Şimdi Ara

Sizce LoL'de hangi yetenek yaş ilerledikçe gelişiyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnsanın yaşı ilerledikçe öğrenme hızı azalıyor, bununla birlikte öğrendiği şeyleri yorumlama, kullanma ve onu geliştirme yetkinliği gittikçe artıyor.
    Küçük yaşlarda çok şey öğreniliyor ama bu öğrenilenleri birbirine bağlayıp yorumlama yeteneği yok buda yaşla birlikte gelişen bir yetenek.
    Peki League of Legends'ta ve benzeri diğer oyunlarda yaş ilerledikçe gelişen yetenekler (var ise) nelerdir sizce?
    Sosyal iletişim olsun, refleks veya anlık karar verme yeteneği vb...
    Sizce bunların yaşla herhangi bir ilgisi var mı yoksa tamamen tecrübe ilemi gelişen yetenekler?

• Karşıdan karsıya geçerken saga sola bakmaya gerek duymuyorm.
    Kalabalıkta yürürken kimin önüme gecicegını kimin karsıdan gelirken omzuma carpıcagını kestirebiliyorum.
    Araç kullanırken önümdeki aracın sagamı gececek solamı gecıcek sinyal verecekmi vermeyecekmi frene ne kadar asılacak önceden tahmin edebliyorum.
    Trafikde küfür etmek yerine Camı kapıyı kitleyip küfür edenlere cevap vermeyerek dahada tilt ediyorum.
  • Tecrube zaten yas ilerlemeden olmuyor. Kisa surede olmuyor yani. Yas ilerlemesi illa tecrube verecek anlamina da gelmiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • GenghisKhan87 kullanıcısına yanıt
    Hocam oyun içerisindeki yetenekleri kastetmiştim Ama hayatımızda geliştirdiği unsurlara da güzel örnekler vermişsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patatessiz patso -- 15 Haziran 2018; 16:10:5 >
  • Oyunu okuma yeteneğin büyük ölçüde gelişiyor bunun yanında anlık olarak karar verme ve karar alma mekanizman gelişiyor ve buna bağlı olarak bu kararların çoğunlukla sağlıklı oluyor. Mini mapte ormancıyı göremeyince koridorda önde olsan bile ormancı gözükene kadar sabredip güvenli bi şekilde oynayabiliyosun mesela yaş ilerledikçe daha çok ölmemeye oynuyorsun aslında çünkü oyunun genel olarak en büyük gelişme kaydetme yolu budur “skor vermemek” bunun haricinde daha bir sürü özellik yazılabilir buraya lakin bana kalırsa bunların asıl sebebi yaşın ilerlemesinden çok oyundaki yaşının ilerlemesine bağlı şeyler hali hazırda koridor aşamasında rakip laner’ın ve rakip ormancının yapacağı aksiyonları önceden tahmin edebilmen yaşa değil ancak oyunda geçirdiğin süreye bağlı zaten yapılacak varyasyonlar sınırlı olduğu için ne kadar çok maç yaparsan ne çok farklı tip oyuncularla oynarsan o kadar tecrüben artıyor ve outplay yapma durumuda buna bağlı olarak gelişiyor. Mesela kendimden yola çıkacak olursam 3 sezondur oynuyorum bu oyunu ilk sezonum tr de bronzun karanlık çukurlarında geçti daha sonra daha fazla ergenlerin küfürleşmelerini dinlemeye afklere ve kalitsesiz oyunlara dayanamayıp eu weste geçtim gümüş 2ye kadar yükseldim oyun bilgimin yerlerde olmasına rağmen daha sonra oyunu bıraktım bu sezon tekrar başladım ve şu an gümüş 3üm ve maçlarım çok rahat geçiyor kazasnmayama alıştım ve muhtemelen bu sezonu gold ile plat arasında bi yerde bitiricem ama bu gelişmenin sebebi yaşımın ilermesinden daha çok oyun bilgimi çeşitli yollarla arttırmama ve benden daha iyi oyuncularla oynayıp onlardan bişeyler öğrenmeme bağlıyorum. Velhasıl kelam yaşının ilerlemesini bekleme profesyonel maçları izle oyuncuların yaptıkları hareketleri yorumla dodglamayı öğren ve tilt olma zaten gerisi kendiliğinden gelişiyor iyi günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mesela küçük bir çocuk koşarken defalarca düşebilir ama yetişkin bir kimse çok çok nadir düşer çünkü yıllardır koşmaya, denge sağlamaya alışmıştır adam karşı midi görmeyince botta olduğunu anlayabilir ama bir çocuk "belki üste çıkmıştır" der aslında yaş değil oyunu oynama süresi daha önemli bence

