Şimdi Ara

Sizce gelmiş geçmiş en efsane işlemci ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
1
Favori
6.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bana gore 2600k efsanedir ben bu islemciyi kullanmadim arkadasim kullaniyor ama hala deli gibi islemci tak sisteme ne varsa altindan kalkiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Q6600 tek geçerim...
  • Eskilerden Pentium III-500
    Sonrasında Pentium 4 HT işlemciler uzun süre iyiydiler.

LGA 775'de core2 duo e8400... O.C potansiyeli ile 4 ghz bandına vurduğunda q9550'den her oyunda daha iyi performans veriyordu.

LGA 1155'de de i5 2500k efsanedir, kraldır hala gideri vardır. Hele 5 ghz o.c'yi gördü mü yarışır bugünün son nesil i5'leriyle.
  • 2500k.. 2011 yılında aldım şuan gtx1070i bile bf1 gibi 1-2 oyun hariç ultrada besliyor.

Umarım yarın gelecek olan ryzen 1600 de 6 sene götürür:)
  • Xeon 7290F

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi39 -- 26 Nisan 2017; 13:32:17 >
  • efsane kriterleri ne önce onları netleştirin. efsane denen şey bence zamanında en çok satılan işlemcidir. yani peynir ekmek gibi satılmış herkes tarafından beğenilmiş işlemcidir.
  • Sony'nin cell işlemcisi tabiki,sene olmuş 2017 hala potansiyeli araştırılıyor
  • Tabiki de 2500k 2011 yılında almıştım şuana kadar bi eksikliğini hissettirmedi kullandığım 1070'e darboğaz yapmıyor Oyunlarda 30 fps'den ne zaman düşer o zaman değiştiririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkprince

Tabiki de 2500k 2011 yılında almıştım şuana kadar bi eksikliğini hissettirmedi kullandığım 1070'e darboğaz yapmıyor Oyunlarda 30 fps'den ne zaman düşer o zaman değiştiririm.

Bf1e yapıyor hocam 4.4ghzde çalıştırıyorum

• amd tarafinda phenom iix6 1100t intel tarafında eski nesil işlemcilerin hepsi

• quote:

Orijinalden alıntı: one1r

quote:

Orijinalden alıntı: turkprince

Tabiki de 2500k 2011 yılında almıştım şuana kadar bi eksikliğini hissettirmedi kullandığım 1070'e darboğaz yapmıyor Oyunlarda 30 fps'den ne zaman düşer o zaman değiştiririm.

Bf1e yapıyor hocam 4.4ghzde çalıştırıyorum

O kadar olsun dostum 64 kişilik mapta yapması normaldir.
  • Çok fazla işlemci kullanmadım genelde aldığım ürünü bozulana kadar kullanan biriyim 2007 yılında marka pc almıştım AMD ATHLON 64X2 3600+ 1.9 Ghz hızında işlemcim vardı hiç unutmam anakartımda MSI K9VGM-V idi overclock yapmaya çalışırdım maksimum 2.0 GHz yapardı fazlası olmazdı hemen mavi ekran verirdi yada biosu sıfırlardı çok güzel anılarım olmuştu o bilgisayarı tam 7 sene kullandım yanına HD5670 almıştım 2-3 sene de öyle kullanmıştım çok kral işlemciydi 2 çekirdekliydi ama güzel performansı vardı o zamanlar ofiste Q6600 işlemcili sistem vardı HD5570 ekran kartı vardı o sistemden bile daha seri ve hızlıydı benim sistemim.Şuan FX-8300 kullanıyorum AMD çok iyi bence.

• dovahkiin_16 kullanıcısına yanıt
    hocam bende vardı e8400, 4.2 de günlük kullanıyordum hava soğutma ile harbiden efsaneydi
  • PHENOM 2 X4 955 3.2 GHZ tek geçerim peki neden ?
    tam bir fakir dostu işlemci idi ister ddr2 ram anakart ister ddr3 ram anakart ile kullanılabilir idi
    q serisi intel işlemcilerden bahsadiyorsunuz lakin bu işlemcinin 2 kati fiyatları vardı.
    yıl 2009 faturası duruyor aynı hafta kuzenim ile aldık ben 955 i 277 tl ye o e 8400 işlemciyi 350 tl ye aldı e serisi q serisi işlemcileri öyle o zamanlar herkez o.c yapamazdı ki yıllar geçti çarpan kilidi açık olan işlemcileri bile hayla birçok insan o.c yapmaya korkuyor yada yapamıyor.
    955 çarpan kilidi açık bir işlemcidir sadece çarpan arttırarak belleklere köprülere yüklenmeden o.c olabiliyor.
    tek - si beraberinde gelen hava soğutma çok dandik 4-5 bin rpm lere çıkan 7-8 cm fanı çok kötü idi o zamanın f/p ürünü sunbeam core contact freezer soğutucu ile topladı işi bilen herkez 40 tl gibi bir fiyatı vardı.
    2. pc olarak hayla bu sistemi kullanmaktayım bf 4 ü multide o.c yapar isem gtx 770 ile zerre takılma atlama zıplama olmadan 60 fps ile çok rahat oynadım 2017 yılında bir çok oyunu problemsiz hayla oynayabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayaksisheytan -- 27 Nisan 2017; 0:14:34 >

• q6600 bence de
  • Athlon XP 2500+ Barton
    Q6600
    i5 750
    i7 860
    i7 920
    i7 2600k
    i5 2500k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 27 Nisan 2017; 0:49:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ar1kan

quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık

Eger idda dogru ose Broadwall E yi gecen Zen Cpu dogmadan efsane olacak..

Bana pek gerçekçi gelmedi hocam

Hala ayni dusuncedemisiniz...

• pentium g4560
  • quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Sony'nin cell işlemcisi tabiki,sene olmuş 2017 hala potansiyeli araştırılıyor

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.