Şimdi Ara

Adını Hatırlayamadığınız Oyunlar [ANA KONU] (136. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.072
Cevap
171
Favori
328.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkesinkilere bildiğim kadarıyla cevap verdim tahmin yürüttüm. Niye biliyormusunuz çünkü benimde çocukluğumdan kalan ve hatırlamak istediğim oyunlar var. Belki ben başkalarına yardım edersem başkaları da bana yardım eder.

1. Bir bot yarışı oyunu silahlı, oyun dergisinin biri demosunu 1997 de vermişti. Oyun galiba 3boyutluydu fakat 2 boyutlu spritelar(karakterler, cisimler) de vardı içinde galiba, hatta yarışın ortasında kayalıkların ortasında bir deniz kızı gibi bişey vardı ve onu öldürebiliyorduk. Silah mermi falan alıyorduk diğer botlara ateş ediyorduk galiba çevredeki 2 boyutlu kişileri öldürebiliyorduk ve galiba ufo falan da geliyordu. Her halde mermi, roket falan bırakıyordu

2. Motor oyunuydu futuristik gelecekte geçen bişey 97-98-99 olabilir, silahlar vardı motorların tekerleri galiba bi garipti ve her motoru seçerken yanında sürücüsü de oluyordu. Galiba sürücüler kazanınca veya kaybedince yarışın ardından çeşitli hariketler (kızma, veinme hareketleri) yapıyorlardı.

3. 90 lanın sonu 2000 lerin başı olabilir bir strateji oyunuydu, bir uçan dinazor olarak oynuyordunuz. Tanklar vardı paletler gövdeler ve namlular taşıyordunuz tankın üzerine bırakıyordunuz birleşiyordu. Tank ardından düşmana saldırıyordu. Düşman tankının üstüne taş bırakıp onun harçalarını çalabiliyordunuz(galba)

4. Uçan kale vardı ve 97 senesiydi. Oyun demo aşamasını tamamlayıp piyasaya çıkmayı becerememiş olabilir. Kale 3 boyutluydu ve toplarla modifiye edilebiliyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mustafa277 M kullanıcısına yanıt
    sağolun hocam teşekkür ederim 'soldat'mış.. arkadaşlar yardımcı oldu

eyvallah hocam Sudden Strike 2 imiş oyun hasret gidereyim birde 4 ünü alıyım bakalım o nasıl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa277

Darvinia olabilirmi?

hocam mesajınızı görünce kalp atışlarım hızlandı heyecanladım.

öncelikle çok teşekkür ederim ama bu oyun değil oyun 2005 öncesi kesinlikle

aynı benim anlattığım tipte bir oyun buda ancak benimkinde grafikler falan mevcuttu bundaki gibi kare yuvarlak değil o zamanın imkanlarıyla eşek arısı örümcek benzeri yaratıklardı yani hiçbilmeyen bile çizimden nasıl bir oyun olduğunu anlardı çok teşekkür ederim.

oyunda siyah renkli uçan bir gemi veya uçak tipi amerikanın casus uçaklarına benziyor.
    Okyanus da küçük bir adada başlıyorsun okyanus ve kara arasında gidiyor
    köylüleri toplayıp merkezine götürünce mühendis veya teknisyen her ne ise öyle olup ülkenin adanın savunması gelişiyor.
    mühendisi geminde taşırsan hasar alırsan tamir ediyor.
    örs benzeri bir ağırlık var onu alırsan gemi suyun altında gidebiliyor
    bölümler ilerledikçe gemiye mavi kırmızı yeşil gibi lazerler ekleniyor.
    bazı yerlerde portallar(easter egg, secret door gibi) var ve buradan girersen aniden çok farklı bir bölüme atıyor.
    biz merkez üssümüzden uzaklaştıkça yaratıklar aniden baskın veriyor ve bu olunca ekrana uyarı geliyor veya ses çıkıyor
    Yanılmıyorsam aynı şekilde yaratıklarında üssü vardı ve oraya baskın verip hepsini öldürebiliyorduk.

açıkcası ps one fanı türk yabancı birisi olsa çok işime yarardı.

Arkadaşlar oyunu bulana ıbandan 10 tl ödül vaadediyorum. sözüm sözbitsin artık bu hasret

Doğru hocam bende buldum ve indirdim oyunu fakat oyunun ilk bölümü değişik geldi. 1999 da oynarken daha farklıydı.2.kasaba birebir hatırladıgım gibi.

