Şimdi Ara

Sizce 2. Yabancı Dil Hangisi Olmalı ? Neden ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
13.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Almanca İngilizce'nin değil İngilizce Almanca'nın çakmasıdır

neden anlamadım ?

Nedeni mi var .. İngilizce Almanca'dan doğmuş bir dildir.Diğer bir deyişle Almanca İngilizce'den daha eskidir ..

++ Arkadaş hangi tabirle başlattıysa o tabirle devam ettirme ihtiyacı duydum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

quote:

Bir Mühendisin özellikle de Makine Mühendisinin bilmesi gereken dil Almancadır.
    Ben mühendislik istiyorum ve sanırım Almanca öğrenicem.

Neden ?

İlk aklıma gelenler;

-Makinenin temelleri Almanlar tarafından atılması
    -Kendilerine özgü Standartları olması [DIN--Deutsches Institut für Normung]
    -Dil konularında hassas olmaları,yayınlarında kendi dillerini bırakmamaları
    -Endüstrideki büyük firmaların çoğunun Alman kökenli olması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 21 Haziran 2009; 18:26:28 >

• Türkiye'de genelde İngilizce , Almanca ve Rusça dilleriyle çokça karşılaşılıyor. İngilizcenden sonra bence Almanca ondan sonra da Rusça.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shady

quote:

Orjinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

quote:

Bir Mühendisin özellikle de Makine Mühendisinin bilmesi gereken dil Almancadır.
    Ben mühendislik istiyorum ve sanırım Almanca öğrenicem.

Neden ?

İlk aklıma gelenler;

-Makinenin temelleri Almanlar tarafından atılması
    -Kendilerine özgü Standartları olması [DIN--Deutsche İndustrie Norm]
    -Dil konularında hassas olmaları,yayınlarında kendi dillerini bırakmamaları
    -Endüstrideki büyük firmaların çoğunun Alman kökenli olması

Teşekkürler

• Anadolu liselerinde Almanca ögretiyorlar zaten lise 2 den beri ama ben pek sevmedim bu dili ve bu yüzden sadece sınavlara calısıp geciyorum.İngilizce ile baya bir benzerlikleri var ama önce İngilizceniz cok saglam olmalı.(2.yabancı dilden önce)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Magical Zero

Anadolu liselerinde Almanca ögretiyorlar zaten lise 2 den beri ama ben pek sevmedim bu dili ve bu yüzden sadece sınavlara calısıp geciyorum.İngilizce ile baya bir benzerlikleri var ama önce İngilizceniz cok saglam olmalı.(2.yabancı dilden önce)

Orda Almanca öğrettiklerini sanmıyorum .Sırf ezber yaptırıyorlar bence . .Hem ne demişler :

" Dil dile değmeden dil öğrenilmez "
  • kesinlikle ispanyolca olmalı. amerikaya gittiğimde ingilizce bilmeyenlerle karşılaştık. burada ispanyolca konuşuluyor dediler bu yüzden

1.ingilizce -herkez biliyor zaten bilmeyene su yok-
    2.ispanyolca bilinmesi gerekir
    3. dil gerekli artık yeni nesil üniversiteye girenler için . mezun olduklarında işe 3 dille başvurmak lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Magical Zero

Anadolu liselerinde Almanca ögretiyorlar zaten lise 2 den beri ama ben pek sevmedim bu dili ve bu yüzden sadece sınavlara calısıp geciyorum.İngilizce ile baya bir benzerlikleri var ama önce İngilizceniz cok saglam olmalı.(2.yabancı dilden önce)

onun nedeni anadolu liselerinde çok yüzeysel lay lay lom gösterilmesinden kaynaklanıyo o durumu ben de yaşadım sınavdan sınava almanca çalışıodum ödevler fln bi kişi yapıyo herkes ondan geçiriyodu

halbuki ingilizce hazırlıktaki gibi köpek gibi ingilizce görsen ister istemez bi bağlılığın oluşur dili sevmeme gibi bi durum olmazdı.Demek istediğim ikinci yabancı dili kendi çabanla kursa fln para basarak öğrenebilirsin ancak

• İspanyolca diyenlerin bir çoğu gidilen yerde ispanyolca konuşulmasını örnek göstermiş.Ama adam atıyorum üniversiteden mezun olacak bakıyor elindekilere .. bla bla bla ve 2. yabancı dile geliyor sıra.. Neyim var ? İspanyolcam.. Ne işe yarar ? .. . .

Yani demek istediğim adama mesleki yönden bi katkı sağlamayacaksa adam ne yapsın ki İspanyolcayı ? Ha gezmeye falan gider onların dilinden konuşmak ister ona bişey demiyorum zaten.. Ama mesela yukarda söylenilenler gibi Almanca öğrenilmeli şu yüzden . . diyemiyoruz İspanyolca'da. Diyebiliyor muyuz ?
  • hocam tamamda mesleki yönden yabancı dil tamamen farklı. akademik yabancı dil bilmek zaten ingilizce dışında çok çok zor. O da dersleri ingilizce gördüysen. Akademik düzeyde 2.yabancı dil bir işe yaramaz kanımca çünki zaten günümüzde yabancı bilgiler ingilizce.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.