Şimdi Ara

Sizce Hangi Tablet?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle merhaba.İlk önce diceksiniz biri koskoca asus diğeri çin tableti.Ama şöyle bir durum var ben kısaca dark evopad'İ tanıtıcam.Zaten asus nexus 7'i tanıyorsunuzdur.

Dark Evopad R9730

-Retina Ekran 9.7 inç
    -4.1 Android
    -Çift Çekirdek
    -1 gb Ram
    -16 gb dahili hafıza
    -1600 GHz Rk3066
    -10000 mAh Batarya

Şimdi ikilemde kalma sebebim şu ben tableti oyun için alıcam ama şimdi birinin ekranı retina o bir sebep.İkincisi 10000 mAh batarya benim için daha iyi,nexus'Un ise 4250 mAh.Diğer sebepte 9.7 inç daha büyük ekran.Ama işte güvenemiyorum çin marka tablet.Elimde kalır diye korkuyorum.Fiyatları da aynı.Bu yüzden sizin fikirlerinizi merak ediyorum.Hangisinin nesi iyi nesi kötü,sizce ne almalıyım cevaplarsanız çok sevinirim.

Edit=Birde wifi konusu var.Galiba çin tabletlerin wifisi kötü oluyor.Gerçi ben ev içinde wifi'ye 10 metre falan uzaklıktan bağlanıcam arada iki duvar var.Onlarıda göz önüne alırsak iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 17 Mayıs 2013; 16:19:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

şuraya bir göz atmanı tavsiye ederimhttps://www.youtube.com/watch?v=VQkWHtuyJoo
    https://www.youtube.com/watch?v=nHY_p3Q_jdM

Evet o videoların falan incelemelerini hep izledim zaten.Bide dark evopad ucuz olsa neyse de 560 tl.Ucuz tablet değil.Ama galiba Dark Evopad alıcam retina ekranı bile yetiyor bide pil var zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

quote:

Evet o videoların falan incelemelerini hep izledim zaten.Bide dark evopad ucuz olsa neyse de 560 tl.Ucuz tablet değil.Ama galiba Dark Evopad alıcam retina ekranı bile yetiyor bide pil var zaten.

nexus 3 saat gidiyor pil hocam onu söyleyim dark tahminimce daha uzun gidiyordur onu al bencede uzun yolculuklarda falan yarı yolda bırakmaz

• quote:

quote:

quote:

nexus 3 saat gidiyor pil hocam onu söyleyim dark tahminimce daha uzun gidiyordur onu al bencede uzun yolculuklarda falan yarı yolda bırakmaz

Bir şey daha sorucam.Şimdi nexus 7 google'in bu yüzden google store'daki bütün uygulamaları çalıştırıyorumuş.Peki dark evopad r9730'da böyle bir uyumluluk problemi var mıdır?Yoksa bütün uygulamaları rahatça indirebilir miyim?Senin bir bilgin var mı?

Edit:Bir soru daha sorucam.Sence Dark Evopad R9730'un ortalama ömrü kaç yıldır?Ya da Asus'un?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 18 Mayıs 2013; 16:39:03 >

• quote:

Öncelikle merhaba.İlk önce diceksiniz biri koskoca asus diğeri çin tableti.Ama şöyle bir durum var ben kısaca dark evopad'İ tanıtıcam.Zaten asus nexus 7'i tanıyorsunuzdur.

Dark Evopad R9730

-Retina Ekran 9.7 inç
    -4.1 Android
    -Çift Çekirdek
    -1 gb Ram
    -16 gb dahili hafıza
    -1600 GHz Rk3066
    -10000 mAh Batarya

Şimdi ikilemde kalma sebebim şu ben tableti oyun için alıcam ama şimdi birinin ekranı retina o bir sebep.İkincisi 10000 mAh batarya benim için daha iyi,nexus'Un ise 4250 mAh.Diğer sebepte 9.7 inç daha büyük ekran.Ama işte güvenemiyorum çin marka tablet.Elimde kalır diye korkuyorum.Fiyatları da aynı.Bu yüzden sizin fikirlerinizi merak ediyorum.Hangisinin nesi iyi nesi kötü,sizce ne almalıyım cevaplarsanız çok sevinirim.

