜMÜ İŞLEMİNDEN DOLAYI YAPILAN DEĞİŞİKLİĞİN

RUHSATIMA İŞLETİLMESİNİ,

ARZ EDERİM
    AD SOYAD ADRES İMZA

gibi bir dilekçe yazdım kabul ettiler.. Saygılar

çok güzel izah etmişsin hocam sağol çok işime yarayacak 2 ay sonra

quote:

Ruhsat yenileme 103TL+LPGyi taktıralı 1 sene olduğu için 45TL de ceza;

lpg yi 1 yıl önce taktırdığın nerden belli oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasaluyari -- 28 Eylül 2010; 23:08:03 >

• istenilen evrakları aldım ve dilekçemide yukarda anlatılan gibi yazıp adres ve telefonda ekledim. Fakat memur sonradan benden aşağıdaki evrakları da istedi

* KİMLİK FOTOKOPİSİ
    * FATURA ve DİĞER BAYİNİN VERDİĞİ BELGELERİN FOTOKOPİSİ
    * TRAFİK SİGORTA FOTOKOPİSİ
    * Formunu arka kısmında kimlik bilgilerinde boş yerler vardı onlarıda doldurttum..

bu fotokopi olayını daha önceden kimse söylemiyor. RANDEVU ALMADAN DA SAKIN GİTMEYİN
  • Benim aracımda 2006 tarihli tank ve lpg sistemi takılı ruhsatada işli değil. Aracı yeni aldım ve 2007 yılından beride muynesi yok. Şİmdi ben satışını üzerime alacağım aynı zamanda da lpg'yi ruhsata işletmek istiyorum. Lpg markasını satan bir firmayla görüştüm proje ve fatura işlerini halledebileceğini söylediler makulde bir fiyata. Şİmdi sistem 2006 tarihli olduğundan bir sorun çıkarmı 10 seneyi geçmeyince sorun yok dediler. Fatura yeni kesileceğinden 45Tl lik geç işletme cezası ödemem gerekmez diye düşünüyorum sizin fikrinizi sormak istedim.
    D,ğer bir sorumda nasıl bir prosedür izlemem gerekiyor aynı anda satış için ruhsat değişirken lpgde işlenmiş olursa iki kere ruhsat değişim ücreti ödemek gerekmez diye duydum bu mümkün kü. Bilgilendirmler için şimdiden tşkrler..
  • yararlı bir konu. teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari
    lpg yi 1 yıl önce taktırdığın nerden belli oluyor?

lpg faturasında belli oluyor müdür.. taktırdığın gün fatura kesiliyor ve ruhsata işleteceğin gün de tekrar fatura düzenlenemiyor.. ayrıca lpg tankının üretim tarihinden falan belli oluyor.
  • arkadaşlar ben istanbuldan vekalet ile otomobil aldım aracın alım satımı noterde yapıldı arac istanbul dışana gidecek bana geldiğinde değişecek olanlar
    1-plaka değişecek 2-zorunlu trafik sigortası adıma yapılacak 3-ruhsatı üzerime alacağım
    ruhsatı değiştirmeden birde lpg taktırıp ruhsata işletmeyi düşünüyorum ruhsatı iki defa değiştirip boşa para vermek istemiyorum sizce sıralama nasıl olmalı yada önce plakayı değiştirp aracı üzerimemi almam gerekiyor daha sonra mı ruhsat değiştirmem gerekiyor neler yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim
  • merhaba arkadaşlar ben aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum ama racımın muayenesi 12-04-2012 de bitiyo takılan yerden alınan fatura ve sızdırmazlık raporuyla ek-1 belgesi filan bunlarla direk emniyete gidip ruhsata işlete biliyormu yok sa yeniden arac muayaenesine gitmemmi gerekiyo-rahsat yaprakları yeni daha zaten aracı alalı altı ay oldu ,yardımcı olursanız memnun olurum...saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: muroc

merhaba arkadaşlar ben aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum ama racımın muayenesi 12-04-2012 de bitiyo takılan yerden alınan fatura ve sızdırmazlık raporuyla ek-1 belgesi filan bunlarla direk emniyete gidip ruhsata işlete biliyormu yok sa yeniden arac muayaenesine gitmemmi gerekiyo-rahsat yaprakları yeni daha zaten aracı alalı altı ay oldu ,yardımcı olursanız memnun olurum...saygılar

lpg taktırdıktan sonra tekrar muayene yaptırmak zorundasın.muayenen bitsin bitmesin farketmez.
    ha muayene tarihi gelsin de öyle yaptırırım dersen lpg taktırdıktan itibaren 1 ay içerisinde muayene yaptırıp ruhsata işlettirmediğin için 45tl ceza ödersin emniyede benim gibi olay bu.
  • -Silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemlix -- 10 Kasım 2010; 11:49:03 >
  • merhaba arkadaşlar.
    ihale usulü araba aldım.
    aracın satış belgesini henüz almadım ama yarın alacağım inaşallah.
    aracın ruhsatı hiç yok.
    dolayısıyla 1 ay içerisinde muayene zorunluluğum var.
    emniyet muayeneye gidebilir kağıdı verecek bana (ruhsatsız olduğu için)
    araçda LPG yok. ben araca LPG taktırmak istiyorum.
    araca LPG'yi taktırdım diyelim.
    o satış belgesi ile sızdırmazlık vs. işlemleri halledip muayeneye tek seferde gidebilirmiyim yoksa önce ruhsatı elime almam mı gerekli?
  • quote:

