Şimdi Ara

LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012 (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.028
Cevap
12
Favori
521.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar lpg'yi taktırdığımız ilin haricinde başka bir ilde işletebilirmiyiz ruhsata? plakanın olduğu ilde mi işletmek gerek illa?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

@manyax Ankara için ayrıntılı açıklamanızı 1.sayfaya ekledim. Teşekkür ederiz..

rica

bende ilk defa yaptırdım ve forumdaki bilgileri kullanmıştım ancak yenilenen bazı detaylar var herkes bilgilensin diyerek yazayım dedim.
  • selam arkadaşlar bende bugün aracıma muayene yaptırıp tüpü işlettim işlemler
    1) Montaj yaptırdığınız yerden gerekli evrakları alıyosunuz.
    2)Makine mühendisleri odasına gidip sızdırmazlık raporu alıyosunuz 25 TL
    3)Vergi dairesine gidip vergi borcu yoktur yazısı alıyosunuz
    4) Araç muayene istasyonuna gidip muayene ücretini yatırıp muayenenizi oluyosuynuz 128,90 TL
    5) Şöförler cemiyetinden ek 1 doldurtuyosunuz trafik müşavirleride dolduruyo ama gerek yok en temiz yol bu 11,50 TL
    6) Evraklarınızla trafik tescile gidiyosunuz bulunduğunuz ilde Ruhsatın ikiside değişicekse 70 ytl biri yeterli ise 35 Tl
    İki gün sonra gelip ruhsatınızı alın diyolar bu kadar.

Lpg yi ruhsata işletmek için illaki plakanın kayıtlı olduğu ile gerek yok o an bulunduğunuz ilde yapılıyo. Ama öncelikle şu kuzey güney muayene istasyonlarına dikkat edin kuzeyin muayenesini güney yapmaz
  • Arkadaşlar, ben de bugün ruhsata işletme olaylarını ve muayeneyi hallettim ancak adres değişikliğinden dolayı plakayı da değiştirmek istediğimi söyledim.Baştan beri sorduğum herkes olur dedi ben de o şekilde yaptım.Ama trafik tescildeki görevli olmaz dedi...Şöyle ki araçta banka rehini var ve ödemeler devam ederken plaka değişikliği olmaz dedi.Ben de yeni ruhsata da rehinli diye yazarsınız dedim ama olmadı.Sizlerin fikrini almak istiyorum.
  • Trafik doğru söylemiş şu anda araba senin değil bankanın sayılır borcun bittiği zaman araç senin olacak o zamana kadar beklemen gerekiyo.
    quote:

Orjinalden alıntı: hassan01

Arkadaşlar, ben de bugün ruhsata işletme olaylarını ve muayeneyi hallettim ancak adres değişikliğinden dolayı plakayı da değiştirmek istediğimi söyledim.Baştan beri sorduğum herkes olur dedi ben de o şekilde yaptım.Ama trafik tescildeki görevli olmaz dedi...Şöyle ki araçta banka rehini var ve ödemeler devam ederken plaka değişikliği olmaz dedi.Ben de yeni ruhsata da rehinli diye yazarsınız dedim ama olmadı.Sizlerin fikrini almak istiyorum.
  • Merhaba arkadaşlar. Bugün noterden alım-satım işlemi için vekalet aldım. Malum 1 ay içerisinde ruhsat alınacak ve 10 gün içinde de sigorta(yeni)yapılacak. Ama şöyle bi sorun var. Araçta lpg var ama işli değil. Bi önceki sahibi tüpü söküp öyle muayeneye girmiş. Sonra tekrar takmış. Nerde taktırdığını ve Lpg'nin markasını bilmiyorum(henüz bakmadım). Atıyorum markası Atiker. Yine atıyorum Ankara'da 10 tane Atiker bayiliği var. Hangi birine gidip proje ve fatura alacağım? Bir de ne kadar masraf olur? Arkadaşın biri 350 ytl yazmış Gerçekten bu kadar pahalı mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y4s1N -- 13 Ocak 2009; 23:51:41 >
  • bence arabayı aldığın kişiye bir sor proje dediğin o kadar para tutacak bişey değil ellerinde hazır fotokopiler var onları veriyolar bişey yaptıkları yok anlayacağın onların fotokopi parası ne kadar tutarki.
    Tahminimce fatura keserse onun kdv sini ister
    quote:

Orjinalden alıntı: Y4s1N

Merhaba arkadaşlar. Bugün noterden alım-satım işlemi için vekalet aldım. Malum 1 ay içerisinde ruhsat alınacak ve 10 gün içinde de sigorta(yeni)yapılacak. Ama şöyle bi sorun var. Araçta lpg var ama işli değil. Bi önceki sahibi tüpü söküp öyle muayeneye girmiş. Sonra tekrar takmış. Nerde taktırdığını ve Lpg'nin markasını bilmiyorum(henüz bakmadım). Atıyorum markası Atiker. Yine atıyorum Ankara'da 10 tane Atiker bayiliği var. Hangi birine gidip proje ve fatura alacağım? Bir de ne kadar masraf olur? Arkadaşın biri 350 ytl yazmış Gerçekten bu kadar pahalı mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yahyademirci -- 21 Ocak 2009; 16:50:24 >

