Şimdi Ara

Sizce Bir Forum Nasıl Yönetilmeli? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
2
Favori
3.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şikayetlere işlem yapılırken biraz ezbere işlem yapıldığını düşünüyorum.
    *Örneğin hesap satışı konularının büyük bir kısmını şikayet etmiştim. İlk şikayet ettiğim konu için 2 kez şikayet atmak zorunda kaldım. 2. şikayetimde forum kurallarının hesap satışı ile olanını aynen kopyala yapıştır yaptım konu kapatıldı.

Aynı zamanda yöneticilerin/modların bölümü kontrol ettiğini de düşünmüyorum. Tekrar aynı konudan örnek vereceğim, sen de taktın hesap satışına demeyin aklıma gelen ilk örnek olduğu için yazıyorum.
    *Şimdi bildiğiniz üzere forumda hesap satışı ve paylaşımı yasak. Ama bu amaçla konular açılıyor ve kapatılmıyor. Kapatılıyor da şikayet gelirse. Şimdi yöneticilerin/modların konu kapatması için ille de şikayet mi gelmesi gerekiyor. Yoksa umursamadıkları için mi kapatmıyorlar.

Tabi yöneticilerin bundan önce forumdaki trollerin/toxiclik yapanların (çoluk çocuk demek istemiyorum aralarında eminim 30lu yaşlarda adamlarda var) cezalandırılması gerekiyor. Örnek vermek isterdim aslında bugün yaşadığım bir olaydan ama isim verip rencide etmek istemiyorum arkadaşı.

Genel olarak böyle. Modlardan ekstra bir şey istemektense önce yapmaları gereken görevi yapmalarını rica ediyorum. İyi forumlar.
    Not: Malum olaylardan bahsedilmiş zaten bahsetme gereği duymadım.

• Mithrandir. kullanıcısına yanıt
    O zaman etkisiz miş desem saçma olur ama yine de 2015 de baya aktif di

Buralar

• Forum yonetimini bilmem ama uye profili eskisi gibi degil. Onceden birseyler katmaya calisan cok insan vardi simdi ise bu sayi bir elin parmaklarini gecmiyor. Gunluk konulara bakiyorum, ne var ne yok kim ne yazmis diye soyle bir suzuyorum ama cevap verecek konuyu ben bile bulamiyorum. Bence hersey TR serveri acildiginda basladi...
    Sorun sadece yonetimden kaynakli degil, uye profili oyuncu yapisi ile orantili degiskenlik gosterdigi icin ister istemez forum da tipki oyun gibi olumsuz etkilendi. Forumu, simdiki uyelerin cogu kendini ispat edebilecegi bir alan olarak goruyor. Bu yuzden konular artik forum cizgisinden uzaklasiyor.
    Olayi bence sadece kendi pencerenizden gormeyin, biraz genis gormeye calisin. O zaman daha net anlarsiniz beni. Bu durumu duzeltmek icinde sadece yonetimin degil, forumdaki uyelerin destegi gerek. Gordugunuz konulari yanlislari 7/24 zaman farketmeksizin bildirin, dogrusu ne olmali veya ne olmamali, Sikayet,PM, Mention veya akliniza hangi yol gelirse bildirin ki, biz o noktaya yogunlasalim. Bizde insaniz, basit bir Mod olarak elimden geleni yaparim ama bunu siz olmadan yapamam.
    Yonetici nasil olmalidan once yonetimi nasil saglariz sorusu daha cok onem kazaniyor bu anlamda. Bizden birisine ulasipda cevapsiz veya havada kalan sorusu fikri olan var mi? Ben bana gelenleri elimden geldigince doru yerlere iletiyorum. Yetersiz kaliyor olabilirim cunku bende insanim, isim ailem ve farkli seylere zaman ayiriyorum ve bu yuzden bizim goremedigimizi sizin gorup en azindan bize bildirmenizi istiyorum.