Arkadaşlar ; Lpg ruhsata işletilmesi ve rehin kaldırma işlemlerimi size baştan anlatayım;
    1-Bankaya olan kredi borcum bitti.Bankadan 'Rehin kaldırılabilir' aldım.Notere tastiklettirmek gerekiyormuş tastiklettirdim : 56 TL,
    2-Lpg ruhsata işletileceğinden lpg dönüşümü yaptırdığım BRC bayisinden fatura,proje,garanti,karayolları yeterlilik belgesi,mühendis yetki belgesi,TSE belgesi falan aldım,
    3-Bu evraklarla ümraniye kadosan sanayinin yanındaki MMO ya gidip LPG sızdırmazlık raporu aldım : 25 TL
    5-Muayene istasyonunun yanındaki barakadan iki adet TŞOF onaylı EK-1 belgesi doldurttum: 15TL
    6-Lpg evrakları,eksoz pulu,EK-1 ve zorunlu trafik sigorta poliçem ile TÜVTÜRK muayene istasyonlarından önceden randevu alarak muayene yaptırdım.7 gün gecikmeli olduğu için 6tl ceza ile :135 TL
    7-Tüm bu evraklarla (rehin kaldırma yazısı,muayene raporu,lpg evrakları,ek-1,eski ruhsat ve dilekçe) Bölge trafik şubeme gittim. Ruhsat yenileme 103TL+LPGyi taktıralı 1 sene olduğu için 45TL de ceza;

1-banka rehin kaldırılabilir yazısı için 40 lira noter onu onaylamak için 57 lira aldı
    2-montajı yapan bayi dosyayı eksiksiz olarak hazırlayıp bana taslim etti
    3-sızdırmazlık için 25lira
    4-egzoz için 27 lira
    5-Ek-1 ve dosya düzenlemesi için 10 lira
    6-muayene için 132 lira aracı takipçi götürdüğü için 30 lira da ona
    7-yarın sabah trafiğe gidicem 108 lira da iki sayfa ruhsat için vericem
    extra bişi çıkmazsa yarın 429 liraya lpg ruhsata işlenmiş ve aracım vizelenmiş olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari

quote:

6-Lpg evrakları,eksoz pulu,EK-1 ve zorunlu trafik sigorta poliçem ile TÜVTÜRK muayene istasyonlarından önceden randevu alarak muayene yaptırdım.7 gün gecikmeli olduğu için 6tl ceza ile :135 TL
    7-Tüm bu evraklarla (rehin kaldırma yazısı,muayene raporu,lpg evrakları,ek-1,eski ruhsat ve dilekçe) Bölge trafik şubeme gittim. Ruhsat yenileme 103TL+LPGyi taktıralı 1 sene olduğu için 45TL de ceza;

1-banka rehin kaldırılabilir yazısı için 40 lira noter onu onaylamak için 57 lira aldı
    2-montajı yapan bayi dosyayı eksiksiz olarak hazırlayıp bana taslim etti
    3-sızdırmazlık için 25lira
    4-egzoz için 27 lira
    5-Ek-1 ve dosya düzenlemesi için 10 lira
    6-muayene için 132 lira aracı takipçi götürdüğü için 30 lira da ona
    7-yarın sabah trafiğe gidicem 108 lira da iki sayfa ruhsat için vericem
    extra bişi çıkmazsa yarın 429 liraya lpg ruhsata işlenmiş ve aracım vizelenmiş olacak

extra bişi çıkmadı ve trafikte de bu gün 108 lira verdikten sonra maliyetin tamamı 429 lirayı buldu
    trafikte 15 dakikada dosyayı kontrol edip yeni ruhsatınızı elinize veriyorlar.
    ama şu notere verdiğim para haram olsun
    o çok gücüme gitti yeminle

• Selamlar..Ben bugun bir araç satın aldım..Lpg li ancak ruhsata işletilmemiş..Muayene de 20 gün geçmiş..Plaka da değişeceği için 30 günlük bir sürem var..Şimdi yeni ruhsata lpg yi işletmem için nasıl bir yöntem izlemem gerek..Notere 132 tl para verdim..Ruhsat için trafiğe tekrar para verecek miyim?
  • fs
  • daha önce aracıma hiç lpg taktırmadım ama yavaş yavaş düşünüyoruim hatta bu bir iki ay içerisinde düşünüyorum..arkadaşlar verdiğiniz bilgiler gayet güzel, yararlı olacağı düşüncesindeyim ancak afama bir soru takıldı, lpg taktıracağım ama muayene bitince işleteyim diyorum bir daha bir daha ücret vermek istemiyorum ama emniyet nasıl omluyorn da anlıyor ceza kesiyor, bende aynı sizler gibi faturayı almayıp, işleteceğim zaman fatura kesmeyi düşünüyorum ama bir arkadaş tankın tzerinde yazıyor demiş bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim..saygılar
  • tankın üzerinde tarih var ona baktımı anlaşılıyor eski montaj olduğu
  • KAÇIŞ YOK DESENE
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.