• Hmm anladım teşekkürler. Tüpün markası Atiker'miş cidden Beyin ve gaz kesiciler Fema. Fema yetkili
    bayiini aradım geçen gün. Getir bi bakalım dedi. Uygunsa 100 ytl karşılığında veririz proje fatura dedi. Olmazsa 300 ytl karşılığında Fema takıyorlarmış. Bakalım hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y4s1N -- 19 Ocak 2009; 1:35:22 >
  • Ben de aralık ayında lpg taktırmıştım araca, MMO dan sızdırmazlık belgesi aldım muayene gittim. Sabah 9 da gittim ancak kmlerce kuyruk vardı. Millet sabah 5 te gelip sıraya giriyormuş. Ben de geri döndüm. Şimdi bir aylık süre de geçti. Elimde sızdırmazlık belgesi var ama sanırım bu bir aylık, yeniden sızdırmazlık almak için proje ve fatura mı almalıyım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hassan01

Arkadaşlar, ben de bugün ruhsata işletme olaylarını ve muayeneyi hallettim ancak adres değişikliğinden dolayı plakayı da değiştirmek istediğimi söyledim.Baştan beri sorduğum herkes olur dedi ben de o şekilde yaptım.Ama trafik tescildeki görevli olmaz dedi...Şöyle ki araçta banka rehini var ve ödemeler devam ederken plaka değişikliği olmaz dedi.Ben de yeni ruhsata da rehinli diye yazarsınız dedim ama olmadı.Sizlerin fikrini almak istiyorum.

Kendi kendime cevap yazayım)))Yukarıda değindiğim gibi ilgili bankanın muvafakat vermesi sonucu hem lpg yi işlettim hem de plakayı değiştirdim.Demek ki oluyormuş...
  • Arkadaşlar yeni sistemi niye kimse açıklamıyor? O kadar yardım alıyorsunuz. Niye yardım etmiyorsunuz?
    Muayene sisteminde ne gibi şeylere bakıyorlar v.s..
  • Sinirlenme arkadaşım bir çok forumda nelere bakıldığını yazmıştı arkadaşlarımız ayrıca tüv'ün sitesindede yazıyo nelere bakıldığı
    Aklımda kalanları söyleyeyim aracın stepnesi,2 adet üçgen reflektör, Yangın tüpü, ilk yardım çantası, El freni çalışıp çalışmadığı, frenlerin çalışıp çalışmadığı.Aracın far ayarları, dörtlüler fren lambaları sağ sol sinyaller çalışıyomu, Aracın camında çizik çatlak varmı,şasi ve motor numarası, motorda yağ kaçağı vs varmı,lastik diş kalınlıkları kalorifer kontrol düğmeleri ve aracın içindeki bilumun düğmeler çalışıyomu, kaloriferi ısıtıyomu, aklıma gelenler bunlar umarım işine yarar.
    quote:

Arkadaşlar yeni sistemi niye kimse açıklamıyor? O kadar yardım alıyorsunuz. Niye yardım etmiyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yahyademirci -- 26 Ocak 2009; 9:56:36 >

• quote:

Orjinalden alıntı: yahyademirci

Sinirlenme arkadaşım bir çok forumda nelere bakıldığını yazmıştı arkadaşlarımız ayrıca tüv'ün sitesindede yazıyo nelere bakıldığı
    Aklımda kalanları söyleyeyim aracın stepnesi,2 adet üçgen reflektör, Yangın tüpü, ilk yardım çantası, El freni çalışıp çalışmadığı, frenlerin çalışıp çalışmadığı.Aracın far ayarları, dörtlüler fren lambaları sağ sol sinyaller çalışıyomu, Aracın camında çizik çatlak varmı,şasi ve motor numarası, motorda yağ kaçağı vs varmı,lastik diş kalınlıkları kalorifer kontrol düğmeleri ve aracın içindeki bilumun düğmeler çalışıyomu, kaloriferi ısıtıyomu, aklıma gelenler bunlar umarım işine yarar.
    quote:

Arkadaşlar yeni sistemi niye kimse açıklamıyor? O kadar yardım alıyorsunuz. Niye yardım etmiyorsunuz?

Allah Razı Olsun kardeşim. Sinirlenmek değil de sitem bi nevi. Cevabını alan bir daha bakmıyo. Arabam
    benzinde çalışırken, benzin kaçırıyo karbüratörün ordan. Benzinde de çalıştırıp bakarlar mı ki?

