Şimdi Ara

sizce gs uefa kupasini tesadüfen mi kazandi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• O seneki kadro çok ama çok iyiydi. Sadece uefa final değl cl çeyrek oynnadı. Aynı kadrodan pek çok isimle Türkiye Dünya kupası 3.oldu. Konfederasyon kupasında güzel oynadı falan.

Yabancılar da çok iyiydi gsdeki. Tesadüf mü dersen öyle bir kadro kurulması Trde tesadüf evet. ANcak o kadronun başarısı tesadüf değil.

• oy kullanırsanız sevinirim

• Günümüzden geçmişe doğru kronolojik olarak hiç sekmeden geriye gidersen bu tartışmasız tesadüf diyebilirsiniz Hatta demekle kalmaz tesadüf olduğu ortaya çıkar.

Fakat geçmişden geleceğe doğru gidersen de arada ufak detaylar var seni arafda bırakan ona rağmen tesadüf değildir diyebilirsin. ( Bu demek değil galatasaray da herkes evet biz avrupada kupa kesin kazanacağız )

ufak detaylar;

Mesala avrupa da kupa hedefin olsa Tugay gibi bir oyuncunu iskoçya ligine satmazsın!

Chelsea gibi premier lig orta üst seviye takımına karşı avare gibi dağılıyorsun. Chelsea maçlarını izleyen bir kişi çıkıp da diyemez galatasaray uefa kupasını kazanacak diye...

Şampiyonlar ligin de italyanın uçan kaçan takımının o gurupta 1.ci torba takımı olan milanın son maçta :)) kaybederek gurup sonuncusu olacagı bunlar ön görülemez.

Geçmiş den gelecege doğru gittigin de ise fatih terim galatasaray demekti mesala adam da öyle bir şans var ki, serpil hamdi tüzün bu isim türk futbolun da unutulmamalıdır, terim bu adamın datasına kondu, bellegine çöktü.

Terim türkiye u19 u çalıştırırken serpil hamdi tüzün u19 altında ki tüm takımlardan sorumluydu yani çıkartacagı oyuncu terim e gidiyor :) terim u21 in başına geçti, serpil hamdi tüzün e u19 da verildi.

Bütün datayı oyuncu havuzunu Ajax modeli bizzat ajax da eğitim alarak ögrendiklerini önce beşiktaş ve beşiktaş altyapıda uygulayan serpil hamdi tüzün, camiadan destek göremez ayrılır. Türkiye milli takımları altyapıları kendisine anahtar teslim yapılır.

Sinyor terim ise serpil hamdi tüzün ün 1 tık üstünde onun datasını bilgisini sömürmece :)) u19-u21 derken milli takımda piontekin yardımcı olur terim :D piontek beklentileri veremez hop yerine terim gelir :) Adam datayı aldı mı ? aldı Ve altyapılardan gelen datalarla tecrübelerle euro 96 katılım ve euro 96 guruplarında 0 puan çekmek :))

Verim galatasaray da serpil hamdi tüzün nerede diye bakıyoruz kimse adını bile hatırlamıyor :))) işte muhteşem türkiye insanlıgı, merhameti, erdemi, fazileti

96 dan 99 a kadar gelindigin de galatasaray ligi domine ediyor ambargo koyuyor tabi rakipler de yapılan hatalarda bu başarıda kattıkları büyük. (Rasim karaya beşiktaş da sabır edilmemesi) kendi kafalarına sıkmak deyimi anlam buluyor.

Türkiye ligleri ambargosundan sonra geldi avrupaya çıkılması son derece hard core olan şampiyonlar ligi gurubundan çıkıldı...

Uefa kupası final e kadar galatasarayın yolu için söylüyorum en zorlu final e çıkış yolu. Rakip rakip gidersen git gide zorlaşmışdır galatasaray için işler.

Her turda favori rakiplerdi final hariç, final de en kötü galatasaray vardı sahada herkesin el ayak kesildi pozisyon yok final e kadar kat edilen yolda show yapan galatasaray oyuncuları ileri hattı özellikle pozisyon bulamıyor bulsa dahil daha zorlarını bi önceki turlar atanlar finalde atamıyordu.

Bunun sebebi sonradan sinyor terimin takıma aşırı motivasyon yüklemesi...

