Şimdi Ara

Sizce hangisi daha fena kandırdı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

(En Son Oy Tarihi: 29.9.2017)
Giriş

Soru açık arkadaşlar;

Dünya liderimiz, iyi niyetinden ve herkesi kendisi gibi sanmasından dolayı, sıklıkla kandırılmakta. Ancak, kandıranlar arasında 2 kişi öne çıkıyor. Bu kişilerden biri, sayın Dünya liderimizi Türkiye'yi ele geçirecek kadar kandırıp, devlet kadrolarının tamamına yakınına kendi adamlarını yerleştirmişken, diğeri ise sayın Dünya liderimizi kandırmış, ordusunu bizim askerlerimize eğittirmiş, petrolünü bize satmış, damatla büyük işler yapmış ve sonunda da Türkiye'nin burnunun dibine ülke kurma noktasına gelmişti.

Sizce, bu ikisinden hangisi daha kandırıkçı?

• Biri toprağa, diğeri yönetime göz dikti.

2 sinin de canı cehenneme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kİmsenin kimseyi kandirdigi yok hersey alenen oldu kandirilan yuzde 50 lik kesimdir

• Ücüsüde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu 2 kandırıkçının kandırcağı 15 senedir belliydi asıl soru bundan sonra kim kandırcak
  • Kandıran yok bana göre.

• Ben asıl kaldıranın Erdoğan olduğunu düşünüyorum.

• Kandıranlar:

- Fetö

- Barzani

- Açılım Sürecinde Öcalan

- Obama

- Merkel

- Esad

Kandırılan:

- Uzun Adam

• quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Kandıran yok bana göre.

Olayda birden çok taraf var ve bu taraflardan en az 1 tanesi bile "Kandırılmak" ile ilgili ithamda bulunuyorsa, taraflardan en az 1 tanesinin bu eyleme giriştiğini söyleyebiliriz.

Yani;

- Fethullah Gülen yalan söyleyerek sayın dünya liderimizi kandırmış ya da kandırmayı olabilir.
    - Mesud Barzani yalan söyleyerek sayın dünya liderimizi kandırmış ya da kandırmayı denemiş olabilir.

ya da,

- Sayın dünya liderimizi bu pis adamlar kandıramadıysa ve o da inatla kandırıldığını söylüyorsa, ortada başka birşey vardır.
  • Dünya liderimiz %51 i kandırdı.

• Barzo çok fena kandırdı

• Oraya yakın gelecekte Reza Zarrab'ı eklemenizi rica ediciim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panzer VIE Tiger

Kİmsenin kimseyi kandirdigi yok hersey alenen oldu kandirilan yuzde 50 lik kesimdir

http://www.aljazeera.com.tr/haber/erdogan-ne-aldanan-oldum-ne-aldatan

Erdogan bunu zamaninda dedi zaten. Kendisine oy verenler de biliyor. Devamli, herkesin cok kolay kandirabildigi birine koca ulkeyi bilerek teslim etmez kimse. Birak ulkeyi bakkal bile teslim etmezler.

Secmenleri her yapilandan memnunlar ama sonuclari icin sorumluluk almak istemiyorlar.

Bir de tabi bu saatten sonra donusu yok. Yani baskalarina o kadar laf ederken, iktidar olamama sebebi olarak soylerken kendilerinin daha fazlasi yaptigini kabul etmek ve hala desteklemek olmaz. Bu yuzden inkar etme yoluna gidiyorlar. Forumdaki malum kesimin yazdiklarina bakabilirsin.

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    Aynen dediginiz gibi hocam

• kılıçtaroğluu
  • quote:

Biz en fazla diyoruz, sorun orada.

Mesela bunu forumdakilere sormaya calistim, "dedim ki kandiriliyorsa ulkeyi yonetmeye yeterli mi" ama tahmin edersin ki hic cevap alamadim. Ya lafi cevirdiler ya kactilar. En iyi ithimalle "rte cok iyi niyetli ondan boyle oluyor" diyorlar onda da "bu kac oldu, ulke zarar goruyor, iyi niyet ulkeyi yonetmek icin yeterli mi" falan deyince error veriyorlar. Sonucta 2 olasilik var, ya yetersizlikten dolayi kandiriliyor yada kandirilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

quote:

Biz en fazla diyoruz, sorun orada.

Mesela bunu forumdakilere sormaya calistim, "dedim ki kandiriliyorsa ulkeyi yonetmeye yeterli mi" ama tahmin edersin ki hic cevap alamadim. Ya lafi cevirdiler ya kactilar. En iyi ithimalle "rte cok iyi niyetli ondan boyle oluyor" diyorlar onda da "bu kac oldu, ulke zarar goruyor, iyi niyet ulkeyi yonetmek icin yeterli mi" falan deyince error veriyorlar. Sonucta 2 olasilik var, ya yetersizlikten dolayi kandiriliyor yada kandirilmiyor.

Akp ve tayyip erdogan kandirilmiyor hersey ortada bir iluzyon ortaya koyup insanlari etki altina aliyorlar

Medya gucleri sayesinde butun dunya bize karsi algisi oturtuyorlar bu boyle yurumez heryerden acik veriyorlar insanlar artik sorguluyor

Gercekten ulke berbat bir durumda

• Panzer VIE Tiger P kullanıcısına yanıt
    Gecen forumda bir konu vardi. Bir uye avrupadaki gercekleri soylemeyi orayi ovmek olarak alip epey laf etmisti. Soylediklerinin temelinde de "butun dunya bize dusman" olayi vardi.

Ama bunu kasitli yapiyorlar dedigin gibi medya gucleriyle. Mesela son vergi artislarindan sonra "surada maaslar soyle, vergiler boyle ama bizde boyle boyle" desen "yaw haklisin adamlar daha iyi yasiyor, bizim de bunu istememiz lazim" diyeceklerine "onlar dusman, bizle karsilastirma yapma, biz onlar gibi dunyayi somurmuyor, onlar uzerimize oyunlar oynarken bu durum cok iyi" diye savunup sana saldirmalarinin sebebi bu. Zaten boyle bir algi yarattin mi yani koru korune insanlari kendine bagladin mi olay bitiyor, hic oy kaybetmediginden iktidarligi kaybetmiyorsun.

Onemli olan basta iktidar olmak. Onu da zamaninda cemaat olsun, barzani olsun destek aliyorsun sonra "kandirildik" diyorsun olup bitiyor.
  • ABD
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.