Şimdi Ara

LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012 (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.028
Cevap
12
Favori
521.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam,
    Yaklaşık iki saattir konuyu okuyorum. Sanırım ne yapmam gerektiğini anladım. Fakat bir konu açık kaldı sadece: vizeye girmeden önce vergi dairesinden "borcu yoktur" belgesi almaya gerek var mı onu tam anlayamadım.
    Bir de benim kredi borcu da bitti -çok şükür- araçtaki rehini de kaldırmak istiyorum. İki işlemi beraber yapmak mantıklı olur heralde ama işlem sırası nasıl olmalı sizce?
    Ayrıca Atiker taktırdım, iyiymiş ya, geç kalmışım...
  • borcu yoktur a gerek yok. Önce lpg yi işlet ondan sonra zaten ruhsat yaprakları değişecek, o zaman kaldırtırsın yazıyı ama bankadan yazı alıp bu yazıyı da sanırım:(tam emin değilim) notere onaylatman gerek. Emniyete ruhsat kısmına sor daha net yanıt allırsın. Benim daha önceki yazdıklarıma bakarsan herşeyi yazdım. Ben de kendim yaptım hiç zor olmadı. Kolay gelsin.
  • merhaba arkadaşlar..benim aracın muayenesi bu senenin 11. ayında bitiyor ben lpg taktırırsam muayeneye sokarsam aracı gelecek muayene 2 sene sonra demi yoksa 11. ayda birdaha sokacak mıyım muayeneye..farklı değil demi muayeneleri sızdırmazlık fln..bilgilendirirseniz sevinirim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: alp_85

merhaba arkadaşlar..benim aracın muayenesi bu senenin 11. ayında bitiyor ben lpg taktırırsam muayeneye sokarsam aracı gelecek muayene 2 sene sonra demi yoksa 11. ayda birdaha sokacak mıyım muayeneye..farklı değil demi muayeneleri sızdırmazlık fln..bilgilendirirseniz sevinirim..

Gelecek muayeneniz iki sene sonra olacak,sadece erkenden yaptırmış yani yenilemiş oluyosunuz.Sızdırmazlık ayrı bi işlem,25ytl'ye rapor alıyosunuz sızdırmadığına dair.
  • eywallah kardeş..sağol..
    quote:

Orjinalden alıntı: enoman

quote:

merhaba arkadaşlar..benim aracın muayenesi bu senenin 11. ayında bitiyor ben lpg taktırırsam muayeneye sokarsam aracı gelecek muayene 2 sene sonra demi yoksa 11. ayda birdaha sokacak mıyım muayeneye..farklı değil demi muayeneleri sızdırmazlık fln..bilgilendirirseniz sevinirim..

Gelecek muayeneniz iki sene sonra olacak,sadece erkenden yaptırmış yani yenilemiş oluyosunuz.Sızdırmazlık ayrı bi işlem,25ytl'ye rapor alıyosunuz sızdırmadığına dair.
  • quote:

eywallah kardeş..sağol..
    quote:

Orjinalden alıntı: enoman

quote:

Rica ederim.

• arkadaşlar bu sızdırmazlık için yangın tüpü cart curt lazım mı yoksa onları muayenede mi istiyorlar..arac istanbul plakalı değil ruhsata başka şehirde işletecem benim neler yapmam lazım git gel yapamam çünkü arada 1200 km var.eksiksiz gitmem lazım plakanın kayıtlı olduğu şehire....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T_cetveli -- 27 Nisan 2009; 2:18:15 >
  • quote:

arkadaşlar bu sızdırmazlık için yangın tüpü cart curt lazım mı yoksa onları muayenede mi istiyorlar..arac istanbul plakalı değil ruhsata başka şehirde işletecem benim neler yapmam lazım git gel yapamam çünkü arada 1200 km var.eksiksiz gitmem lazım plakanın kayıtlı olduğu şehire....

sızdırmazlık raporu için hiç birşey gerekli değil sadece bi aletle gaz kaçağı falan varmı diye bakıyorlar o kadar ruhsata işletme olayında ise tüvtürke gidince orda kiralıyorlar zaten boşa bir sürü para verme tüpün yeni tarihli falan olması gerekiyormuş falan fistan...
  • adanada tanıdığım biri aracına lpg taktırdı ve faturadan projeyi almadı ruhsata işletmedi oda bana işletme dedi hatta gel benim yerde taktıralım diyor şehirler arası yol yapıyor çok şimdiye kadar hiç problem olmadı benide çok çevirdiler trafikte hiç kimse bakmadı lpg var mı yok mu diye kafamdan geçiyor ruhsata işletmeyim diye..kıl herifler altı üstü ruhsatta lpgli yazacak bunu için sürekli bürokrasiye takılıyor insan cartıydı curtuydu..
    quote:

Orjinalden alıntı: dkerem2

quote:

arkadaşlar bu sızdırmazlık için yangın tüpü cart curt lazım mı yoksa onları muayenede mi istiyorlar..arac istanbul plakalı değil ruhsata başka şehirde işletecem benim neler yapmam lazım git gel yapamam çünkü arada 1200 km var.eksiksiz gitmem lazım plakanın kayıtlı olduğu şehire....

sızdırmazlık raporu için hiç birşey gerekli değil sadece bi aletle gaz kaçağı falan varmı diye bakıyorlar o kadar ruhsata işletme olayında ise tüvtürke gidince orda kiralıyorlar zaten boşa bir sürü para verme tüpün yeni tarihli falan olması gerekiyormuş falan fistan...