• LPG yi ruhstımıza işlettik ne kazandık, ne kaybettik bir bakalım:Öncelikle bol bol zaman kaybettik.Sonra bol bol para kaybettik.Beyin ve sinir hücrelerimizin bir bölümünü de geri gelmemek üzere kaybettik.Ne kazandık?Hiiiiiiç!İsterseniz -yoğun istek üzerine- bir daha söyleyebilirim....Hiiiiiiiç!Gaz sistemimiz daha mı güvenli oldu?Hayır!Her adımımız para ve soygun.Bizim yepyeni ruhsatı neden değiştiriyorsunuz?LPG yazısını eklemek için...Neden her bir ruhsat kağıdı 9*15 cm olur kendileri 35 TL den 2 adet =70 TL.Tamam değerli kağıt olur kendileri ama bu kadar mı değerli olur bu kağıt?Cemiyet denilen yerden alınan bir dosya 15 TL(bir kırtasiyeden istesek bedava bile verir).MMO nin aracın deposunu snuff snuff diye koklaması 25 TL(bizim fino bedava yapıyor o işi).Bana aracımın LPG ile de çalışabildiğini gösteren bir -değersiz- kağıt verseniz olmaz mı?Ben ona da razıyım.Sonra beni niye denetliyorsunuz?Gidin montaj yapan istasyonları denetleyin, onların başına dikilin.Serviste çocuklar takıyor bu LPG kitlerini -sayın mühendisler sizin bildiğiniz onların bilmediği bir şey varsa onlara öğretin.Benimle niye uğraşıyorsunuz?Niye tüm vergilerimi zamanında ödediğim halde -başka ile kayıtlı diye-3 gün uğraştırıyorsunuz 'borcu yoktur' kağıdını vermek için.Kendim internet vergi sisteminden görebildiğim tahsilatlarımı siz neden oturduğunuz yerden göremiyorsunuz?Neden?Burası Türkiye diye mi?

• arkadaşlar 2 gün önce 2004 focus aldım.Arabayı üstüme almadan lpg taktırayım ondan sonra üstüme alayım diyorum.Borcu yoktur kağıdını satın almadan önce arabanı eski sahibi almıştı.Vizesi 2010 a kadar geçerli.Sigortasını aldığım gün yaptırdım.Noterden alım satımı yaptık.Plakayı değiştircem , Lpg ruhsata işlenecek ve arabayı ilk defa üstüme alacam.Bunlar için ne kadar masraf olur ?(LPG montaj fiyatı hariç).Birde Ben ankadarayım,kendim olmadan evrakları ve eski plakayı arkadaşa versem onun yanında benim araba olmadan denizlide plakayı arkadaş değiştirebilir mi?Noterde alım yaparken Adres olarak Denizli adresini gösterdim.Değiştirebiliyorsa alım satımdaki evraklar dışında bişey lazım mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi energh -- 1 Şubat 2009; 18:24:33 >
  • ben de bişey sormak istiyorum.Aracımı 2008 ağustosta aldım ve muayene yaptırdım.2010 ağustosa kadar muayeneye gerek yok.Şimdi yada yaz mevsiminde aracıma LPG taktırsam

1-Projeyi 2010 ağustosunda alabilirmiyim?

2-Projeyi alınca ne kadar süre içerisinde ruhsata işletmemeiz gerekiyor LPG yi?

3-Projeyi alınca hemen işletmek gerekiyor mu?

cevaplarınızı bvekliyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpergndz

ben de bişey sormak istiyorum.Aracımı 2008 ağustosta aldım ve muayene yaptırdım.2010 ağustosa kadar muayeneye gerek yok.Şimdi yada yaz mevsiminde aracıma LPG taktırsam

1-Projeyi 2010 ağustosunda alabilirmiyim?

2-Projeyi alınca ne kadar süre içerisinde ruhsata işletmemeiz gerekiyor LPG yi?

3-Projeyi alınca hemen işletmek gerekiyor mu?

cevaplarınızı bvekliyorum...

Projeyi alınca 30gün süreniz var..
  • Yeni bi duyum aldım ve canımı bi hayli sıktı.. Şöyle ki bazı araçların şase numaralarını, motorda "ejtk1234" gibi yazarken, ruhsatta "1234" yazıyor sadece. Bunun için emniyete gidip, düzelttirip öyle gelin diyorlarmış.
    Ee ama ben henüz ruhsatı kendi üzerime almadım ki? Lpg ve muayeneden sonra alacaktım. Ne yapacağım şaşırdım kaldım..
  • sızdırmazlık belgesi almak uzun sürermi, telefonunu bulamadım kemerburgazdakine gitmek istiyorum..
    o belgeyi alıp vize/kırklarelinde muayeneye yetişmem lazım, gezici araç geliyormuş.
    sabah 9 da gitsem kaçta biter işim acaba ?
  • sızdırmazlık belgesi 5 dk bişey.Ama sıra olmaz ise..Motoru aç bagajı aç bi kaç kontrol tamam.......Ver 25 ytl vur mührü tamam işte.Sıra yoksa çok beklemessiniz..
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.