Şimdi Ara

sizce en ideal evlenme yaşı kaçtır ve eşler arasında en uygun yaş farkı kaç olmalıdır olmalıdı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
15.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kadın için 22-25 yaş bence
  • 4-5 yaş fark olması uygundur. Kız arkadaşı adayım ile bu kadar fark var çünkü. Zaten Türkiye şartlarında bir erkeğin 28 den evlenmesi zor. Kızların ise tercihine kalmış. İster çocuk yaparlar ister kariyer.
  • 4 yıllık hort
  • Yaşım 18, düşüncelerim ileride değişebilsede şuan için evlenmeyi düşünmüyorum. Ama illaki zaman geçtikçe düşüncelerde değişiyor daha geniş düşünmeye başlıyor insan. Birde işten geldikten sonra evin boş olmasını görünce insana yalnızlıkta koyar düşüncesindeyim Bilmiyorum ne olacak. Daha çok yıl var düşünürüz bakalım :)
  • Benden 8 yaş büyük bir bayanla çıktım ve bitti.Bence yaş sadece rakam...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nihonjin

Erkek 20,Bayan 18.

aşkın en güzel yanında hp böye bir hayal kurmuşumdur 5 yıla kadar evlence kız bullmam lazım
  • ben 35 den aşağı evlilik düşünmüyorum
  • Tarihi hortlardan biri olmuş.

Yaş konusuna gelince :
    Eski bir inanışa göre; Allah önce insanı kadın ve erkek olarak yapışık yaratmış. (Siyam ikizleri gibi)
    Yapışık olan kadın ve erkek güün her saati her işte birliktelermiş. Ama zamanla bu durumdan sıkılmışlar ve Allaha "Allahım; böyle yaşamakta çok zorlanıyoruz, ne olur bizleri ayrı bedenlerde yarat, bizleri ayır" demişler. Allah da onları haklı bularak insanlara bugün bildiğimiz , her biri ayrı ayrı bedenlerde, bağımsız hareket edebildikleri şekli vermiş. Yapışık hayatları sona eren kadınlar ve erkekler de dünyanın dört bir tarafına dağılmışlar.
    Ama o gün bu gündür her bir erkek ve her bir kadın zamanında kendisinden ayrılmış olan diğer yarısını arar durumuş.

Uzun lafın "kıssa"sı : İnsan diğer yarısına/eşine ne zaman rastlarsa o zaman evlenir. 20 sinde de rastlayabilir, 40 ında da veya hiç rastlamayabilir (en kötüsü). Ben 29 yaşımda iken rastladım ve evlendim. 11 yıldır da çok keyifli -Allah bozmasın- bir birlikteliğimiz var.
    "35den önce evlenmem", "ben hiç evlenmem" diyen bekarların dediklerine kulak asmayın siz.
    Diğer yarılarını bulsunlar, bak nasıl 3 ayda evleniveriyorlar.
  • 23*24 evlenırım 21.5 yasındayım
  • Erkek için 30 üstü, kadın için 30
  • adam 4 yıllık konuyu nerden bulmuşta hortlatmış helal
  • e:27-28
    k:24-25

• 25 civarı evlenmeyi düşünüyorum yaş 22 askerlik vs. anca
  • quote:

Orjinalden alıntı: style_cool

Bir erkek için,

EĞER UZUN YAŞAMAK İSTİYORSAN kendinden küçük bir kadınla evlen ( max battary life )

EĞER MUTLU YAŞAMAK İSTİYORSAN kendinden büyük bir kadınla evlen (max performance )

Yaşıt bulursan aynı kuşaktan ( balanced ) tavsiye edilir diyorum ben :) +25-+28 yaş arası evlenmek de fizyolojik - biyolojik ve kimyasal olarak mükemmeldir...

4 yıl boyunca düşünüp verdiğin cevap bu mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lo@ding

e:27-28
    k:24-25

bu yaşlar uygundur.
  • MAKBUL OLAN ERKEK 30 KADIN 45 TİR BUNU UNUTMAYIN !!!!!!!!! :)

FARK OLUCAKKİ FARK YARATACAKSIN
  • Bence kadınlar erkeklere göre zihinsel anlamda daha geç olgunlaşıyorlar, sanılanın aksine...
  • Erkek için yaş 70 iş bitmiş o zaman evlenirim..
  • Mazisi uzun bir konuymuş...
  • Erkek 50 - Kadın 30 uygundur.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.