• GurcellOnline kullanıcısına yanıt
    * Konuyu mümkün mertebe geniş kapsamlı tutmaya çalıştık ve o yüzden "yöneticiler" kelimesinin tercih ettik ki birilerini hedef gösterdiğimiz düşünülmesin.

* Buna rağmen tüm eleştiri ve sitemlerin hangi noktaya veya kime toplandığını sen de takdir edersin.

* Bunun yanında "Eskisi kadar foruma dahil olmama" noktası dışındaki tüm eleştirilerimden özellikle seni tenzih ederim.

* Zaten neredeyse diğer tüm üyelerinde görüşleri bu şekilde.

* Geniş pencereden bakma noktasında bir birliktelik sağlayabilmek için ilk etapta forumda "Aktif", "Oyun hakkında bilgili ve ilgili", "Sevilen" ve "Güvenilen" bir bölüm yönetimi olmalı ki bizler de onun etrafında toplanabilelim.

* Tek bacak üzerinden düzeltilebilecek bir durum olmadığında hem fikirim ama nereden başlanacağı noktasında herkes kendi penceresinden bakıyor haklı olarak.

* Haliyle bizlerde yukarıda saydığım özellikleri olan bir yönetim istiyoruz.

* Tabi ki senin de bahsettiğin üzere her insanın kendi özel hayatı da mevcut ve her yönetici her an aktif olmayabilir ama günün büyük bir bölümünde forumda dönüşümlü de olsa aktif olabilecek bir yönetim kadrosu kurulabilir.

• zamanında ismini vermek istemediğim kişilere ayrıcalıklı davranılmıştı.

not: kim onlar demeyin, bilenler bilir.
  • Tr serverın da oynuyoruz ne kadar toxic boş tiplerin olduğunu biliyoruz.İşte o tipler bu forumda da bolca var.Nedendir bilinmez bu tipleri banlayan ceza veren yok.Ceza almayan bu velet sürüsü forumu kirletmeye devam ediyor.insanlarda bunu görüyor ve forumdan soğuyor.
    *Ceza sistemi daha katı olmalı
    *Modlar yaşça olgun kişiler olmalı.
    *Faydalı konu açanları ödüllendireceksin.
    *Forumda aktif sevilen kişilere görevler verilebilir.
    bu kadar basit çözümler var ama umudum hiç yok öyle bakıp geçiyorum artık konulara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermandgn -- 8 Mart 2017; 23:8:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GurcellOnline

Forum yonetimini bilmem ama uye profili eskisi gibi degil. Onceden birseyler katmaya calisan cok insan vardi simdi ise bu sayi bir elin parmaklarini gecmiyor. Gunluk konulara bakiyorum, ne var ne yok kim ne yazmis diye soyle bir suzuyorum ama cevap verecek konuyu ben bile bulamiyorum. Bence hersey TR serveri acildiginda basladi...
    Sorun sadece yonetimden kaynakli degil, uye profili oyuncu yapisi ile orantili degiskenlik gosterdigi icin ister istemez forum da tipki oyun gibi olumsuz etkilendi. Forumu, simdiki uyelerin cogu kendini ispat edebilecegi bir alan olarak goruyor. Bu yuzden konular artik forum cizgisinden uzaklasiyor.
    Olayi bence sadece kendi pencerenizden gormeyin, biraz genis gormeye calisin. O zaman daha net anlarsiniz beni. Bu durumu duzeltmek icinde sadece yonetimin degil, forumdaki uyelerin destegi gerek. Gordugunuz konulari yanlislari 7/24 zaman farketmeksizin bildirin, dogrusu ne olmali veya ne olmamali, Sikayet,PM, Mention veya akliniza hangi yol gelirse bildirin ki, biz o noktaya yogunlasalim. Bizde insaniz, basit bir Mod olarak elimden geleni yaparim ama bunu siz olmadan yapamam.
    Yonetici nasil olmalidan once yonetimi nasil saglariz sorusu daha cok onem kazaniyor bu anlamda. Bizden birisine ulasipda cevapsiz veya havada kalan sorusu fikri olan var mi? Ben bana gelenleri elimden geldigince doru yerlere iletiyorum. Yetersiz kaliyor olabilirim cunku bende insanim, isim ailem ve farkli seylere zaman ayiriyorum ve bu yuzden bizim goremedigimizi sizin gorup en azindan bize bildirmenizi istiyorum.