Edit=Birde wifi konusu var.Galiba çin tabletlerin wifisi kötü oluyor.Gerçi ben ev içinde wifi'ye 10 metre falan uzaklıktan bağlanıcam arada iki duvar var.Onlarıda göz önüne alırsak iyi olur.

Aynı tabletin sadece markası değişik, spec rockpad D9RET modeli var.. Her iki tabletin orjini ve üretimi aynı fabrikasyon.. sadece markalar değişiktir.. fiyatı 434 lira.. dark`tan çok daha ucuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: frux

quote:

Öncelikle merhaba.İlk önce diceksiniz biri koskoca asus diğeri çin tableti.Ama şöyle bir durum var ben kısaca dark evopad'İ tanıtıcam.Zaten asus nexus 7'i tanıyorsunuzdur.

Dark Evopad R9730

-Retina Ekran 9.7 inç
    -4.1 Android
    -Çift Çekirdek
    -1 gb Ram
    -16 gb dahili hafıza
    -1600 GHz Rk3066
    -10000 mAh Batarya

Aynı tabletin sadece markası değişik, spec rockpad D9RET modeli var.. Her iki tabletin orjini ve üretimi aynı fabrikasyon.. sadece markalar değişiktir.. fiyatı 434 lira.. dark`tan çok daha ucuz.

Yani dark kadar güvenilirdir dimi.Ben çünkü dark'ı baya araştırdımda.Buda aynı ve elimde kalmaz değil mi?Şimdi bunu da araştırıcam.Aklım yatarsa bunu alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 18 Mayıs 2013; 21:20:27 >

• Yazdığım gibi, ikisi de aynı.. Hatta aynı tabletin artes DR9704 modeli de bire bir aynı orjinli tablettir. Forumda konusu var.
    Hepsinin üretimi Yuandao tabletin fason üretimidir. Yani istediğin marka ile üretim yapılıyor.. Boşa fazla para vermeyin, hepsi yuandao!

• quote:

Yazdığım gibi, ikisi de aynı.. Hatta aynı tabletin artes DR9704 modeli de bire bir aynı orjinli tablettir. Forumda konusu var.
    Hepsinin üretimi Yuandao tabletin fason üretimidir. Yani istediğin marka ile üretim yapılıyor.. Boşa fazla para vermeyin, hepsi yuandao!

Galiba senin dediğin spec'İ alıcam.Tek korkum bu markalar 1 yıla elimde kalmasında.

Edit:Ha bir şey daha diyeceğim.Bu spec'in işlemcisi retina ekranı rahat kaldırır dimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 18 Mayıs 2013; 22:13:49 >
  • Dedim ya, markanın hiç bir önemi yok.. Spec D9RET konusunda firma yetkilisine de danışabilirsin.. Eksen bilgisayarda teşhir ürününü inceleyebilirsin..
    Bu modelde batarya 10000 mAh olduğu için 6-7 saat kullanılabilir.. Ayrıca ekran çözünürlüğü de değiştirilebiliyor..
    Retina sharp ekranlı bildiğim kadarı ile..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bir şey daha sorucam.Şimdi nexus 7 google'in bu yüzden google store'daki bütün uygulamaları çalıştırıyorumuş.Peki dark evopad r9730'da böyle bir uyumluluk problemi var mıdır?Yoksa bütün uygulamaları rahatça indirebilir miyim?Senin bir bilgin var mı?

Edit:Bir soru daha sorucam.Sence Dark Evopad R9730'un ortalama ömrü kaç yıldır?Ya da Asus'un?

bu 2 alette tahminimce 2 yıl gider hocam en az nexusun gideceğinden eminim 32 gb ağzına kadar dolu 3 oyunu açıyorum arka arakaya gram kasma yok üstüne de müzik dinliyorum sen düşün.ama pili emiyor bazen işte o kötü örneğin most wanted 2012 de emiyor pili.dark evopadın pil gücü neredeyse 2 katı tahminimce bir 10 saat gitmesi lazım apple ipad minilerinkinin çok gittiğini duymuştum

• Oyun için en ideali 7'' tablettir. Ben 10.1 aldım fakat yinede oyunlarda 5'' tabletimi kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Misafir_Terliği

Oyun için en ideali 7'' tablettir. Ben 10.1 aldım fakat yinede oyunlarda 5'' tabletimi kullanıyorum.

