Şimdi Ara

Sizce Başarma Şansım Var mı Yoksa Çok mu Zor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sen şimdi 10 . sınıftasın değil mi.O zaman hiç birşey için geç değil , eger calısırsan cok rahat yaparsın.
    Benim bi arkadaşım var 3 yıldır okulda bi kere 5 almamıştır bi sayısal dersten.Yani alt yapısı falan yok dersleri bile dinlemezdi.Yazılılardan hep 2-3 , bazen 1 alarak , hatta yazın sorumluluga kalarak ilk 2 yılını geçirdi.Lise 3 te de öyleydi ama lise 3 ün ikinci döneminde bir başladı ki çalışmaya , biz makara kukara yaparken o test çözüyordu okulda en az 2 saat test çözüyordu her gün , eve gidince de hergün baya calısıyordu.Şimdi o arkadaş ygsde 150 net civarı yapıyor her sınav , zaten bi sayısalcı için lise 3 ün ikinci döneminde öss hazırlıga başlamak(ama ciddi bi calısmayla) kafidir.Sen tmden sayısala geçiceksin yazın başında calısmaya baslarsan yine cok yol katedersin.Ve bırak sayısaldaki adamlardan geri kalmayı , onların önüne geçersin.Lise 2 de sayısal görmeyen birşey yapamazmış mış ? Yok öyle birşey , zaten kimyayı git eşitagırlıkcıya anlat o da yapar cok basit kimya 1 konuları.(yani 10. sınıf konuları)..Biyoloji desen kesinlikle sayısal zeka falan istemiyor , ezber ve bol soru çözmeyle oluyor , sözel ders gibi.Geriye kaldı fizik , fizikte de dinamik ve hareket hariç diğer konular cok basit.Dinamik ve hareket de orta zorlukta.Ben mesela lise 2 ve 3 te yemin ediyorum konu monu dinlemedim güç bela geçtim sınıfı.Şimdi ama dershanede gördüm konuları orda ilk defa ögrendim.He şimdi çok mu iyi yapıyorum , hayır , çünkü günde ort. 2 saat çalışıyorum ve hiç bir konuda uzmanlaşamıyorum.Ama sen calısan cok rahat yapar.
    Şimdi sen gerçekten çok fazla çalışacagından eminsen hiç korkmadan geç sayısala.
    Peki her gün mü 6-7 saat çalışacağım.Haftada 1 günü kendime ayıramazmıyım?
    Yahu tabi ki ayırabilirsin.Haftada 5 gün günde 5 saat calışsan bile mükemmel birşey bu.Ama sen bu çalışma temposunu 12. sınıfın sonuna kadar sürdürebilecek misin önemli olan bu , sürdüreceksen zaten geç sayısala.Yazdan itibaren calısmayacaksan hiç geçme ama.(tıp için yani)

• quote:

