Şimdi Ara

Sizce hangisini alayım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar laptop almayı düşünüyorum max 4500-5000 TL bandına çıkabilirim. Aklımda aklımda 2 seçenek var;

Abra A5 V10.3.3 ( 15.6 inç, i7-7700HQ, 1050Ti, 16 GB Ram'li hâli 4800 TL )
    Abra A7 V7.2 ( 17.3 inç, i7-7700HQ, 1050Ti, 8 GB RAM -> 4800 TL)

Yazılımla uğraşmayı düşünüyorum hem de okuluma yardımcı olsun diye alacağım. Öyle çok fazla oyun delisi değilim ama CS, PUBG gibi FPS oyunlarına meraklıyım, sürekli oynarım. Eğer 17.3 inçlik alırsam ileride RAM ekletirim diye düşündüm.. Siz olsaydınız büyük ekran mı 16 RAM mi tercih ederdiniz?

-> Bir de bu modellerden herhangi birini kullanan varsa deneyimlerini paylaşabilir mi bizimle?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzun yıllar 17.3 inç laptop kullandım.Eskimesinden dolayı 15 inçlik oyun latopu aldım. 17 inç laptop taşımak resmen amelelikmiş onu anladım açıkçası. İzmir-Edirne arası gidip geliyorum devamlı atıyorum çantaya rahat rahat taşıyorum. Ayriyeten eve 21 inçlik mönitör aldım takıp büyük ekranda mis gibi oyun oynuyorum.
  • 17.3" alırsan çok mantıklı karar vermiş olursun. 2010 yılından 2014 yılına kadar 15.6" laptop kullandım 2014 den bugüne kadar 17.3" kullanıyorum ve 15.6" laptopa baktığımda ekranı küçücük geliyor pubg de uzaktaki adamı göremiyorum o derece. 17.3" ile 15.6" arasında kasa farkı çok çok az, 1 cm kadar kasa farkı var ve kilo olarakta o kadar fark yok sadece adaptör büyük olursa biraz ondan ağırlık farkı olur ama yeni model 17" lerde küçük adaptör kullandıklarını biliyorum. eskiden çok ağırlık farkı vardı ama artık o derece ağırlık farkı yok. yukarda arkadaşın dediğine bakma büyük ekran her zaman daha iyidir. rami yükseltirsin, ekran kartını yükseltirsin fakat ekranı hiç bir şekilde büyütemezsin. 15.6" alırsan yarın bir gün 17.3" kullanan birisini görürsen 17.3" almadığına üzülürsün.

15.6" ile 17.3" arasında 4,318 cm lik fark var hiç az değil. 15.6" de ekran çerçevesi kap kalın 17.3" de ince o şekilde düşün.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.