Hakan şükür son yeni dönem de youtube da denk geldim maç yorumları dinlerken hagi-popescu-hakan içinde oldugu masanın olduğu ve bu masada konuştukları gibi sahada oynamak zorunda olduklarını iddaa eden şükür var. Böyle birşeyin doğruluguna inanırım mesala bülent korkmaz anlatır, popescu idman yok ona rağmen tesise gelip tek başına idman yaparmış... Şimdi popescu barcalı - hagi real madrid - barcelona :) ve bunlar idman olmadığı gün dahil çalışan adamlar... İnsan olarak terimi sevebilirler birşey diyemem ama futbol namına ben kendimi onların yerine koysam yıllarca barcelona da real madrid de oynayacagım sonra türkiyeye gelecegim benden kariyer konusunda geride benim kazandığım başarıların kupaların 1 tanesini bile futbolcuk kariyerinde görememiş biri bana ne katabilir diye düşünürüm. Yanlış anlaşılmasın insan olarak severim sayarım - lider olarak kabul edebilirim ama sahada benim futboluma karışamaz derim. demesem de he der geçer kendi bildigimi yaparım.

Aslında bu anlattıgım terim içinde geçerli :)) uygulamalarından ben başardım diyor haklıda başardı...

Sorunun cevabı: zaman a göre değişkenlik gösterir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertcanoa

Günümüzden geçmişe doğru kronolojik olarak hiç sekmeden geriye gidersen bu tartışmasız tesadüf diyebilirsiniz Hatta demekle kalmaz tesadüf olduğu ortaya çıkar.

Fakat geçmişden geleceğe doğru gidersen de arada ufak detaylar var seni arafda bırakan ona rağmen tesadüf değildir diyebilirsin. ( Bu demek değil galatasaray da herkes evet biz avrupada kupa kesin kazanacağız )

ufak detaylar;

Mesala avrupa da kupa hedefin olsa Tugay gibi bir oyuncunu iskoçya ligine satmazsın!

Chelsea gibi premier lig orta üst seviye takımına karşı avare gibi dağılıyorsun. Chelsea maçlarını izleyen bir kişi çıkıp da diyemez galatasaray uefa kupasını kazanacak diye...

Şampiyonlar ligin de italyanın uçan kaçan takımının o gurupta 1.ci torba takımı olan milanın son maçta :)) kaybederek gurup sonuncusu olacagı bunlar ön görülemez.

Geçmiş den gelecege doğru gittigin de ise fatih terim galatasaray demekti mesala adam da öyle bir şans var ki, serpil hamdi tüzün bu isim türk futbolun da unutulmamalıdır, terim bu adamın datasına kondu, bellegine çöktü.

Terim türkiye u19 u çalıştırırken serpil hamdi tüzün u19 altında ki tüm takımlardan sorumluydu yani çıkartacagı oyuncu terim e gidiyor :) terim u21 in başına geçti, serpil hamdi tüzün e u19 da verildi.

Bütün datayı oyuncu havuzunu Ajax modeli bizzat ajax da eğitim alarak ögrendiklerini önce beşiktaş ve beşiktaş altyapıda uygulayan serpil hamdi tüzün, camiadan destek göremez ayrılır. Türkiye milli takımları altyapıları kendisine anahtar teslim yapılır.

Sinyor terim ise serpil hamdi tüzün ün 1 tık üstünde onun datasını bilgisini sömürmece :)) u19-u21 derken milli takımda piontekin yardımcı olur terim :D piontek beklentileri veremez hop yerine terim gelir :) Adam datayı aldı mı ? aldı Ve altyapılardan gelen datalarla tecrübelerle euro 96 katılım ve euro 96 guruplarında 0 puan çekmek :))

Verim galatasaray da serpil hamdi tüzün nerede diye bakıyoruz kimse adını bile hatırlamıyor :))) işte muhteşem türkiye insanlıgı, merhameti, erdemi, fazileti

96 dan 99 a kadar gelindigin de galatasaray ligi domine ediyor ambargo koyuyor tabi rakipler de yapılan hatalarda bu başarıda kattıkları büyük. (Rasim karaya beşiktaş da sabır edilmemesi) kendi kafalarına sıkmak deyimi anlam buluyor.

Türkiye ligleri ambargosundan sonra geldi avrupaya çıkılması son derece hard core olan şampiyonlar ligi gurubundan çıkıldı...

Uefa kupası final e kadar galatasarayın yolu için söylüyorum en zorlu final e çıkış yolu. Rakip rakip gidersen git gide zorlaşmışdır galatasaray için işler.

Her turda favori rakiplerdi final hariç, final de en kötü galatasaray vardı sahada herkesin el ayak kesildi pozisyon yok final e kadar kat edilen yolda show yapan galatasaray oyuncuları ileri hattı özellikle pozisyon bulamıyor bulsa dahil daha zorlarını bi önceki turlar atanlar finalde atamıyordu.

