Şimdi Ara

Sizce araç almak için beklenmeli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1-2 ay içerisinde aracımızı satıp üzerine yaklaşık 20.000TL koyup mondeo 1.6 ecoboost selective almayı düşünüyoruz sizce beklenmelimi?

• Aralık ayına kadar aldın aldın sonrasında piyasa da ne olacağı mechul bence...........
  • Dostum şu sıralarda piyasa gayet pahalı ... ama 1-2 ay içinde yani sene sonuna doğru tam denk getirebilirsen uygun olabilir ben geçen sene tam o zamanlarda aracımı almıştım aralıkta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venduss

Dostum şu sıralarda piyasa gayet pahalı ... ama 1-2 ay içinde yani sene sonuna doğru tam denk getirebilirsen uygun olabilir ben geçen sene tam o zamanlarda aracımı almıştım aralıkta.

Peki sizce şu anda ne yapmalı mondeo ya pek ihtiyacımız yok yani işimizi fazlasıyla gören bir arabamız var fakat mondeo çok çekici geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi numbrain -- 15 Ekim 2011; 9:39:54 >
  • yıl sonu bazı indirimler gelebilir ama yeni yılın ilk aylarında da kampanyalar devam ediyor..
    hatta ilk mtv taksidi ödenmiş alıyorsunuz...
  • ellerinde 2011 model araç kalmış firmalar uygun fiyatlara satış yapıyorlar.Yıl sonu yeni model arabada indirim olmaz bu gidişle
  • Biraz bekleyin derim yani Aralık ayına kadar piyasalar biraz durulsun . . .
  • bu zamana kadar gördüğüm, her yani yıla girişte araçlara zamın vurduğu.2012lerde indirim yaparlar mı emin değilim.2011 de kalmadı zaten bayilerde. ..
  • ortalık çok karıştı. ellerinde kalınca mutlaka indirime gidecekler
  • otomobiller ederinden %15~%20 fazla, ötv artışıyla da bu %25'i bulur, büyük motorlu araç alacak olanların da küçük hacimli motorlara sahip araçlara yönelmesiyle artan talep, fiyatlara artış olarak yansıyacaktır. Yıl sonu indirimleri adı altında yapılacak olan çakallıklarla da araçlar bir miktar ucuzlasalar da bence yine ederinden fazla olacak

alt limit çok yükseldi eli yüzü düzgün sıfır km araçlar 40.000'den başlıyor neredeyse, dize olsun b segment olsun birazcık da donanım olsun derseniz 40.000'i gözden çıkarmak gerekiyor ki bu alt limit bence çok yüksek

ben olsam bu aralar otomobil almazdım, çok acilse 2. el çabuk elden çıkan değer kaybetmeyen 25.000 civarında bir araç alırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutsal

bu zamana kadar gördüğüm, her yani yıla girişte araçlara zamın vurduğu.2012lerde indirim yaparlar mı emin değilim.2011 de kalmadı zaten bayilerde. ..

Bizim alacağımız araç bayide bekliyor bizi 2011 model pek talibi yok hocam
  • 1.6 lara talep artacağından indirim mi olur bindirim mi meçhul bence...
  • bildiğiniz gibi ülkemizde zamların ardı arkası kesilmez.o yüzden daha fazla artmadan alın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: numbrain

quote:

Orijinalden alıntı: Venduss

Dostum şu sıralarda piyasa gayet pahalı ... ama 1-2 ay içinde yani sene sonuna doğru tam denk getirebilirsen uygun olabilir ben geçen sene tam o zamanlarda aracımı almıştım aralıkta.

Peki sizce şu anda ne yapmalı mondeo ya pek ihtiyacımız yok yani işimizi fazlasıyla gören bir arabamız var fakat mondeo çok çekici geliyor

Eğer şuanda acil bir durum yoksa beklemeni öneririm 1-2 ay içinde (zam , herhangi bir garip değişiklik :) ) olmaz ise fiyatlarda biraz olsun düşme yaşanır...o zaman sabrının yararını görebilirsin diye düşünüyorum...

• Bence 1.6 ve altına yönelim daha da artacak. Ya firmalar yada devlet zam yapacaklar. Özellikle kaliteli denilebilecek modellerde. ÖTV bile artabilir belli olmaz. 1.6 altına %45'e çıkacak diye söylenti dolaşıyor. Satışlar (ithal) böyle devam ederse ki edecek ÖTV zammı bile gelebilir yani. Burası Türkiye.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.