Şimdi Ara

Sizce En Az Masrafsız Araç Hangisi ? En Optimumu arıyoruz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şirket aracı 2015 Doblo 1.6 kullanıyorum. Yıllık muayenesi vergisi yakıtı kaskosu sigortası derken masrafları çok gelmeye başladı. Fiyat fayda noktasında en optimum arabayı düşünürken işin içinden bi türlü çıkamadım. Kiminin vergisi azken yakıtı çok, kiminin kaskosu pahalı kiminin model yılı eski derken ben işin içinden çıkamadım. Sizlerinde fikirlerini almak istedim.(Aracı değiştirmek gibi bi düşünce yok. Sadece bu lanet olası 4 teker hastalığından kafama takıldı.)

2015 Doblo Trekking'in 1 yıl içindeki genel masrafları.
    1. Vergi : 1536,00
    2. Sigorta : 2400,00 (Geçen seneden bi kazası var o yüzden yüksek. Normalde 1800 2000 arası çıkması lazımdı.)
    3. Kasko : 1600,00
    4. Muayene : 400,00
    5. Lastik : 2000,00 (Senede 60.000 km yol yaptığımdan bi takım lastik hakkın rahmetine kavuşuyor.)
    6. Bakım : 1800,00 (Aslında fabrika verisi 20.000 km de bakım derken ben 15.000 de yaptırıyorum. Genel olarak herkes de benim gibidir diye düşünüyorum. Her bakım 450 TL)
    TOPLAM : 9736,00 TL.
    Yakıt hariç aylık 811,33 TL masrafı var bizim arabanın. Normal kullanımda 6 6,5 arası yakan biraz hızlanıldığında ise mazotu içen bi Doblodan bahsediyoruz.
    Sizlerin durumu nedir? Senelik ne kadar masraf ediyorsunuz arabalarınıza

• Kullanım sartlariniza göre en ideal aracı kullaniyorsunuz bence. Araç değişikliği şu sıralar aracı olanlar için büyük masraf demektir. 2015 fluence araca 110bin yazmışlar malum sitede. Ben onu görünce bende hersey bitti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mazda arıza yapmaz.

Ama en masrafsız belediye otobüsüdür
  • 2010 1.4 d4 Auris
    Sigorta : 800
    Bakım : 400
    Vergi : 730
    muayene yılda 150 olsa
    lastik yıllık 500 olsa
    Kasko yok

yakıt ücretleri hariç ortalama 250 tl / Ay
    2580 tl / Yıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senkei -- 31 Ocak 2020; 12:6:16 >
  • 2006 Micra 1.2 Benzinli Otomatik
    1. Vergi: 284,00
    2. Sigorta+Kasko: 1500,00
    3. Muayene: 171,00 (iki yılda bir yaptırıyorum 342 TL ikiye böldüm)
    4. Bakım: 10.000 km de bir 500 TL

Toplam: 2.626 TL, benzin masrafını yazmadım. Şehiriçi 8, şehirdışı 5 lt gibi tüketim bulunmakta.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Japonların arıza konusundaki durumunu bilmeyen yoktur. Şirketimizde 2005 Civicde var. Sıfırdan beri bizde. 2005 model ve ikinci el fiyatı 60.000 TL. Japonlarında böyle bi sorunu var.
  • srdn81 S kullanıcısına yanıt
    Hocam nerde ikamet ediyosunuz sigorta kasko 1500 TL.
  • Ankara

• 6-6,5 lt yakması için yoldan çok ibreye bakmak lazım .2016 modeline 2019 sigorta 1300 tl çıkmıştı vergi 1536 muayene 423 tl
  • Bizden kaynaklı bilmiyorum ama sakin sürüşte trafiğe takılmazsanız bundan pek oynamıyo. Ben bakmam takip de etmem ama benim yaş 30 patronun 52. O ve benim ortalamam bu.
  • 1990 Broadway

1. Vergi: Yıllık 198 TL

2. Sigorta+Kasko: Gerektirmez.

3. Muayene: 171,00 (iki yılda bir yaptırıyorum 342 TL ikiye böldüm)

4. Bakım: Yağ lambası yanana kadar devam, yağ değişimi 250 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: cileli_sofor

Bizden kaynaklı bilmiyorum ama sakin sürüşte trafiğe takılmazsanız bundan pek oynamıyo. Ben bakmam takip de etmem ama benim yaş 30 patronun 52. O ve benim ortalamam bu.
    2016 premio plus otobanda 6-6,5 lt ,şehir içinde kullanıma ve trafiğe bağlı olarak 9 lt'yi geçtiği de oluyor.
  • Sigortasız gezmenin cezasından haberiniz vardır sanırım. Allah esirgesin başınıza bi kaza gelirse olacakları düşünmek bile istemiyorum.
  • cileli_sofor C kullanıcısına yanıt
    Alacan bi Broadway araziye vuracan. . .

bana mısın demez. . .

arazide kim sigorta sorsun :)
  • İstanbulda 7.2 üstünü hiç görmedim çok şükür. Sanıyorum baya devirli kullanıyosunuz arabayı.
    Hocam devir 3 ü pek geçmez ama şehir içinde araç çok yakıyor

• Komple 1 depo şehiriçi bitirmem azdır ama bi kaç kere denk geldi Onlarda da 7,2 nin üstünü görmedim.(Pompa ölçümü.) Araba 1500 devirde gayet güzel yürüyo. Vites değişimi 2000 2250 devir arası yapıyorum düz yolda. Çok dik olmadıkça 3000 deviri araba hiç görmüyo. Devir saatiyle değilde daha çok gaz açısıyla ayarlıyorum ve belli ki bu sistem baya da işe yarıyo. Işıklara mesafam varsa vites düşürerek kompresörle yavaşlıyorum aracı boşa atmamaya özen gösteriyorum, ani hızlanmalardan kaçıyorum, mümkün mertebe fren kullanmamaya çalışıyorum. Aracım 142000 km de ve baskı balatamla ilgili en küçük sorunum da yok.
    Bunları deneyeceğim bakalım değişecek mi

• tüplü cruze al keyfine bak 6 aylık vergisi 365 lira lpg de şehir içi 15km ortalama hızla hep kısa mesafe kullansan bile en fazla 40 kuruş yakıyor normal kullanımda 30 kuruşlarda uzun yolda dahada düşecektir sorun vs de yaşamazsın bakımlı olursa konforuda çok güzel cruze öneririm her türlü
  • 1.6mjet cidden masraflı bir motor. hele doblo gibi ağır kasa olunca yakıtta uçup kaçıyor. bir baskı balata değişimi 3000-3500 liraya patladı volan falanda değişti tabi ama genede uçuk fiyatlar bence.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.