• Arkadaşlar 1998 de oynadığım bir oyun vardı. Kapalı bir mekandayız. Ama bu mekan sanki uzay üssü ya da teknolojik bir işmerkezi gibi ve ortalık karanlık. Elimizde shotgun var. Değişik canavarlar var en ilginci akrep gibi yaratıklar. Aynı zamanda karanlıktan canavar sesleri geliyor. Bu oyunu hatırlayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Arkadaşlar 1998 de oynadığım bir oyun vardı. Kapalı bir mekandayız. Ama bu mekan sanki uzay üssü ya da teknolojik bir işmerkezi gibi ve ortalık karanlık. Elimizde shotgun var. Değişik canavarlar var en ilginci akrep gibi yaratıklar. Aynı zamanda karanlıktan canavar sesleri geliyor. Bu oyunu hatırlayan var mı?

Hocam aradığınız oyun (Chasm: The Rift)

Bayılıyorum bu oyuna. Müthişti gerçekten. MS-DOS oyunu olduğu için DOSBox emulatörü ile oynayabilirsiniz. 1997 ve 1998 yıllarında çıkan oyunlarda enteresan bir güzellik var. Bu iki yıl içinde çok iyi oyunlar çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 19 Nisan 2017; 23:22:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Arkadaşlar 1998 de oynadığım bir oyun vardı. Kapalı bir mekandayız. Ama bu mekan sanki uzay üssü ya da teknolojik bir işmerkezi gibi ve ortalık karanlık. Elimizde shotgun var. Değişik canavarlar var en ilginci akrep gibi yaratıklar. Aynı zamanda karanlıktan canavar sesleri geliyor. Bu oyunu hatırlayan var mı?

Hocam aradığınız oyun (Chasm: The Rift)

Bayılıyorum bu oyuna. Müthişti gerçekten. MS-DOS oyunu olduğu için DOSBox emulatörü ile oynayabilirsiniz. 1997 ve 1998 yıllarında çıkan oyunlarda enteresan bir güzellik var. Bu iki yıl içinde çok iyi oyunlar çıktı.

Çok teşekkürler evet buydu sanırım

• Stronghold, muhtemelen 2. Oyunu.

• Flaim kullanıcısına yanıt
    Spy hunter serisinden bir oyun olabilir.

• tunahan2006 T kullanıcısına yanıt
    Stronghold, setlers ,cultures bunlardan biri olabilir.

• murat_KTK M kullanıcısına yanıt
    Stubbs the zombie.

• Polisiye oyundu çok eskiden oynardım 2005 2006 falan olmalı oyun copout filmini biliyorsanız o tarz birşeydi aklımda kalan resimler var ama anlatamam ipuçları falan arıyorduk bulmacalarla doluydu aksiyonuda vardı
  • loneytunes kullanıcısına yanıt
    Bad boys (oyunu), true crime newyork ikilisine bak.
    2side değilmiş yalnız true crime güzelmiş :D teşkkr
  • Eskiden çocukken 8 bit çok oyunlu kasetlerde oynadığım bir oyundu. Yanlış hatırlamıyor isem 2000 in 1 kaset vardı street fighter ın arka plan müziği olduğu bir kaset oyun onun içindeydi. İsmi ''northern'' olabilir. fakat emin değilim ve bu ismi yazdığımda böyle bir 8 bit oyun veya nes oyunu bulamıyorum. Oyunda uzun boylu bir adam ile önümüze geleni pataklıyorduk. özellikle tekmeleri çok hoştu. Ama oyunu hatırlayamadım. Bu oyunu bulabilen veya hatırlayan varmı?
  • Northen star diye bir anime var onun da bir oyuni var. northen star famicom diye arat görsellere bak büyük ihtimalle aradığın oyun bu.

• loneytunes kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarın iyiyse ve true crime oynayacaksan hiç uğraşma sleepig dogs diye bir oyun var true crime'ın devamı. Onu oyna. Eğer dedektiflik oyunu arıyorsan sherlock holmes oyunları var. Bu arada aradığın oyun csi ya da gabriel knigth falan değil değil mi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa277

Northen star diye bir anime var onun da bir oyuni var. northen star famicom diye arat görsellere bak büyük ihtimalle aradığın oyun bu.

Hocam sağolun oyun buymuş evet. Hokuto no Ken japonca adı.
  • arkadaşlar bi oyun vardı. hastane yönetiyordun, çiçek alıyor, doktor kiralıyor, bölüm levellerine göre ameliyathane ve dişçi gibi odalar yapılıyordu. bazen de acil hastalar helikopterle geliyordu onlara zamanında hizmet verirsen bonus puan veriyordu. iyi hizmet veremeyince kusmaya başlıyordu hastalar.. oyunun adı neydi?
  • 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.