Bunun sebebi sonradan sinyor terimin takıma aşırı motivasyon yüklemesi...

Hakan şükür son yeni dönem de youtube da denk geldim maç yorumları dinlerken hagi-popescu-hakan içinde oldugu masanın olduğu ve bu masada konuştukları gibi sahada oynamak zorunda olduklarını iddaa eden şükür var. Böyle birşeyin doğruluguna inanırım mesala bülent korkmaz anlatır, popescu idman yok ona rağmen tesise gelip tek başına idman yaparmış... Şimdi popescu barcalı - hagi real madrid - barcelona :) ve bunlar idman olmadığı gün dahil çalışan adamlar... İnsan olarak terimi sevebilirler birşey diyemem ama futbol namına ben kendimi onların yerine koysam yıllarca barcelona da real madrid de oynayacagım sonra türkiyeye gelecegim benden kariyer konusunda geride benim kazandığım başarıların kupaların 1 tanesini bile futbolcuk kariyerinde görememiş biri bana ne katabilir diye düşünürüm. Yanlış anlaşılmasın insan olarak severim sayarım - lider olarak kabul edebilirim ama sahada benim futboluma karışamaz derim. demesem de he der geçer kendi bildigimi yaparım.

Aslında bu anlattıgım terim içinde geçerli :)) uygulamalarından ben başardım diyor haklıda başardı...

Sorunun cevabı: zaman a göre değişkenlik gösterir.

bence portonun cl kupasi da tesadüf.

• Tesadüf falan değil. Büyük zorluklar içerisinde, takım ruhu ve inanmışlığın eseridir o kupa. O kadrodan 8 kişi de Dünya üçüncüsü takımda yer alıyordu.

sizce gs uefa kupasini tesadüfen mi kazandi
  • kupa tesadüfen alınmadı aması var

tekrar etmeyen başarı olduğu için tesadüf diyebiliriz sezonluk tesadüfü bir başarı

aynı şeyler fenerbahçe ve beşiktaş içinde geçerli

• O seneki kadro çok ama çok iyiydi. Sadece uefa final değl cl çeyrek oynnadı. Aynı kadrodan pek çok isimle Türkiye Dünya kupası 3.oldu. Konfederasyon kupasında güzel oynadı falan.

Yabancılar da çok iyiydi gsdeki. Tesadüf mü dersen öyle bir kadro kurulması Trde tesadüf evet. ANcak o kadronun başarısı tesadüf değil.

• sporda tesadüf diye bir sey olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gsnin o zamanki kadrosu Türkiye liginin çok üzeriydi.Hakederek kazadilar. Eğer o kadroyu koruyabilseydiler, özellikle Adrian ilieyi tutabilseydiler, daha fazla başari kazanabilirlerdi.Gsnin şanssizliği Realin o dönemler çok güçlü olmasaydi. 2003e 2004e,2005e falan denk gelseler, ŞLyi de alabilirlerdi.

Aziz Başkan, tesadüf derken Gsnin bu başariyi sistemsiz ve iyi bir jenerasyon yakalayarak kazandiğini kastediyor.Çünkü, devami gelmedi.

• O kadro ve teknik ekibi koruyabilseydi takım bu başarılarının daha üstüne çıkabilirdi.

Hagi yaşlandı takımın çok büyük çoğunluğu yurtdışına gitti, üstüne gelenler bu oyuncuların yerini dolduramadı, Terim yurtdışına gitti derken takımın kimyası bozuldu.

• O kadronun avrupadan kupa alamaması asıl tesadüf olurdu.

Takımın kalecisi 2 dünya kupası finalisti ve sampiyonu

Defansta barcelonali cok tecrübeli bir yabancı,

orta saha zaten dillere destan gelmiş geçmiş en iyi 10 numaralar arasinda ilk 5'te biri vardi ah hagi ahhh.. bütün takım bir yana sen bir yana çok büyük futbolcuydu cookkk

Forvet desen her sezon en az 25 30 gol atan bazen şapkadan tavşan çıkaran bir santrafor

Yerli futbolculara gelirsek çok basit bir ornek vericem takımın kalitesini ve yeteneğini anlatan. Aradan 20 sene gecmis emre belezoglu gectigimiz yil futbolu birakirken fenerbahcenin en iyisiydi takimin saha icindeki patronuydu dikkatinizi cekiyorum 20 sene ! Onuda hagi yetistirdi bir zahmet öyle olsun hagi gibi proftan futbolculuk dersi aldi

Normalde foruma cok girmem vede böyle saçma başlıklara yazmam ama neyse yazdım. Nankörlük etmeyin fb'li olduysanız gözleriniz kör olmasın. Ben 2007de fb şampiyonlar liginde ilerlerken kazandıkça sevindim mutlu oldum. Sizde turkiyeye getirilen kupaya saygısızlık etmeyin. Küçük düşmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mAcArTy41 -- 27 Mart 2021; 19:3:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zamanki gs, Hagi önderliğinde şiir gibi top oynuyordu. Tesadüf falan değil, devamının gelmemesi ise maalesef kulüplerimizin doğru kadro yapılanması olmaması bence sorunun asıl kaynağı idi. Ayrıca ekonomik olarak da her sene Avrupa'ya göre geriye gittik.

