DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Sizce Anlaşmalı Pert Kayıtlı Araba Alınırmı ?
42
Cevap
0
Favori
41.376
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> Sizce Anlaşmalı Pert Kayıtlı Araba Alınırmı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      377 Mesaj
      22 Eylül 2010 20:43:39 Konu Sahibi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-toyota-corolla-bu-firsati-kacirmayin-satilik-2006-otomatik-corolla-terra-28945269/detay/

linkini vermiş olduğum ilandaki araç pert kayıtlıymış.Ama kişi anlaşmalı diyor.Araç sol taraftan vuruk.20 bin tlye daha iyi bir araç ve daha yüksek model bir araç bulamadım.Konuştuğum kişi gayet samimi konuşuyordu.Sizce bu araç bu para edermi.Yoksa fiyatı yüksekmi pert kayıtlı olmasına rağmen.Bide terra yada sol ne demek.Bunlardan hangisi daha iyidir.iyi çalışmalar....

|
      |

• Yarbay
      3465 Mesaj
      22 Eylül 2010 20:49:57
      Her ne olursa olsun pert araç almak benim mantığıma ters

O paralara 2005-2006 Seat Ibıza TDI bakabilirsiniz veya 98*99 Passat 1.8 T veya selefi bir çok araç olabilir
      |
      |

• Yüzbaşı
      377 Mesaj
      22 Eylül 2010 20:52:37 Konu Sahibi
      japon dostu kardeşim dün sayende babama sonata aldık.Şimdide kendime araba bakıyorum.En cazip bu geldi.İlerde ne gibi bi sorun çıkarabilirki.otomatik vites ve istediğim verimi alabileceğim bir araç.Biraz daha genç işi gibi duruyor.Piyasanın altında olmasıda cezb edici tabiki.Ama sen ne dersen o.Hele bi el atta bu sorunuda çözelim.
      |
      |

• Binbaşı
      1217 Mesaj
      22 Eylül 2010 21:01:24
      Arabada gerçekten ciddi birşey yoksa(birkaç iyi anlayan ustaya gösterin) 18000'e verirse alın.O paralara Poloya bineceğinize 10 numara araba.
      |
      |

www.istanbulroyalestate.com
    • Yarbay
      5997 Mesaj
      22 Eylül 2010 21:01:49
      Sol ust donanim. Terra alt donanim versiyonu. Terralar baya bostu ama Solun donanimlari guzeldi.

Pert kaydi benim de mantigima ters. Sigorta yaparken sorun olabilir diye duymustum.
      |
      |

2016 Dodge Journey R/T V6
      2013 Bmw 328i Modern line
    • Yüzbaşı
      377 Mesaj
      22 Eylül 2010 21:07:14 Konu Sahibi
      ne yapmak lazım anlamadımki şimdi ben.Alimmi almiyimmi? sonuçta varolan bi arabaya sigorta yapmak zorunda değillermi kasko düşünmüyorum ve seneye satıp a3 almayı düşünüyorum.
      |
      |

• Yarbay
      3465 Mesaj
      22 Eylül 2010 21:15:24
      Bildiğim kadarı ile bir çok kasko şirketi pert kaydı olan arabaya kasko yapmıyorlar
      kasko düşünmüyorsan ve için rahat edecekse yarın bir gün sağından solundan
      ses geldiğinde rahatsızlık duymayacaksan sorun yok ama satacağın zaman
      da mutlak zorlanacaksındır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon dostu -- 23 Eylül 2010; 15:20:03 >
      |
      |

• Yarbay
      3588 Mesaj
      22 Eylül 2010 21:19:59
      Kaskoyu geçtim, o arabada büyük güvenlik sorunları olur perte çıkartılması büyük mesele. Hava yastığından tut, araba çarpışma direncine kadar. Yok şehir içinde kullanılacaksa bilemem.

Edit : Bide değişen yok diyor bari değiştir demi ama ? İçi sinsin bari.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-auris-20-000-km-1-4-dizel-elegant-avris/detay

Hiç olmazsa böyle olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antor -- 22 Eylül 2010; 21:25:14 >
      |
      |

</stop idiocracy>
    • Yüzbaşı
      377 Mesaj
      22 Eylül 2010 21:22:04 Konu Sahibi
      şehir içinde transfer amaçlı kullanıcam.çok fazla yol yapmıycak zaten.max kullancağım sürede 1 yıl.

