Şimdi Ara

Prince of Persia: The Forgotten Sands İnceleme (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
0
Favori
22.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @ laserion dövüş mekaniğ yarım kalmış?Bencede artık ne yapcaklarını bilemediklerinden saçmalamaya başladılar,gerçekten geliştirmek istiyolarsa sonraki oyunda rpg olarak yapsınlar kesin daha zevkli olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TORU-NAGA -- 26 Mayıs 2010; 22:23:25 >
  • artık eski tat yok ya ne kadar güzel olursa olsun
  • Pc sürümü ne zaman çıkıyor bu oyunun? Ne kadar kötü olursa olsun serinin müdavimleri keyifle oynayacaktır diye düşünüyorum.
  • @laserion

İlk 45 dakikasından bahsediyorsun.İlk 45 dakikada çıkan düşmanlar tabi çerezlik olcak oyunun en başında 20 dakkada öldürülen düşmanlar mı bekliyorsun tabiki kolay olacak.e yani 45 dakkada görsen görsen 2-3 mekan görürsün hacı oyunun farklı farklı mekanları var merak etme.Her bölümün kendine has havası var.Bu arada ben oyunu bitirdim.Ha birde bak oyunun başları biraz sıkıcı bunu herkes söylüyor.Oyunun başlarına bakarak konuşulmamalı oyun ilerledikçe kendinizi mükemmel bir oyunun içinde buluyorsunuz.Hele son bölümlerde inanılmaz bir haz var platform olayından dolayı aşırı eğlendiriyor.Platform olayı eski seriler gibi yani olması gerektiği gibi izlerken sıkılırsın ama oynarken değişir.Film değil oyun bu yani.Boss konusunda haklısın.Senaryo kulağına kötü gelebilir ilk ama gittikçe olaylar derinleşiyor yani emin ol bitirince yazdığın düşüncelerin %70'i değişecek.Playstation forumlarını bilmem de Donanımhaberden şaşma Donanımhaber forumlarında oyun gayet beğenildi bitirenler tar

• @laserion

Yarım kaldı cümlemi bitireyim :D .Tarafından diyordum en son.Birde eklemek istediğim bir şey var."Oynayanların çoğu aynı düşüncede" demişsin bu yanlış bir düşünce oyun gerek IGN gerek GameTrailers forumlarında olsun gayet beğenildi.Oyunu beğenmeyenler de var fakat asla çoğunluk denilemez.Ama senin gördüğün yerlerde genellikle beğenilmiyordur belki onu bilemem.Etrafı iyice araştırmanı tavsiye ederim.
  • oyun incelemesi için elinize sağlık.ben xbox da oynadım oyun vasat ilk başta heycan yapmıştım başladım iyi gidiyordu çok hoşuma gitmişti sonra her bölüm kendini tekrarlıyor şimdi ortalardayım birbirine benzeyen mekanlarda zıpla hopla.düşman çeşitliliği fazla yok.oyun süresi 3 saat kadar kısa değil.bulmacalar evet zor değil ama zorlayacak yerler var
  • @SPYdir Gayet güzel eleştirel bir yazı olmuş. Hem oyuna, hem üstünkörü incelemeye.
    Bir anda ortalık tufana gelmiş senin yazı üstüne. Üstelik objektif olarak bakılıdığında kimseye bir saygısızlık falan etmediğin halde.
    Robin Hood damarım kabardı bir anda.
    Ortalık bir anda fake midir, misafir midir o model kraldan çok kralcılarla dolmuş.
    Hayır nedir bu fanatiklik anlayamıyorum.
    Oyun gerçekten vasat. İnanılmaz tekdüze.
    İnceleme yazısı da oyundan aşağı kalmamış. (Gereksiz alınmalar olmadan aşağıdaki sebeplerime geliniz lütfen)
    Bir inceleme benim o oyunu orjinal alma kararımı etkileyecekse, o incelemede en önemli satınalma kriterleri hakkında bilgi ve yorum beklerim.
    Bunlar da tekrar oynanabilirlik, orjinallik (senaryo, oynanış vb konularda) ve oyun süresidir.
    Yazıda bunlar olmadığı gibi, bir de oyun hakkında yanlış bilgiler var.
    Şu yazıya bakıp oyunu alsam, yazıda bahsedilmeyen eksikler ve nasıl hakettiğine inanılmışsa verilen 8 puan beni yanıltsa uçan 100 tl civarındaki paramı geri mi vereceksiniz ki, yazıdaki eksikleri eleştirdiğimizde saygılı olun, akıllı olun vb tepkiler görüyoruz. Üslup konusundaki yaklaşımlar istisna ama ortalıkta ciddi bir üslup sorunu da yok.
    Gerçi yazar arkadaş sonrasında incelemenin hakkını veremediğini belirtmiş, açıkyüreklilikten 1 artı alır benden.
    Net belirtmese de puanlamada yabancı sitelerin puanlarından etkilendiğini de görüyoruz. Buradan 1 eksi.
    Emek verilen yazılara saygısızlık edilmesi mevzuu olmuş ki, eleştiriyi saygısızlık kabul etmek absürd bir yaklaşım. Dediğm gibi üsluptan yana rahatsızlık olur ki o burada yok. (spydir in yazısını okuduğumda bir "edit" vardı. Öncesini bilmiyorum.)
    Ama şu anki halinde tek rahatsız olabileceğiniz nokta
    quote:

