Şimdi Ara

Adını Hatırlayamadığınız Oyunlar [ANA KONU] (130. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.072
Cevap
171
Favori
328.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Harika bea valla hatırlayan çıktı
  • Şu son zamanlarda çok satılan platform bulmaca oyunu vardı bir tane güzel atmosferli müzikli ismi o ile başlıyordu sanki. tanıtım resmi mavili bir şeydi. bulamadım bir türlü.

buldum Ori and the Blind Forest

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sen Aydınlatırsın Geceyi -- 13 Aralık 2016; 17:57:40 >
  • 2002-2004 yılları arasında okulda oynadığım bir oyun vardı. Oyun windows 98 sürümlerde de çalışırdı. Sarı bir yumurta gibi bişey vardı bizim karakterimiz o sarı şeydi. 2 boyutluydu. Soldan sağa sağdan sola gidebilirdik. Karakter suda yüzebilirdi veya helikopter takıp uçabilirdi. Kendi istediğin bölümü olusturabilirdin. Oyunun türkçe olarak adı "macera" . Her yerde aradım bulamadım bilen varsa söyleyebilir mi :)
  • beyler bir oyun vardı primal survival tarzındaydı mağra adamları atlıyor zıplıyor takımlar halinde dinolara dalıyorlardı galiba taş fırlatarak adamları ayaklarından bağlıyolardı bambu kulubeler yapıp totemler dinazor kemikleri ile ile süslüyolardı filan hatta bi tanıtım videosunda nehirde ok ile balığı vurup geriye iple geri çekiyodu oku ark değildi diye hatırlıyorum ama başka oyun bulamıyorum dinazorlu survival :) neydi bilen varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HighDamagE -- 24 Aralık 2016; 23:56:14 >
  • Benim oyunum strateji oyunuydu yalnız age of gibi değil de daha 2d(mario gibi) görünüyordu ama derinlik hissi de var dı. Biz bir gezegendeki uzaylılardık ve mavi top gibi kaynaklarımız vardı. Bu mavi toplarla binalar kurar asker çıkartırdık. Binalar için özel yerler vardı. Age of gibi istediğimiz yere kuramıyorduk. Diğer gezegenlerden uzaylılar saldırırdı savaşırdık.

Oyunu büyük ihtimal 1999 level dergisi demolarından yüklemiştim. Aynı cdlerlerden outcast, heroes 3, tomb raider, star wars da yüklemiştim. Ama bir kaç cd vardı hepsi aynı cd'de olmayabilir.

Elimde baya ipucu var ama bulamadım bir türlü lütfen biri biliyor olsun.
  • Yillar onceydi berbat bir motosiklet oyunuydu Hatirladigim kadariyla grafikleri iyi degildi 256 renk falandi. Motosikletle bir yandan yarisirken bir yandanda siger rakiplerimize yumruk tekme atip motosikletlerinden dusurebiliyorduk ve oyunun menü resimleri gercekten cok igrencti. Hatirlayan varsa igrenc oyunu tekrar oynamak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metasploit

Yillar onceydi berbat bir motosiklet oyunuydu Hatirladigim kadariyla grafikleri iyi degildi 256 renk falandi. Motosikletle bir yandan yarisirken bir yandanda siger rakiplerimize yumruk tekme atip motosikletlerinden dusurebiliyorduk ve oyunun menü resimleri gercekten cok igrencti. Hatirlayan varsa igrenc oyunu tekrar oynamak isterim.

"Road Rash" serisinden bahsediyorsun,çok eğlenceli oyundur ayrıca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • X kare kullanıcısına yanıt
    Hocam eglenceliydi. fakat şu resime bi bakarmisin. Neden igrenc dedigimi anlayacaksin. http://i.imgur.com/7YxG1R2.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: elured

Bir oyun vardı 2009 ya da öncesinde çıkmış olan. oyunun başında uçağımız bozuluyordu düşman askerleriyle dolu bir şehre düşüyorduk oradan ilerliyorduk bu oyunu hatırlayan var mı? Genellikle tüfek ve bıçak kullanıyorduk.

Var mı bilen?

• quote:

Orijinalden alıntı: ksenhops

Arkadaşlar sene 2008de felan oynuyordum ama oyunun tarihiyle alakalı pek bir şey hatırlamıyorum ama 2001-2005 arası birşeydir sanıyorum.Araba yarışı, pist oyunuydu beyaz Bmw vardı oyunda, diğerlerini hatırlamıyorum.pisti kendin seçiyordun, kaç tur olacığını da sen seçiyordun. Kaç gündür arıyorum bulamıyorum çıldıracağım yardımcı olun lütfen. Hatta Cocco Pops çikolatalı mısır gevreğinin yanında mı ne vermişlerdi.

Yok mu bu oyunu bilen ????
  • BMW M3 Challenge ???
  • Arkadaşlar iyi günler, Çocukluğumda oynadığım bir oyun her yıl aklıma gelir ve arayıp bulamam hatta çoğu PSONE fanınında bilmediğini düşündüğüm için hiç yazmadım. Oyun 2005 öncesi kesinlikle(Ps1 98-2002 arası vardı bizde yinede bir umut aralığı geniş tutuyorum.)

