Şimdi Ara

SİZCE KİA RİO HB NASIL Bİ ARAÇ YARDIM!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
2
Favori
119.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR DAHA ÖNCEDE CLİO III VE GRANDE PUNTO ARASINDA KARASIZ AKLMIŞTIM AMA SON KARARIM GRANDE PUNTO OLMUŞTU.ANCAK GEÇEN GÜN ARKADAŞLARDA OTURURKEN Bİ ARKADAŞ KİA RİO YU ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ.BİRAZ ÖNCEDE İNTERNETTEN KİA RİO YU BİRAZ İNCELEME FIRSATIM OLDU (SADECE RESİM OLARAK) ÇOKTA KÖTÜ Bİ ARABA GİBİ GELMEDİ BANA.BENİM ALMAYI PLANLADIĞIM ARABA DİZEL.GRANDE PUNTO HAKKINDA ZATEN BELLİ BİLGİLERİM VAR AMA KİA RİO HAKKINDA BİLGİM YOK MALESEF.BU ARABA HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR BENİMLE PAYLAŞIRLARSA SEVİNİRİM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

• valla bne rio ya para vermem şahsen

bence arabada motordan başka bişey yok

onun yerine full fgetzi tercih ederim

sunroof vs + larını düşünürsek hemde aynı motor
  • ben test etmiştim arabayı foruma yazmıştım yardımcı olur sana umarım
    http://forum.donanimhaber.com/m_5042985/mpage_1/key_kia%252Crio%252Ctest//tm.htm#5042985

15 Aralık 2005; 23:51:04

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar dün kia bayisinin yanından geçiyorduk arkadaşla dur dedim bi su ceratoya bakalım o sıada rio muhabbeti açıldı tam rio ya bakıyoruz adam bi test sürüşü yapalım isterseniz deyince benimde canıa millet yapalım dedim araç 110 beygir 245 torku var max torkunu 2000 devirde max gücünü 4000 devirde veriyor ilk işim zaen ölümüne basmak oldu 2 3 derken anlamıyorsun araba birden hızlanıyor ve yüksek torku hissedebiliyorsun ve 3 viteste klima açıkken dik yokuş çıkabiliyorsun ve araç kesinlikle kesilmiyor

tüm forum ahalisi dizel alırsanız 110 beygir alın

iç donanım çok şatafatlı değil ama tok bir görüntüsü var özellikle tam otomatik olan klimasının dizaynı çok hosuma gitti mp3 lü blaupunkt teyp de şık en önemli özelliği arabanın içi çok geniş camlar yuksek ve sizi boğmuyor ben 1.90 boyundayım ve koltuk geride kullanırım buna rağmen arkadasın 1.78 civarı arkama rahatça oturabildi yol tutuşu muhteşem değil ama tatmin edici çok yüksek hızlara çıkamadım malum trafik abs ebd var ama esp yok ki olmalı bence malzeme kalitesi ortanın üstünde sırıtmıyor yani bagaj hacmi gerek hb grek sedanda yeterli değil bence ama koltukların 60:40 katlanabilmesi bu sorunu bi nebze hafifletiyor belki en zayıf yönü dış görünüş araç tam olarak kendini ifade edememiş yani agresif motorunu suratına yansıtamamış ve en büyük handikapı da kia markası sanırım

fiyat olarak bu saydığım donanıma 27 milyar istediler ki bence motor sağlamda olsa piyasa şartlarında ve marka güvenilirliği açısından bu araç 25-26 milyara marka merakı olmayan ve performans isteyen insanlar tarafından tercih edilebilinir en nihayetinde daha popüler olan kardeşi getz in 110 beygirlik full modeli 27.5 milyar civarında

rio düşünen arkadaşlara bu yüzden pazarlığı sıkı tutmalarını yada bir süre daha beklemelerini öneririm çünkü fiyat mutlaka düşecektir

(araç 2 farklı donanımla gelmiş ben yol testini giriş modeli ile yaptım ama saydığım donanımlar bir üst modelde var onuda galeride uzun uzun inceledim ve alınası olan üst modelini sizlere tanıtmaya çalıştım )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceryanci -- 12 Nisan 2006; 3:33:15 >

• http://forum.donanimhaber.com/m_6150772/tm.htm

buraya bakabilir, burda devam edebilirsin...
    bayagı mesaj var burda

selçuk
  • BEN KİA RİİO ALDIM BÖLÜMÜNE BAKABİLİRSİN
  • quote:

