Şimdi Ara

Sizce Türk’leri Dünyada Başarısız Kılan Taraflar Nelerdir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

Sizce Türk’leri Dünyada Başarısız Kılan Taraflar Nelerdir?

(En Son Oy Tarihi: 13.2.2017)
Giriş
  • Soru bu. Sizce Türk’leri Dünyada Başarısız Kılan Taraflar Nelerdir?

Birden fazla seçeneğe izin verdim. Böylece düşüncenizde hangi nedenler öne çıkıyor merak ettim.

Maddeler farazi, gerçekten böyle düşünen var mı yok mu meraktan konulmuş, gerçeği yansıtmayan ama gerçekliği merak edilen maddelerdir, kasıtlı bir art niyet yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 12 Şubat 2017; 12:45:16 >

• Cevabı göremedim baba göre siyasetle aşırı uğraşmaları sokaktaki bir adamın yapabileceği en büyük iş 1 oydan ötesi değildir ama adam kendisiymiş gibi ne aklına geliyorsa yapıyor böylesi yerine yine uğraşın ama vaktinizin tamamını buraya harcamayıp başka şeylerlede uğraşın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Din tüccarlığı.

Ötesi Yok. Yıllardır başımıza ne geldiyse din tüccarlığından geldi. İsteyen gider puta tapar. Huzur verin insanlara.

• BEN MELEĞİM.
  • Tek sorun cahillik. Irkına önem veren savaştan kaçınmayan dinine önem veren Araplaşmayan daha doğrusu kendi ırkının özelliklerini koruyan bir millettik taa ki Osmanlının son yarısında pozitif bilimler kaldırılınca ve dinde yobazlığa kaçınca.

Eee cahil olunca kendi ırkının özelliklerini de bilmeyen bir toplum olduk. Cahil toplumlar kendi özelliklerini koruyamaz. Bilmez ki korusun.

• Araştırmıyoruz ve her denene inanıyoruz bence en büyük sorunlarımız bunlar
  • Uçkuruna düşkün olması ve kendi kendini yönetmekten çok birinin onu yönetmesine ihtiyaç duyması.
  • Kime göre başarısız ve neye göre başarısız. Türkiye Afrika ve Asya ülkelerinin birçoğuna oranla başarılıdır. Onun dışında bugün Türklerin kurduğu birçok devlet var Dünya üzerinde. Başarısız bir milletin günümüzde bu kadar çok devleti olamazdı. 100 yıldır Orta Doğu'da bulunmamıza rağmen öyle ya da böyle laik bir Cumhuriyetiz. Bence başarısız diyemeyiz.

• Rasyonal düşünememeyip ilkel geleneklere çok fazla bağlanması
  • Melekler para istiyor..

Bİzden ev alan cennetten ev almış gibidir..

Cahillik efendim cahillik...

• quote:

Orijinalden alıntı: alex59

Uçkuruna düşkün olması ve kendi kendini yönetmekten çok birinin onu yönetmesine ihtiyaç duyması.

bide muhafazakarlık olunca buga giriyor insan.
  • Rasyonal düşünememeyip ilkel geleneklere çok fazla bağlanması

Dinlerden söz etmiyorum
  • https://m.youtube.com/watch?v=35K6vQRt67g

Phill collins jesus he knows me

• Rasyonel ve pragmatik olmamaları işe adam alırken akrabayı almalar sadece kendi düşüncesinde olanları almalar dine bağlı gibi görüneni almalar falan genel olarak bunlar akılcı olan iş bilen adamı işe almak isterse işten sonra ayine gitsin banane işini iyi yapsın ülke genel olarak bu kafada işini iyi yapan adamı değil müslüman görünen adamı başa getirdiler balık baştan kokar zaten

• Sadece tembellik ve disiplinsizlik.

• Bizim hiçbir zaman galile, newton, kopernik, kepler gibi bilim adamlarımız olmadı avrupada din-bilim karmaşasını bitiren insanlar bunlar. Türk tarihinde bilime hiç önem verilmedi. İngiltere kraliyet bilim cemiyetini( the royal society) kurarken biz sürekli genişleme peşindeydik.

Eğer zamanında böyle insanlar olsaydı ve az çok destek verilseydi daha iyi durumda olurduk sanırım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.