Ligde o kadar iyi oynamıyordu aslında gs, Avrupa'ya çıkınca bambaşka oynuyordu. 1 hafta önce Denizli'ye maç kaybedip, 4 gün sonra Dortmund'u yenebiliyorlardı.

• @BJK

Uefa kupasini kazandiklari zamandi yanliş hatirlamiyorsam. Yozgatspordan 4 tane yemişlerdi. Avrupada Reale meydan okuyan gs, Prekoyu durduramiyordu. sizce gs uefa kupasini tesadüfen mi kazandi 

• Ne tesadüfü yav. Devamını getirememişse tesadüfmüş aldı mı aldı şimdi bile büyük kulüpler bile devamını zor getiriyor türkiyeden bir kulüp çıkıp almış daha ne olsun ki zaten galatasaray dünyanın en iyisiyim demiyor türkiyenin en iyisim diyor haklılar mı haklılar başka takımımız yok avrupada başarı göstermiş olan.

Ben türkiye ligi maçlarını izlemiyorum ama kıskanmayada gerek yok. Uefa kupasını basketbolun euroleageu ile kıyaslayanlar bile gördük sizce gs uefa kupasini tesadüfen mi kazandi 

Not: Galatasarylı falan değilim benim mantık açısından bakınca öyle.sizce gs uefa kupasini tesadüfen mi kazandi 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 5 Nisan 2021; 13:38:56 >
  • bence tesadüf değildi ancak

hemen sezon sonu birkaç futbolcunun gidişi yerlerine trde yabancı sınırı var diye bir ton paraya alınanların eskiyi aratması yönetimin her yerden para dilenmesi vb hocanın fiorentinaya gitmesi.

bunların yanında en büyük etki uefa kupası alan bir kadronun takımın 3 4 bin kişiye oynaması

hatırlayanlar olacaktır ali samiyende koltuklar bomboş olurdu ... bir doymuşluk vardı .. sonraki sezon sergen vs ile 2 gruptan çıkıldı ama şansa real geldi belki bir yarı final olabilirdi . zaten daha sonra düşüş başladı..

• Kupanın alınması tesadüf değil.

Tesadüf demek o zamanki kadronun(Yönetiminden, malzemecisine) alın terine, emeklerine hakaret etmek olur.

Bence kupanın alınmasına neden olan etmenlerin bir araya gelmesi tesadüftü..

• Nevermind Farketmez.

Hakkıyla almıstır,hekesi eleyerek almıstır.Ama 21 sene olmus.

Yıl olmus 2021 hayat 2000 de bitmedi.Dinamik devam ediyor.Son 30 macta CL de 2G almıssın.1 i 1. Gruptan gelen Spartak Moskova ya , 1. Gruptan City gelse sonuc belli zaten, basaksehir 1 yılda daha cok puan aldı.

gecen seneyi 6. bitirmissin.TS ceza aldıgı icin avrupa ya gitmissin.Dunya Transfere ragmen elinde birsey yok.Dursun Ozbek in mirası bitmis.Adamın aldıgı oyuncuyu 16M satıp kadro kurmussun.Adamın aldıgı Fernando yu vs satmıssın.Dursun Ozbek in miras bitmis.CL paraları Falcao ya gitmis.

Dalga gectigin FB her sene 20m oyuncu satarken seninkilere talip olan yok.Zaten Futbol dısındakiş Branslarda yoksun.Futbolda basarısız oldugun senelerde dukkanı bos kapatiyorsun.Dolayısı ile UEFA yı hak ederek almıssın sansla degil ama bitmis.21 yıl gecmis.2000 le yasayamazsın.

• tesadüf mü bilemem.

seve seve aldığına şahidim :)

yollara döktü bizi. Milletçe sevindik. Renk ayrımı yoktu.

Fener bayrağı sallayıp cimbombom diye bağırmışlığım var.

• %58 kişi evet demiş. gesemin tesadüfen kazandiği tescillendi diyebilir miyiz ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.