Goruldugu uzere adam ne demissem aynisini yazmis sig hikayesinde kisa suren oyundan ve kendini tekrar etmesinden yakinmis gene bu incelemeyi yapan kisi 6 puan vererek comert danvranmis ben 4'den fazla vermem, dedigim gibi inceleme izstiyorsaniz ben yazayimda inceleme okuyun
    demesi ki onun da sonuna smiley koymuş zaten.
    Çok şeyler yazılabilir bir konu ama gereksiz alınganlıklara, emeğe saygı klişelerine gerek yok.
    Ortada bir saygısızlık ta yok.
    Ha ortalığı velveleye veren birkaç misafirimsi nin de oyunu orjinal almak dertleri yok ya da babaları Karun ki kısa, tekdüze ve tekrar oynanabilirliği olmayan bir oyuna bir dünya para vermek onlara dokunmuyor.
    Bu oyunun eksilerini belirtmekte yetersiz bir yazıyı eleştiren birilerine de emeğe saygı naraları atma kralcılığı ayrı bir yazı konusu.

• Bsc Misafiri Kardeşim Yorum için teşekkürler kesinlikle oynayacağımdan emin olabilirsin olumlu eleştirilerin için ve uyardığın için sağol. Bu arada gereksiz münakaşalara giren arkadaşlar yapmayalım böyle bi lafa takılıp birbirimizi ve BSC ekibini kırmayalım.
  • Ne kadar pop oyunu çıktıysa oynadım warrior within gibisi yok.Hayatımda oynadığım en iyi oyundu.Ve sanmıyorumki birdaha öyle bir oyun yapacaklarını
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nømad

@SPYdir Gayet güzel eleştirel bir yazı olmuş. Hem oyuna, hem üstünkörü incelemeye.
    Bir anda ortalık tufana gelmiş senin yazı üstüne. Üstelik objektif olarak bakılıdığında kimseye bir saygısızlık falan etmediğin halde.
    Robin Hood damarım kabardı bir anda.
    Ortalık bir anda fake midir, misafir midir o model kraldan çok kralcılarla dolmuş.
    Hayır nedir bu fanatiklik anlayamıyorum.
    Oyun gerçekten vasat. İnanılmaz tekdüze.
    İnceleme yazısı da oyundan aşağı kalmamış. (Gereksiz alınmalar olmadan aşağıdaki sebeplerime geliniz lütfen)
    Bir inceleme benim o oyunu orjinal alma kararımı etkileyecekse, o incelemede en önemli satınalma kriterleri hakkında bilgi ve yorum beklerim.
    Bunlar da tekrar oynanabilirlik, orjinallik (senaryo, oynanış vb konularda) ve oyun süresidir.
    Yazıda bunlar olmadığı gibi, bir de oyun hakkında yanlış bilgiler var.
    Şu yazıya bakıp oyunu alsam, yazıda bahsedilmeyen eksikler ve nasıl hakettiğine inanılmışsa verilen 8 puan beni yanıltsa uçan 100 tl civarındaki paramı geri mi vereceksiniz ki, yazıdaki eksikleri eleştirdiğimizde saygılı olun, akıllı olun vb tepkiler görüyoruz. Üslup konusundaki yaklaşımlar istisna ama ortalıkta ciddi bir üslup sorunu da yok.
    Gerçi yazar arkadaş sonrasında incelemenin hakkını veremediğini belirtmiş, açıkyüreklilikten 1 artı alır benden.
    Net belirtmese de puanlamada yabancı sitelerin puanlarından etkilendiğini de görüyoruz. Buradan 1 eksi.
    Emek verilen yazılara saygısızlık edilmesi mevzuu olmuş ki, eleştiriyi saygısızlık kabul etmek absürd bir yaklaşım. Dediğm gibi üsluptan yana rahatsızlık olur ki o burada yok. (spydir in yazısını okuduğumda bir "edit" vardı. Öncesini bilmiyorum.)
    Ama şu anki halinde tek rahatsız olabileceğiniz nokta
    quote:

