Şimdi Ara

Sizce ikinci el araç fiyatları ne olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ikinci elde gelecek yıla kadar fiyatlar düşer mi? Aynı mı seyredir? Yoksa artar mı?

Bu soruyu sorma sebebim: 2022 yılında 2004 BMW 735iL veya 1999 Mercedes-Benz S500 almayı düşünüyoruz 150,000 TL'ye , şu anda 70,000 para var...

• Valla ben güzel fiyatlar alıyorum pazarlıkla. Talep yok şuan. Eskiden adam ilana koyuyordu millet telefonu bos bırakmıyordu ilana zam yapıyordu 10 15. Simdi 240 lik kazasiz boyasiz dusuk km otm araca 220 olur mu diyorum olur ara goruselim diyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • road35 R kullanıcısına yanıt
    2021 son çeyrek 2022 ilk çeyrekle ilgili herhangi bir tahminde bulunmanız mümkün mü yoksa şu an için belirsiz mi o dönemler?
  • Euro 8.86 ya çıktı. Bu da sıfır araçların fiyatının artması demek. Yani 2.elde de fiyatlar artacaktır. Domino etkisi.

• Euro 1 haftada 8.40 dan 8.85 e çıktı dolar da 6.96 dan 7.25 e çıktı yine bi yükseliş var doviz de ama anlık olabilir net bi fikrim yok. Yükselmeye devam ederse bayiiler indirimleri kaldırabilir bu durumda da yine 2. El düşmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BDD3C5E5B

2021 son çeyrek 2022 ilk çeyrekle ilgili herhangi bir tahminde bulunmanız mümkün mü yoksa şu an için belirsiz mi o dönemler?

Hocam ülkede yarın ne olacağı belli değil. Mantık basit talep çok olursa fiyat artar. Bizim millet kredi sever. Faizler ne zaman düşer o zaman fiyatlar artar ama faizler 1 yıl böyle giderse ki gitmez haziran temmuz indirimler gelecek piyasa eriyip gidecek. Ha yine atıyorum 10 ilan var ortalaması 300 bin mecbur ihtiyacı olan 270e koyup 250ye verecek.

• yanlış mesaj alıntılamışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbidenmi -- 28 Şubat 2021; 0:19:7 >
  • road35 R kullanıcısına yanıt

Ne kadar şanslısınız son 3 gündür 220-260 bandındaki satılık suv ların hemen hepsine mesaj atarak 20 bin düşüğünü bende teklif ettim, kimi 2500 kimi 3000 indi en çok inen 8000 bin indi Allah rızası için 2018 ve üstü max.260 bine kadar -20bin düşüğünü kabul eden bir ilan bulursanız paylaşın.

• 2019 nisanda aldım aracımı, o günden bugüne faiz, doviz, araç fiyatları hiç stabil gitmedi, gidişatı öngörebilen 2-3 değil 5-10 kat artırır anaparasını, bunu tutturabilen insan da çok sınırlıdır.

Şu an piyasayı düşürebilecek tek unsur sıfır araçlarda kur bazında oluşan balon yani 2 sene önce 10bin euro olan araç stok sıkıntısı vb. sebeplerle 12bin euro olduysa ve vergi dilimi değişmediyse yeniden 10bin euroya döner, bu da kademeli olarak ikinci eli düşürür. Tabi bu esnada stok sorununun çözülmesi ve kurun stabil kalması lazım, onun da garantisini kimse veremez, verebilecek olan zaten evini arabasını satar, parasını katlar.

• Acele et yükselecek tekrar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kur tekrar artıyor bayram yaz vb geliyor tekrar artacak .
  • İkinci el araçlara binde 5 ile başlayıp yüzde 5e varan ek vergi getirilmesi gündemde.

• harbidenmi H kullanıcısına yanıt

Aradığınız tam olarak nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Delpo41 kullanıcısına yanıt

2018 ve üstü otomatik sportage 1,6 crdi elegance, QQ 1,6 dci skypack, reno kadjar 1.5 dci icon, opel 1,5D grandland x , 3008 1,6 hdi active skypack

Özellikle cam tavan ve/veya sunroof lu otomatik dizel 100k km üstü olmayan pert olmayan birkaç parça boyalı olabilir ama yüksek trameri olmayan araç bakıyorum genelde 220 ile 275 arası fiyatlar buldum ama 275 lik kia 270 e düştü 238 lik QQ 230 a düştü ama hiçkimse 20 bin düşmedi, o arkadaşa o yüzden yazmıştım varsa 20 bin düşen haber ver diye. mesela 275 lik kia 260 a verse hemen alacağım...

• Benim anlamadığım şey dolar/euro 15 lira olsa ve şuan 150 bine satılan bir araç 350 bin lira olsa bu miletin ne karı olacak?

Millet 150 bine alamıyor. Zam geldiği zaman mı alacak? 150 bin liralık araba 200 bin lira olunca mı alacak? Neyin kafası bu anlamış değilim.

• Aslında elinde hasbelkader araç olup piyasanın düşmesini istemeyenlerin fesatlığı olmasa kafanız daha az bulanacak. Şöyle örnek vereyim eskiden nokia n95 lere iki üç maaş veriyordu vatandaşımız şimdi çöp muamalesi yapıyor. Aslında piyasadaki 10 yaşındaki servet istenen hurdaların da 10 yıllık çöp telefonlardan farkı yok. Arz kademeli ve mecburi olarak artmak zorundaki karlıllık hedeflenene ulaşsın, arz arttıkça ve önüne dolaylı vergiler eklenmedikçe piyasa rahatlayacaktır.
  • Kredi faiz oranlarına bağlı piyasanın durumu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanlar sigorta kasko plaka masrafını hatta benzine ödedikleri parayı dahi maliyete ekliyorlar ne düşmesi en fazla benzinden vazgeçer.

Bakın 0 veya yakın bir araç satanlar araçların liste fiyatını gösteriyor halbuki hangi firma liste fiyatından tek fiyatla satış yapıyor 0km araçta pazarlık 2. elden daha fazla

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.