Ben 9.7 alıcam oyun için ama 7 inç çok küçük geldi cebime bilir sığar gibi?
  • Oyun oynarken, 8 inç tablet bile yoruyor..
    Oyun için en çok 300 gramlık tablet olacak..
    7 inç ultimix 77 olabilr. Ya da bütçe müsaitse, asus nexus 7 inç 32 gb alacaksın..

• quote:

quote:

Oyun için en ideali 7'' tablettir. Ben 10.1 aldım fakat yinede oyunlarda 5'' tabletimi kullanıyorum.

Bence yanında taşıyabileceğin bir tablet her zaman daha çok işine yarar. Android oyunlarının şimdi ki kalitesi belli, 7'' te oynadığın oyunun aynısını 9.7'', 10.1'' de oynadığında grafik kalitesi düşer. Pc'de low kalitesinde oynadığın oyuna bürünür.
  • quote:

quote:

quote:

Bence yanında taşıyabileceğin bir tablet her zaman daha çok işine yarar. Android oyunlarının şimdi ki kalitesi belli, 7'' te oynadığın oyunun aynısını 9.7'', 10.1'' de oynadığında grafik kalitesi düşer. Pc'de low kalitesinde oynadığın oyuna bürünür.

Nasıl ya.Ekrana göre kalite değişiyor mu?Ben ayrıca retina ekranlı tablet alıcam büyük ihtimal.Ekran kalitesi çok düşer mi?Birde ben evde kullanıcam çoğunluk,bu yüzden taşıma çok önemli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 19 Mayıs 2013; 15:06:04 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Nasıl ya.Ekrana göre kalite değişiyor mu?Ben ayrıca retina ekranlı tablet alıcam büyük ihtimal.Ekran kalitesi çok düşer mi?Birde ben evde kullanıcam çoğunluk,bu yüzden taşıma çok önemli değil.

Maalesef, bir çizgi küçük ekranlarda düz gibi görünürken o çizgi büyük ekranlarda tırtık tırtık oluyor. Tabletler boşa çıktığında bir ekran alıntısı atarım farkı görürsünüz.

edit:  Sizce Hangi Tablet?

Arabada ki detaylara bakarsan tırtıkları görebilirsin. Bende ki tablet 10.1 1280x800 çözünürlüğü var. Bu detaylar 7'' daha az belli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Misafir_Terliği -- 19 Mayıs 2013; 16:43:58 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Maalesef, bir çizgi küçük ekranlarda düz gibi görünürken o çizgi büyük ekranlarda tırtık tırtık oluyor. Tabletler boşa çıktığında bir ekran alıntısı atarım farkı görürsünüz.

edit:  Sizce Hangi Tablet?

Arabada ki detaylara bakarsan tırtıkları görebilirsin. Bende ki tablet 10.1 1280x800 çözünürlüğü var. Bu detaylar 7'' daha az belli olur.

Anladım teşekkür ederim yorumların için.

• quote:

Dedim ya, markanın hiç bir önemi yok.. Spec D9RET konusunda firma yetkilisine de danışabilirsin.. Eksen bilgisayarda teşhir ürününü inceleyebilirsin..
    Bu modelde batarya 10000 mAh olduğu için 6-7 saat kullanılabilir.. Ayrıca ekran çözünürlüğü de değiştirilebiliyor..
    Retina sharp ekranlı bildiğim kadarı ile..

Şimdi bende baya araştırdım şey diyen var işte dark markası daha büyük,güncellemeleri falan daha erken gelirmiş ve teknik servisi daha iyiymiş.Sence doğru mu bu?Şimdi ben spec alsam bozulursa falan kimse takmaz mı?Yada güncelleştirmeler gelmez mi?

Ha bide wifisi daha iyi diyende vardı dark için.Ama sen diyorsunya ikiside aynı hiç bir farkı yok.O zaman herhalde o arkadaş bilmiyordu galiba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 20 Mayıs 2013; 20:22:07 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.