Sen şimdi 10 . sınıftasın değil mi.O zaman hiç birşey için geç değil , eger calısırsan cok rahat yaparsın.
    Benim bi arkadaşım var 3 yıldır okulda bi kere 5 almamıştır bi sayısal dersten.Yani alt yapısı falan yok dersleri bile dinlemezdi.Yazılılardan hep 2-3 , bazen 1 alarak , hatta yazın sorumluluga kalarak ilk 2 yılını geçirdi.Lise 3 te de öyleydi ama lise 3 ün ikinci döneminde bir başladı ki çalışmaya , biz makara kukara yaparken o test çözüyordu okulda en az 2 saat test çözüyordu her gün , eve gidince de hergün baya calısıyordu.Şimdi o arkadaş ygsde 150 net civarı yapıyor her sınav , zaten bi sayısalcı için lise 3 ün ikinci döneminde öss hazırlıga başlamak(ama ciddi bi calısmayla) kafidir.Sen tmden sayısala geçiceksin yazın başında calısmaya baslarsan yine cok yol katedersin.Ve bırak sayısaldaki adamlardan geri kalmayı , onların önüne geçersin.Lise 2 de sayısal görmeyen birşey yapamazmış mış ? Yok öyle birşey , zaten kimyayı git eşitagırlıkcıya anlat o da yapar cok basit kimya 1 konuları.(yani 10. sınıf konuları)..Biyoloji desen kesinlikle sayısal zeka falan istemiyor , ezber ve bol soru çözmeyle oluyor , sözel ders gibi.Geriye kaldı fizik , fizikte de dinamik ve hareket hariç diğer konular cok basit.Dinamik ve hareket de orta zorlukta.Ben mesela lise 2 ve 3 te yemin ediyorum konu monu dinlemedim güç bela geçtim sınıfı.Şimdi ama dershanede gördüm konuları orda ilk defa ögrendim.He şimdi çok mu iyi yapıyorum , hayır , çünkü günde ort. 2 saat çalışıyorum ve hiç bir konuda uzmanlaşamıyorum.Ama sen calısan cok rahat yapar.
    Şimdi sen gerçekten çok fazla çalışacagından eminsen hiç korkmadan geç sayısala.
    Yahu tabi ki ayırabilirsin.Haftada 5 gün günde 5 saat calışsan bile mükemmel birşey bu.Ama sen bu çalışma temposunu 12. sınıfın sonuna kadar sürdürebilecek misin önemli olan bu , sürdüreceksen zaten geç sayısala.Yazdan itibaren calısmayacaksan hiç geçme ama.(tıp için yani)

Sağolasın kardeşim.Çok iyi moral verdin bana.Karar verdim kesin geçeceğim sayısala.Senin dediğin gibi 11. sınıftan itibaren de yine aynı çalışma temposunu sürdüreceğim.
    Tekrar sağol her şey için.
    Sağlıcakla kal.

• .................................................................
  • quote:

Orijinalden alıntı: malumat1234

.................................................................

Bende şöyle bir şey diyeyim.Meslek lisesinde okuyorum.Ondan lise 2-3-4 fen yoktu.Bu sene 1inci dönemde ygs konuların kapattım.Eğer düzenli çalışırsan sorun olacağını düşünmüyorum.Zor bir şey yok.Sen daha 10uncu sınıfsın.Gözün kapalı kapatırsın konuları.Onu dert etme.Ama geçmeden önce bir kaç kez daha düşün.Gerçekten istediğin meslek tıp mı? Yoksa bizim ülkede doktor mühendis denilince farklı bir bakış açısı olduğundan mı?Eğer eşit ağırlıktaki dersleri seviyorsan devam et bence
  • Yeter ki adam akıllı çalış , tabii olur
  • bio derste öğrenilmez zaten. kimya da kapatılabilir ama fizik var. dinamik, atışlar var. gerçekten zor soruları oluyor. iyi düşün derim
  • Baştan niye TM'yi seçtin, iyi düşün TM yi seçmenin nedenlerini, ondan sonra sayısal bölüme geçmeyi düşün bence, hele tıp, çok yüksek birhedef
  • quote:

quote:

Sen şimdi 10 . sınıftasın değil mi.O zaman hiç birşey için geç değil , eger calısırsan cok rahat yaparsın.

Sağolasın kardeşim.Çok iyi moral verdin bana.Karar verdim kesin geçeceğim sayısala.Senin dediğin gibi 11. sınıftan itibaren de yine aynı çalışma temposunu sürdüreceğim.
    Tekrar sağol her şey için.
    Sağlıcakla kal.

Eğer geçersen, Hayatının hatasını yaptığını lise 4 ün ilk döneminde hissedeceksin. Bu kadar da kesin ve net söylüyorum...

• quote:

Eğer geçersen, Hayatının hatasını yaptığını lise 4 ün ilk döneminde hissedeceksin. Bu kadar da kesin ve net söylüyorum...