Şu yoruma çoğunlukla katılıyorum diyeyim. Açıkçası pek söz sahibi olamasam da forumda ben burada 200x'li yıllardan beri varım. Ben yazı yazmayı okumayı öğrendiğim zaman ablam bir sıkıntım olduğunda donanım haber sayfalarına bakmamı oradan bilgi alabileceğimi göstermişti ve çeşitli üyeliklerle burada durdum. Zaman zaman koptum sınavdır odur budur ama yine işin sonunda ben hep buralarda bir yerlerdeydim. Konuyu getirmek istediğim ben sezon 3te başladım bu oyuna ve dh lolde o zamandan beri takılırım hemen hemen o zamandan bu zamana değişiklikleri hemen hemen gördüm. Ben de kişisel yorumlarımı katmak yemeğin içine tuzumu koymak isterim.

Gurcell'in dediği gibi bence de herşey TR serverının açılışı ile başladı. Oyuncu kitlesinin yaşı düştü ve haliyle bu forumdaki lol oyuncularınında yaş ortalaması aşağı düştü. Aslında yaş demek doğru değil beyin yaşı demek istiyorum anlamışsınızdır derdimi. Her neyse bu düşüşün ardından bir de olaya post kasan arkadaşlar karıştı. Çok çok çok aşırı iyi hatırlıyorum sırf tost yazıp post kasanlar vardı. İspiklemek veya şikayet etmek olmasın aklımda kalmışsın mesela glumblapinta seni örnek veriyorum abi çok rahat bir sürü konuda harbi harbi tostlarını gördüm. Bir dönemin tost efsanesiydin. Bunu bende yapıyorum başkası da yapıyor yani bu lol bölümü bilgi merkezi olmaktan çıkıp post merkezi haline geldi. Herkes deli gibi post kasıyor.

Bu forumu bu şekilde takip eden arkadaşlar (yöneticiler modlar artık her ne ise) bunu çok rahat farkedebilmeli. Yani ille o adamın ceza alması için ana avrat burada birilerine sövmesi spam yapması veya her hangi bir kuralı çiğnemesi olmamalı. Abicim bir insanı gördün post kasıyor forumu rezil ediyor bir süreç içerisinde takip edilmeli ve buna devam ettiği sürece ceza almalı. Süreç olayı neden derseniz ben şuan o bir dönemin tost efsanesi glumblapintanın öylesine post attığını pek görmüyorum. Arada sırada illaki olacak (kanalın hayırlı olsun mesela çok yaparım ). Kişi kendini değiştirebilir veya ne bileyim bir farklılık oluşturur kendine yazık olmasın bir kişiyi de kaybetmeyelim.

Burada gurcelli suçlayan olursa bence yanlış düşünüyordur. Geçmişten hatırlarım ben bu adama doğru düzgün bir soru sorsam her türlü cevaplardı hiç sektiğini görmedim. Elinden geleni yaptığını düşünüyorum ve bu konuda da teşekkür ediyorum senden.

Konu sahibinin değindiği bir nokta var LOL'ün bittiğini söylediğimiz ama lolün bitmediği ve devam ettiği. Evet çok doğru lol cidden bitmiyor aksine yükseliyor ama kalitesi düşüyor kardeşim. NALCS'de tsm 300k twitchte vururken ben bu sene 1 tane lcs maçı izlemedim. Forumun ölmesi biraz oyunla da kaynaklı ne yazık ki.