Goruldugu uzere adam ne demissem aynisini yazmis sig hikayesinde kisa suren oyundan ve kendini tekrar etmesinden yakinmis gene bu incelemeyi yapan kisi 6 puan vererek comert danvranmis ben 4'den fazla vermem, dedigim gibi inceleme izstiyorsaniz ben yazayimda inceleme okuyun
    demesi ki onun da sonuna smiley koymuş zaten.
    Çok şeyler yazılabilir bir konu ama gereksiz alınganlıklara, emeğe saygı klişelerine gerek yok.
    Ortada bir saygısızlık ta yok.
    Ha ortalığı velveleye veren birkaç misafirimsi nin de oyunu orjinal almak dertleri yok ya da babaları Karun ki kısa, tekdüze ve tekrar oynanabilirliği olmayan bir oyuna bir dünya para vermek onlara dokunmuyor.
    Bu oyunun eksilerini belirtmekte yetersiz bir yazıyı eleştiren birilerine de emeğe saygı naraları atma kralcılığı ayrı bir yazı konusu.

Bende anlamadim kardesim, burada oyunu bastan ortaya kadar sikici ama sonuna kadar oynayip bitirin super olucak gibi yorumlar var ama bu yazilar toplasan 2 satir bir detay yok,vermissin 100TL oyun 6 saat basindan ortasina kadar bayik bir hikaye zaten ortasindan sonrada degismiyorki ben bitirdim hicte vurucu bir sonu yok basi gibi sonuda bayik, Oyunun senaryosunu kim yazmis merak ettim, hicbir heyecan yok ruh yok.
    Malik abimize cin kaciyor prens once yok abim o benim onu oldurmeden icindeki cini oldurucem falan sonra diyor, Razia denen afrikali cinde "O senin abin degil artik buna kendini inandir daha cabuk oldurursun onu, en sonunda yuzlesiyoruz ve olduruyoruz oyun bitiyor, ve abiside oluyor "
    abuk subuk bir diyalog ve hikaye donuyor(ben ara videolari izlerken bu hikayeyi 7-8 yasinda bir cocuga yazdirmislar sanirim dedim, yani bir hikaye var ruhsuz sonuk bir hikaye ben oyuncu olarak birsey hissetmedim). Burada diger site notlari falan gosterilmis yani oyuna verilen notu gectim ister 7 olsun ister 10 ben oyunu oynadim bitirdim ve verdigim paraya acidim diyorum, oyunu alicak arkadaslarada tavsiyede bulundum daha ilk mesajimda.

"Alacaksaniz bekleyin 2. ele dussun oyle alin, paraniz cebinize kalir" dedim, ama mevzu baska noktalara kaydi hic yazmadigim imag bile etmedigim yazilar yazmisim gibi mesajlar, guldum gectim acikcasi, yani aramizda bu oyunun yapiminda calisanmi oldu arkadas neyi neye savunuyorsunuz, ortada yapilmis bir oyun var, ve oyun Bence vasat dedim bana kisisel saldiriyla gelicegine bazi arkadaslar sebeple gelselerdi o zaman guzel guzel tartisirdik okuyan insanlar icinde bir kriter olur bu, ha ben vasat dedikten sonra sebeplerini yazdim benim yazimda tek eksik yazdigim oynama suresini abarti kisaltmis olmamdir oyun 6 saatlikmis, gerci 10 saatte olsa bir cesitlilik yok oyunda, bitirenlerde zaten yavas yavas buraya yaziyorlar oyunun tekduze ve vasat olusunu, hala almamis olan varsa ona gore alsin(orjinal alicaksaniz tabiki) Tesekkurler.