Oyunu anlatmaya gelince oyun strateji tabanlı ancak görüş acısı yatay veya yataya yakın yani trp tps rpg gibi

Oyunda bir uçan uçak veya uzay gemisi ne derseniz ona sahibiz

Bir adada başlıyor(Oyun okyanus ve kara arasındaki ilişkide geçiyor) oyun Ana bir binamız var. Başlangıç yerinden çıkıp gezegeni keşfe çalışıyoruz gezegende insanlar var(ben köylü diyordum) onları uçak/geminize ışınlayıp kendi ana binanıza götürünce sıradan insanları mühendis/teknik eleman a çeviriyor böylece binanızı savunacak faktörler elde ediyorsunuz.mühendisi tekrar geminize alırsanız bu sefer geminizi hasar alınca otomatik tamir ediyor. Bazı yerlerde belirli malzemeler var örneğin ağırlık alırsanız geminin içine istediğiniz zaman suyun altına inebiliyorsunuz suda gizli gizli eşyalar veya belirli bölümlere açılan ışınlanma tünelleri mevcut(kara delik gibi) üssünüze saldırırlarsa alarm çalıyor ve oraya yetişmeye çalışıyorsunuz silahınız ezikçe başlayıp lazer oluyor kırmızı mavi falan saldıran yaratıklar ise böcek türleri en rahat uçup lazer atan büyük arıları hatırlıyorum. Vede karada bazen bu yaratıklara ait üsler oluyor kale şeklinde onu hatırlıyorum. Oynayalı 15 sene oldu belki bu oyunu veya bu oyunun ismini öğrenerek devamı varsa onu oynamak istiyorum kesinlikle çok farklı ve efsanevi bir oyundu.

Umut Fakirin ekmeği...

Edit: Anahtar Kelimeler: Uçan Gemi, Okyanus,Deniz, Ada, Böcekler,Teknoloji,Köylü,Mühendis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YediGüzelAdam -- 16 Ağustos 2020; 17:51:43 >

• Amstrad cpc 6128 im vardı...izometrik kamera hapishane gibi bir yerde değişik kapılar ve yaratıklar...kılıçla cüce gibi o yaratıkları vurunca yuvarlanır koza gibi yerde kalırlardı...yıllardır o oyunu düşünürüm...
  • Merhabalar!

Oyun 10-12 seneliktir diye tahmin ediyorum. İlkokuldaki sınıf pcsine kurup sırayla oynardık arkadaşlarla.

TPS'ydi yanlış hatırlamıyorsam ve WW2 temalıydı. 4 kişilik bir taburla başlıyorsunuz. Biri sıhhiyeci, biri taarruz tüfeği taşıyor, biri sniper tarzı bir şeydi ikinci silahı pistoldu ve son eleman da ağır silah taşıyordu. Bunlar arasında -sanırım- 1234 tuşları ile geçiş yapıyorduk. Tur bazlı değildi oyun gerçek zamanlıydı. Hatta bir yerde karşımıza tank çıkıyordu. 4 adamım da açıkta kaldığı için hangisini kaçıracağım derken hepsini kaybediyordum telaştan.

Bilen/duyan/gören yazarsa çok sevirim. Yıllardır düşünüyorum bir sonuca ulaşamadım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurapika404

Merhabalar!

Oyun 10-12 seneliktir diye tahmin ediyorum. İlkokuldaki sınıf pcsine kurup sırayla oynardık arkadaşlarla.

TPS'ydi yanlış hatırlamıyorsam ve WW2 temalıydı. 4 kişilik bir taburla başlıyorsunuz. Biri sıhhiyeci, biri taarruz tüfeği taşıyor, biri sniper tarzı bir şeydi ikinci silahı pistoldu ve son eleman da ağır silah taşıyordu. Bunlar arasında -sanırım- 1234 tuşları ile geçiş yapıyorduk. Tur bazlı değildi oyun gerçek zamanlıydı. Hatta bir yerde karşımıza tank çıkıyordu. 4 adamım da açıkta kaldığı için hangisini kaçıracağım derken hepsini kaybediyordum telaştan.

Bilen/duyan/gören yazarsa çok sevirim. Yıllardır düşünüyorum bir sonuca ulaşamadım :D

commandos??
  • Bir motor oyunu ister yarış istersen çöl gibi bir alanda tek dolaşabiliyordun harita sonunda yüksek bir tepe vardı(tepeden bakınca aşağısı uçurum gibi) ama o tepeye çıkabiliyordun tepe mayınlarla doluydu motor bir anda patlıyordu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

quote:

Merhabalar!

commandos??

Hocam rts değildi tps idi diye hatırlıyorum çünkü silah falan değiştirme animasyonu gözümün önüne geliyor hep

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar!

commandos??

Hocam rts değildi tps idi diye hatırlıyorum çünkü silah falan değiştirme animasyonu gözümün önüne geliyor hep

Tps yi atlamışım...bir de hemen aklımda canlanmayışının nedeni sadece demosunu oynamış olmam...."HIDDEN & DANGEROUS"

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar!

commandos??

Tps yi atlamışım...bir de hemen aklımda canlanmayışının nedeni sadece demosunu oynamış olmam...."HIDDEN & DANGEROUS"

Oooo süpersiniz cok teşekkürler

• X kare kullanıcısına yanıt
    Öyle bir heyecanla girdim ki sayfaya anlatamam malesef değil uzay gemisi daha çok b2 Spirit Bomb gibi siyah renkliydi. Ve tipide benzerdi çok teşekkür ederim PSONE a çıkan oyun sayısı o dönemki pclere çıkan oyun sayısının 5-6 katıdır en az defalarca sırayla taramama rağmen bulamadım
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.