Şimdi Ara

Sizce En Sorunlu Araba Hangisi (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
3
Favori
33.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M@rvellous

quote:

Orjinalden alıntı: AykuT KosvA

PeugeoT SorunLu !

peugeot sorunlu peugeot sorunlu diyip duruyorsun.Söyle bakalım ne sorunu var yada peugeot sahibi misin?Bende 306 var bmw 3.16 dan daha sorunsuz ve daha ucuz bakımı var.
    bazı modellerinde sorunlar olabilir ama geneli kapsamak yanlış olur

Ben sana soyle soyliyeyim sorununu peugeotun 1.6 HDI 110 HP lik motorunun turbosu genel olarak 85.000 km yi zor yapiyor. Cevremde gorduklerimden bahsedeyim bir akrabamdaki 307 HDI 79.800 km de turboyu emekliye ayirdi birlikte servise gittigimizde ayni motoru kullanan 407 nin 82.000 km de turbo degistirmek icin orda oldugunu ogrendik yine bir akrabamdaki ayni motoru kullanan Focus 90.000 i bulmadan eski turbosuyla yollarini ayirdi simdi yeni turbosuyla mutlu Akrabamdaki 307 HDI i 4-5 saat kadar kullanmis birisi olarak soyluyorum icinin genisligi konforu yol tutusu performansi oldukca hosuma gitmisti ve arabayi sevmistim ta ki kirmizidan kalkarken bir megane la kapismaya niyetlenip gazi tabana yapistirdigimda paneldeki ikaz isigi yanana kadar. Araba da emanet olunca elim ayagima dolandi haliyle. Direk sahibinin yanina gittim boynum bukuk bir sekilde durumu anlattim o da sadece guldu ve sen arabayi aldiginda o ikaz isigi sonuk muydu ki dedi benim icim rahat etmedigi icin yine de servise gittik ve bir sorun bulamayip arizayi beyinden sildiler ancak ilk gobekten geri donup tekrar servise gitmek zorunda kaldik. Yine sildiler gaza abanmayla sonuc yine ayni. Servisteki usta en son hava filtresi yeni degisince birden iyi hava almaya baslayan arabanin sasirip hava alma sistemiyle ilgili bir sorun oldugunu sandigini soyledi ve bosverin isik boyle kalsin millet takmiyor siz de takmayin dedi.

Senin sorunsuz 306 na gelince o arabada elektronik aksam turbo vs adina ne var ki neyin arizasini cikarsin. Bende de Kia Rio var sagindan solundan ses gelmesi disinda hicbir sikintisi yok BMW lerden de Merco lardan da hatta akliniza gelen butun ust duzey kaliteli arabalardan da daha sorunsuz ve masrafi daha az. Ariza yapicak nesi var ki ariza yapsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: baha'THE'r

neredeyse tüm sayfaları okudum ve tempra dışında fiat aracına rastlamadım:))
    ülkedeki bu fiat düşmanlığı neden anlayamıyorum :S

fiat düşmanlığının nedeni Türkiye de uzun yıllardır insanların fiat markasına mecbur bırakılması.İtalyada üretimi otuz yıl önce durmuş olan araçların Türkiyede yeniden üretilmesi ve bu araçlara bol miktarda yedek parça üretip Türk insanını bu araçlara muhtaç hale getirilmesidir.
  • 1993 Mazda 626, 1.8 LPG sorunlu mu?
  • Peugeot 307 ve 407

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TÜV Güvenirlik Raporlarına bakmaz daha objektif sonuç verir diye düşünüyorum. Her 100 araçtan kaçı sorunlu onu gösteriyor.
    http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-report-year-age/2013-2-3/309
  • Peugeot-Citroen-Renault-Dacia-Tüm Fransızlar!

En Sorunsuz ve Sağlamlar Önce Japon Sonra Alman Amerikan!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4ACEB015E -- 22 Eylül 2014; 14:26:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimAtmaca

Peugeot-Citroen-Renault-Dacia-Tüm Fransızlar!

Gecen pejolar sorunlu sık hararet yapior dedigimde karsi cikmistin.:)
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=96263264&p=2#96270262

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi santa FE -- 22 Eylül 2014; 15:45:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: santa FE

quote:

Ben Yani Ben Demişsem ki Demişim Galiba Özür Dilerim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: santa FE

quote:

Ben Yani Ben Demişsem ki Demişim Galiba Özür Dilerim

Ozur dilenecek bisey yok dostum ben de peugeot sahibiyim esekten dusenin halini en iyi esekten dusen anlar:)iyi forumlar

• opel corsa d kasa ilk 5 km de ön diskler değişti garantiden sonrasında kronik dikiz aynası sorunundan dolayı 2 ayna ve ön 2 cam motoru değişti pıano black olan kapı kolları zaten yerıne tam oturmazdı şimdi her araca bindiğimde bi kere yerine oturtmak için sağlam dokunmak gerekiyor.Ayrıca 2500 devirin altını nerdeyse hiç görmeyen aracın dpf si %120 dolu olduğu söylenip temizlendi,Klima son ayardayken soğutmadığı ve aracın hızlanmadığı servisce testte çıkmasına rağmen normal denilip teslim edildi araç şuan 9500 km de.
  • Eski ve bakımsız otomobiller

