Şimdi Ara

Sizce almalı mıyım (7 modeli)?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar, su an ki kullandığım telefonum sikintili ve iphone 7 32gb olanindan almak istiyorum

Geçen hafa trcell e gittim ve fiyatlari sorguladim, kadin 3700, eger isterseniz 1 aylik 2. El var dedi 2800e

Sizce 2. El almali miyim? Hep aldigimiz yerdeki kadin ve tanisiyoruz daha oncesinden, 1 aylikta olsa 5 aylikta olsa 2.elde biraz takintim var, telefonda sıkıntı yok fakat sizlere sormak istedim.

Sizce almalimiyim yoksa 0 a mi yonlendiriyorsunuz?
    18 yasindayim ve 3800 benim icin biraz fazla, diger telefonlarida cok sevemiyorum

Cevaplarınızi bekliyorum teşekkürler simdiden:)

Edit: 23 ay garantisi mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reptimi -- 27 Nisan 2017; 0:39:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1 aylik cihaz ise al bence sifiri pahali değmez diyixem ama şuan satmiştir kaçirmadiysan al derim en azindan indirim yap bişeyşer yap kilif al derim..ama nette araştirisan 3200-3300 arasi bulabilirsin tabi 3-5 bakmaz isen kuşgun varsa sifirda alabilirsn o dediğin yerde fiyat ucuk..hepsi burda da 128 gb 3800 civari yaziyor.??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 27 Nisan 2017; 1:41:2 >
  • Oylemj diyosun baskan

Trcellden aliyorum ben 32gbsi 3700

• 2.el alınabilir birkaç noktaya dikkat ettikten sonra birşey farketmez . Telefonu alan şahış sıfır aldığı telefonunu parçalama peşinde değil zaten

• Teknolojist_44 kullanıcısına yanıt
    Nelere dikkat etmeliyim hocam

Basta IMEI no olmak uzere

• reptimi kullanıcısına yanıt
    Bu ayrintilara dikkat etmen gerek:https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=124752477

Faturada IMEI'nin islenmis olduguna emin ol, kutudaki part no/seri no ve cihazdaki (Ayarlar - Genel - Hakkinda) part no/seri noyu karsilastir. Cihaz TU/A Turkiye cihazi ise IMEI sorgulamasi yapmana gerek yok. Fabrika ayarlarina sifirlanmamis ikinci el cihazi sakin satin alma. Gozunun onunde Ayarlar - Sifirlama - Tum Ayarlari ve Icerigi Sıfırla diyerek cihazi formatlat. Boylece iCloud kilidi olmadigina emin olursun. Ayrica cihazin her yerini fiziksel olarak incele. Is telefon almaya gelice, degil o tanidigin kadina, babanin ogluna bile guvenme. Telefoncularin hepsi ayni, hepsinin ticaret ahlaki belli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • reptimi kullanıcısına yanıt
    Biraz google'layın takıldığınız yer olursa yardımcı oluruz
  • Hocam bak bende iP7 kullanıyorum ama 2800 yada 3800 farketmez verme derim. Bizde bir hevesle iPhone alıyoruz ama heves bitiyor, yerini pişmanlığa bırakıyor. 1000-1800 TL arasında gerçekten çok kaliteli cihazlar var piyasada. Birde 2. El olayını ele alacak olursak 700-900 arasında bile iş gören harika cihazlar alınabilir.

Şimdi ise sorunu cevaplıyayım, çok temiz dediği cihazın bile içi açılmış, tamir görmüş olabilir. 2. El daima bir risk taşır, sıfır cihazlar tavsiyemdir. Eğer alınacaksa 3800 verip gönül rahatlığı ile sıfır kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Çünki ileride batarya 15 dakika bile erken bitse insanın aklına direk "Acaba tamir gördüde bir sıkıntımı oldu" şeklinde düşünceler geliyor.

• Haklisiniz beyler, 2000 daha az vericem belki ama aklim surekli takılır birseye

@Olkacan hocam diğer telefonlara pek isinamiyorum, bu telefonda kararliyim

Cevaplar icin herkese cok tesekkurler konu kapatilabilir:)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.