@Tonyukuk 'un mesajını gördüm kendisi haklı. Gurcell seni yukarıda gayet güzel övdüm iyi huyların ve çaban var anlıyorum sende insansın ama açıkçası bende gördüm bu forumda ayrıcalık yapıldığını. Hatta birisi bana özelden mesaj atmıştı gurcell beni seviyor falan fistan diye konuya çok girmek istemiyorum mazide kalan bir olay ama işin ucu ayrıcalık kavramının ortada oluşuna parmak basıyor.

Yani en son şöyle bir toparlayacak olursam herkesin kendisine çeki düzen vermesi gerekiyor. Postçu ve tostçu arkadaşlardan kurtulmamız (bunu bizde yapıyoruz bizimde bunu bırakmamız lazım), yöneticilerimizin biraz daha gayret etmesi ve bazı ortada olan hataların düzeltilmesi gerekiyor. Ama kimse buranın 2015 gibi olmasını beklemesin. Artık burada renekton rehberi yapacak OBA'lar yok ne yazık ki.

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Litation -- 8 Mart 2017; 23:32:3 >

• Yillardir isitilip geliyor bu konu ama hala bugune kadar kimi kayirdigimi hala ben bile bilmiyorum. Surda samimi konustugum 2-3 kisi varsa bunlarin yarisinin kalemini ben kirmisimdir.
    Kayirdigim adamlar muhtelemen duzgun konu acmaya calisanlardir o da zaten olmasi gereken. PM atip birkac sey sorarlar, yardimci olurum, konu taslagi gonderirler "tamam ac" derim o dur yani.
    Bunun haricinde forum kurali ihlal etmesine ragmen goz yumdugum 1 kisi bile yok. Hatta sirf bu yuzden kusup giden cok arkadasim oldu. "Tamam, onlara ceza veriyorsunda bana da mi ceza?"diyen cok kisi oldu. Kural kuraldir benim icin, kim olursa olsun isletirim o kurali.

Şifalı Bitki
    Varsa aklinizda bir isim veya kendiniz icin talebiniz, soyleyin bana veya bir baska yoneticiye hic farketmez. Ben elimden geleni yaparim sizin icin.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Ben s3 de buralarda takılmaya başlamıştım Halfkill di nickim pikaçulu.*KıL fln vardı o zamanlar işte ondan önceside vardır.Hydrogena lar crimson elit rivenler bissurü mevzu döndü burda.Bi grup var böyle her konuya girip saçma sapan yazanlar bi ara adminler bazı üyelerin kankiliğinde bişeyler yapıyodu şahsen ben o zaman bıraktım lol forumunu dolandırıcı olan adam banlanmamisti nick fln degistirdi ni süre yazmadı crimson elitci.onu ima eden bisey yazilsa siliniyordu adminler tarafından sahsen midemi bulandırmıştı.hatta o zamanda bu konu benzeri bi konu acmistik modlar ilgilenicez diyip bisey degismemisti.

Gürsel bey ben bu foruma ilk girdigin andan itibaren gordugum bi insan beni belki hatirlar hatirlamaz.suçu onda bulmuyorum diger yetkililerde buluyorum.

Konuyuda arkadaşım söyledi o yuzden girip bi kac bisey yazmak istedim.Oyunuda bıraktım ama forumu oyundan cooook oncelerde bırakmıştım.

Edit : crimson elite yazdım diye basima bi is gelir mi bilemiyorum ins mesajim silinmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayburtlu -- 9 Mart 2017; 1:7:31 >

• şu konuya bile mesaj atan kişi sayısı bi elin parmaklarını geçmiyor şuan. konular hep aynı kişiler tarafından açılıyor, altına hep aynı tipler gelip konuları baltalıyor, bi iki kişi ciddi cevap yazıyor yardımcı olmaya çalışıyor bütün konular aynı şekilde. bu da bi süre sonra milleti doğru düzgün bişeyler yapmaktan uzaklaştırıyor. açın konularda bi gezinin demek istediğimi anlarsınız, takip edenler de biliyo zaten bu mevzuyu.