• quote:

Orijinalden alıntı: VOLverinNecmi

Oyunu okuma yeteneğin büyük ölçüde gelişiyor bunun yanında anlık olarak karar verme ve karar alma mekanizman gelişiyor ve buna bağlı olarak bu kararların çoğunlukla sağlıklı oluyor. Mini mapte ormancıyı göremeyince koridorda önde olsan bile ormancı gözükene kadar sabredip güvenli bi şekilde oynayabiliyosun mesela yaş ilerledikçe daha çok ölmemeye oynuyorsun aslında çünkü oyunun genel olarak en büyük gelişme kaydetme yolu budur “skor vermemek” bunun haricinde daha bir sürü özellik yazılabilir buraya lakin bana kalırsa bunların asıl sebebi yaşın ilerlemesinden çok oyundaki yaşının ilerlemesine bağlı şeyler hali hazırda koridor aşamasında rakip laner’ın ve rakip ormancının yapacağı aksiyonları önceden tahmin edebilmen yaşa değil ancak oyunda geçirdiğin süreye bağlı zaten yapılacak varyasyonlar sınırlı olduğu için ne kadar çok maç yaparsan ne çok farklı tip oyuncularla oynarsan o kadar tecrüben artıyor ve outplay yapma durumuda buna bağlı olarak gelişiyor. Mesela kendimden yola çıkacak olursam 3 sezondur oynuyorum bu oyunu ilk sezonum tr de bronzun karanlık çukurlarında geçti daha sonra daha fazla ergenlerin küfürleşmelerini dinlemeye afklere ve kalitsesiz oyunlara dayanamayıp eu weste geçtim gümüş 2ye kadar yükseldim oyun bilgimin yerlerde olmasına rağmen daha sonra oyunu bıraktım bu sezon tekrar başladım ve şu an gümüş 3üm ve maçlarım çok rahat geçiyor kazasnmayama alıştım ve muhtemelen bu sezonu gold ile plat arasında bi yerde bitiricem ama bu gelişmenin sebebi yaşımın ilermesinden daha çok oyun bilgimi çeşitli yollarla arttırmama ve benden daha iyi oyuncularla oynayıp onlardan bişeyler öğrenmeme bağlıyorum. Velhasıl kelam yaşının ilerlemesini bekleme profesyonel maçları izle oyuncuların yaptıkları hareketleri yorumla dodglamayı öğren ve tilt olma zaten gerisi kendiliğinden gelişiyor iyi günler
    Teşekkür ederim değerli yorumunuz için. Şahsen iş hayatına başlamam ile birlikte oyunu nadiren oynamaya fırsatım oluyor, oyunda da sürekli birşeyler değişip duruyor ve bu yüzden rekabetin düşük olduğu elmas liginde bile tutunamiyorum artık. Sizlerin bu konudaki fikirlerini merak etmekle birlikte bir yerden bu farkı kapatma umuduyla açtım konuyu ama dediğiniz gibi insanın yaşından ziyade oyunda geçirdiği süre daha çok önem arz ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: patatessiz patso

Teşekkür ederim değerli yorumunuz için. Şahsen iş hayatına başlamam ile birlikte oyunu nadiren oynamaya fırsatım oluyor, oyunda da sürekli birşeyler değişip duruyor ve bu yüzden rekabetin düşük olduğu elmas liginde bile tutunamiyorum artık. Sizlerin bu konudaki fikirlerini merak etmekle birlikte bir yerden bu farkı kapatma umuduyla açtım konuyu ama dediğiniz gibi insanın yaşından ziyade oyunda geçirdiği süre daha çok önem arz ediyor.

