Şimdi Ara

Sizce Pc overclock için uygun mu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ram: 2 gb 533 mhz ddr2
    Power supply: 350w Asus
    Anakart:Asus p5ld2-se
    işlemci:İntel pentium D çift çekirdek 3.0

Kısacası profildeki gibi bir sisteme sahibim, bazı oyunlarda kasma yaşadığım için işlemciye oc yapmak istiyorum. Mevcut fan ile oc denemelerim sonucunda pc nin daha fazla kasıldığını hissediyorum sanki (hızı 3.6 ya getirmiştim). İşlemcinin oc siz boşta hali 41-42 derece falan,sanırım adamakıllı oc için soğutucu almayalım. Önerebileceğin bir işlemci soğutucu var mı? Bir de power supply sorun çıkartır mı oc yaparken?

• işlemcinin stok soğutucu ve mevcut psu ile 3,6 çalıştırılmasının çok doğru
    olmayacağı kanısındayım bu işlemci için yüksek fiyatlı bir soğutucu
    almanı öneremeyeceğim sana ama ben şimdi alır ileridede başka sistemlere
    geçtiğimde yine kullanırım dersen o başka bu durumda Soket AM3-I7-I5 VE tabiki
    senin işlemcini destekleyebilecek gerekli aparatları kutusnda mevcut olan soğutucuları
    tercih etmeni öneririm.
  • Vazgeçtiğim oc sevdasına tekrar tutuldum, dolayısıyla başlığı hortlatıyorum.

http://www.hepsiburada.com/ocz-gladiator-max-120mm-intelamd-islemci-sogutucu-ocztgladm/ProductDetails.aspx?productId=bd999970&categoryId=1125

Yukarıdaki soğutucuyu alacağım büyük ihtimal, şimdilik işimi görür heralde. Mediamarktten alacağım için pek fazla seçeneği yok açıkçası. Daha öncede yazdığım gibi AMI biostan biraz oc denemem oldu, yalnız direk orada OC profile diye bir kısım vardı, oradan %20'ye getirdim ve bilgisayarı açıp masaüstüne geldiğimde işlemci hızı 3.6 idi. Fakat dediğim gibi kasılmalar oldu,bu kasılmaların nedeni nedir acaba? İşlemcinin zorlanması mı yoksa ram frekanslarını falan hiç ellemem mi yada güç kaynağının yetersiz olması mı? Eğer ramden dolayıysa, tekrar oc yapmak istiyorum normal fan ile, baktım kasılma falan yok oyunlar da az olsa biraz performans var, o zaman gidip soğutucuyu alacağım.

Şöyle ağız tadıyla bir Prototype oynamadım, 16-17 fps'yi geçemiyorum bir türlü hangi ayarlarda olursa olsun, bu yüzden oc'ye muhtacım,yardımlarınızı bekliyorum...
  • İşin doğrusu, ne kadar iyi soğutma kullanırsanız kullanın, RAM'lere takılacaksınız... RAM'leri aştıktan sonra anakartta takılacaksınız...

3.0'dan max. 3.6 GHz olarak yapabilirsiniz. Günlük olarak kullanacağınız max. 3.35 Ghz.
  • Vazgeçmeli mi yani bu işten ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreamcream -- 12 Mart 2010; 23:49:45 >
  • bence sen bu sevdadan vazgec dostum sat elındekılerı bırazda para koy kendıne yenı pc al.he sımdı pc alamam para yok buna o.c yapıcam dıosanda aldıgın fanda 1156/1366 AM2/AM3 platformlarına uygun olsunkı ılerde yenı sıstem alınca yenı fan almana gerek kalmasın
  • Bak FSB'yi ufak ufak 5'er 5'er arttır...

Sen onları arttırdıkça zaten ramler de artacak. ama belirli bir noktada ramler tıkanacak. işte o tıkandığın nokta, senin sınır noktandır.

Tıkanana kadar tam gaz devam ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugra34

bence sen bu sevdadan vazgec dostum sat elındekılerı bırazda para koy kendıne yenı pc al.he sımdı pc alamam para yok buna o.c yapıcam dıosanda aldıgın fanda 1156/1366 AM2/AM3 platformlarına uygun olsunkı ılerde yenı sıstem alınca yenı fan almana gerek kalmasın

Şu an itibariyle yeni bir pc almayı düşünmüyorum,aslında almaya alırımda istediğim pc olmaz. PC aldım mı en iyisini almak istiyorum genelde. Şimdiki bilgisayarımı ekran kartı hariç 5 sene önce aldım, o zaman millet 1 gb rami çok görüyolardı, 2'yi duyduklarında ise çok şaşırıyorlardı. Şu an pc alsam en az core i7 930 falan almak isteyeceğim, diğer parçalarda ona uygun olsun falan derken fiyat baya yükselecek yani. Kısacası beni biraz daha idare etse yeter bu pc.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkanboz

quote:

Orijinalden alıntı: bugra34

bence sen bu sevdadan vazgec dostum sat elındekılerı bırazda para koy kendıne yenı pc al.he sımdı pc alamam para yok buna o.c yapıcam dıosanda aldıgın fanda 1156/1366 AM2/AM3 platformlarına uygun olsunkı ılerde yenı sıstem alınca yenı fan almana gerek kalmasın

Şu an itibariyle yeni bir pc almayı düşünmüyorum,aslında almaya alırımda istediğim pc olmaz. PC aldım mı en iyisini almak istiyorum genelde. Şimdiki bilgisayarımı ekran kartı hariç 5 sene önce aldım, o zaman millet 1 gb rami çok görüyolardı, 2'yi duyduklarında ise çok şaşırıyorlardı. Şu an pc alsam en az core i7 930 falan almak isteyeceğim, diğer parçalarda ona uygun olsun falan derken fiyat baya yükselecek yani. Kısacası beni biraz daha idare etse yeter bu pc.

herkes en iyisini almayı ister tabiki yanlız askere gıtcem demıssın sımdı son sıstem alsana askerden gelınce bır bakıcaksın eyvahh benım pcnın ustune neler neler cıkmıs(15ay yapcagını dusunerek konusuorum) hd7xxx serisi ekran kartları tek modul 4gb 2600mhz ramler 6 cekırdeklı masaustu işlemciler falan :D şimdi bu pcye bitane fan alıp o.c yapsan ınan degmez nei dersen 3,0dan işlmeciyi 4,0 yapsan ne olur bir oyunda artısı cok az olur.
  • Bence deneme doğacak sonuçlardan üzülebilirsin.
  • Tamam vazgeçtim oc yapmaktan o zaman, biraz daha sabredelim.

Bu arada @bugra34 askere gideceğimi nerden çıkardın, ben öyle birşey yazmadım ki. Başka tarafa bakarken karıştı heralde.
  • harbiden ya ben onu baska konuyla karıstırmısım :D:D:D kafada var bıton sıkıntı kardes k.b
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.