Orjinalden alıntı: red_power

ARKADAŞLAR DAHA ÖNCEDE CLİO III VE GRANDE PUNTO ARASINDA KARASIZ AKLMIŞTIM AMA SON KARARIM GRANDE PUNTO OLMUŞTU.ANCAK GEÇEN GÜN ARKADAŞLARDA OTURURKEN Bİ ARKADAŞ KİA RİO YU ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ.BİRAZ ÖNCEDE İNTERNETTEN KİA RİO YU BİRAZ İNCELEME FIRSATIM OLDU (SADECE RESİM OLARAK) ÇOKTA KÖTÜ Bİ ARABA GİBİ GELMEDİ BANA.BENİM ALMAYI PLANLADIĞIM ARABA DİZEL.GRANDE PUNTO HAKKINDA ZATEN BELLİ BİLGİLERİM VAR AMA KİA RİO HAKKINDA BİLGİM YOK MALESEF.BU ARABA HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR BENİMLE PAYLAŞIRLARSA SEVİNİRİM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Yeni KiA RiO Nasıl ?
    KIA RIO CRDI ALAYIM MI?
    KIA RIO 1.5 CRDI ALDIMMM
    KIA RIO

• tesadüfenmi bilmem ama güzel olmuş!!!
    quote:

Orjinalden alıntı: bariscevik

Rio Nasıl?
    Alayımmı?
    Aldım...
    vee işte rio

quote:

ARKADAŞLAR DAHA ÖNCEDE CLİO III VE GRANDE PUNTO ARASINDA KARASIZ AKLMIŞTIM AMA SON KARARIM GRANDE PUNTO OLMUŞTU.ANCAK GEÇEN GÜN ARKADAŞLARDA OTURURKEN Bİ ARKADAŞ KİA RİO YU ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ.BİRAZ ÖNCEDE İNTERNETTEN KİA RİO YU BİRAZ İNCELEME FIRSATIM OLDU (SADECE RESİM OLARAK) ÇOKTA KÖTÜ Bİ ARABA GİBİ GELMEDİ BANA.BENİM ALMAYI PLANLADIĞIM ARABA DİZEL.GRANDE PUNTO HAKKINDA ZATEN BELLİ BİLGİLERİM VAR AMA KİA RİO HAKKINDA BİLGİM YOK MALESEF.BU ARABA HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR BENİMLE PAYLAŞIRLARSA SEVİNİRİM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Yeni KiA RiO Nasıl ?
    KIA RIO CRDI ALAYIM MI?
    KIA RIO 1.5 CRDI ALDIMMM
    KIA RIO

• Performans olarak Punto ilem ukayese edilmeyecek kadar iyidir.
    Ses sistemi bugüne kadar gördüğüm en iyi standart ses sistemi.
    HB ve siyah seçersen çok şık bir araba.
    Alacaksan mutlaka ABS'li üst donanımı alman lazım.

Eğer Punto Rio arasında kaldıysan kesinlikle RIO almanı öneririm.
    Biraz dikkarle bakarsan KIA'nın geçen sene ele geçirdiği 4 çeker pazarından sonra şimdi de Cerato ve Rio ile dizel pazarını hedeflediğini ve baya başarılı olmaya başladığını görürsün.
  • Yakaladığın düzeni bilerek seçtim

quote:

Orjinalden alıntı: shuma II

tesadüfenmi bilmem ama güzel olmuş!!!
    quote:

Orjinalden alıntı: bariscevik

Rio Nasıl?
    Alayımmı?
    Aldım...
    vee işte rio

quote:

Yeni KiA RiO Nasıl ?
    KIA RIO CRDI ALAYIM MI?
    KIA RIO 1.5 CRDI ALDIMMM
    KIA RIO

• kia mııı ?????? ikinci elini nasıl satacaksın her parçası dandik dökülünce nasıl topluyacaksın
  • hangi model KIA kullandın ve nasıl döküldü aydınlatırımısın biraz bizi???????????

quote:

Orjinalden alıntı: miraz.miraz

kia mııı ?????? ikinci elini nasıl satacaksın her parçası dandik dökülünce nasıl topluyacaksın
  • benim bi ark da wardı eski kasa bi kia rio hep şikayetciydi satamadı da ses çok alıyo derdi hep bide araba biraz kilo lu yani resmen kasislerge gümm ediyo du......zar zor sattı
  • hııımmmm!....
    anladım kötü bir durum evet , bu KIA almamak için iyi bir sebep ;

arkadaşlar, KIA'nın dandik olduğu kanıtlandı, test edildi onaylandı.
    O zamaaannn kia mııı ?????? ikinci elini nasıl satacaksın her parçası dandik dökülünce nasıl topluyacaksın

quote:

Orjinalden alıntı: miraz.miraz

benim bi ark da wardı eski kasa bi kia rio hep şikayetciydi satamadı da ses çok alıyo derdi hep bide araba biraz kilo lu yani resmen kasislerge gümm ediyo du......zar zor sattı

• arkadaş kendini yenileyememiş

kia rio ve kia cerato dizellerin en büyük özelliklerinden biri SESSİZLİK...
    artık benzinlisinden bahsetmeye gerek yok....

eskiden Doğan Şahin arabalarda hidrolik direksiyon yoktu FIAT alınmaz....
    eskiden Broadwaylerde ABS yoktu sakın ola YENI CLIO , YENI MEGAN filanda almayın
    vs
    vs
    vs

dünya dönüyor, herşey değişiyor, KIA önyarıgınızı değiştirme zamanı gelmedi mi hala ?