Alıntıları Göster
    Aslına bakarsan oyunda hiç bir şeyin değiştiği yok “meta” adı altında riot şirketinin art departmanında hangi şampiyonun kostümü yapıldıysa onu baflıyorlar bütün düzen nasıl daha çok satabilirizin üzerine kurulmuş ve bunun için gereğinden fazla rekabet ortamı oluşturuluyor. En sağlıklısı normal oyun oynamak aslına bakarsan, hele de iş hayatına başladıysan dereceli oynayarak eğlenmek için kendine ayırdığın vakti Zehir etme bence hele trde isen aman aman. Şu oyununda pwpsini çıkarsalar urf modu sürekli olsa bi dk lol oynamam şahsen :)

• Kufur yetenegi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaşım 29 ve çok ağır ve galiz küfürler edebilirim, ama birisi kişisel saldırıya geçmediği sürece küfür etmiyorum, hatta chati kullanmıyorum bile.

Her neyse konuya gelirsek, yaşla yetenek geliştiğini düşünmüyorum. Zira bazı huy ve alışkanlıklar hiç değişmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suppordle

Yaşım 29 ve çok ağır ve galiz küfürler edebilirim, ama birisi kişisel saldırıya geçmediği sürece küfür etmiyorum, hatta chati kullanmıyorum bile.

Her neyse konuya gelirsek, yaşla yetenek geliştiğini düşünmüyorum. Zira bazı huy ve alışkanlıklar hiç değişmiyor.
    Üzüldüm sizin adiniza

• realexile R kullanıcısına yanıt
    Üzülecek bir şey yok. Herkesin başına gelicek.

• sanırım refkleslerinden, öğrenme yeteneği ve birazda dikkatinden ödün vererek.. oyun kurma, strateji ve tecrübe yetenekleri ön plana çıkıyor..
    sadece lol için değil diğer oyunlarda da böyle..
    yaş 28 chat'ı nadir kullanırım. oda bir iki kelime yazma için...
  • kuzgun_ kullanıcısına yanıt
    Yaş ilerledikçe refleks ve öğrenme yeteneği körelir ama dikkat artar. Ben 25 yaşındayım eskisi gibi Cs oynayamıyorum. Oyunlarda ani gelişen olaylara tepki sürem arttı. Prof lol oyunculuğa da max 24-25 zaten. Bronz 30+ oyuncu kaynıyor adam tecrübeli ama oyun tek atma üzerine kurulu olduğu için refleksleri yetersiz kalıyor zaten eğlenmek için oynuyor lig derdi yok. Yaş ilerledikçe küfür,hakaret azalmıyor 7-70 mevzusu sadece insan artık bıkıyor chatten değil sesli sövüyor.

• Oyunu sezon 4 ten beri oynuyorum... 4 yıl geçti ama bende hala bi tık yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etrafınabakançocuk -- 19 Haziran 2018; 13:41:23 >
  • daha iyi feedliorum

• 17 yaşımdayken baya baya iyi oynuyordum riven main fena playslerim vardı.22 yaşındayım baya köreldim
  • Yaş ilerledikçe tepkime hızım yavaşladı tüm oynadığım oyunlarda. Bu da oyundan aldığım zevki etkiliyor.
  • Neden Victini? Emolga daha şirin.

• Emolga yı kaçırmışım, yoksa o da iyi bir seçim olabilirmiş.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.