Nedenini de açıklar mısın lütfen
  • ben 10 sınıf mf iken 11 'de tm gectim.Seninkinin tamtersi yani.Sebebim ise 10.sınıf feni yapamadım diye gectim.Ama aslında bu sacmalıktı yani calısmadım ve yapamadım bu kadar basit.Eğer gercekten istiyorsan tıpa gec.Ama tıp istiyorum diye gecme.Bende bilgisayar mühendisi olmak istiyorum sayısal secmistim ama olmadı.Yani arkadaslarında dedigi gibi iyi düsün.Hatta dershaneya gidiyorsan yada biryerden (nette vardır),10 11 12 fen bölümlerinin konularına bak.Sevdim hallederim diyorsan gec bencede.Sorumluluk sınavları sorun degil 45 alan geciyor(formalite).Ama sunu bil ki sayısal gecersen birdaha dönüsü yok.Bence su anda biryerlerden fen konularına bak,göz at fen hocalarıyla konus.Tıp istiyorum diyip gecersen bilmiyorum cok basarılı olur musun.Cünkü hedefini saglam koyman lazım.Bende mühendislik istiyordum olmadı.2.cisi ise cogu kisi sırf sayısal secmek icin alan seciyor.Yani sayısal sınıf diye iyi olacak diye birsey yok.Benim gece sene sınıfın fizikten %70 'ı 1 ve 0 almıstı(anadolu lisesi).Dedigim gibi biryerlerden fen konularına bak ve hosuna giderse yaparım diyorsan gec.Hatta kesinkes gecceksen simdiden fen derslerine basla.(kendi kendine kitaplardan falan)bilemediginide etütlere götür(dershaneye gidiyorsan).Cünkü ben kendimden biliyorum ve söylüyorum mf'den ea ya gectim ama su anda bile tm'de olmama rağmen fizigi,edebiyattan daha cok seviyorum.Ha edebiyat yapıyor muyum?Yapıyorum ama sevmeyerek.Onun icin sevcegin seyi sec.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayalbaz93 -- 13 Mart 2010; 23:25:25 >

• quote:

Ne söyledinizse anladım ama şu arkadaşın söylediği şu lafı bir türlü anlamadım.Sizce neden böyle bir şey söylemiş olabilir.
  • .....................................................
  • quote:

quote:

Ne söyledinizse anladım ama şu arkadaşın söylediği şu lafı bir türlü anlamadım.Sizce neden böyle bir şey söylemiş olabilir.

Bazıları direk 10. sınıfta bile başlasa sayısal sevmez yapamaz , bu arkadaş da onlardan biri belli ki.Ama o da senin yararını düşünüyor sonuçta ama sen zekama güveniyorum demedin mi ? O zaman yaparsın.
    Aslında çalışan herkes yapar , zor bi konu falan yok şu 10. sınıfta adamı hasta etmeyin

• quote:

quote:

Nedenini de açıklar mısın lütfen

nedenlerini konuya attğım ilk mesajımda sıraladım. O mesajı çok iyi oku. Şunu da söyleyeyim, burda ben hariç hiçkimse tm den fene geçmedi. Sana kendi yaşadıklarımı anlatıyorum. Sende öyle olacaksın demiyorum ama, dikkatli olmanı söylüyorum... Hayatının hatasını yaparsın dedim ve bu sadece benım görüşüm. Ayrıca:

Sen geçmek istiyorsan gerisi yalan. Daha fazla burada vakit kaybetme o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuzeyli.2891 -- 14 Mart 2010; 13:34:05 >
  • .....................................
  • up
  • Yeri değil ama bir şey sorucam. Sınava nerde girceğimize dair kağıt/belge bana hala gelmedi. Acaba henüz dağıtılmadımı yoksa bi sorun oldudda bana mı gelmedi ? Başvuru yapalı 1 ayı geçti nerdeyse
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.