Şimdi Ara

Siz siz olun elden borç vermeyin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
1
Favori
12.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
161 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 4-5 ay önce, tanıdık biri arayıp 2 bin lira borç istedi. Bana 1 ay içerisinde geri ödeyeceğini 2 ayı asla geçmeyeceğini söyledi. Ben de kabul ettim ve parayı verdim.

Mart ayına geldik ve hala parayı ödemedi. Geçen ay beni arayıp 1 hafta içerisinde vereceğini söyledi ama yine vermedi. Şimdi adama da 2 bin lira için borcunu öde demek istemiyorum. Ama bunaldım artık benim de ödemem gereken bir kaç şey var adamdan para bekliyorum.

Adam dün instagramda hikaye paylaşmış, evinde tv izlerken almış 100'lük rakıyı alıp masayı kurmuş birde fotoğraf çekip paylaşmış. Bu olay üzerine aşırı sinirlendim.

Ben de dün saat geç olduğu için aramadım bugün aradım. 1 hafta içerisinde ödemem var parayı almam gerekiyor dedim, tamam ben sana veririm 1 hafta içerisinde dedi.

Normalde borcu geç ödemesine takılmadım, olabilir insanlık hali hem de pandemi var sıkışmış olabilir diye düşündüm. Ama bakıyoruz adam instagrama keyfi yerinde koca 100'lük rakıyı çekip atıyor, masaya bakıyorsun birtek kuş sütü eksik, on numara donatmış.

En sevmediğim şeylerdir bunlar, benim birine borcum varsa gider öderim, adama 2 ay içerisinde ödemem gereken para olacak ve ben aylarca ödemeyip evime masa kurup alem yapacağım öyle mi ? Yapsam bile paylaşmaya utanırım böyle birşeyi.

Bu saatten sonra da tanıdık diye birine borç verirsem ne olayım.

Edit : Aldım parayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InspiredTiger -- 16 Mart 2021; 13:56:29 >

• Hocam senin parayla kariya bile gitmistir o

Ayrica borc vermemek icin aklinizda bir bahane olsun hep, ben benim para borsada bahanesini kullaniyorum mesela

Su anda cash 40k pound bankada duruyor, kim sorarsa sorsun yaa kanka borsada veya ya kanka vadeli hesapta diyorum. Veya en guzeli ya kanka hesap vadeli hesapta 10 ay sonra biticek vadesi, o zaman veriyim istersen. Hem reddetmemis oluyorsun bu sekilde. 10 ay sonra kim ole kim kala. Yuzsuzluk yapip 10 ay sonra gelirse de ya kanka keske daha once haber verseydin vadeyi 1 sene daha uzattim dersin. Ben yapiyorum guzel yiyiyor kimsenin kalbi kirilmiyor hocam

• yukarı

• bu devirde borç vermeyin. kesinlikle geri gelmiyor

bu sefer borcunu geri istedin diye sana tript atarlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-89183934B -- 6 Mart 2021; 11:18:54 >
  • Verdim vermez olaydım hocam.

Adamın 1 oğlu var, işleri çok durgundu görüyordum. Üzüldüm verdim vermez olaydım.

Masaya herşeyi hazırlamış 100'lük rakısını da almış ortam yapıyor. Ondan sonra gram üzüntüm kalmadı. Sadece o masaya harcadığı para en az 500 lira vardı bu arada.

• insanlar isterken çok mahçup ihtiyaçlarını gördükten sonra çok yüzsüz oluyorlar
  • dr.13 kullanıcısına yanıt

Aynen öyle, ben sıkışıktır zannediyorum borcu istemiyorum zor duruma düşmesin diye, adam masa kurmuş içiyor.

• Ucuz yoldan ogrenmissin yine şükret. Ben de vaktinde benzer seyler yasadim ve borç istemeye de vermeye de tövbe ettim. Borç isteyen bankaya gitsin , borç istersem bankaya giderim. Benim düşüncem bu artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyilikten maraz doğar, türkiyede yaşayıpta bu sözü beynine kazımayanlara dolandırılmak müstehaktır

• Şişeye oturt.

• Bu devirde insanlara borç verilir mi hiç borcu geri alabilme ihtimaliniz çok düşük

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JaReD22 kullanıcısına yanıt

Sanırım borcu istemedim diye bu kadar rahattı. Bu 1 hafta içerisinde verecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: InspiredTiger

Sanırım borcu istemedim diye bu kadar rahattı. Bu 1 hafta içerisinde verecek.

takip.

• BloodyMonday kullanıcısına yanıt

Konuyu güncellerim hocam.

• Konu başlığı elden borç vermeyin demişsin de hiç bu başlıkla alakalı birşey yazmamissin.

Bankadan borç diye atsaydim avukata verirdim falan gibisine girdik bambaşka birşey çıktı :)

Sandım adam borcu inkar etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bekirin -- 5 Mart 2021; 20:27:39 >
  • Bekirin kullanıcısına yanıt

Elden borç ne demek bildiğine emin misin ?  

• Yaşın kaç senin? Sen borç vermek nedir bilir misin?

Derler ki borç vereceksen eğer paranı alamayacaksin diye düşünüp vereceksin.

Sonra gelip bu forum köşesine aglamayacaksin :)

Konunun başlığı da tam dediğim yere çıkıyor başlık atmayı öğren.
  • Bekirin kullanıcısına yanıt

Pm'den geliyorum seninle laf bebeliği yapamam burada.

• Ben alacaklı olsam hiç farketmez 7/24 söylerim.
    Eğer karşımdaki yüzsüz ise ben ondan daha beter olurum.
    Paranın miktarı kadar verilen sözünde bir ağırlığı olmalı.
    Eğer düşman edinmek istiyorsan borç ver derler.
    Ne borç ver düşman ol ne de sonra pişman ol.

• artık biri benden para istiyorsa direkt geri verme diye veriyorum. zaten çok fazla para veremem (200-300 maks), öyle deyince geri dönme yüzdesi daha fazla olmaya başladı

• Borcu rahatça isteyen adama borç verilmez. Ben gerçekten köşeye sıkışmazsam borç istemem kimseden Allah’a şükür bu zamana kadar da böyle sıkışmadım.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.