• bir sorum daha olacak p.tesi yada salı aracımı muaneye sokucam lpgyi işleticem benim aracım ruhsatta sedan olarak gözüküyor hazır yapraklar değişirken bunuda hatcbag olarak değiştircem ama ne yapmam gerekiyr bilmiyorum
  • Arkadaşlar birşey soracağım önemli. Haziranda muayenem doluyor ve ben bu ay sonunda lpg taktırmak istiyorum lpg yi ruhsata işlemeyi ve muayeneyi aynı anda mı yapsam iyi olur sizce en az masraflı olan durum nedir bilgilendirirseniz sevinirim. Birde ikisi nekadara mal olur aracım 2004 focus hatchbak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garaser -- 1 Mayıs 2009; 21:54:32 >
  • quote:

adanada tanıdığım biri aracına lpg taktırdı ve faturadan projeyi almadı ruhsata işletmedi oda bana işletme dedi hatta gel benim yerde taktıralım diyor şehirler arası yol yapıyor çok şimdiye kadar hiç problem olmadı benide çok çevirdiler trafikte hiç kimse bakmadı lpg var mı yok mu diye kafamdan geçiyor ruhsata işletmeyim diye..kıl herifler altı üstü ruhsatta lpgli yazacak bunu için sürekli bürokrasiye takılıyor insan cartıydı curtuydu..
    quote:

Orjinalden alıntı: dkerem2

quote:

bende a6 ay işletmeden gezdim hatta kuzenimde 1 sene işletmeden gezdi depo silindir olunca ve gaz dolum ağzı atta gizli olunca sorun olmuyor aslında ama günün birinde mutlaka ortaya çıkar ceza yememek rahat gezmek için işletin bence çok büyük bir dert değil

• quote:

Orjinalden alıntı: garaser

Arkadaşlar birşey soracağım önemli. Haziranda muayenem doluyor ve ben bu ay sonunda lpg taktırmak istiyorum lpg yi ruhsata işlemeyi ve muayeneyi aynı anda mı yapsam iyi olur sizce en az masraflı olan durum nedir bilgilendirirseniz sevinirim. Birde ikisi nekadara mal olur aracım 2004 focus hatchbak.

arkadaşım muayenen haziranda doluyor ise bu ay lpg taktıracak isen zaten lpgyi ruhsata işletmek için gösterilen yasal süre 1ay(30 gün) olarak belirtiliyor şayetki 30 günü geçse bile eğer deponuz silindir ve dolum ağzı gizli ise problem olmuyor bende bu şekilde 6ay gezdim yani truhsata işletme masrafı ise yaklaşık 300 liraya mal oluyor boşa 300 lira fazla vermemek ve boşa zaman kaybı yapmamak için haziranda ikisini bir yapın derim

• arkadaşlar ben birşeyi unuttum ben bütün işlemleri kütahyada yaptırıyorm ama aracım istanbul plaka en son emliyette ruhsatı verirken istanbuldan alıcaksn demezler bunu değilmi kütahyada halledebilirim bu işlemi yoksa halledemem mi
  • arkadaşlar bakıyorum kimi arkadaşlar sızdırmazlığı sadece kaçak kontrolu diye biliyor ve ruhsata işletmeden de gezilebilir diyor canınızın ve malınızın güvenliği için bu işlemi geciktirmeden yapın ve verdiğim linkteki yazıyı muhakkak okuyun önemli

http://www.mmo.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=7729
  • İyi günler ben de aracıma LPG taktırmak istiyorum fakat işlerin yoğunluğundan emniyetti,muayeneydi uğraşmak biraz zorlar beni,aracımı Mar otodan almıştım ve burası BRC'nin yetkili montaj bayiisiymiş.Mar Oto'ya vekalet versem onlar hallederlermi bu işleri???
  • bu sorunuzu direk mar otoya yöneltmeniz gerekiyor tabi böyle bir hizmetleri varsa size yardımcı olucaklardır.
    sevgiyle kalın
  • Arkadaşlar ben geçen sene lpg taktırdım fakat işletmedim.tüm evrakları elimde mevcut ve şimdi aracın muayeneside geçti.

şimdi hepsini yaptırmak istiyorum hangi sırayı takip etmeliyim?

önce muayene mi yapılıyo yoksa lpg mi işleniyo?
  • Merhabalar ben geçen yıl kasım ayında aracıma LPG taktırdım ve 30 gün içinde fatura ve projemle birlikte Kartal istasyonuna giderek sızdırmazlık belgemi aldım. Ruhsata işletmem için aracı muayeneye sokmam lazımdı ancak muayene kuyrukları yüzünden aracı muayene yaptıramadım ve doğal olarak da Ruhsata işletemedim. Şimdi ruhsata işletmek istiyorum ve muayene gitmeden önce sanırım tekrar sızdırmazlık almam gerek. Ancak ruhsata LPG işli olmayan araçlara tekrar sızdırmazlık verilmiyor diye duydum. Bu konuda ne yapmam lazım, teşekkürler?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.