Şimdi Ara

sizce hangi motor tercih edilmeli ? 0.9 TCe vs 1.2 Tce

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1.2 Tce teknik veriler

• 0.9 CAPTUR KULLANICISI OLARAK kesinlikle 0,9 dan uzak durun kacın baba kacın. O tüketim değerleri hikaye. İstanbul avrupa yakasında ikamet eden biri olarak 8,9 den aşağı düşüremiyorum ben ama acıkcası öyle bir çabam da olmuyor. Ani hızlanmaları çok fazla yapıyorum şerit boş ise basıyorum. Yumurta varmış gibi kullanamıyorum maalesef.

Tercihim 1,2 olurdu
  • 1.2 tce
  • clio,captur için 0.9 tercih ederdim lpg olmadığı için düşük yakıt tüketimi olurdu performans olarak da yeterli olacaktır.
    sert sürüşte her araç çok yakar özellikle de turbo araçlar.
  • Aynı vergi diliminde olacağından fiyattan bağımsız konuşuyorum 1.2tce daha mantıklı bence. Tüketim olarak cok farklı olmayacaklardır hatta yük altında 1.2 daha az bile yakabilir. Ayrıca toplum olarak downsizing e alışmaya basladık ama 0.9 için daha erken bence :) alıp satarken de uğraştırır.
  • 0.9 sıkıntılı bir motor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 yıldır 0.9 tce kullanıyorum hiçbir sıkıntısı olmadı. aynı model 1.5 dci kullananlara bakıyorum ya enjektör arızası ya mazot filtresi ya partikul filtresi ile uğraşıyorlar. ayrıca 200 bin km aşmış takside 0.9 tce LPG ile kullananlar var.

1.2 tce motorda ise yağ eksiltme sorunu yaşayanlar var kitağçığında bile 1000 kmde 0.5 ltye kadar eksiltme normaldir yazar.
  • Sönmeyen Arıza Lambası. kullanıcısına yanıt
    4 yıldır kullanıyorum hiç bir sıkıntısı yok hocam. Neymiş sıkıntıları? Benim için en büyük sıkıntı hırçın kullanmak istediğinde fazla yakıyor. Bu da sıkıntı değil esasen tamamen benim sürüşümle alakalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gran Turismo 7

4 yıldır kullanıyorum hiç bir sıkıntısı yok hocam. Neymiş sıkıntıları? Benim için en büyük sıkıntı hırçın kullanmak istediğinde fazla yakıyor. Bu da sıkıntı değil esasen tamamen benim sürüşümle alakalı
    Nice sıkıntısız yıllar kullanmanız dileğiyle...

Birkaç yerde yanma hararetinin yükselmesi sonucu ek yakıt püskürtme olayı ile ilgili yazılar okumuştum. Ondan dolayı aklımda öyle kalmış.

• Motor hakkında yorum yapmak gerekirse, 1 yıldır megane 4 hb 1.2tce edc kullanıyorum, 18.000km oldu. Megane’larda 1.2tce’ler 130 beygir. Motorun güçsüz kaldığı bir an hatırlamıyorum, klima kapatmam gereken bir yokuşa da rastlamadım henüz. Otobanda istanbul-edirne arası 130km/saat ile sabit giderken ortalama 5.2,5.4 gibi bir tüketim değeri elde ediyorum, tabii ki bu uzun yol verisi. Şehir içi beylikdüzü-maslak arası kullanıyorum ve sabah boş yolda gidip akşam trafikte dönüyorum. Bu 90-95km’lik yolculuğun ortalaması ise 7.5 litre. Son 3000km’dir yol bilgisayarını hiç sıfırlamadım ve ortalama 30km hız ile 7.3litre tükettiğini söyleyebilirim. 10.000 bakımını da haziran sonunda yaptırdım, renault her sene bahar kampanyası yapıyor, istinye mais bayisinde 535₺ ödedim. Bahsettiğim verilerden yola çıkarak alacağınız motor hakkında bilgi verebilmişimdir umarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sönmeyen Arıza Lambası. kullanıcısına yanıt
    Hep beraber hocam. Kimsenin malına zarar zeval gelmesin
  • mantıklı olan 1.5 dci gerisi hikaye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0,9 sandero turbo kullanıyorum ve 2018 dizel 3008'imiz var daha önce 1.6 juke ve 1.2 corsa kullandım bunlar arasında sıralama yaparsam..

1.6 BlueHDi (HP daha iyi olabilirdi şehiriçi 5 litre civarında)
    0,9 tce easy-r (5 kişi klima full açık ege turu yaptım çekişte en ufak sorun yaşamadım klimaın arasıra verimliliği düştü. Aktif her akşam e5'te kullanıyorum. Şehiriçi 6,2- 6,5L arasında tüketim var)
    1.2 ecotec (5 kişi binince araç gitmiyor klima açarsan araç stop ediyor!! 8,5 litre şehir içi tüketim mevcuttu)
    1.6 Juke Tekna (Yokuşlarda araç resmen bayılıyor.)

O yüzden 0,9 turbo diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ağla Sevgili Yurdum Ağla

mantıklı olan 1.5 dci gerisi hikaye.
    Aynen imkanın varsa en mantıklısı... şirket aracımız vardı bazen mazotu ne zaman koyduğumu unuturdum. Ama çok gezmiyorsan yıllık 10-12 binden daha fazla yapmıyorsan pek mantıklı değil. Tabi kolay satılıyor o ayrı.
  • istersen 5 bin yap .en sorunsuz enaz yakan masrafı en düşük motor.

• İsimleri aynı olsada farklı motorlar, 0.9 olan cok nokta enjeksiyonlu sıralı sisteme uyumlu, 1.2 ise direkt enjeksiyon ve lpgye uyumsuzdur

• benim tercihim atmosferik 1.0+lpg den yana olurdu
  • 1.5 dci başa fındık motor leşe!
  • Gran Turismo 7 kullanıcısına yanıt
    0.9a lpg takilabilirken 1.2 sıkıntı çıkartıyor diye biliyorum.

• arkadaşlar hepinize değerli yorumlarınız için teşekkur ederım.
    aklımızda 4x2 1.2 tce 125 duster vardı konun amacı buydu
    yorumlarınız oldukca bilgilendirdi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.