yönetimin suçu vardır yoktur orayı bilmiyorum ben bi hatalarına denk gelmedim, bahsedilen mevzularda da bölümü takip etmiyordum fazla vaktim yoktu, ama bölümle ilgilenen konu açan konulara yazan bi yönetici yok bölümde orası aşikar.

ama benim düşüncem asıl etkileyen şey bu değil de, trdeki lol oyuncu kitlesi. redditten örnek verilmiş, ordaki oyuncu kitlesiyle ülkemizdeki oyuncu kitlesi maalesef aynı değil. sunucuda aklı başında oyuncu sayımız zaten az, bu forumu kullanan aklı başında kaç tane adam bulabiliriz ki? bölümde istenen sevilen mantıklı yorum yazan adamlar çoğunluğa bakıyor, bi süre sonra 'ulan benim burda ne işim var' diyor gidiyor bence.

konuya nasıl girdim başını yazarken unuttum şimdi yatıyorum saçmalamışsam affola sabah editlerim biraz daha

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu bölümdeki modların adminlerin her neyse tek kötü yanlarının ve forumun kalitesinin düşürdüklerinin göstergesini buraya yazıyorum

**İki kişi arasında bir tartışma varken X ile Y kişisi arasında olsun bu. X kişisi Y kişisini şikayet ediyor hatta üstüne Y kişiye gıcık olan 1-2 kişin daha şikayet ediyor Y kişisine bi uyarı puanı veya ban atıyorsunuz. YANLIŞ! Şöyleki;

--X kişiside Y kişisine hakaret etmiş ? Olay tek taraflı değil ki ? O Şikayet edilmedi diye sen ona bi yaptırım niye uygulamıyorsun ? Bu bölümdeki modların malesef kötü yanı şikayet edilen mesaj/mesajların kimler arasında bir tartışmada geçtiği şikayet edilmese bile o kişininde kural dışı birşey yapması ban veya uyarı sebebi olmalı

**İkinci husus ise diyelim bi şampiyon hakkında biri bilgi almak istiyor konu açıyor. Bunu "Şampiyon ve Rehber" bölümüne değilde "Lol Genel"e açıyor. Şimdi bu durumda empati yapmak lazım. Hiç kimsenin nerdeyse bakmadığı bir bölüme konu açılınca adam baktı mesaj yok yardım eden yok vs lol genelde herkes oraya açıyor. Bu durumda bence pek karışılmaması gerektiğini düşünüyorum çünkü sadece lol değil donanımhaber içindeki bütün bölümlerdeki konuların nerdeyse tamamına yakını olması gereken bölümlerin alt bölümlerinde değil

**Üçüncü husus ise bazı adminler gırgırınamı yapıyor bilmiyorum ama kaldırılan mesaj veya uyarı puanı almamıza sebep olan mesaj gözükmüyor bunu bilerekmi yapıyolar ? Mesela ben diyelimki kötü bi mesaj yazdım bana bildirim geldi mesajla ilgili banlandığım veya uyarı puanı aldığım hakkında. Attığım mesajı göremiyorum içeriğini göremiyorum veya kaldıran mesajı göremiyorum neden ? Bazen keyfe keder ceza puanı atıyım veyahut bölüm uzaklaştırması vereyim diye bi politika varmış gibi seziyorum

**4. Olarak ve en en uyuz olduğum husus. Bi üyenin yaptığı kötü bir davranışın bedelini tam veriyormusunuz ? Bu forumda birisi bana bildiğiniz ana avrat kayarak küfür etmişti belki çoğunuz bilir hatta bana forumu bırak falan diyenlerde olmuştu o arkadaş banlanınca başka hesaptan bildiğiniz kısaltarak yazıcam "o... Ç... A.. K.." Falan mesaj yazdı buraya. Ya allah aşkına böyle yapan bir üyenin yaptırımı sadece mesaj silmekmidir ? Ne olacak benim gururum haysiyetim o insanın karşısındaki duruşum ? Bi üyenin bazı mesajları siliniyor siliniyor ama ne hikmetse bi türlü uyarı puanı, bölüm uzaklaştırması veya ban alma raddesine gelmiyor ? Bazı burda arkadaşlarım varki sadece 1 hakaret içerikli mesajdan banlandılar. Ya önce bi uyarı puanı ver mesajı kaldır. 2.,3. Ye şöyle böyle olur diye bilinçlendir üyeyi

