Şimdi Ara

Siz siz olun tuvalette ıkınmayın [4 ay sonra edit] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
10
Favori
30.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
284 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acı ve baharatı kes sokağa çıkma yasağı da olsa hastaneye gittiğin için bir şey demezler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gece fazla tost yersen ıkınırsın dikkat et

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende meme oluşumu vardı hocam. Araba koltuğuna bile oturamaz hale gelmiştim en son
  • geçmiş olsun. yediklerini paylaşır mısın? İşlenmiş gıdalar genelde bu tür sorunlara yol açar özellikle işlenmiş et ve lifsiz beslenme.

• Gay arkadaşlar için seks hayatını bitiren bir konudur. Aktarlarda satılan ürünler daha etkili oluyor.

• Valla seninki gibi hemeroid değilde benimde başımdan geçen bi benzer mabad hastalığı ve 4,5 sene öncesine kadar hayatımı mahveden yaklaşık olarak 10 sene boyunca çektiğim ve en azda bu süre zarfında 8-9 kere cerrahi operasyon geçirdiğim baş belası hastalık perianal apse/FİSTÜL bilen bilir. Resmen gözlerimden yaşlar geliyordu. Üç aşşağı beş yukarı her sene tekrarlıyordu. Bu hastalık zuhur ettiğinde bildiğin rabbimin gücüne gitmesin sanki felçli gibi oluyorsun. O irin yüzünden ne oturabiliyorsun ne doğru düzgün yürüyebiliyorsun hele bide tuvalet ihtiyacın olduğunda yandı gülüm keten helvam Allah yardımcın olsun. Ben dediğim gibi 10 sene yakın çektim bu hastalığı ömrümden ömür gidiyodu niye bu kadar çektin diyecek olursak gerçek manada bu işin uzmanı bi cerraha denk gelememiş bulamamış olmamdı ki hacettepe hastanesinde ki doktoru bulana kadar. Allah o doktordan razı olsun ki benim bu derdime tabiki de rabbimin inayetiyle derman oldu. Çok şükür 2016 ağustosun dan beridir de herhangi bir sorun sıkıntım yok. Cenabı Allah inşallah sende dahil bu dertlerle uğraşan hastalara tez zamanda şifasını verir ve sizleri de benim gibi sevindirir.

• Teşekkür ederim hocam bilgilendirmeleriniz için, anlaşılan doktor yolu göründü bize.

Anlamadığım şey, millet mabadına neler neler yapıyor da bir şey olmuyor biz bir hafta ıkındık diye şu düştüğümüz duruma bak  

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozbi

geçmiş olsun. yediklerini paylaşır mısın? İşlenmiş gıdalar genelde bu tür sorunlara yol açar özellikle işlenmiş et ve lifsiz beslenme.

Meyve yiyordum fakat sebze çok az. Suya dikkat etmiyordum. Acı yiyordum bir de. Şaşılmayacak bir sonuç aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: serdoan

Valla seninki gibi hemeroid değilde benimde başımdan geçen bi benzer mabad hastalığı ve 4,5 sene öncesine kadar hayatımı mahveden yaklaşık olarak 10 sene boyunca çektiğim ve en azda bu süre zarfında 8-9 kere cerrahi operasyon geçirdiğim baş belası hastalık perianal apse/FİSTÜL bilen bilir. Resmen gözlerimden yaşlar geliyordu. Üç aşşağı beş yukarı her sene tekrarlıyordu. Bu hastalık zuhur ettiğinde bildiğin rabbimin gücüne gitmesin sanki felçli gibi oluyorsun. O irin yüzünden ne oturabiliyorsun ne doğru düzgün yürüyebiliyorsun hele bide tuvalet ihtiyacın olduğunda yandı gülüm keten helvam Allah yardımcın olsun. Ben dediğim gibi 10 sene yakın çektim bu hastalığı ömrümden ömür gidiyodu niye bu kadar çektin diyecek olursak gerçek manada bu işin uzmanı bi cerraha denk gelememiş bulamamış olmamdı ki hacettepe hastanesinde ki doktoru bulana kadar. Allah o doktordan razı olsun ki benim bu derdime tabiki de rabbimin inayetiyle derman oldu. Çok şükür 2016 ağustosun dan beridir de herhangi bir sorun sıkıntım yok. Cenabı Allah inşallah sende dahil bu dertlerle uğraşan hastalara tez zamanda şifasını verir ve sizleri de benim gibi sevindirir.

Hocam o çok sıkıntılı ya biliyorum o hastalığı da. İnşallah hocam güzel dilekleriniz için sağ olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: talhadogdu

Teşekkür ederim hocam bilgilendirmeleriniz için, anlaşılan doktor yolu göründü bize.

Anlamadığım şey, millet mabadına neler neler yapıyor da bir şey olmuyor biz bir hafta ıkındık diye şu düştüğümüz duruma bak  

Hocam saçmalık ya hakikaten. Bir ıkınmanın sonucu bu olmamalı :/

• Merhaba
    Sıkıntıyı tahmin edebiliyorum yaklaşık 3 yıl çatlak +hemoroid vardı 2 yıl önce ameliyat oldum
    Şimdi çok mutluyum
    Gaz kaçırma falan hikaye. olmuyor öyle bir şey tabi bu konuda işin uzmanı genel cerrraha gitmek lazım bu genel cerrahlar bazı konularda uzmandır benim doktor bu işin uzmanıyım diyordu yani popo uzmanı bir genel cerraha gitmeniz lazım ona göre kasları kesiyor fazla keserse sorun oluyor ayda bir bu ameliyatı yapan genel cerraha gidersin sorun yaşarsınız ameliyat sonrası pek ağrı yok ama tuvaletini yaparken iğne batırıyolar gibi oluyor tuvalet sonrası ağrı 1saat sürüyor 1 hafta sonra çok az bir ağrı kalıyor.

