Şimdi Ara

Size Göre Futbolda Olması Gereken Kurallar ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu nereye açsam diye düşündüm lakin uygun bir bölüm bulamadım.

Dünyadan futbol bölümüne açsam, konuyla alakası bile olmayacaktı..Çünkü genel bir konu..

Ligler ve şampiyonlar bölümüne açsam, Türkiye ile ilgili bir konu değil yani genel bir konu..

"Spor Genel" diye bir bölüm bulunmadığından konuyu buraya açıyorum..

Size Göre Futbolda Olması Gereken Kurallar ?

• Ofsayti kaldirsinlar kadinlar halimizi anlasin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olmasını bilmemde ofsayt olmasa süper olur...
  • 15 dakka kuralı
  • İmzan anlatıyor bence. Taraftarlar ve oyuncular ahlaklı olmadıkça istediğin kuralı koy bir şey değişmez.
  • 3 korner 1 penaltı olmalı
  • 3 korner 1 penaltı
  • 5-10 dakikalık cezalar gelmeli daha güzel olur
  • Şu an kurallar iyi.
  • bence katı defans yapan takım ceza almalı oyun içinde.oyun içinde nasıl takip edilir nasıl uygulanır bilmiyorum ama futbol işkence halini aldı bu şekilde.
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğin çok zor olacak bir şey :)
  • Şike yapan kümeye düşmeli. Ama bu kural vardı heralde Ülkemizde uygulanamıyor ne yazık ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

bence katı defans yapan takım ceza almalı oyun içinde.oyun içinde nasıl takip edilir nasıl uygulanır bilmiyorum ama futbol işkence halini aldı bu şekilde.

Atak futbolu nasıl bir oyun anlayışıysa defans futbolu da öyledir. Defans yapmak kolay iş değil. 11 oyuncunun da birbiriyle uyumlu olması lazım. Sen iyi takımsan o kilidi açarsın zaten. Ama açamıyorsan defans yapan takım bir şeyleri iyi yapıyordur.
  • ceza sahası içinde ofsayt olmamalı
  • Kendini yere yatan şerefsiler anında tekrar izlenerek tespit edilip kırmızı kart yemeli. Bkz: Brezilya'lı oyuncular, Barcelona'lı tiyatrocular.
  • Şuanki kurallar çok iyi. Öyle eklenecek illa bi kural isterseniz uzatmalarda 1 oyuncu fazladan değişme hakkı olmalı. Zaten ilerde olacakmış. Ayrıca uefa takımlara daha fazla karışmalı şike yapan takımlara çok sert cezalar vermeli

• Faul sayısına göre ceza verilmeli.Mesela 20 faul yapan takım aleyhine penaltı verilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JamesKırkRobertLars

quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

bence katı defans yapan takım ceza almalı oyun içinde.oyun içinde nasıl takip edilir nasıl uygulanır bilmiyorum ama futbol işkence halini aldı bu şekilde.

Atak futbolu nasıl bir oyun anlayışıysa defans futbolu da öyledir. Defans yapmak kolay iş değil. 11 oyuncunun da birbiriyle uyumlu olması lazım. Sen iyi takımsan o kilidi açarsın zaten. Ama açamıyorsan defans yapan takım bir şeyleri iyi yapıyordur.

oyun kilitlenip kalıyor çoğu zaman.defans yapmak çok kolay işi kuralına göre yaparsan.futbol basit bir oyun bazen gol attırmamak gol atmaktan çok daha zordur.yunanistan gibi bir takımın nasıl avrupa şampiyonu olduğunu gördük.her maç bitsede gitsek şeklindeydi.
    amaç sadece kazanmak ise katılıyorum defans yapan takımlarda olmalı ama futbol zevki seyir keyfi diyorsak defansın abartılmamasına izin verilmemeli.çok zor birşey ama mesela atıyorum belli bir metreden sonra ofsayt olmamalı kaleden, bu tarz birşeyler yapılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 29 Temmuz 2014; 18:32:16 >
  • Sinirsiz oyuncu degistirme

• Kadın futbolu çıplak oynanmalı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.