Şimdi Ara

LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012 (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.028
Cevap
12
Favori
520.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayni sorunun cevabini ben de cok merak etmekteyim. LPG ci bir tanidik a sordum fakat onlar da o kadar iyi bilmiyorlardi. Muameleciye yaptiriyorlarmis daha cok. Cok acil cevap bekliyorum, yarin satisi alicam. Lutfen yeni arac satin almis ve hemen lpg taktirmis birileri,

1-)bu isin tek seferde yapilabiliyormu?
    2-)Ne sekilde yaparsak bizim icin para ve zaman acisindan daha karli olur?

Bu iki soruyu cevaplayabilirseniz cok minnettar olurum.
  • bu başlıktaki diğer mesajlarda bu sorunun ayrıntılı açıklamaları var..
  • O cevaplar yeni sisteme gore degiller. 1 mayis tan sonra sistem degisti. Yeni araba alan birinin LPG taktirmasi lazim ayni sirada. Bu durumda olan birinin bir cevabini ben goremedim. Yardimci olurmusunuz?
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem73 -- 8 Temmuz 2010; 19:24:15 >
  • Peki noter ruhsata el koyuyor, sonra yenisini eve gonderiyor. Aynı zamanda noter muayenesı olmayan arabanın satısını yapmıyor. Ben de ruhsatsız muyene yapamayacagım gore aynı anda nasıl ikisini birlikte yapabildeceğim. Sızın soyledıgınız eski sisteme göre. 1 mayıstan sonra gelen noter odaklı satısın, lpg ile birlikte yapılısını detaylı olarak anlatabilecek biri yokmu Allah askına.

Ama bu sefer Lütfen basına gelen ve yapmış birileri cevap yazsın......
  • arkada;lar herkes soruyor cevap veren yok gibi
    benim soru kısa ve net
    lütfen bi cevap bekliyorum cuma arabayı almaya gidiyorumm çünkü
    konya dayım arabayı samsuna almaya gidecem satış işlemlerini orda halledecem
    gelince de lpg taktıracam
    1. muyanesi 2011 in başında doluyor
    bekleyip muayene sırasında mı ruhsata işleteyim
    olur mu böyle birşey??
    2. yoksa vekalet alıp araç sahibinden satışını konyada sonra yapıp o esnada mı lpg yi ruhsata işleteyim
    (vekalet ücreti 50 tl)
    hangisi daha mantıklı ve ekonomik olur
    acil cevapppp
    yarın gidecem
    bekliyorum
  • Arkadaşlar merhaba.
    Bende yeni araba aldım.Tüp taktırmak istediğim şirketi az önce telefonla aradım.
    Önce tüp taktırıp sonramı satışı alayım diye sordum.
    Dediki; Önce noter satışını al, satışı aldıktan sonra ruhsat değişimi için 15 gün süren var dedi. Bu arada gel tüpü takalım, böylece iki kez ruhsat değiştirmemiş olursun dedi.
    Mesela dedi aldığın kişi Ahmet olsun. satışı almadan tüp taktırırsan faturayı Ahmet e kesmemiz gerekiyor, sonra sen alırsan bir daha senin adına bütün işlemleri yenilemen gerekiyor dedi.
    Onun için önce satışı al 15 günlük süredede ruhsatını tüp işleterek değiştirirsin dedi. Yani böylece fatura sizin isminize kesilmiş olur dedi. Saygılarımla.
  • Evet ben de benzer bir yanit aldim dun aksam, en dogrusu sizin dediginiz sekilde yapmak sanirim. Tesekkur ederim. Fakat eger emniyette ruhsat 3-4 gun icin basilirsa, bu durumda yine ruhsat sayfasi icin para odemek gerekecek sanirim.
  • Size meşhur EK 1' in kaynağını sunuyorum:

http://rega.basbakanlik.gov.tr/main.aspx?home=http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2007/05/20070518.htm&main=http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2007/05/20070518.htm

Yukarıdaki siteye girip KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
    linkini yıklayın, karşınıza çıkan sayfanın en altındaki EKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ ibaresini tıklayın.

NOT: EK 1, Acrobat Reader formatında. Bu işlerden anlayan bir hayırsever, EK 1' i elde etmeyi biraz daha kolaylaştırabilir...
  • Merhaba arkadaşlar

ben bir araba aldım. tüp 2. ayda takılmış ama işlenmemiş. Arabanın muayenesi ekimde doluyor. tüpün faturası ve garantisi aldığım kişinin adına. nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

noter satışını da yapmadım henüz tanıdık olduğu için.

ekimde hem noter satışını hemde üstüme alma işlemlerini yapmak istiyorum.

tüpün faturası aldığım kişi üstüne olduğu için muayene ve ruhsata işlemeyi ve satışı nasıl yapmam daha mantıklı olur?

aracı alırken projesini tüpü takan yerden istediğimiz tarihe alırız diye konuşmuştuk ama faturası kesilmiş tüpün. sorun çıkarırmı?

cevaplarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuRCo

Şimdi benim pul da hala EK 1 ' in üstüne yapışık ve altında aracın muayenesi okdir diyor.. Herhangi bir yerinde 1 hafta yada 1 ay içinde ruhsatı değiştirin demiyor.

