Şimdi Ara

ANIME CAFE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
819
Cevap
14
Favori
28.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2005 yılında yolculuğuna başlayan Anime Cafe Anime-Manga bölümü altında gereksiz başlık sayısının artmasıyla şişmesi sonucu devredışı kaldı. Muhabbetleri devam ettirebilmek adına yeni bir bağlık altından devam edeceğiz.

Şu kurallara uymanızı önemle rica ederim:

1- Bu başlık altında konuşabileceğiniz hiçbir konu için ayrıca başlık açmayın. Geyik konulara başlık açmayın. En önemlisi, gerçekten bunun gerekli olduğunu düşünmediğiniz sürece başlık açmayın.
    2- Karşınızdakine saygı duyun. Meramınızı açık ifadelerle anlatın. Tek yada 3-4 cümle konu açarak konuyu ve yaklaşımınızı basitleştirmeyin.
    3- Spoiler butonu kullanmaksızın Spoiler mevzularına girmeyin.
    4- Öneri isteklerini ilgili başlıkta yapın. (Bkz. Öneri Başlığı) Eğer izlediğiniz Anime sayısı 5-10'dan fazla değilse biraz zaman ayırıp konu açmadan önce konuyu baştan sona tarayın.
    5- Aramaya inanın. Spesifik tartışmaları bu başlıktan ziyade o Anime / Manga ile ilgili başlıkta yapın.
    6- Korsan Anime figürü sormayın veya satmaya çalışmayın.
    7- Stream Anime izleme sitesi reklamı yapmayın.
    8- Benzer şekilde üye olmayana kapalı site/forum yada mesaj sayısı çift sayılı rakamlarda forum reklamı yapmaya çalışmayın.
    9- Anime download isteklerinizi önce Nyaa.eu ve Bakabt.me'den arattıktan sonra eğer ayrıca bulamıyorsanız yapın. Mümkünse özelden sorun, yardımcı olurum. Ayrıca Türkçe dublaj Anime isteği de yapmamaya çalışın.
    10- Bu bölüm sadece Uzakdoğu menşeili kurgularla ilgili bir altkültür başlığıdır. İstisnai olarak ortak yapımlar haricinde, batı menşeili çizgiroman ve animasyonlarla ilgili başlık açmayın. Açacaksanız bunu TV yada Çizgiroman başlıklarında yapın.

Biraz da işe yarar linkler vereyim:

http://anichart.net/airing
    TV serisi türündeki Anime'lerin yayınına kaç gün kaldığını görebilir ve buna göre kendinizi ayarlayabilirsiniz.

www.animemangatr.com
    Hiçbir çıkar gözetmeden, hit değil kaliteyi, bilgilendirici olmayı ve paylaşımı hedefleyen Türkiye'nin en iyi Anime forum içeriğini bulunduran mekan.

www.animenewsnetwork.com
    En doğru ve en hızlı bilgiye ulaşabileceğiniz Anime haber ve veritabanı sitesi.

www.anidb.net
    Ansiklopedi olarak üsttekinden çok daha kısıtlı olsa da yukarıdakinin daha ziyade bir serinin Fansub'unu yapan grupları takip etmek için kullanacağınız versiyonu.

www.myanimelist.net
    Favori serinizi yada karakterlerinizi listeleyebileceğiniz Anime tabanlı sosyal bir site. Forum imzalarınızda MAL linklerinizi verirseniz haftalık serileri güncelden kendi duvarınızda tartışabilir ve daha sık muhabbet ortamı bulabilirsiniz.

Herkese iyi muhabbetler dilerim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Nedenleri yeterince açık bence. Yetişkin insanlara anime önerir misiniz başlığına Elfen Lied, Van Helsing yazılıyor. Anime önerisi isteyenler robotlu mobotlu Eva beğenmedim, Shingeki tarzı anime önerin yazıyor. Gel de forumda aktif bir şekilde takıl.

Yine de başlıklarda takılmayıp, sessiz sakin takip eden kitleyi de bir düşün derim.
  • hocam reddit/naruto da her hafta bir karakter başlığı açılıyor.onun hakkında insanlar tartışıyor falan.burada da böyle bir şey denenebilir mi bölümün canlanması için ? yoksa kullanıcı sayısı yeterli değil mi ? ayrıca burası tüm animelere yönelik bir bölüm ama genelde girilen yorumlar naruto ve one piece için.
  • www.mangaupdates.com
    Favori manga serilerinizi, çevrilmiş yeni bölümleri, çeviri gruplarını takip edebileceğiniz bir site.

Buna ek olarak Nyaa.eu ve Bakabt.me yanında AnimeBytes adlı tracker'a da bir şekilde üye olmanızı tavsiye ederim. TTNet kullanıyorsanız seedbox planı bulmanızı tavsiye ederim. Sadece sömürmeyin bir ucundan tutun. Asiatorrents de en iyi uzakdoğu drama tracker'larından birisidir. Jpopsuki de yer imlerinizde bulunması gerekenlerden.

