Şimdi Ara

Sizce hangisi mantıklı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sıfır araç alma arafesindeyim. Bugün bayileri dolaştım. Tek seçenek olarak en dolu donanımlı dizel otomatik c sınıfı opak renk 2019 model sedan aile araçlarına baktım. Haftada 1000 km. yapıyorum. Fiyatlar şöyle;

Octavia: 160.000₺
    Megane: 156.000₺
    Focus: 195.000₺
    Egea: 136.000₺

Asıl kafama takılan şu;
    Fiat bayisinde Egea'nın full paket olanının 1.6 e-torq atmosferik benzinli tam otomatik aracın fiyatı 103.500₺ olduğunı gördüm. Ayrıca bakımlarının 20.000 km.'de bir olduğunu ve 5000₺ gibi bir ücretle Fiat garantili aracıda garantiden çıkarmayan landi renzo marka italyan malı bir lpg kitide takabildekilerini %55 civarı bir yakıt tasarrufu yakalayabileceğimi söylediler. Ayrıca bu motoru Fiat'ın Brezilya'da lpg kitleri için tam uygun olarak ürettiğini ve 16v olduğu söylediler.

Yüksek fiyatlı dizel otomatikler karşısında bu fiyata dizel otomatik egea ile aynı donanımda ve diğer yüksek fiyatlı muadilleriyle ortalama donanımlı bir araç için bu fiyat bana gayet makul geldi.

Yanlız daha önce benzinli ve lpgli bir araç kullanmadığım için ve bu konuda bir bilgim olmadığı için sizlere danışmak istedim. Özellikle Fiat'ın bu tür araçlarını lpgli kullananlar varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Fiatı oldum olası sevemedim. Ancak ben bile fiat alacak olsam multijet harici düşünmezdim.

Seçenekleriniz içindede ben alacak olsam Megane alırdım. Focusa 195 verene kadar a4 te bakılabilir Design 235 falandı ama 195-200 o Dynamic pakette alınabilir bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uza -00- -- 21 Mayıs 2019; 12:57:10 >
  • Uza -00- kullanıcısına yanıt
    Emin ol Fiat benimde içime sinmiyor ama ekonomik şartlar bizi ona itiyor.

• Mümkünse egea almayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazınızı eksik okumuşum hocam haftada 1000 km kısmı gözden kaçmış. O zaman mantıklı duruyor. Ancak yinede ömrünüzün yarısı yollarda geçiyorsa biraz daha komforlu bir araç alınmalı bence. Yakıt evet ülkemizde malesef çok pahalı. İnsan ne yapacağını şaşırıyor.

1000 km yol yapacağınız dizelde yakıt olarak sizi üzmeyecektir. içinde en rahat ettiğiniz aracı almak en cazibi gibi.
  • Uza -00- kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler fikriniz için.

• Para varsa focus yoksa Megane

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.