Sanada tesekkur ederim Nomad kardesim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPYdir -- 27 Mayıs 2010; 2:49:25 >

• Dün 2-3 saat kadar oynadım oyunuda. Eksi gelen yönleri aynı düşündüğüm gibi 40 düşmanın gelip size hiç birşey yapamaması. Sanki diablo oynar gibide sizin hiç bir çaba sarfetmemeniz sadece kılıç butonuna abanın yeterli. Bir diğer konuda eski pop serileri gibi hızlı olmaması. Yani tamam bir insanın duvarda koşması zaten fizik kurallarına ayırı bir durum ama yeni seride duvarda koşarken o kadar yavaşki aman şimdi hızını alamayıp yere kapaklanacak diyorsunuz. Onun dışında bir sorun yok...
  • @CanKoc

Warrior Within ve Two Thrones, özellikle Warrior Within gayet güzel oyunlardı bence. Suyunu çıkarmak böyle oyunlarlaysa, bırakalım çıkarsınlar derim

Forgotten Sands'e gelirsek: Henüz PC'ye çıkmadığı için oynayamadım; sizce Two Thrones'u bile sevmiş biri, bu oyunu da sever mi? Biraz garip soru oldu ama, beklentimi ona göre ayarlayacağım.
    Bir de, altyazı yok denmiş. PC sürümünde değişir inşallah. Assassin's Creed'de deli etmişti (Assassin's Creed 2'ye eklediler neyse).
    Şimdi PoP'ta da koymazlarsa... Ne diyeyim. AC1 gibi uzun konuşma sahneleri barındırmayacağına göre, ondaki kadar sorun olmaz diyelim.
    Ama, AC2'de bu konuda AC1'e gönderme bile yapmış Ubisoft gene altyazı koymadıysa, kızmamak elde değil. Neyi amaçladıklarını anlayabilmiş değilim. Anadili gibi İngilizce bilenler için de iyi oluyor altyazı. Oyunun gürültüsünde, oyuna odaklanmışken veya seslendiren kişi garip konuşuyorsa, kaçırabiliyor insan. Bazı Türkçe filmleri bile altyazılı izlediğim oluyor benim :)

• @Spydir

Oyun sonlara doğru Platform olayından dolayı çok eğlendiriyor.Bence ve PoP fanları için de oyunun her tarafı güzel.Ortalar ve başlar bayık diyosunuz.Warrior Within ile aynı hava var tuzaklar olsun hoplama zıplama olsun.Zamanında seriyi seven bunu da sever.Ama siz en başından beri bu tuzak - hoplama - zıplama üçlemesinden nefret ettiyseniz yine nefret edersiniz.Ben sizin seri hakkında ne düşündüğünüzü bilemem ki.Orda laserion arkadaşım serinin hayranıyım demiş oyunun 45 dakikasını izledim demiş."Serinin hayranıyım." kelimesini duyunca zaten direk cevap yazmaya başladım.Serinin hayranı olanlar üstüne alınsın mümkünse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cz

@CanKoc

Warrior Within ve Two Thrones, özellikle Warrior Within gayet güzel oyunlardı bence. Suyunu çıkarmak böyle oyunlarlaysa, bırakalım çıkarsınlar derim

Forgotten Sands'e gelirsek: Henüz PC'ye çıkmadığı için oynayamadım; sizce Two Thrones'u bile sevmiş biri, bu oyunu da sever mi? Biraz garip soru oldu ama, beklentimi ona göre ayarlayacağım.
    Bir de, altyazı yok denmiş. PC sürümünde değişir inşallah. Assassin's Creed'de deli etmişti (Assassin's Creed 2'ye eklediler neyse).
    Şimdi PoP'ta da koymazlarsa... Ne diyeyim. AC1 gibi uzun konuşma sahneleri barındırmayacağına göre, ondaki kadar sorun olmaz diyelim.
    Ama, AC2'de bu konuda AC1'e gönderme bile yapmış Ubisoft gene altyazı koymadıysa, kızmamak elde değil. Neyi amaçladıklarını anlayabilmiş değilim. Anadili gibi İngilizce bilenler için de iyi oluyor altyazı. Oyunun gürültüsünde, oyuna odaklanmışken veya seslendiren kişi garip konuşuyorsa, kaçırabiliyor insan. Bazı Türkçe filmleri bile altyazılı izlediğim oluyor benim :)