Trafik polisi beni durdursa ne dicek ? Sonuçta muayeneden geçmişim dimi ? Cezası var mı ki

Trafik kanunun bilmem kaçıncı maddesi ve kendilerinin iç bilmem kaç numaralı yazışmalarında ( ezberimde değil ondan böyle yazdım) bu dediklerinin ikisininde cevabı var.Özetle,

Polis yolda görse ceza kesebilir,isterse muayeneni yeniden yaptırman için tekrardan muayene istasyonuna yönlendirebilir. Asıl olan her zaman ruhsattır ek-1 sadece muayene istasyonu ile tescil arasında kullanılan bir yazışma kağıdıdır diyebiliriz.O kağıt tescile ulaşacak ki kağıt asıla yani ruhsata dönecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sirakuza

Size meşhur EK 1' in kaynağını sunuyorum:

http://rega.basbakanlik.gov.tr/main.aspx?home=http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2007/05/20070518.htm&main=http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2007/05/20070518.htm

Yukarıdaki siteye girip KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
    linkini yıklayın, karşınıza çıkan sayfanın en altındaki EKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ ibaresini tıklayın.

NOT: EK 1, Acrobat Reader formatında. Bu işlerden anlayan bir hayırsever, EK 1' i elde etmeyi biraz daha kolaylaştırabilir...

tenekekutu arkadaş açıklamasını yapmış... değerli evrak olduğu için şoförler odasından almak gerekiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem73 -- 8 Temmuz 2010; 19:26:26 >
  • aracım için hazırlanan lpg projesi, projeyi hazırlayan şirket tarafından kargoyla gönderildi. ancak aras kargo, kargomu kayebttiği için elime ulaşmadı. lpg.yi ruhsata işletmem için verilen 1 aylık süre dolmuş durumda. üç hafta içinde de gelmezse muayne için yatırdığım harç parasıda yanacak.

şu an arıyorlar. kargonun nerde olduğu belli değil. ceza ödemem bir yana bulunduğum şehirden başka bir şehre tayinim çıktı ve gitmek zorundayım. bu hafta içinde ulaşmazsa ne yaparım bilmiyorum. yeni bir proje de çizdiremiyoruz. aras kargo mağduriyetimi nasıl giderecek. bu firmayla sakın bişey göndermeyin.
  • bu ek-1 denen evrak yuzunden vize yaptıramadan döndum. işin acı tarafı vizeye daha 3 ay önce girmiştim araca lpg takıldı şimdi tekrar girmek zorundayız. benim anlamadığım ek-1 den 1 adet mi yoksa 2 adet mi doldurmak gerekiyor veya fotokopi çekilse kabul ederlermi
  • quote:

Orijinalden alıntı: zfrk

bu ek-1 denen evrak yuzunden vize yaptıramadan döndum. işin acı tarafı vizeye daha 3 ay önce girmiştim araca lpg takıldı şimdi tekrar girmek zorundayız. benim anlamadığım ek-1 den 1 adet mi yoksa 2 adet mi doldurmak gerekiyor veya fotokopi çekilse kabul ederlermi

2 adet doldurmak gerekiyor. bir arkadaş elle doldurulabilir demiş ama ben riske girmedim, trafik takipçisinde 10 liraya doldurttum zaten muayeneden geçemeyince sinirim bozuldu bir de onunla uğraşmıyim dedim. boş ek1'i de 2 adedini 1 Liraya şöförler odasından aldım.
  • arkadaslar lpg yı ruhsata ıslettım ama ruhsatta 2 yaprak değişti ve 108 tl verdım. neden bazı yerlerde tek yaprak degısırken ben 2 yaprak parası verıyorum. ayrıc emnıyetten fatura falan vermedıler. ılk yaprakta eskı yapraktan farklı olarak lpg ıle ılgılı hıcbırsey yok. ayrıca eskı yaprakta muayene yerlerınden sadece bırtanesı doluydu..........
  • arkadaşlar,

bostancı trafik tescile gidip tüm evraklarımı eksiksiz teslim ettim. bana yeni ruhsatı 9 temmuz'da ancak verebileceklerini söylediler. ben bu zamana kadar verdikleri belgeyle aracımı kullanabilir miyim? Sordum net bir şey söylemediler, trafiğer çıkmazsanız iyi olur dediler. Arabada çok lazım, ne yapacağımı bilemedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: rmzaly

arkadaslar lpg yı ruhsata ıslettım ama ruhsatta 2 yaprak değişti ve 108 tl verdım. neden bazı yerlerde tek yaprak degısırken ben 2 yaprak parası verıyorum. ayrıc emnıyetten fatura falan vermedıler. ılk yaprakta eskı yapraktan farklı olarak lpg ıle ılgılı hıcbırsey yok. ayrıca eskı yaprakta muayene yerlerınden sadece bırtanesı doluydu..........

tek bir yaprağın değişmesi gerektiğini belirtseymişssin keşke. beni de trafik takipçisi uyarmıştı o uyarmasaydı benim ruhsatın da 2 yaprağı birden değişecekti. tek yaprak için yanlış hatırlamıyorsam 48 TL verdim. karşılığında ne makbuz ne bişi. bi tek parmak kadar bir kağıt verdiler üzerinde plakam yazıyor onunla gelip alıcaksın dediler.
    esasında bunu şikayet etmek lazım ehliyeti alırken bile en azından zorunlu bağış karşılığında bir makbuz veriyorlardı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskibir

arkadaşlar,

bostancı trafik tescile gidip tüm evraklarımı eksiksiz teslim ettim. bana yeni ruhsatı 9 temmuz'da ancak verebileceklerini söylediler. ben bu zamana kadar verdikleri belgeyle aracımı kullanabilir miyim? Sordum net bir şey söylemediler, trafiğer çıkmazsanız iyi olur dediler. Arabada çok lazım, ne yapacağımı bilemedim...

araç muayene istasyonundan aldığın belgeyi kastediyorsan onunla trafiğe çıkabilirsin polis durdursa bile bişi diyemez.
  • beyler yarın galericiye gidip devir almam lazım önce satışı alıp sonra lpg taktırıp sonrada muyenesi geçmiş aracı muyayeneyemi sokmam lazım.. sıralama doğrumu teşekkür ederim şimdiden ilgilenenlere.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.