Şimdilik bu kadar başka eksiklikler görürsem söylerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 9 Mart 2017; 5:22:1 >

• Sezon 3te buralardaydim genelde. O zamanlar troll niteliği taşıyan üyeler yine buradaydı ama gerçekten yardımlaşma konusunda olsun aktiflik konusunda olsun çok daha iyiydi bu bölüm.

Oyundaki acemi evresini burası sayesinde geçtim. Zamanında arkadasimla 1v1 aticaktik oyundan pek anlamazdik. Akali vs Jax secmistik eslesmeyi, bunun konusu açıp Akali için nasıl oynamam gerektiğini ve Jaxe karşı nasil bir build yapılması gerektiğini sormuştum. Çok güzel mesajlar gelmişti bayağı yardımcı olmuşlardı bana.

Aynı konuyu şimdi birisi açsa ne olur? Muhtemelen cevaplar "post" "yasuo al teq at" şeklinde olur.

Neyse 1 seneye yakın devam ettim aktif bir şekilde burada takılmaya. Ama kötü bir döneme denk geldim. Gozlerimizin önünde erimeye başladı bölüm. Saçma postlar mı dersiniz troller mi dersiniz, artık bilmiyorum.

Sebebine gelince illa ki yöneticiler diyemem ama bölüme/foruma özen gösterilmediği apaçık belli.

Birazcık saçmaladim, geçmişe gittim ama mesajım bulunsun istedim. Bir çeki düzen verilmesi şart. Umarım bu konu bunun için bir adım olur.

• GurcellOnline kullanıcısına yanıt
    * Benim kişisel olarak zerre kadar ne bir beklentim ne de bir talebim var usta.

* Benim hiç bir zaman yönetici olmak gibi bir kaygım, niyetim veya başvurum olmadı.

* Zaten şu konuyu ben açtığım için artık öyle bir teklif gelse de kabul etmem yakışık almaz.

* Ama ben neredeyse bu forumda; bu forumla büyüdüm.

* Alacağım bilgisayar parçasından arabamın modeline, telefondan kahve makinesine ve hatta hasretle beklediğimiz yavrumuzun özenle seçtiğimiz en ufak ihtiyacına bile bu forumun üyelerinin yardımıyla karar verdik.

* Şu hallere düşülmüş olması beni gerçekten üzüyor.

* Tüm derdim ve sıkıntım da budur.

* Onun dışında durumun gelişimiyle ilgili bir özel mesaj gönderdim sana.
  • Konudaki kişi sayısının azalması bence yöneticilerin tutumuyla ilgili değil. Maximum %20 o sebeple olabilir, onun dışında sebepler tamamen farklı.

O sebepleri şimdi yazamayacağım. Sanırım mithrandir bi konuda çok güzel anlatmıştı, hatırlıyorsa yine anlatmasını isterim.

Ama buna rağmen burada güzel bir topluluğuz, çok kişi olmasa da belli başlı insanlar var ve nadiren de olsa yeni gelen insanlar bölümü güzelleştiriyor.

• ben bu durumun pek yöneticilerle alakalı olduğunu düşünmüyorum.yöneticinin olduğu her yerde bu tür tartışmalar olur.bu sadece donanımla ilgili bir problem değil.her mecra bu şekilde.o güzel insanlar o güzel atlara binip gittiler.ben bu oyuna başladığımda üni talebesiydim.şu an 27 yaşındayım.eski hesabımın şifresi bile aklıma gelmiyor.angut gibi bir nesil gümbür gümbür geliyor.o eski insanlar da elini eteğini yavaş yavaş çektiler her yerden.sadece burası değil ekşide böyle incide.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Affection and Hatred

Konudaki kişi sayısının azalması bence yöneticilerin tutumuyla ilgili değil. Maximum %20 o sebeple olabilir, onun dışında sebepler tamamen farklı.