Sözün özü birkaç ay yürüyüş yapın baharat yemeyin sebze yeyin eğer bir gelişim olmazsa doktora gidin utanmayın bununla yaşamak daha zor ameliyat derse uzatmayın başkalrını dinlemeyin bitkisel ilaçların faydası olmuyor
  • Hocam tuvaletten bildiriyorum, konuyu ilk actiginizda gormustum fakat yazmamistim, suan ıkınsam çatur çutur efsane rahatliycam ama korkuma sadece nefes alip veriyorum.

Gecmis olsun hocam, acil şifalar
  • Odak noktaniz lifli beslenmek olaun.Acin neti lifl besinler diye aratin.Ona gore yediğiniz seyleri duzenleyin,bolca su için.Nisasta agirlikli besinleri azaltin.Mumkun mertebe hazir yiyeceklerden uzaklasin.Diskilamak icin he0 belli bir zaman secin gunde.Oturup bekleyin.Baktiniz olmadi belli bir sure sonra tekrar deneyin.Diskilama refleksi genelde yemek yedikten kusa sure sonra hasil olmakta kisilerde.

Hastaliktan muzdarip olup akut dinem gecirenler icin tavsiyem ozellikle diskilamakta cekinceniz var ise akinti yaratabileceginiz sicak su iceren bir makul genislikte legen ve benzeri kaplarda bu islemi suya yapmaniz cekeceginiz islem sirasindaki aciyi %80min azaltacaktir.Muzdarip olmayanlar bu kadar sinir ucunun tiplandigi bolgenin kisiye neler yasatacagini bilmezler o yuzden garipsemeyin.

Saglikli günler.

• Erzurum'da bal ve bitkisel karışımı ilaç yapan yaşlı bir amca var bu güne kadar bu ilaçtan alipta geçmeyen yada memnun kalmayan görmedim bir çok polis arkadaştan alıp kullandı ve bu dertten kurtuldu tavsiye ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: htezcanolur

Merhaba
    Sıkıntıyı tahmin edebiliyorum yaklaşık 3 yıl çatlak +hemoroid vardı 2 yıl önce ameliyat oldum
    Şimdi çok mutluyum
    Gaz kaçırma falan hikaye. olmuyor öyle bir şey tabi bu konuda işin uzmanı genel cerrraha gitmek lazım bu genel cerrahlar bazı konularda uzmandır benim doktor bu işin uzmanıyım diyordu yani popo uzmanı bir genel cerraha gitmeniz lazım ona göre kasları kesiyor fazla keserse sorun oluyor ayda bir bu ameliyatı yapan genel cerraha gidersin sorun yaşarsınız ameliyat sonrası pek ağrı yok ama tuvaletini yaparken iğne batırıyolar gibi oluyor tuvalet sonrası ağrı 1saat sürüyor 1 hafta sonra çok az bir ağrı kalıyor.

Sözün özü birkaç ay yürüyüş yapın baharat yemeyin sebze yeyin eğer bir gelişim olmazsa doktora gidin utanmayın bununla yaşamak daha zor ameliyat derse uzatmayın başkalrını dinlemeyin bitkisel ilaçların faydası olmuyor

Hocam bir de ben Malatyadayım burda proktolog yok. İstanbula gidersem bir ara uzman bir proktoloğa görünüp ameliyat meselesini o zaman sormak istiyorum.

• büyük geçmis olsun hocam, esenlikler.

• Kabızsaniz mushil kullanın. Iciniz iyice boşalsın sonra Probiyotik takviyesi iyi gelecektir.

• Bu ikinmadan dolayi basiniza gelebilecek en kötü şey (hemeroid de kötü olsa) anal fissur yani makat çatlağıdır. Anal fissur olursaniz keske hemoroid olsaydim diye gece gündüz dua edersiniz.

O yuzden hem hemoroid hem anal fissur hastalıklarını gecirmis biri olarak arkadasa geçmiş olsun diyorum ve onerilerini mutlaka dinleyin derim.
  • Kardeşim aynısı bende oldu. Çocukluktan beri süregelen bir şeydi ve idare ediyordum. Bir gün aniden tromboz denen yapıda kendini gösterdi ve ağrıdan duramaz oldum. Stres kaynaklı olduğunu söylüyorlar. Daha önce hiç böyle bir şey olmamıştı. Ankara'da Mevlüt Topbaş diye bir doktor var. Ondan randevu al ve tedavi ol. 5 dakika biraz acı çekiyorsun ama bir hafta sonra hiç böyle bir derdin olmamış gibi hayatına devam ediyorsun. Gidip de memnun kalmayan görmedim. Sonra buraya gelip gitmekten korkanlara tavsiye vermeye başlayacaksın.

• Hocam bu hastalığı olduğumu nasıl anlarım ? Acaba ben de var mı ?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.