Şimdi Ara

Sizce Zen 3 ile yeni soket görür müyüz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
1.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3950x almayı planlıyorum ama AMD'nin AM4 desteğini 2020'de bırakacağını duydum. Sizce Zen 3 işlemciler AM5 ile mi gelir? Eğer öyle olursa ve yeni nesil işlemciyi alırsam boşuna anakart ve soğutucu yatırımı yapmak istemem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Senin soketle işin yok hocam almaya niyet etmişsin.önemli olan işlemci almak değil mi.? Soketle ne işin var her türlü 2020 yeni soketler cikicak veya 2021 de..ozaman bekle 2020 ozaman alirsn.Alicagin işlemci render için kral işlemci

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    İşim yok diye bir şey yok, geleceğe dönük bir sistem kurmayı planlıyorum. Haliyle de uzun vadede kullanabileceğim bir sistem hazırlamak istiyorum.

• Hocam zaten geleceğe dönük bir işlemci alıyorsun. 3950x alan adam neden soket desteği düşünsün ki. Senin alacağın işlemci zaten 6 7 belki de 10 yıl her işini görecektir. Onca yıl sonra işlemci değiştirmeye kalktığında hala AM4 işlemci mi arıycan? Soket desteğini r5 2600 3600 alan adam düşünsün.

• münşi kullanıcısına yanıt
    Sadece oyun oynamayacağım bu sistemle. 3950x benim için giriş seviyesi gibi bir şey. Çekirdek sayısını artıkdıkları sürece yeni nesil işlemcilere geçiş yapmam gerekebilir.

• RAIZEN kullanıcısına yanıt
    O zaman 64core 128threat xeon işlemcilerden falan al hocam.

• Üstâdım, ben yeni soketlerin tahmini çıkış tarihini sormuşum. Farklı bir model önerisi istediğimi sanmıyorum. @münşi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RAIZEN -- 23 Kasım 2019; 10:22:37 >
  • Hocam soket işi belli olmaz kafalarına göre bir şeyler yaparlar. Bunu öngörmen çok zor. Ama konuda çok haklısın xeon işlemcilerin intelin eski slotlarına uyması sayesinde
    10 yıllık bilgisayar 100 liralık işlemci, 300 liralık ekran kartı sayesinde şu an 2000 liraya alacağınız dizüstü performansında iş görüyor.
  • Evet

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • xentios kullanıcısına yanıt
    İkinci elde xeon candır can

• Aynı soket AM4.

ÇEKİRDEK ARTMAYACAK...

3950x alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 23 Kasım 2019; 11:29:15 >
  • xentios kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. İşlemci normal kullanıcıyı belki de 10 yıl götürebilir ama beni en az 5-6 yıl götürebilecek bir anakarta ihtiyacım var.

AMD bu ivmeyle çekirdek artışına gidebilir hocam, belli olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RAIZEN -- 23 Kasım 2019; 11:46:6 >
    Gidilmeyecek.

Belki 5nm ye geçince. Yer yok yer sokette yer yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 23 Kasım 2019; 12:8:25 >
    5-6 yil goturebilecek bir anakart yok. Seneye gelen islemciler de am4 gelecek ama 2021 ve sonrasi ddr5 ile yeni sokete gececek amd.

• dostum senin kesinlikle ilacın tredripper 3950x filan degil 3.nesil tredripperları beklemen gerek
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    64c/128t modellerden mi bahsediyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RAIZEN -- 23 Kasım 2019; 12:52:18 >
    yeni nesil gelecek 2 model var suan
    https://www.youtube.com/watch?v=JFd-UodssUc&feature=emb_title
  • Değişmez. Bir nesil daha gider. Ayrıca 5000 liralık işlemci için 1500 liralık anakart eskiyecek diye endişelenmek yersiz. Zamanı gelince ikisini birden değişir zaten.

Am5 aynı zamanda ddr5 ile gelecek.

• Çok uzun vadeli bi şeyler alma meselesini anlamıyorum. Hükumet miyiz biz orta vadeli uzun vadeli plan mı yapıyoruz. Al 5 sene kullan 5 seneye kim öle kim kala 5 yıl diyoruz.

• Hobar kullanıcısına yanıt
    Böyle bir mantık olamaz. O zaman her sene yeni yonga çıkaran Intel'i eleştirmeyelim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.