O sebepleri şimdi yazamayacağım. Sanırım mithrandir bi konuda çok güzel anlatmıştı, hatırlıyorsa yine anlatmasını isterim.

Ama buna rağmen burada güzel bir topluluğuz, çok kişi olmasa da belli başlı insanlar var ve nadiren de olsa yeni gelen insanlar bölümü güzelleştiriyor.

* Şimdi bu durum sizin "yönetici" ünvanlı arkadaştan ne beklediğinize bağlı olarak değişir üstad.

* Yönetici bu forumu çekip çevirmekle mi yükümlüdür yoksa sadece kolluk kuvveti midir?

* Eğer sadece suç-ceza durumuna karar verecekse adı neden "yöneticidir"?

* Keşke o %80 diğer sebepleri de yazsaydın da onun üzerinde anlatabilseydim.

* Benim yöneticiden beklentim bir sıkıntı baş gösterdiğinde süratle ve kesin şekilde müdahale etmesi, yöneticisi olduğu bölümün güncel gelişmeleriyle ilgili azami bilgiye sahip olması, bölümdeki konulara bu bağlamda da dahil olup gerekirse yön verebilmeli.

* Ha mevcut durumda yetkileri yetersizdir, görev tanımları farklıdır vs. ben onu bilemem ben olması gerektiğini düşündüğüm yönetim modelini anlatıyorum.

* Ha şu konuda da sana net bir cevap vereyim konudaki "kaliteli", "faydalı" ve "üretken" üye sayısının sıfıra yaklaşmasının %80 sebebi, bırakalım genel yönetim tutumunu falan, tek bir yönetici ve tek bir üyeyle ilintilidir. Ben buna bizzat tanık oldum ötesi berisi yok.

* Bu tarz kaliteli, üretken ve faydalı üyelerin forumdan el çekmesi haliyle diğer takipçi üyelerin de azalarak bitmesine neden oldu.

• Arkadaşlar değerli mesajlarınız için hepinize tek tek teşekkürler. Konuya yazmasam da sık sık takip ediyorum. Oyun tarafında siz de takdir edersiniz belki çok fazla müdahale alanımız olmayacaktır, diğer taraftan yönetim ile ilgili beklenti, öneri ve eleştirilerinizin çok önemli girdiler sağlayacağını söyleyebilirim.

Bu noktada sizlerle forumun işleyişi açısından birkaç bilgi paylaşmak istiyorum. Forumda 2 yetkili grubumuz mevcuttur; Yöneticiler (DH Yönetici / Bölüm Yetkilisi) ve Adminler (DH Admin). Yöneticiler yetki bakımından kural dışı konu ve mesajlara müdahale ederler, fake üyelik tespitinde bulunurlar, kural dışı imzaları silinmesi için onaya gönderirler, üye hesaplarının uyarı/ceza işlemlerini (uyarı puanı/hesap kapatılması/bölüm kısıtlaması verilmesi) yaparak yine onaylanması için Adminlere gönderirler. Bunun yanında asıl görevli oldukları bölümlerde konu ve mesajlara şikayet gelmeden de müdahale edip bölüm düzenini sağlayabilirler. Adminler ise Yönetici yetkilerine ek olarak onay için gelen tüm işlemleri (uyarı-ceza verme/hesap kapatılması/hesap açılması/bölüm uzaklaştırması/imza silme/kullanıcı adı değiştirme vb.) yaparlar. Yani işleyiş olarak Bölüm Yöneticileri uygun gördükleri uyarı/ceza isteklerini gönderirler ve Adminler de bunları onaylar veya gerekli görürse değiştirir/iptal eder.

