Şimdi Ara

Sizce 2014 Corsa mı 2006 Jazz mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 araç var. birisi 2014 model 1.2 motor 110.000 km de otomatik(easytronic oluyor sanırım) benzinli opel corsa. Diğeri 2006 model 100.000 km de benzinli 1.4 motor otomatik honda jazz. ikisi de aynı fiyat. sizce hangisi daha mantıklı?

• İkisi aynı model olsa bile ben yine corsa derim. Easytronic normalde önermem ancak bu karşılaştırmada göz ardı edilebilir çünkü corsa 8 yıl daha yeni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaymaklıLokum

İkisi aynı model olsa bile ben yine corsa derim. Easytronic normalde önermem ancak bu karşılaştırmada göz ardı edilebilir çünkü corsa 8 yıl daha yeni.

Easytronic öneren de çok önermeyen de. Araba delisi biri değilim ilk arabam olacak. İşimi görür mü sizce corsa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki sizce 2010 benzinli 50 bin km de otomatik hyundai era mı dediğim corsa mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Mesa

quote:

Orijinalden alıntı: KaymaklıLokum

İkisi aynı model olsa bile ben yine corsa derim. Easytronic normalde önermem ancak bu karşılaştırmada göz ardı edilebilir çünkü corsa 8 yıl daha yeni.

Easytronic öneren de çok önermeyen de. Araba delisi biri değilim ilk arabam olacak. İşimi görür mü sizce corsa.

Eğer daha önce kaliteli bir otomatik şanzıman kullanmadıysanız easytronic çok da rahatsız etmez sizi. Vites değişimlerini manuel bir araçtaymış gibi hissedersiniz o kadar. Dediğiniz jazzın şanzımanı corsaya göre daha iyidir bu arada onu da belirteyim.

Ben de 2012 corsa kullanıcısıyım. Corsayı öneririm.

• Hocam honda jazz a dokunma geçen sanayide konuştum birisiyle honda jazz ı vardı şansızma hasar görmüş 15 bine yaptırdı alma pişman olursun

• Ben Easytronic kullanan biri olarak memnunum. 2. ve 3. vites gecislerini gaza basma oranina gore hissediyorsun diger viteslerde o kadar hissetmiyorsun. Bir tam otomatik degil; ancak i20'deki 4 ileri tam otomatikte de hissediyordum, tabi gecisleri Easytronic kadar belirgin degil.

Bahsi gecen araclar arasindan model yili nedeniyle Corsa'yi oneririm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar teşekkür ediyorum hepinize. inşallah bir sorun yaşamam. ilk arabam olacak nasipse.
  • Yahu nasıl ikisi aynı fiyat ? Makyajsız kasa ikinci seri Honda Jazz'lar var 2010 model falan. Corsa parasına.

Bahsettiğim seri ile kıyaslarsak, eğer jazz'ın şanzıman i-shift ise, şanzıman konusunda iki araç da aynı olacak. Soğukta silkeleyerek vites atmalar, dur kalk trafikte ısınan şanzıman, belki yer yer şanzıman arızaları, zamanla aşınan debriyaj balatasının ayarı serviste kalibre edilmeyince daha çok silkeleyen debriyaj ve en sonunda kaçınılmaz masraf. Serviste değişen debriyaj. Özel serviste yaptırırsanız kalibrasyonunu becerebileceklerini hiiiç sanmıyorum. Altını çiziyorum. Bu durum , iki araç için de geçerli. (Tabi bu, jazz ikinci seri için. 2006 model için konuşursak zaten komple tam otomatik şanzıman, sıkıntısız)

Eğer Jazz tam otomatikse, iki aracı kıyaslamaya bile gerek görmüyorum. Corsa'nın esamesi okunmaz. 2008 sonrası jazz'ların içi C segmenti kadar geniş, corsa ise yürüyen mezar.

Motorları karşılaştıracak olursak eğer, bunu bütün samimiyetimle söylüyorum, corsa'nın 1.2 motorundan hiçbir şey olmaz, 1.4 motorundan beelki. He onu da yemişliğim var 1.4 jazz ile o ayrı. 0-100 13.9 saniye 1.2 corsanın. Jazz'ın eski i-dsi motoru da, yeni i-vtec motoru da nal toplatır corsaya hem performansta hem ekonomide. Kimse kusura bakmasın.

