Şimdi Ara

SİZCE BU KORONA BELASI KURBAN BAYRAMINDA BİTERMİ ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim umudum Ramazan bayramında bitmesiydi yine nasip olmadı inşallah umudum Kurban bayramına kaldı sizce ne olur hayat normale döner mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu ülkede bitmez. Sonbaharda yeni kapanmalara hazırlıklı olmak lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mebasta kullanıcısına yanıt
    Covid diger ülkelerde biter, Türkiye'de bitmez; yok öyle birşey. Her ülkede (faz farklılıkları haric) aynı anda başladı, her ülkede (faz farklılıkları hariç) aynı anda biter. Bitiş tarihi de tahminen 2025, cunku World Bank 'ın Covid-19 hazırlık ve misilleme programı belgesinde proje kapanış tarihi Nisan 2025 yazılı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mebasta

Bu ülkede bitmez. Sonbaharda yeni kapanmalara hazırlıklı olmak lazım.

İnşallah dediğiniz gibi olmaz

• Kütahyalı 77 kullanıcısına yanıt
    Oldu bile. 1,5 yıldır dallanıp budaklanarak artarak devam eden şey, hiç 2 ay sonra biter mi?

Böyle inşallahlar ile biteceğini sanan kişileri gördükçe açıkçası ben hiç bitmemesini istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Oldu bile. 1,5 yıldır dallanıp budaklanarak artarak devam eden şey, hiç 2 ay sonra biter mi?

Böyle inşallahlar ile biteceğini sanan kişileri gördükçe açıkçası ben hiç bitmemesini istiyorum.

Kardeş her geçen gün vaka ve ölüm sayısı azalıyor bu siz i umutlandırıyor mu ?

18 günlük kapanma döneminde vaka sayıları tabi ki düşüyormuş gibi gösterilecekti. Medyada "18 günlük kapanma meyvesini veriyor" diye boncuklar dağıtlacaktı. Fareyi incitmeden şey yapmak diye bir deyim var :)

• quote:

18 günlük kapanma döneminde vaka sayıları tabi ki düşüyormuş gibi gösterilecekti. Medyada "18 günlük kapanma meyvesini veriyor" diye boncuklar dağıtlacaktı. Fareyi incitmeden şey yapmak diye bir deyim var :)

World matters denilen dünyanın bütün verilerin işlendiği tabloya bile giren sağlık Bakanlığı'nın resmi tablosuna inanmıyor musunuz

Konu benim ona inanıp inanmamam değil. O "tablo" ya ben inandım diyelim ne değişecek? veya "inşallah kurbana kadar bu illet biter" diye dualar etsem, velev ki, 83 milyon dua etse, ne değişecek :)

• quote:

Konu benim ona inanıp inanmamam değil. O "tablo" ya ben inandım diyelim ne değişecek? veya "inşallah kurbana kadar bu illet biter" diye dualar etsem, velev ki, 83 milyon dua etse, ne değişecek :)

Duaya inanmıyor musunuz ?

Ben ateistim, ne duası :)

Dua ile bu tedbirler pardon covid bitecekse besmele ile müslüman olup dua da edebilirim fakat ülkenin zaten %99 u öyle ve tedbirlerin pardon salgının en sert olduğu ülke, yani öyle yapmam bi işe yaramaz :) Dünya Bankası yazmış oraya, covide hazırlık pojesinin bitiş tarihi 2025 yazmış. O tarih dualar ile değişir mi hiç :)

• quote:

Ben ateistim, ne duası :)

Dua ile bu tedbirler pardon covid bitecekse besmele ile müslüman olup dua da edebilirim fakat ülkenin zaten %99 u öyle ve tedbirlerin pardon salgının en sert olduğu ülke, yani öyle yapmam bi işe yaramaz :) Dünya Bankası yazmış oraya, covide hazırlık pojesinin bitiş tarihi 2025 yazmış. O tarih dualar ile değişir mi hiç :)

Kardeş senin düşüncelerine ve inancına karışamam ama biz müslümanlara göre ALLAH'ın izni olmadan yaprak bile kımıldanaz zaten İSLAM'ın kelime manası teslimiyet tir yani biz korona virüsünün ALLAH'IN biz kullarına verdiği bir musibet ve ikaz olarak görürüz çünkü biz kullar olarak çok azdık ve şımardık yani korona'nın ülkemizde ve dünyada ne zaman biteceğini aciz kullar değil sadece ALLAH bilir

İsrail de bitti mesela. Dua ettiler galiba...