hürmetler,
    Selçuk
  • Arkadaşlar bende Kia Sephia modellerine takıldım bu araçların hangisi daha iyi yani model uzantılarından bahsediyorum GL,GTX gibi araç hakkında hiç bilgim yok ikinci el olarak 98 modelleri alınır makul fiyatda ve araçlarda klima hava yastığı hidrolik direksiyon özellikleri var bu aracın iyi olduğunu alınır olduğunu nasıl anlarız ? biliyoruzki hiç birinin kilometresi gerçek değildir :) motoru test etmek için falan neler yapmak lazım acaba fikirlerinizi paylaşırmısınız Kia cılar
  • Abi bu bazen reklamlarda çıkıyor 199 ytl taksitle.Bunun ayrıntısı nedir internette bulamadım bilen varsa bir link filan verirse sevinirim.Hatta sorento 179 ytl yazıyor :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: skardes

arkadaş kendini yenileyememiş

kia rio ve kia cerato dizellerin en büyük özelliklerinden biri SESSİZLİK...
    artık benzinlisinden bahsetmeye gerek yok....

eskiden Doğan Şahin arabalarda hidrolik direksiyon yoktu FIAT alınmaz....
    eskiden Broadwaylerde ABS yoktu sakın ola YENI CLIO , YENI MEGAN filanda almayın
    vs
    vs
    vs

dünya dönüyor, herşey değişiyor, KIA önyarıgınızı değiştirme zamanı gelmedi mi hala ?

hürmetler,
    Selçuk

kısmen doğru ama gerçektende kıa güvenlikte 3 yıldız almış modern otomobiller için bu vasat bi puan ayrıca yalıtımı zayıf bi kere bindiydim arkaya teker sesi çok geliyodu
  • İyi ya Kia severler tavsiye verin bakalım biz 8,9 a adam gibi Fiat reno alamayız Kiaların ikinci elleri çok uygun araçlarda bakıyoruz bir sürü donanım var 96 modellerinde olan şimdiki reno fiatlarda yeni var bu durumda 2. el Sephialar nasıldır bu arabaların 98 ve 99 modellerini 9,10 arası bulmak mümkün oto ilan sitelerinde reklamları var satması zor araçlar olsa gerek ama ben şöyle düşünüyorum benim param ancak bunlara yetiyor ve 99 bir palio alıp hurdalaşmış bir arabaya binmektense 97 model Sephia onun yanında çok baba duruyor ne dersiniz..böyle bir araç alsam ne yapmam lazım nesine bakmak lazım nasıl test edilir vs. özellikle Kia sahibi arkadaşlar yorum yapsın
  • 98 model bir Sephiam vardı 5 sene kullandım.
    aracı tanıdık bildik anlayan birine göster. YAda eğer yakınsan Güneşlide İleri otomotiv var İhlas zamanında KIA merkez servisti orada Rüştü beyi bul araca baktır. Temizse kaçırma al ve KIA 'ya terfi et. Sonra göreceksinki bir daha vazgeçemeyeceksin. Eğer araç temizse, periyodik bakımlarını zamanında yaptırırsan, Allah kaza bela vermediği sürece problemsiz ve masrafsız binersin, kronik problemleri olan bir araç değildir. Konforu, performansı ve yol tutuşu da seni tatmin edecektir.

Başka sorun olursa cevaplayabilirim

quote:

Orjinalden alıntı: VirtualFrog

İyi ya Kia severler tavsiye verin bakalım biz 8,9 a adam gibi Fiat reno alamayız Kiaların ikinci elleri çok uygun araçlarda bakıyoruz bir sürü donanım var 96 modellerinde olan şimdiki reno fiatlarda yeni var bu durumda 2. el Sephialar nasıldır bu arabaların 98 ve 99 modellerini 9,10 arası bulmak mümkün oto ilan sitelerinde reklamları var satması zor araçlar olsa gerek ama ben şöyle düşünüyorum benim param ancak bunlara yetiyor ve 99 bir palio alıp hurdalaşmış bir arabaya binmektense 97 model Sephia onun yanında çok baba duruyor ne dersiniz..böyle bir araç alsam ne yapmam lazım nesine bakmak lazım nasıl test edilir vs. özellikle Kia sahibi arkadaşlar yorum yapsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shuma II -- 18 Nisan 2006; 9:35:32 >

• quote:

Orjinalden alıntı: derkin

Abi bu bazen reklamlarda çıkıyor 199 ytl taksitle.Bunun ayrıntısı nedir internette bulamadım bilen varsa bir link filan verirse sevinirim.Hatta sorento 179 ytl yazıyor :)

O kampanya herkeste var. Mesela araç 25 bin ytl verirsin 20 bini peşin kalan 5 bini 200 ytl taksitler halinde ödeyebilirsin. Malesef Kia'nın bu konudaki reklamları birazcık kandırmaca içeriyor.. Sitesine gittiğinde doğru dürüst bilgi alamıyorsun. Buradan anlaşılan da Reklamın amacı potansiyel müşteriyi bayiye kadar getirebilmek.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.