Altyazı var oyunda kim yok demişki ? Ayriyetten oyun ne kadar mükemmel olmasada oynattırıyor kendini. Bu arada Dark Prince'den bir alıntı oyunun en evdiğim muhabbetlerinden biridir. Bi tane kadın vardı boss fight hoplayıp zıplayan bi kadındı. Olanları asla durdurumazsınmı, düzeltemezsin gibisinden bişey diyodu. Ondan sonra kadın o arada ölüyodu galiba. Dark Prince'de Eğer bunu her duyduğumda bir kum tanesi alsaydım derken kadının ölüsünden kum geliyodu. AAA aldım diyodu gülmekten ölmüştüm orada =)

• quote:

Prince of Persia budur.
    Eskiden bayılan yine bayılır, eskiden sevmeyen yine sevmez.
    Ama bence harika birşey, prensin adına yakışır bir oyun olmuş.
    Tek kötülüğü altyazı olmaması oyunda, çok mu zor geliyor bir altyazı koymak anlamıyorum bu Montreal'i. Altyazı koymadıkları için ilk Ac de güme gitmişti.

Üstteki bu yorumda, altyazı olmadığı söylenmiş. Varsa iyi o zaman, sevindim :)

2003-2005 arası PoP üçlemesini sevenler bunu da kesin sever diyorsunuz yani? Öyleyse PC'ye gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum. 5 yıldır bu efsane seriyi devam ettirecek bir oyun bekleyişindeydim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfgangg

quote:

Orijinalden alıntı: GencayA

Prince of Persia budur.
    Eskiden bayılan yine bayılır, eskiden sevmeyen yine sevmez.
    Ama bence harika birşey, prensin adına yakışır bir oyun olmuş.
    Tek kötülüğü altyazı olmaması oyunda, çok mu zor geliyor bir altyazı koymak anlamıyorum bu Montreal'i. Altyazı koymadıkları için ilk Ac de güme gitmişti.

Altyazı var.

Ben bulamadım hocam nerede var?
  • Options > audio/video hemen 2. sıradaki
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfgangg

Options > audio/video hemen 2. sıradaki

Teşekkür ederim :)

Ben oyun içinden bakmıştım optionsa orada yoktu, ama ana menüden girince açılıyormuş altyazılar.
    Altyazı fontu da baya hoşmuş
  • oyun gercekten cok harıka olmasada bıle klasık bır p.of persia havasını sunuyor oyunculara.bu oyunda ilerlemek kafa yormak oyunu bitirmek acıkca soyluyorum herkezın harcı degil. persia serilerinin tamamı icinde gecerlidir bu bu oyunu ancak fanatikleri tarafından kafa patlatılır ilerlenir yoksa ilk kez oyunla tanısmıs olan biri icin baya bir zor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacktower35

oyun gercekten cok harıka olmasada bıle klasık bır p.of persia havasını sunuyor oyunculara.bu oyunda ilerlemek kafa yormak oyunu bitirmek acıkca soyluyorum herkezın harcı degil. persia serilerinin tamamı icinde gecerlidir bu bu oyunu ancak fanatikleri tarafından kafa patlatılır ilerlenir yoksa ilk kez oyunla tanısmıs olan biri icin baya bir zor..

fikrine saygi duymakla beraber yazdiklarina kendimce katilamiyorum kardes, neden? Oyunun tek duzeliginin sebeplerinden biride bu maalasef, su noktaya kadar haklisin ilk defa tanismis biri icin basta zor olabilir ancak oyunda bastan sona bulmaca diye tabir ettigin atlama ziplama olaylarinin deseni hep ayni, yani ayni seyleri yapman gerekki gecesin, onun disinda bulmaca namina Djinn'in mekanina giderken 3 parcali heykeller var onlarin orasini burasini cevirip hizaya sokma bilmacasi yani oyle inanilmaz zor degil. Zaten suyla ilgili bulmacalar bulmacadan cok zamanlama ile iligili,

Ben PSP aldigimda sene 2005'ti sanirim o donem Prince of Persia Revelations oynamistim, hem hikayesi, hem oyunun uzunlugu, icindeki bulmacalari falan PSP oyun olmasina ragmen su oyunda degil 10, 50 basicak turdendi, o psp oyununda bile farkli farkli mekanlar vardi, dovusurken turlu kombo yapabiliyorduk, aradan 5 sene sonra boyle bir oyun cikinca tepki vermemek elde degil. Bende PoP serisinin hayraniydim ama bu son PoP beni bu seriden cidden soguttu

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.