Şimdi Ara

sizce türktelekom kablolu yaynına gecmelimiyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar bir süredir türktelekomun kablolu yayınına gecmek istiyordum fakat işler dolayısı ile fırsat bulamamıstım en son duyduguma göre telekom dijital yayına gececek imiş ne kadar dogru bilemem. Evim bostancıda siz ne tür bir yayın almamı tavsiye edersiniz.Şimdiden teşekkürler.

• paranıza yazık. en son tnt ve jetix i de kaldırmışlar yayınlarından diye bi arkadaş yazmış forumahttp://forum.donanimhaber.com/m_24814279/mpage_1/key_//tm.htm#24819303 uydu gibisi yok. bebde var kablolu hem çok vasat yayın kalitesi hemde tek artı kanalı dicovery ve national gerisi zaten uyduda var. boşuna para veriyoruz ama evin bütün odalarına zamanında hata yapıp kabloludöşettiğim için e kapattıramıyorum ayda 7 ytl yi boşuna veriyorum
  • Telekom ben bildim bileli dijital yayına geçecek fakat bulunduğum yerede kablo tv şebekesi olsa sırf nba tv için bile geçmeyi düşünürüm
  • Bu kablolu tv ye isteyen geçebilirmi?? Yani bir altyapı gerekiyormu? Ben Bursada oturuyorum.
  • Kablolu yayın için bulunduğunuz yerde Türksat'ın alt yapısı olması lazım. WEb sitesinden bu bilgiye ulaşabilirsinizhttp://www.turksat.com.tr/kablotv-hizmet-alanlari.html
    Kablolu yayının en güzel yanı birden fazla TV de ayrı ayrı istenilen kanalın izlenmesi ve belgesel kanallarının olması. Bunların dışında herhangi bir cazip yanı yok. Yayın kalitesi de oldukça düşük. Kablolu yayının 1 yıllık ücretine uyduya geçilebilir.

Önemli olan kendi önceliklerinizi ve beklentilerinizi belirlemek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: driversss

Kablolu yayın için bulunduğunuz yerde Türksat'ın alt yapısı olması lazım. WEb sitesinden bu bilgiye ulaşabilirsinizhttp://www.turksat.com.tr/kablotv-hizmet-alanlari.html
    Kablolu yayının en güzel yanı birden fazla TV de ayrı ayrı istenilen kanalın izlenmesi ve belgesel kanallarının olması. Bunların dışında herhangi bir cazip yanı yok. Yayın kalitesi de oldukça düşük. Kablolu yayının 1 yıllık ücretine uyduya geçilebilir.

Önemli olan kendi önceliklerinizi ve beklentilerinizi belirlemek.

Olay budur.Öncelikleri belirleme olayı

• arkadaslar tam olarak ne yapmalıyım?kablolu yayında karar kıldık gibi sizce dogru bir şeçimmi yapıyoruz?
  • Kablo Tv telekomun değildir Türksatındır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yedikeresekiz

paranıza yazık. en son tnt ve jetix i de kaldırmışlar yayınlarından diye bi arkadaş yazmış forumahttp://forum.donanimhaber.com/m_24814279/mpage_1/key_//tm.htm#24819303 uydu gibisi yok. bebde var kablolu hem çok vasat yayın kalitesi hemde tek artı kanalı dicovery ve national gerisi zaten uyduda var. boşuna para veriyoruz ama evin bütün odalarına zamanında hata yapıp kabloludöşettiğim için e kapattıramıyorum ayda 7 ytl yi boşuna veriyorum

Aynı görüşte değilim. Tesisatı düzgün yaparsan uydu kadar olmasa da uyduya yakın görüntü kalitesi alırsın artı uydudaki kötü hava şartlarından oluşan bozulma kabloda pek yok. Tnt-discovery dönüşümlü olarak yayın yapmakta. Kabloda nba tv, national geographic, gibi kanallar mevcut. Eğer kablo-internet düşünürsen ayda 1 ytl'ye kablo tv alma şansın var.

• Kablolu Tv nin dijital yayına geçmesine çok az kaldı.Yani ha geçti ha geçecek.Bu da demek oluyor ki saplama yöntemiyle bazıları kablotv izleyemeyecek.

Bu yetkili kişilerden öğrendiğim bilgi,dijitale geçmesindeki amaç aynı telefon hattı gibi aboneyi kontrol altında tutabilmek ve tv-internet yayının daha da iyileştirilmesi.

Bence kesinlikle kablo tv yi gözardı etmemelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spyae -- 17 Temmuz 2008; 23:05:01 >
  • Kablo tv nin aylık ücreti 7 YTL gibi birseydi yanlış hatırlamıyorsam.O fiyata N.Geoglar ve NBA tv için bile alınabilr.Ayrıca kablotv ile reacever da beraber kullanılmaz diye bişey de yok..
  • kablotv 10 ytl olsun digital yayına geçsin yaw.... Kasarsa HD yayına geçerse çok büyük bir rekabet ortamı bile oluşturabilir...

ama beyin lazım...
  • Kablo olan bölgeler çok şasnlı...Burda olsa bir dakika durmam geçerim hem internete hem tv ye...Çok güzel bir kampanyasıda var şu anda...512 ve üzeri sınırsız internet aboneliğini seçenlere kablo tv 1ytl...Yani ayda sadece 40 ytl ye hem 1024 sınırsız internet hemde kablo tv ye sahip olucaksınız...
  • kablo tv'nin altyapısının bulunduğu bölgelerde baya kullanıcısı var ama durumu ii olanlar genelde salondaki büyük tv'ye digiturk veya d-smart, oturma odası, çocuk odası, mutfak, yatak odasından bir yada birkaç tanesine de kablo tv bağlatıyolar. yani imkanın varsa ve evde birden fazla tv varsa böyle bişey yapabilirsin sen de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tegora -- 25 Ağustos 2008; 12:10:39 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mutku
    .. Tesisatı düzgün yaparsan uydu kadar olmasa da uyduya yakın görüntü kalitesi alırsın artı uydudaki kötü hava şartlarından oluşan bozulma kabloda pek yok..

Diger sehirler icin kesin soyleyemem ama Izmir'de kotu hava sartlarindan gayet etkileniyor. Cunku adamlar yayinlari uydudan normal bir digital uydu alici ile alip, analoga cevirerek kabloya veriyorlar. Hava bozunca ekrana Low-signal, Poor-reception hata mesajlari cikiyor. Hatta bazen direk uydu alicinin menusunu acik unutuyolar, saatlerce ekranda kaliyor.

Yani goruntu kalitesi olarak hic bir artisi yok, eksisi cok...
  • Kablolu tv nin şu anki aylık ya da yıllık fiyatı nedir?
  • güzel hortlatmişsin tebrikler
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokhansar

güzel hortlatmişsin tebrikler

biliyorsan yanıt ver.

@Immortal King

aylık kdv dahil 7 ytl olması gerek
  • quote:

Orjinalden alıntı: krm-iks

quote:

biliyorsan yanıt ver.

@Immortal King

aylık kdv dahil 7 ytl olması gerek

Teşekkürler.

quote:

Hortlatmak için yazmamıştım.

• rica ederim.yeni konu açmak yerine mevcut konu üzerinden sorununuzu dele getirerek doğru olanı yaptınız
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.