• Yarbay
      4359 Mesaj
      22 Eylül 2010 21:25:49
      Anlaşmalı pert falan değildir, satıcının pert arabayı satabilmesi için olayı yumuşatmaya çalışmasından başka birşey değil bu
      Alma, satarken de sen uğraşırsın..
      |
      |

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~

Dead Line
    • Yüzbaşı
      377 Mesaj
      22 Eylül 2010 21:26:50 Konu Sahibi
      tavanda boya yok hocam
      |
      |

• Yarbay
      3588 Mesaj
      22 Eylül 2010 21:27:41
      Araç nerdeyse komple boyalı macunlu diyelim ki hızlı değilsin 50-70 i geçmedin ama işin bittikten sonra çok zarar edersin satarken.
      |
      |

</stop idiocracy>
    • Yüzbaşı
      377 Mesaj
      22 Eylül 2010 21:28:53 Konu Sahibi
      o zaman uzak duruyoruz bundan.Alternatif bişeyler varsa onları yazın abicim.20000 tl civarı otomatik genç işi aynı zamanda işlevsel
      |
      |

• Yarbay
      4359 Mesaj
      22 Eylül 2010 21:33:36
      quote:

Orijinalden alıntı: serif90

tavanda boya yok hocam

Şase yamulmuş, motor şanzuman inmiş, yürüyen aksam mahvolmuş olabilir.
      Bakın, tavanı etkilemedi ama masraf bir araba parası :)
      |
      |

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~

Dead Line
    • Yarbay
      3588 Mesaj
      22 Eylül 2010 21:34:38
      2004, pejo 206 dizel. 14.000 liraya taş gibisi bulunur.
      |
      |

</stop idiocracy>
    • Yarbay
      4946 Mesaj
      22 Eylül 2010 22:04:35
      Pert kayıtlı araba ilk önce bi ustaya gösterildikten sonra ağır kazası yok ise mesala kısa zamanda ufak tefek çok kaza yapıp kasko şirketi tarafından masraf yüzünden pert edilmiş ise ve en az 6 -7 sene binilecekse alınabilir , yoksa alırsın satmak istersen işte bu yukarda yorum yazan bazı arkadaşlar gibi yorarlar kimseye bişi inandıramassın....
      |
      |

Golf tsi dsg 140hp
      Lenovo A7000 ..Android 6.0
    • Yarbay
      3588 Mesaj
      22 Eylül 2010 22:11:13
      quote:

Orijinalden alıntı: serty23

Pert kayıtlı araba ilk önce bi ustaya gösterildikten sonra ağır kazası yok ise mesala kısa zamanda ufak tefek çok kaza yapıp kasko şirketi tarafından masraf yüzünden pert edilmiş ise ve en az 6 -7 sene binilecekse alınabilir , yoksa alırsın satmak istersen işte bu yukarda yorum yazan bazı arkadaşlar gibi yorarlar kimseye bişi inandıramassın....

Kısmen benim penceremden haklısın dostum ama ;

Ustalar araçtan anlamak ve danışmanlık ücreti almadığına göre otorite sayılmaz yanlış mıyım ? O arabayı toplayan ustadan başkası çoğu şeyi bilemez zaten. Eşinin dostunun öyle bahsettiğin gibi pert edilmiş aracı varsa bildiğin belki alınır oda senin dediğin gibi satılmaz. Onun dışında arabanın pert olması demek hayat kadını gibi fişlenmiş araba demek içine siniyorsa alırsın, sinen bulursan satarsın hayrını görü deriz bizde.

Edit: Anlatım bozukluğu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antor -- 22 Eylül 2010; 22:18:48 >
      |
      |

</stop idiocracy>
    • Yarbay
      4774 Mesaj
      22 Eylül 2010 22:34:33
      Pert araçlara Kasko yaptıramazsınız. Sadece trafik sigortası yaptırabilirsiniz. Bilgilerinize
      |
      |

DH 2001 Üyesi
    • Yüzbaşı
      377 Mesaj
      23 Eylül 2010 00:55:49 Konu Sahibi
      yeni kanunmu bu hocam.bildiğim kadarıyla yapılıyo daha önce pert bir pejo için yaptırmıştık biz.Ama biraz daha pahalı tabikide...
      |
      |

• Yarbay
      5997 Mesaj
      23 Eylül 2010 01:04:23
      quote:

Orijinalden alıntı: serif90

şehir içinde transfer amaçlı kullanıcam.çok fazla yol yapmıycak zaten.max kullancağım sürede 1 yıl.

Hele saticaksan hic bulasma bence cok zorlanirsin satarken, satim kurtulayim dediginde de cok zarar edersin buyuk ihtimal.
      |
      |

2016 Dodge Journey R/T V6
      2013 Bmw 328i Modern line

Reklamlar
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.