• quote:

Orijinalden alıntı: fero01

İsrail de bitti mesela. Dua ettiler galiba...

Nereye bitti ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fero01 -- 14 Mayıs 2021; 17:20:17 >
  • Bu akşamki haberlere dikkat et. "18 günlük kapanma ile vaka sayılarında hedef 5bin altı hedefleniyordu açılmaya 2 gün kala bu hedefin cook uzagındayız" diye haber cıktı, sence bu ne anlama geliyor? Kapanma daha da uzatılacak anlamına geliyor.

Vaka sayılarında hedeflenen rakam tutmadı diyerek, kapanmayı Haziran'a kadar uzatacaklar. Bu bir temenni değildir, medyadan verilen mesajlardan bir tahmindir. tahminimde yanılmayı isterim tabi ki fakat plan böyle yapılmış bir kere.

• quote:

Bu akşamki haberlere dikkat et. "18 günlük kapanma ile vaka sayılarında hedef 5bin altı hedefleniyordu açılmaya 2 gün kala bu hedefin cook uzagındayız" diye haber cıktı, sence bu ne anlama geliyor? Kapanma daha da uzatılacak anlamına geliyor.

Vaka sayılarında hedeflenen rakam tutmadı diyerek, kapanmayı Haziran'a kadar uzatacaklar. Bu bir temenni değildir, medyadan verilen mesajlardan bir tahmindir. tahminimde yanılmayı isterim tabi ki fakat plan böyle yapılmış bir kere.

hayır uzama yok pazartesi her yer açılacak sıkıntı yok yaz boyu rahatız vakalar uçsun isterse yasak olmayacak ama eylül de yine tam kapanmalar binebilir üstümüze en azından eylül sonuna kadar kafamız rahat olacak

• YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt
    Duygularım seninle fakat mantığım farklı konuşuyor. Yine d umarım dediğin gibi olur. Ben de bu mayıs bisikletle dışarı çıkamadım. e-devletten izin belgem var. fakat o bisiklette işe yaramaz. her yerde bekçi dolaşıyor, yüz göz olmak istemiyorum.

bu arada hocam, şu 4000+ sayfalık covid ana konusu dışında bölüm altındaki diger konulara da uğra ara sıra. Hep alıntı ile olmasın, bazen sen de bak , tıkla. Unutma o ana konuda daha cok pandemistler var. Bu konularda biraz daha normal vatandaşlar var.

• quote:

Duygularım seninle fakat mantığım farklı konuşuyor. Yine d umarım dediğin gibi olur. Ben de bu mayıs bisikletle dışarı çıkamadım. e-devletten izin belgem var. fakat o bisiklette işe yaramaz. her yerde bekçi dolaşıyor, yüz göz olmak istemiyorum.

bu arada hocam, şu 4000+ sayfalık covid ana konusu dışında bölüm altındaki diger konulara da uğra ara sıra. Hep alıntı ile olmasın, bazen sen de bak , tıkla. Unutma o ana konuda daha cok pandemistler var. Bu konularda biraz daha normal vatandaşlar var.

hocam ben virüse inanıyorum yoğun bakıma girip gözümle ordaki yaşananları gördüm benim eleştirim pandeminin yönetilememiş olması ingilterede bugün 0 ölüm var çoğu avrupa ülkesi abdde dahil aşı ile virüsü bitirdi bana diyeceksin neden aşı olmadın henüz MRNA aşılarına güvenmiyorum ama bu aşının saha etkinliğnii iyi biliyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.