Şimdi Ara

LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012 (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.028
Cevap
12
Favori
521.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de ilk muayeneye gitmeden önce bu etiketin yapıştırılması gerektiğini okumuştum. Ben yanıma aldım, yapıştırmadan gittim, birşey demediler. Eğer sorsalardı orada yapıştıracaktım.
  • Bugün sızdırmazlık raporunu Ankara Ostim MMO'dan aldım. Gittiğimde (13:00) sıra vardı. İşim 1 saatte bitti. Ama ilk açılış saatleri dışında giderseniz kalabalık değil. LPG sticker ını da oradan veriyorlar. Pazartesi fenni muayeneye gideceğim. Eğer LPG sitckerını yapıştırmamışsanız "hafif kusurlu" olarak geçiyormuş. DH takipçilerinin bilgisine...
  • Muaynede yangın tüpüne bakıyorlar mı arkadaşlar ya?
  • Aracım bugün muayeneden geçti. (@ryAn_1910 Yangın tüpüne bakıyorlar). Tam ve 2 adet götürdüğüm ilk yardım çantasını herhalde görmeyip çanta içeriği eksik diyerek "hafif kusur" yazmış. Ayrıca stepnenin sabit olmaması da hafif kusur.
    Emniyete ruhsatımı 9:30 gibi verdim, yarın öğleden sonra alacağım.
    Masraflar (Ankara):

Sızdırmazlık: 25 TL
    Ek-1 :10 TL
    Eksoz emisyon ölçümü: 26 TL
    Fenni muayene: 126 TL
    Emniyette ruhsat değişimi: 46 TL
  • Muayenenin bitmesine 1 yıl var.LPG yi 3 hafta önce takdırdım.Allah korusun kaza,hasar vs durumunda LPG yi ruhsata işletmemenin kasko yönünden sakıncası nedir?Bilgi verirseniz sevinirim.
  • bugün yeni aldığım aracımın ruhsatını almak için ankara emniyete gittim araç ankara etimesgut trafiğe kayıtlı idi,emniyete girişte evrak simsarlarına yakalanmamak için bayağı çabaladım içerde memur eğer etimesguta gidersem tek yaprak değişeceğini yoksa çift yaprak ve plakanında değişeceğini söyledi.etimesguta gittim sıranın bana gelmesi için 1 saat bekledim ama ne etrafımda ne kalabalık nede emniyetin içi bile olsa mafya kılıklı sigorta şirketlerinin simsarları vardı.muayene ,sızdırmazlık raporu,ek1 belgesi yani gerekli bütün evraklarım zaten hazırdı 46 tl para verdim başkada 1kuruş harcamadım cuma sabah gidip ruhsatımı alacağım umarım terslik çıkmaz.
  • Bende bugun muayneden geçtim. Yarın emniyete gidicem. İlk yazan arkadaş 2 tane ek-1 lazım demiş.

1 mi 2 mi arklar?
  • Emniyette Ek-1 in fotokopisini istiyorlar. Emniyetten önce 1 tane doldurt, sonra da fotokopisini çek.
  • Arkadaşlar 1 yıldır arabaya lpg takılı fakat ruhsata işli değil. Şimdi işletilecek, elde ne fatura var ne de proje. Nasıl yapacağız, aracın üstündeki lpg kiti markası iflas açıkladı hiçbir yerde bayileri yok?
  • quote:

Orijinalden alıntı: taylan73505

Aracım bugün muayeneden geçti. (@ryAn_1910 Yangın tüpüne bakıyorlar). Tam ve 2 adet götürdüğüm ilk yardım çantasını herhalde görmeyip çanta içeriği eksik diyerek "hafif kusur" yazmış. Ayrıca stepnenin sabit olmaması da hafif kusur.
    Masraflar (Ankara):

Fiyatlarda bir değişiklik oldumu şu anda acaba bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RAGGA_ -- 14 Şubat 2010; 13:38:34 >
  • Merhabalar,

5 ay önce aldığım araca LPG takdırdım fakat aracı üstüme almadım vekalet ile işlemleri halettim yani LPG 'yi aracın eski sahibi üzerine yaptırdım.Bugün aracın noter satışını yapıp devrini aldım.LPG ruhsata işi değil muayeneleri sızdırmazlık raporları herşeyi tamam.Şimdi ruhsatı çıkartmaya gittiğimde şubede hem aracın ruhsatını üstüme alacam aynı anda LPGyi ruhsata işletecem herhangi bir sıkıntı çıkarmı.Yani hem devir işlemi hemde LPG ruhsata aynı anda işlenirmi ?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _RAGGA_

quote:

Aracım bugün muayeneden geçti. (@ryAn_1910 Yangın tüpüne bakıyorlar). Tam ve 2 adet götürdüğüm ilk yardım çantasını herhalde görmeyip çanta içeriği eksik diyerek "hafif kusur" yazmış. Ayrıca stepnenin sabit olmaması da hafif kusur.
    Masraflar (Ankara):

Benim bildiğim; normalde bu fiyatlar yıllık olarak belirleniyor. Yani yıl sonuna kadar aynıdır sanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _RAGGA_

quote:

Masraflar (Ankara):

Benim bildiğim; normalde bu fiyatlar yıllık olarak belirleniyor. Yani yıl sonuna kadar aynıdır sanırım.