Bu arada 2005.... Bu forum sayesinde iyi arkadaşlar edindim. Ama hoşnut olamadığım bir durum çeviri gruplarının/sitelerinin reklam yapması. Bir ara şikayet ettim bulabildiğim tüm konuları ama kurtulmuş bazıları. Benim gibi düşünenler varsa ve Akuma'nın da onayı olursa bu konulara el atıp, kuralları güncellememiz lazım.

• 9 yıllık konuyu çöpe mi atacaksınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Madao

9 yıllık konuyu çöpe mi atacaksınız?

9 yıllık konu zaten çöp olmuş. Girebilen yok ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grimmjow Jaggerjack

quote:

Sende haklısın da dile kolay 9 yıllık konu bu hiç mi kurtarılma şansı yok? Yöneticilerden rica etsek özel olarak ilgilenilse?
  • quote:

Aynen bence de yazık oldu o konuda ne bilgiler paylaşıldı zamanında muhtemelen site yönetimi forumu hafifletmek adına sildirticek.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Grimmjow Jaggerjack

quote:

Sende haklısın da dile kolay 9 yıllık konu bu hiç mi kurtarılma şansı yok? Yöneticilerden rica etsek özel olarak ilgilenilse?

Maalesef bu tarz bol sayfalı konularda, sürekli silinen mesajlar sebebiyle sayfalar fazla gözüküyor ve sorun çıkarıyor. Bu foruma geldiğimden beri böyle. Ayrıca konunun silineceğini sanmıyorum. Kilitli biçimde durur büyük ihtimal. İlk mesaja link eklenirse, arka sayfalara düştüğünde kolayca bulunur.

• Duymayan kalmasın berserk'in yeni sayısı çıktı. Tam 15 ay sonra :/
  • zuko_35 kullanıcısına yanıt
    Gigantomakhia kısa serisi bitince çıkacağı biliniyordu zaten. 'till next time
  • Önceki konunun ilk zamanlarında yer alamadım. En son ben uğradıktan sonra konu bozuldu... :)

Akuma_Blade paylaşmıştı bir yerde, manga okumak için batoto.net yazayım bende. Burada birkaç farklı grubun çevirileri mevcuttur. Hangisini beğenirseniz ona göre okursunuz.

Ayrıca, mesela izlediğiniz anime serisinin dünyasına dair daha fazla bilgi edinmek isterseniz, o animenin wikia sayfasına bakabilirsiniz.
    Örneğin One Piece için,http://onepiece.wikia.com/
  • White album 2 için altyazısı olan var mı? Quendall diye dangalak biri çevirip(!) divx'e koymuş güya.Tepem attı altyazı yı görünce

• Mangaka Masayuki Ishikawa 24 Nisan'da satışa sunulacak yeni Moyashimon sayısının ismini "Teşekkur Ederim" olarak duyurdu.

Kaynak: AMT
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Bu sezon çıkan animelerden önerisi olan var mı? * yuri ve shoujo dışında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nihonto -- 14 Nisan 2014; 10:52:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akuma_Blade

Mangaka Masayuki Ishikawa 24 Nisan'da satışa sunulacak yeni Moyashimon sayısının ismini "Teşekkur Ederim" olarak duyurdu.

Kaynak: AMT

Seviyorum böyle şeyleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nihonto

Bu sezon çıkan animelerden önerisi olan var mı? * yuri ve shoujo dışında

Haikyu
    Captain Earth
    Knights of Sidonia

Akuma no Riddle yuri ama can kurban böyle yuri'ye dedirtiyor. dene bence.

Irregular at Magic High School meh ama izlenebilitesi var.

Kindaichi var akıl oyunlarında dünya markası olaraktan.

Yeter herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akuma_Blade

quote:

Orijinalden alıntı: Nihonto

Bu sezon çıkan animelerden önerisi olan var mı? * yuri ve shoujo dışında

Haikyu
    Captain Earth
    Knights of Sidonia

Akuma no Riddle yuri ama can kurban böyle yuri'ye dedirtiyor. dene bence.

Irregular at Magic High School meh ama izlenebilitesi var.

Kindaichi var akıl oyunlarında dünya markası olaraktan.

Yeter herhalde.

Captain Earth ü listeme eklemiştim senin konunu gördükten sonra, knights of sidonia nın konusundan çok stüdyosu etkilemişti beni biraz bölüm biriktikten sonra bakabilirim

Akuma no Riddle ı da deneyeceğim, bakalım ilgimi çekecek mi

Öneriler için teşekkürler

• Naruto serisi için adam gibi hardsub yok mu ortalıkta ya?İlk seriden bahsediyorum,Shippuuden'den değil.Çok berbat nereye baktıysam.Nereden kaybettiysem şu arşivi!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Recep Kalenderoglu

Naruto serisi için adam gibi hardsub yok mu ortalıkta ya?İlk seriden bahsediyorum,Shippuuden'den değil.Çok berbat nereye baktıysam.Nereden kaybettiysem şu arşivi!

İngilizce hardsub mu arıyosun yoksa Türkçe mi?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.