Şimdi Ara

Sizce en iyi oyun kontrolcüsü hangisi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
2.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • XSX'in kontrolcüsünü hiç kullanmadım. Xbox One S kontrolcüm var ve Dualsense kullanıcısıyım. Ama bildiğiniz gibi Haptic Feedback 9. nesil Xbox kontrolcüde yok ve bu benim açımdan kesinlikle kabul edilemez. Haptic Feedback mükemmel bir şey çünkü. Ama bunun dışında karşılaştıramam çünkü kullanmadım. Benim söyleyeceklerim Xbox One S ve Dualsense karşılaştırmasıdır. Yoksa 8. nesil Xbox kontrolcü ps4 kontrolcüsünü tokat manyağı yapar. Ancak sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim Yeni nesil Dualsense'i hem eski hem yeni nesil Xbox kontrolcüye tercih ederim. Haptic Feedback dolayısıyla.

Bir kere Xbox kontrolcüsü bana elde tutuş olarak Dualsense'ten daha çok zevk veriyor. Ayrıca tuşlarının çıkardığı sesler de çok hoşuma gidiyor. Dualsense'te ise daha sessiz tuşlar tercih edilmiş. Ama sebebini bilmediğim şekilde Dualsense elimi hiç terletmezken Xbox kontrolcüde elim bir iki saatte bayağı terliyor. Dualsense kendinden bataryalıyken şarjı süper ötesi gitmiyor ama çok yeterli. Xbox kolum pilli. Pili bitmek bilmediği gibi hazırda hemen yeni doldurulmuş pil olduğundan ötürü şarj sorunu diye bir şey yok. Ama tek oturuşta hiçbir zaman Dualsense şarjını bitirebilecek bir oyuncu değilim, asla da olamam.

Görüntü olarak da Xbox kolunu yine tercih ederim. Ancak tüm bunlardan öte Haptic Feedback diye bir şey var ki tek başına geriye kalan her şeyi boşa çıkarır ve tartışmasız olarak Dualsense'i öne çıkarır. Ben Dualsense'i tercih ederdim ama Xbox kolunu da çok seviyorum. Arada bir, dualsense'ten de sıkılınca Xbox kolunu kullanmak benim için bir zevk. Her ikisini de seviyorum.

Kısaca ise;

Malzeme kalitesi: Xbox daha iyi ama Dualsense de gayet güzel ve yeterli.

Şarj performansı: Xbox kontrolcü daha iyi ama benim oyunculuk seviyemde Dualsense şarjı son derece yeterli. Tercih değiştirtecek bir fark yok. Pilli sistem kabloya bağlama sorununu ortadan kaldırdığı için çok hoş aslında. 100 liraya 4 pil bir şarj cihazına kapanıyor mesele Xbox kolda.

Tutuş hissi ve boyut: Xbox daha iyi ama Dualsense de gayet iyi.

Tuş sesleri ve tıklama hissi: Xbox daha iyi ve Dualsense de yine gayet yeterli.

El terlemesi: Dualsense elimi HİÇ terletmiyor. Kesinlikle daha iyi. Xbox ise rahatsız edecek derecede terletiyor elimi.

Haptic Feedback: Dualsense daha iyi zira Xbox kontrolcü de zaten yok ve bu aşırı önemli bir nokta.

Tetik tuşu basıncı: Bu özellik de Dualsense'le geldi ve yine Xbox kontrolcüde yok. İnsana çok güzel bir his vermeyi başarabiliyor ki fps oyunlarını hiç sevmediğim ve oynamadığım halde. Atıyorum rdr2'de pompalı silahta olmasını isterdim. Güzel bir deneyim olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lifeless. -- 9 Nisan 2021; 13:45:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben PC oyuncusuyum, klavyede oynarım genelde oyunları. Ancak 2 ay önce bütçem ve pc de desteklenen oyunlar doğrultusunda F710 aldım fiyat performans olarak memnunum. İleride daha iyi bir ürün alma şansım olursa kötü olduğunu öyle anlarım sanırım

• bence en iyisi xbox...adamlar ergonomik açıdan yıllar evvel (xbox 360 çıkışı) çok iyi iş çıkarmış.. DS serisi oldukça kötüydü ve uzun süre önemli bir değişiklik olmadı, hatta ps4 varken hep keşke kontrolcü xbox gibi olsa demişimdir.. neyseki dualsense ile ciddi anlamda mesafe alındı. yinede sıralamam ilk xbox akabinde dualsense.. bu arada adaptif trigger özelliğini es geçmemek lazım, gerçekten harika bir olay, dualsense için epey efor harcandığını gösteriyor..

• Xbox konsol Dünyasında sonuncudur boşuna abartmayın. Dualsense çok daha iyi. Phil Spencer'a sorsanız o bile bayılır

• Xbox gamepad'i varken ankete gerek yoktu zaten.

• Haptic feedback , adaptive trigger, cod cold war ve birkaç oyun dışında destekleyen olursa güzel. Yoksa gereksiz özellik bence. Genede teknoloji geliştirmeye çalışmaları, ve lityum pilli bir gamepad i xbox gamepad le aynı fiyata satmaları süper. Ds4 kullanıyorum 5 yıldır tabi alıştım artık ama geçenlerde xbox one kontrolörü deneme şansım oldu elime daha iyi oturdu yalan yok. Birde bir önceki neslin gamepadini series x te kullanabilecek olmak şahane.

• Hayattaki en iyi şey , sahip olduğun şeydir. ( iyi bir pc yi de hiçbir şeye değişmem :) )

• Venom59 V kullanıcısına yanıt
    Hocam Forza Horizon 4 oynuyorum da PC'den bende bu F710 a baktım da 350 lira gibi fiyatı var. Siz kaça almıştınız

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kru3gerBey kullanıcısına yanıt

300'den almıştım yanlış hatırlamıyorsam, indirimdeydi aldığımda Teknosa'da.

• Xbox kontrolcüsü çok iyi

• Anketn sonuçlarını gör diyoruz sonuç görünmüyor. Donanım Haber yazılımcıları ve tasarımcıları güzel çalışıyor(?)

Düşünüyorsanız bende var. Uygun veririm.
  • ramelov R kullanıcısına yanıt
    Gamesir T4 Pro sipariş verdim hocam sağolun.

Rica ederim Kardeş
  • Clickbait konular çoğalmaya başladı son günlerde.

• Yıllardır ps kullanıcısıyım ama xbox kolu eline alınca işte kontrolcu bu diyorsun bir eksiği var pilli olması

• bi eski jenerasyon icin xbox kontrolcu kullandiktan sonra ps4 yaninda 10 liralik ps2 kolu gibi kaliyor ama dayaniklilik bakimindan tabiki ps4 kolu. simdiki jenerasyon icin kullanmadım ama tercihim ps5 ten yana olurdu

• Zil takın oynayın pardon pil takın oynayın o zaman
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.