Yönetim, gönüllülük esasına göre işlediği için bir süre sonra konular ile ilgilenememe, foruma giriş yaptığında sadece şikayetler ile ilgilenme veya sadece sorunlu bir konu üzerinde değerlendirme yapma durumu söz konusu olabiliyor arkadaşlar. Mesela benim bildirim sayım şu anda 4745. Bu gayet normal bir durumdur. Normal olan gönüllülük esaslı sistemde kişilerin bu tür hareket tarzıdır. Burada bize düşen ise bölüm yönetiminde boşluk oluşuyorsa -ki sizlerden bu yönde girdiler var- yönetim ekibine gerekli takviyeyi yapmaktır. Yapamamamızın bir takım sebepleri muhakkak vardır. Ancak mazeret şeklinde size bunları sunmayı uygun bulmuyorum, çünkü bizim işimiz her halükarda bunu çözmek. Yeri gelmişken belirteyim; dediğim gibi burası gönüllülük esası ile yürütülüyor. Buradan hareketle elini bu bölüm için taşın altına koymak isteyen varsa, her zaman özel mesaj yolu ile bize/bana bildirebilirsiniz.

Diğer hususlardaki değerlendirmeleriniz de yine bizim için çok önemli arkadaşlar. Onların da üzerinde yönetim tarafında fikir alışverişi yapacağımızı bilin. Tekrar görüşmek üzere. Lütfen konuya mesaj yazmaktan çekinmeyin. Teşekkürler.

İyi forumlar.

• Hayrına bi up daha

Ne kadar kişiye ulaşırsa o kadar iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ao Sol -- 9 Mart 2017; 15:42:6 >
  • Benim dikkatimi çeken birkaç nokta var;

* LoL forumlarındaki sıkıntı sadece DH'ye özel bir durum değil bence. Riot Panolarıda aynı durumda.

* Bunun sebebinin DH yönetimi olduğunu düşünmüyorum. Yorumlardan anladığım kadarıyla DH Yöneticisi şuan LoL oynamamakta ise bu bir sorun teşkil edebiliri.

* Türkiye serveri ve oyuncuları ile alakalı bir süreç olduğundan eminim. Çünkü bizler gibi gelişmeye veya geliştirmeye çalışan kişiler forumlardan çekildiler. Bununda sebebi -15 yaş grubudur. Bu grup ne yaparsanız yapın memnun kalmayan işi gücü trollemek olan bunu meziyet sayan bir tayfa. Ben şahsım adına bunu çekebilcek sabıra sahip değilim.

* Forumdaki konullar şu şekilde gelişiyor. En OP şampiyon, kim tek atar, kim oyun taşır, her maç win alabileceğini sayan yaşı küçük arkadaşlar var buda oyunun kalitesini aşağıya çekiyor ister istemez.

* Çözüm önerilerim var Riot'ada ilettiklerim var hatta ama bu forumda uygulanabilecek şeyler değil. Forum için şöyle birşey yapılabilir Rehber & Strateji kısmı geliştirilebilir. Her lane için ayrı yöneticiler belirlenip insanlara destek olunabilir. güncellemeler ve değişiklikler için sabit kişiler tarafında yorumlanabilir. Video rehberler eklenebiliri. Bu konular hakkında desteğe ihtiyacınız olursa seve seve yardımcı olurum

DH benim tüm gençliğimde hep bir yere sahip olmuştur. LOL konusununda etkin olarak yaşamasını ve TR'de ki oyuncu kalitesini arttırmakta rol oynamasını canı gönülden isterim.

* Son önerim 10-15 kişilik bir beyin takımı kurulsun ve fikir üretelim ortak kararlar alalım nasıl daha iyi noktalara getirebiliriz ve oyuncu kalitesini nasıl arttırmakta etkili olabiliriz tartışalım. ortaya çıkan fikirleri uygulayalım.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.