Şimdi Ara

Sizce Cimri Miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu aralar işte yiyecegim yemegimi evden götürüyorum ve evden götüremediğim zamanlar yemek için en fazla 3-3.5 tl civarı para harcıyorum.

Ayrıca evde sudan tasarruf yapmak için çamaşır makinesinin suyunu bidonlara dolduruyor şifonda bu atık suyu kullanarak sudan tasarruf ediyorum.

Eski kıyafetlerimi giyinerek yeni kıyafet almıyorum. Aynı şekilde eskimemiş ayakkabılarımı giyerek yeni ayakkabı almıyorum.

Evde internet varken dışarıda kesinlikle sinemaya bile gitmiyorum.

Asosyalim. Ne kız ne de erkek arkadaşım var.

Dışarıda yemek yiyip içmiyorum.

Yakında aşırı pintiler programından gelecekler diye endişeliyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence cimri değil tutumlusun .Ayrıca kapitalist sistemin bize dayattığı "tüketim toplumu" sisteminden çıktığın için seni tebrik ediyor birikimlerini yararlı şeylerde kullanmanı öneriyorum.

• Solo bir birey olduğun için en iyisini yapıyorsun en azından tüketen bir insan değilsin. Kimselere para kaptırmıyorsun.
  • Yo değilsin hocam.
  • Sen bakma bunlara kardeş cimriliğin kitabını yazmışsın

• Cevaplarınız için çok mutlu oldum. Pinti biri degilim paylaşırım ama gereksiz yere neden bir şeye ederinden çok para vereyim? Neden suyu çok harcayayım? Gri atık su nedir bilmeyen adamlar cimri diye beni genelledikleri zaman sinirlerim bozuluyor.

• Değilsin.
  • en güzeli. işte özendiğim hayat. bir kendine uygun bir eş bulursan bas nikahı gitsin. siz zengin olursunuz bak demedi deme.
  • Bizim ofiste duran çiçekle aynısınız tek fark o senden de pinti besinini kendi üretiyo

Her şeyi anladım da arkadaşlık yok dışarda etkinlik yok nasıl yaşıyon hocam

• Swonz kullanıcısına yanıt
    Güldürdünüz:) mizahi bir yaklaşımınız var :) o kadar da vahim sayılmam ama.

• Hocam tuvaletten ciktiktan sonra ellerini yikiyor musun
    Yoksa cimrilikten su harcamayip öylece tuvaletten cikiyor musun?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • guzellerguzeli G kullanıcısına yanıt
    Kendim gibi birini bulursam ne iyi. :) umarım. Sagolun güzel dilekleriniz icin:)

• Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt
    Yok artık:) suyu azar azar açıp elimi sabundan durulayana kadar suyu kullanıyorum. Ama gri atık suyun yüzde 70'ini israf etmiyor geri dönüştürüyorum. :) dediğim gibi pinti degilim :) pintiler kurnaz olur paylaşmaz. Benim olayım farklı.

• Dışarda para harcamadan da gezebilirsin. Mutluluğun içinde para harcamayı inkar etme arkadaş ortamına gir mesela

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ennican41 E kullanıcısına yanıt
    Sanattan anlayan arkadaş grubu olsa iclerine gireceğim de herkes kârı kız peşinde. Benim de o taraklarda bezim yok hocam.

• turist ömer kullanıcısına yanıt
    O kişisel tercihin tabiki para harcamaman iyi birşey olabilir ama mutluluğundan da taviz verme ben verdim şu son 1 2 haftadır kötüyüm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yaş kaç hocam ve bu pintilik ne zaman başladı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ennican41 E kullanıcısına yanıt
    Anlıyorum sizi. Haklısınız. Bazen bir yerden kısınca başka yerden çıkıyor.

• Yaş 26. Hep tutumluydum ama son zamanlarda ekonomik kriz olunca biraz panik geçirdim ve maaşımı kurusu.kurusuna biriktirmeye ve değerlendirmeye başladım. Son 6 aydır deli gibi para biriktiriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turist ömer -- 18 Ekim 2018; 23:41:5 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.