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

vectrayı corsayı bilmem ama 10 yıldır 97 yılın da sıfır aldığımız hb astra glsyi kullanıyoruz. periyodik bakım harici hiç servise gitmedi.
    bunun üzerine ben bu sene başında gittim ikinci bir araba almak için imzamdaki 98 astra gls sedanı aldım. bu arabayıda ilk sahibinden aldım. ve o arabada hiç bir arıza çıkarmamıştı. ben aldıktan sonra sadece bir kez ikaz ışığı yandı ve sıcaklık sensörü değiştirdik 35 ytl ye. ondanda acaip memnundum. ama nete öylesine bir ilan verdik. ve 13250 gibi emsallerinden yuksek bir fiyat veren olunca sattık. peki ben ne yaptım bu seferde bir astra almayayım dedim gittim bir corsa aldım 2004.
    ama bizim 97 astra 11. senesine hiç servise gitmeden girdi. ve bence daha uzun yıllar hiç bir problem çıkarmadan gider.
    bundan sonrada bir araç alacak olsam gider opel alırım.
    bence sorunsuz araçlar..

Konuyu hortlatmışsınız maziye döndük.
    Yukarıdaki yazıyı yazalı yam 7 yıl olmuş, corsa (c kasayı) yeni aldığımda yazmışım.
    O corsayıda tam 5 yıl kullandım ve sıfır sorun ile yeni sahibine teslim ettim (yeni sahibide tanıdğım birisi oda 2 yıldır kullanıyor ve sıfır sorun)
    Yazının başında belirttiğim astra'da halen bizde gerçi artık yılda 2-3 bin km yol yapıyor ama ondada sıfır sorun var.
    Birde 7 yıl önce ne demişim "bundan sonrada bir araç alacak olsam gider opel alırım." peki ne yaptım 2012 de yine bir opel aldım (astra) 2 senedir onuda sorunsuz kullanıyorum, inşallah 2017 de opel ile 20. yılımızı kutlayacağız.
    Ve bu yazıyı da 20. yılımıza insignia ile girmek dileğiyle diyip bitirelim.
    Saygılarımla.

• quote:

quote:

vectrayı corsayı bilmem ama 10 yıldır 97 yılın da sıfır aldığımız hb astra glsyi kullanıyoruz. periyodik bakım harici hiç servise gitmedi.
    bunun üzerine ben bu sene başında gittim ikinci bir araba almak için imzamdaki 98 astra gls sedanı aldım. bu arabayıda ilk sahibinden aldım. ve o arabada hiç bir arıza çıkarmamıştı. ben aldıktan sonra sadece bir kez ikaz ışığı yandı ve sıcaklık sensörü değiştirdik 35 ytl ye. ondanda acaip memnundum. ama nete öylesine bir ilan verdik. ve 13250 gibi emsallerinden yuksek bir fiyat veren olunca sattık. peki ben ne yaptım bu seferde bir astra almayayım dedim gittim bir corsa aldım 2004.
    ama bizim 97 astra 11. senesine hiç servise gitmeden girdi. ve bence daha uzun yıllar hiç bir problem çıkarmadan gider.
    bence sorunsuz araçlar..

Yukarıdaki yazıyı yazalı yam 7 yıl olmuş, corsa (c kasayı) yeni aldığımda yazmışım.
    O corsayıda tam 5 yıl kullandım ve sıfır sorun ile yeni sahibine teslim ettim (yeni sahibide tanıdğım birisi oda 2 yıldır kullanıyor ve sıfır sorun)
    Yazının başında belirttiğim astra'da halen bizde gerçi artık yılda 2-3 bin km yol yapıyor ama ondada sıfır sorun var.
    Birde 7 yıl önce ne demişim "bundan sonrada bir araç alacak olsam gider opel alırım." peki ne yaptım 2012 de yine bir opel aldım (astra) 2 senedir onuda sorunsuz kullanıyorum, inşallah 2017 de opel ile 20. yılımızı kutlayacağız.
    Saygılarımla.

Kazasız belasız sürüşler..

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

quote:

bence sorunsuz araçlar..

Saygılarımla.

Kazasız belasız sürüşler..

Saolun hepimize kazasız sürüşler.

• Sorunlu denilen Fransız grubu araçlar halâ çok iyi satıyor. Cehaletten mi yoksa iyileştirme mi var acaba.

• 1 Numara Reault
    2 Numara Pejo
    3 Fiat
    bu üç arabadan uzak durun derim ne hikmetse en çok satan tenekeler bunlar
  • En sorunlu araba alman arabaları ve fiat

• 3 yaş üstü tüm Fransız lar

• quote:

Orijinalden alıntı: ebuubeyde

En sorunlu araba alman arabaları ve fiat
    mercedes, bmw, vw mi yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asbengu

3 yaş üstü tüm Fransız lar
    Kesinlikle katılıyorum. Malesef tecrübe ile sabit. 4. Yılı arızasız çıkartırsa hamdolsun diyorsunuz resmen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.