Bende eminim ama şu ruhsat değişimi ben kendim işlemleri halletmek istiyorum ilk aracımı aldığımda ben işlemlere koşturdum ve 45 lira para ödemiştim muameleciye vermedim şimdi çevremdeki insanlar
    ruhsat değişimine yok 150 lira verecen yok 120 lira verecen gibi fiyatlar vermektedirler bu yüzden sormak istedim artık kesinlikle eminim 46 lira olduğuna

• quote:

Orijinalden alıntı: the_scorer

Merhabalar,

5 ay önce aldığım araca LPG takdırdım fakat aracı üstüme almadım vekalet ile işlemleri halettim yani LPG 'yi aracın eski sahibi üzerine yaptırdım.Bugün aracın noter satışını yapıp devrini aldım.LPG ruhsata işi değil muayeneleri sızdırmazlık raporları herşeyi tamam.Şimdi ruhsatı çıkartmaya gittiğimde şubede hem aracın ruhsatını üstüme alacam aynı anda LPGyi ruhsata işletecem herhangi bir sıkıntı çıkarmı.Yani hem devir işlemi hemde LPG ruhsata aynı anda işlenirmi ?

Teşekkürler.
  • slm.

Arkadaşlar!
    önce emniyette ruhsat değişikliği, sonra muayene istasyonu mu?
    Yoksa tam tersi mi.
    işlem sırası nedir?

kolay gelsin.
  • quote:

Masraflar (Ankara):

Cok ilginc.

Bizim arkadaş bugün Emniyette ruhsat değişimine 108 TL verdi.
    Ankara plakalı araç ve aracı Ocak ayında üzerine aldığı için yeni ruhsata da sahipti.
    Ruhsata ilk defa LPG yazılacağı için 108 olduğunu söylediler.

46 lirayı kimler ödüyor acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: bellsouth2

quote:

Masraflar (Ankara):

Cok ilginc.

Ankara plakalı araç ve aracı Ocak ayında üzerine aldığı için yeni ruhsata da sahipti.

Benim işlemlerim dün bitti sıralı sistem ruhsata işletme masrafları 03/03/2010 tarihinde Ümraniye trafik tescilden ruhsatımı alacam tutan masraflarım şunlar İstanbul Anadolu yakası masraflar.

Eksoz emisyon ölçümü: 22 TL
    Emniyette ruhsat değişimi: 108 TL

Toplam 291 TL ödedim arkadaşlar

• Bende geçen hafta ,2009 model megane sedan aracıma BRC lpg taktırdım ve ruhsata işlettim.
    Neler yaptığımı yazmak istiyorum. Belki faydası olur.
    Öncelikle Tüv den randevu aldım.
    Randevudsan 1 gün önce zaman kaybı olmasın diye şöförler odasına gidip EK-1 dosyasını doldurttum. 20TL
    Araç sıfır olduğu için ekzos muayesi istemiyorlamış. 25TL den öyle kurtuldum. (1 yıl 1 ay istenmiyormuş)
    Muayene günü LPG yi taktırdığım yerden fatura ve projeyi aldım.
    Sonra Makine Mühendisleri Odasından sızdırmazlık raporu aldım. 25TL 10 dakika felan sürdü.
    Öğle 12 ye tüv den randevu almıştım. Sabah erken olduğu için bu sırada aracın 15 bin bakımını yaptırdım.
    Tüv e gittim. Evrakları verdim bekleme fişini aldım. 126TL
    10 dakika kadar beklemeden sıram geldi.
    Araç mutyeneden camda LPG etiketi olmadığı için (vardı bilerek yapıştırmadım çok büyüktü, iyikide yapıştırmamışım) ve far ayarı hafif bozuk olduğu için hafif kusurla geçti.
    Burada şunu unutmayın. Muyene olunca mutlaka ruhsattaki Muayene bölümünü doldurtun. Yoksa ruhsatın 2 yaprağı değişiyor. 2 kat para demek. Gerçi ben demeden doldurdular ama...
    Ertesi gün emniyete gittim. Hem LPG işlenecek hem de Kredi den dolayı Rehin vardı rehin kalkacak dedim. (1 taşla 2 kuş..:))
    Polis bana muayene bölmünü doldurdular mı diye sorud evet dedim. Öyleyse bir yaprak değişecek 46TL. dedi. Ve yeni ruhsatımı aldım.
    Toplam harcamalar:
    20+25+126+46=217 TL ye LPG yi ruhsata işlettim. Ruhsattan rehin in kalkması da bedavaya geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: bellsouth2

quote:

Masraflar (Ankara):

Cok ilginc.

Ruhsatın 2. yaprağının ilgili bölümü(yer varsa) muyenede dolduruldu ise sadece 1 yaprak değişiyor. 46 TL yani. Ben buhafta yaptırdım böyle oldu.

• BİR HAFTA ÖNCE İŞLETTİM:

25 TL MAKİNE MÜH. ODASI - SIZDIRMAZLIK
    15 TL ŞÖFÖRLER DERNEĞİ - EK 1 MİDİR NEDİR?
    126 TL TÜV TÜRK - MUAYENE
    108 TL TRAFİK - RUHSAT DEĞİŞİMİ (MARDİN'DE YAPTIRDIM, 10 PLAKA OLDUĞU İÇİN FARK OLMUŞ OLABİLİR, BİLMİYORUM.)
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.