İç ortam göreceli, ikisinde de sert plastik hakim. Fakat jazz biraz hacimden kurtarıyor.

Dayanıklılık ve sağlamlık konusunda ise i-shift olmadığı sürece jazza normal kullanımda hasar verdirin, size helal olsun derim başka bir şey demem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msansertekin -- 26 Temmuz 2017; 0:52:51 >

• Arkadaş yukarıda gayet güzel özetlemiş aslında. Zamanında Corsa kullanan biri olarak tercih etme derim. Jazz'ı kullanma fırsatım oluyor dediğin modelden daha yüksek ama kesinlikle mükemmel bir otomobil. Hiç düşünme gözün kapalı Jazz'ı al derim. Hatta biraz bütçeyi zorlasanda daha yüksek model alabilsen... İç hacmi de gerçekten çok güzel ve o kompakt görünümüne rağmen oldukça rahat bir iç hacmi var (hatta kendi segmentinde de en iyisi diye biliyorum). Yakıt konusunda asla üzmez ve servisi seven araçta değildir. Şimdiden hayırlısı olsun
  • İç mekan ve bagaj: Az farkla Jazz
    Performans: Eşit
    Dayanıklılık: Jazz
    Görünüm: Corsa
    Şanzıman: Jazz

Jazz ağır basıyor, ancak Corsa 1.4 tam otomatik olsaydı o zaman Corsa ağır basardı benim için.
  • Tabii ki corsa, arada 8 yaş var, karşılaştırmak bile hata.

• quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

İç mekan ve bagaj: Az farkla Jazz
    Performans: Eşit
    Dayanıklılık: Jazz
    Görünüm: Corsa
    Şanzıman: Jazz

Jazz ağır basıyor, ancak Corsa 1.4 tam otomatik olsaydı o zaman Corsa ağır basardı benim için.

Ic mekan ve bagaj az farkla jazz mi?

Bence iki aractan birine binmemissiniz.

Jazzin yaninda corsa a segment gibi kalir hem bagaj hem ic hacim konusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 26 Temmuz 2017; 11:58:43 >
  • tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    Babamda 2014 Corsa var, en yakın arkadaşımda da 2007 Jazz. İkisine de belki yüzlerce defa bindim.
    Jazz baş yüksekliği olarak 2 cm daha yüksek. Arka diz mesafesi de 2-3 cm daha geniş. Ama arada müthiş bir fark yok.
    Bagaj olarak da hacim olaram rakamsal bazda 60 lt bir fark var ancak iki araca da defalarca bagaj yükledim, % 95 eşit diyebilirim. Corsa'nın bagajı daha işlevsel hatta.

Bu arada boyum 1.94, kilo 92. İç hacim konusunda çok hassas biriyimdir, araçta ilk baktığım iç mekandır
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Söz konusu otomatikse cvt jazz 1 numaradır .
  • alacağınız jazz cvt oalcaktır
    bakımları zamanında yapılmışsa ve cvt yağı 2 yılda bir yetkjili serviste değişmiş ise
    jazz alınır
    zaten ikisine de binince corsa daha küçük gelecektir
    gerek araç içi gerek bagajı
    easytronic ile cvt arasında büyük bir konfor farkı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maligezgin -- 26 Temmuz 2017; 13:25:15 >
  • Kesinlikle Corsa. 11 yaşındaki araba ile 3 yaşındaki arabayı kıyaslamak abes.

• anyhill kullanıcısına yanıt
    tam otomatik corsaların 10 litre yaktığını okumuştum forumda sanki
  • Aşırı yoğun şehiriçi trafiğinde mümkün, hatta 10 litreyi de aşabilir. Ancak normal şehiriçinde 8-9 arası yakar .
  • anyhill kullanıcısına yanıt
    jazz o kadar yakmayacaktır diye düşünüyorum
    7 litreleri hiç görmedim bugüne kadar ki 5 yıldır kullanıyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.